Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:29 28.04.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Благодаря ти, Господи!нови  
Автор Tъмнokocka (чаровна)
Публикувано06.03.05 12:59



Кой ще ни отлъчи от Христовата любов? скръб ли, или утеснение, гонение или глад, голота, беда, или нож?
(защото, както е писано:
"Убивани сме заради Тебе цял ден;
Считани сме като овце за клане").
Не; във всичко това ставаме повече от победители чрез Този, Който ни е възлюбил.
Понеже съм уверен, че нито смърт, нито живот, нито ангели, нито власти, нито сегашното, нито бъдещето, нито сили,
нито височина, нито дълбочина, нито кое да било друго създание ще може да ни отлъчи от Божията любов, която е в Христа Исуса, нашия Господ. (Римл. 8:35-39)

Благодаря ти, Господи! Благодаря, че Ти, в Който са всичките ми дни ми подари живота! Благодаря и на всички, които сте се молили за мен - Бог да благослови всички и на Него да бъде цялата слава!

Твоето Слово е светилник на нозете и виделина на пътеката ми!


Тема Re: Благодаря ти, Господи!нови [re: Tъмнokocka]  
Автор kaмъчe (.)
Публикувано06.03.05 15:08



Слава да бъде на Името Му!!! Чудесна е милоста Му към нас. Радвам се, че Ти е помогнал. Мен също ме опази онзи ден, за което съм много благодарна!

. . .


Тема Re: Благодаря ти, Господи!нови [re: kaмъчe]  
Автор just a simple man (непознат)
Публикувано06.03.05 16:06



Някои на случайността и късмета май му казват "Бог"



Тема Re: Благодаря ти, Господи!нови [re: just a simple man]  
Автор kaмъчe (.)
Публикувано06.03.05 16:42



а някой не ги споходи късмета

и повярвай, живота ни може да се преобърне и отлети за секунди буквално!

. . .

Редактирано от kaмъчe на 06.03.05 16:44.



Тема Re: Благодаря ти, Господи!нови [re: just a simple man]  
Автор cave (безобиден)
Публикувано06.03.05 17:09



ти прочете ли какво ти писах в другата тема за късмета ?

death comes first. then resurrection life.


Тема Re: Благодаря ти, Господи!нови [re: cave]  
Автор just a simple man (непознат)
Публикувано06.03.05 17:49



Естествено И смятам, че такова нещо като късмет съществува, някои го наричат Фортуна, на други им допада да го наричат "Бог" Интересно защо като стане нещо гадно, някой като умре, не му благодарите на Бога?! Е, някои все ще намерят с какво да оправдаят гадната съдба, например, че това било "изпитание от Бога" или че бил "наказан за грехове" Какви грехове обаче може да има при едно бебе? Разбира се, някой ще каже, ами да, ами майка му и баща му и така до където може ще върти и ще суче, за да ни покаже колко бил милостив Бог и как дори когато се чувстваме зле всъщност трябва да се чувстваме добре защото така му било кеф на Бога Моята идея за "Бог" очевидно се разминава с вашата



Тема Re: Благодаря ти, Господи!нови [re: kaмъчe]  
Автор just a simple man (непознат)
Публикувано06.03.05 17:49



а защо им се е случило това? това може да го наречеш нещастие като противовес на късмета



Тема Re: Благодаря ти, Господи!нови [re: just a simple man]  
Автор White RavenМодератор (grachesht)
Публикувано06.03.05 18:19



Да ти кажа имаш известно право. Аз обаче достигнах извода,че ВЪВ всичко трябва да благодарим, макар да е много трудно. Обаче това, че било умряло някое бебе или някой възрастен, ако седнеш да мислиш така ще се натъкнеш на хиляди парадокси. Затова нашата вяра не трябва да се определя от обстоятелствата. В крайна сметка, аз пък не виждам Бог някъде да ни е застраховал против нещастия в живота. Напротив. Ако изхождаш от позицията, че всъщност ние с нищо не сме достойни да заслужим каквото и да е и въпреки това в Сина му имаме вечен живот, ще разбереше колко в абсурдно да питаме "защо"?. Друг е въпросът ако искаш да си направиш Бог по "твоя образ", според "собствените ти идеи" и критерии за добро и зло.



Тема Re: Благодаря ти, Господи!нови [re: just a simple man]  
Автор Prokimen. (наблюдател)
Публикувано07.03.05 02:50



Забележката Ви или поставеният от Вас въпрос за благодаренето е с пълно право.

Вярно е, че една голяма част от вярващите не приема с благодарност житейските изпитания.

Както това, което наричате "късмет", така житейските несполуки и смъртта не са неща случайни и са във Божията власт. Затова е казано в Св. Писание, че пътищата Господни са неизследими.

Колкото до осмислянето и благодарението ни за всичко, то изисква се много лична работа и цел за духовно усъвършенстване.



Тема Re: Благодаря ти, Господи!нови [re: just a simple man]  
Автор мaлkaтa (новаче)
Публикувано07.03.05 03:16



Ако не искаш да вярваш, това си е твое право и никой не може да те накара или убеди в обратното. Но тогава какво търсиш в клуб Християнство и защо спориш с такива според теб наивни и глуповати хора като нас? Защото нас определено няма да ни разубедиш от вярата. Ние сме решили съзнателно да поемем риска да си отворим очите и сърцата на друго ниво, не повърхностно и материално, и да вярваме. Дали на теб ти се струва наивно, банално или просто глупаво, няма значение.

Това, което ще чуеш тук е, че Бог има, той те е създал и му пука за теб.

Редактирано от мaлkaтa на 07.03.05 03:22.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.