Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:36 25.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Църквите в служба на Държавна сигурностнови  
Автор Typбoпpaвocлaвeн (непознат )
Публикувано29.03.05 19:13



Църквата работила за тайните служби

"ФАЙНЕНШЪЛ ТАЙМС" - Този месец Институтът за национална памет публикува последната серия от досиета на тайната полиция от времето на комунизма в Словакия. Най-шокиращото разкритие е колко силно църквата е сътрудничила на тогавашните власти. Духовните лидери на всички религии в страната са помагали на комунистическите секретни служби в Словакия.
"От досиетата става ясно, че архиепископът на католическата църква, главата на лютеранската църква, епископът на гръцката католическа църква, както и ръководителят на православната църква, са били агенти на службите". Изданието добавя, че католическата църква в Словакия е излязла с официално извинение след публикуването на документите, с което за първи път е признала своето сътрудничество.
Бивши инакомислещи в църквата призовават епископите, работили с комунистическия режим, да подадат оставка.


----------------------------------------------------------------------------------------------

Извод: В Словакия католическата църква си призна. В България агентът на ДС беше назначен за патриарх и царят масон му целува ръка, а полиция и прокуратура организират погроми над противниците му.
Въпрос: Каква е разликата между Словакия и България?



Тема Re: Църквите в служба на Държавна сигурностнови [re: Typбoпpaвocлaвeн]  
Автор White RavenМодератор (grachesht)
Публикувано29.03.05 20:43



Я виж тука в нашта градинка какво става, преди да си пускаш постовете. Не, че имам нещо против, обаче като ще излагаш някаква информация, бъди обективен и най-вече безпристрастен.



Тези за които се говори : ******, ******и пр. до един са шефове на съвременни български протестантски деноминации!

Та за какво си говорехме....?

Остани със здраве.

Редактирано от White Raven на 30.03.05 21:11.



Тема Re: Църквите в служба на Държавна сигурностнови [re: White Raven]  
Автор Typбoпpaвocлaвeн (непознат )
Публикувано29.03.05 22:06



На това му се вика разлика в класите. *******работеше като хамалин, за да се изхранва, после го интернираха за две години в някакво забутано село, а когато се върна, милицията обискираше къщата му почти всяка седмица и разгонваше събранията. В същото време *******и митрополитите му се возеха във волги и мерцедеси с държавни номера, живееха в разкошни апартаменти и резиденции и обикаляха дипломатическите приеми, където ги показваха като нагледно доказателство за свободата на религията в социалистическа България. По една случайност царят масон закри комисията Андреев точно три дена преди да публикува досиетата на *******и на останалите ********.
Разликата между *******и *******е точно толкова, колкото между Словакия и България.
С поздрави
Боби Турбото


<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от White Raven на 30.03.05 21:13.</EM></FONT></P>

Редактирано от White Raven на 31.03.05 20:32.



Тема Re: Църквите в служба на Държавна сигурностнови [re: Typбoпpaвocлaвeн]  
Автор White RavenМодератор (grachesht)
Публикувано29.03.05 22:27



Нищо не каза.
Логиката ти е,че продажен, но беден е по-добре от продажен, но богат така ли?



Тема Re: Църквите в служба на Държавна сигурностнови [re: White Raven]  
Автор 24O5 ()
Публикувано29.03.05 22:31



и по какво съдим, че *****е продажен?

Редактирано от White Raven на 30.03.05 21:12.



Тема Re: Църквите в служба на Държавна сигурностнови [re: 24O5]  
Автор White RavenМодератор (grachesht)
Публикувано29.03.05 22:44



Дадох сравнение с примера на Турбото. А по какво съдя че е продажен? По размера на къщата му, по загладената му гуша, въобще по просперитета му. Айде да не е продажен. Сети се сам какъв е.

Иначе дискусията, което посочих е красноречива, и доказва че протестантските църкви съсем не са толкова невинни откъм доносничество в миналото. И като ще сочим с пръст другите деноминации, да си погледнем в нашата паница.



Тема Re: Църквите в служба на Държавна сигурностнови [re: White Raven]  
Автор muntzer2 (непознат )
Публикувано29.03.05 22:59



Аз съм бил в апартамента на******, каква къща? Какви 5лв. ?
У ******и в офиса му най голямо впечатление прави мащабната му библиотека, нищо друго не е тъй просперитетно и главозамайващо.

Редактирано от White Raven на 30.03.05 21:13.



Тема Re: Църквите в служба на Държавна сигурностнови [re: muntzer2]  
Автор White RavenМодератор (grachesht)
Публикувано29.03.05 23:03



На мен са ми казвали, че има много луксозна къща. Не съм му била в апартамента, но съдейки по размера на къщата на пастора на една от неговите бивши "подопечни" църкви, не се съмнявам, че си облизал пръстите в задокеанския медец. Ако не е истина обаче, се извинявам предварително. Чак толкова не ме интересува.
Това, което е ясно е следното- ченгета е имало и има в протестантските църкви днес.


Иначе, зная от моя приятелка, как в средата на 90те помощите от "Слово на живот", Швеция, не са могли да бъдат получени в България ако не минат през него, като човека си е изисквал 50% от пратките за него. И какви други манипулации е прилагал, като единствен, който "държи хляба и ножа".


Та подобни неща ме карат да не го възприемам като особено симпатичен човек.

Редактирано от White Raven на 29.03.05 23:10.



Тема Re: Църквите в служба на Държавна сигурностнови [re: White Raven]  
Автор kaмъчe (.)
Публикувано29.03.05 23:23



*****не ми е от любимците та да го защитвам, но не нагазихте ли не където/както трябва? "ако ти съгреши брат ти ...иди и му кажи самичък .... " да разнасяш непотвърдена информация как мислиш се нарича .....?
що не я изтреш тази тема? и двата клуба се затвърждават напоследък като място за хули и осъждение. ...... и ****и НАС също има Кой да ни съди.

кажете нещо добро, поучително бре хора!

Редактирано от White Raven на 30.03.05 21:44.



Тема какво става с правилата?нови [re: White Raven]  
Автор Human Ego (непознат)
Публикувано30.03.05 00:39



3. Дискутиране на трети лица поименно - пастори, свещеници и прочее - само на бележки.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.