Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:22 28.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: Тео,нови [re: Boдeн дyx]  
Автор cave (безобиден)
Публикувано15.03.05 19:58



хайде да ни разкажеш за крайното арминианство и премилениалзъм.

death comes first. then resurrection life.

Редактирано от cave на 15.03.05 19:58.



Тема Re: Тео,нови [re: Boдeн дyx]  
Автор Estir* (*True one)
Публикувано16.03.05 09:40



За две години сблъсаци с крайния калвинизъм мога да кажа, че той не води до нищо хубаво, но както на cave така и на мене ще ми е интересно да споделиш неприятните си впечатления от "крайния арменианизъм и премилианизъм".



Тема Re: Тео,нови [re: Boдeн дyx]  
Автор White RavenМодератор (grachesht)
Публикувано16.03.05 15:09



Воден дух, много хора МНОГОКРАТНО са споделяли мнението си и са излизали дваж по охулени и обидени. Не бъди пристрастен, съди по съвест.



Тема Re: Тео,нови [re: White Raven]  
Автор cave (безобиден)
Публикувано16.03.05 17:26



това за лошите плодове на армениан-изма дано не го четат някои арменци ...



death comes first. then resurrection life.


Тема Примери колкото искаш....нови [re: cave]  
Автор Boдeн дyx (оптимист)
Публикувано19.03.05 18:14



- непрекъснато терзание, че може да отпаднеш от вярата или да загубиш спасението си;
- съмнение, че си наистина спасен и оправдан;
- непрекъснато покаяние за спасение и новорождение - понякога и десет пъти в месеца (ей така - за всеки случай, да не би да съм си загубил спасението, та за по-сигурно - да го получа отново);
- нежелание за занимание с каквато и да е "светска" дейност (най-вече - работа, освен ако не е "щатно служение");
- параноични страхове от кредитни карти, мобилни телефони, интернет (та нали те "трасират" пътя на Антихриста);
- нежелание за създаване на семейство (нали е "последно време", грабването ще е всеки момент и няма смисъл).
Знам, че звучи като виц, но това са истински мисли, споделени от мои приятели, които имат различно от моето мнение по въпроса за предопределението и Христовото завръщане.

Животът е хубав - изживей го докрая!


Тема ****нови [re: White Raven]  
Автор Boдeн дyx (оптимист)
Публикувано19.03.05 18:24



и това, и чърчбг-то са форуми - всеки може да изкаже мнението си. Както и всеки си отговаря за начина, по който го прави. В крайна сметка Божидар се е заяждал и с мен, но какво от това? От него ли да се страхувам??? Аз се покорявам на Словото и се страхувам от Господа, а не от човеци. Това, че и Божидар Маринов, и Ники (който познавам лично много преди да започне да пише в този сайт и да стане "презветарианец" и "Харис") са арогантни значи ли, че нещата, които пишат не са верни?
Нямам спомен теб някой от хората, отговарящи за сайта да те е охулвал и обиждал - точно обратното, охулваха те и те обиждаха тия, които непрекъснато реват, че това не било християнски сайт (като Павката-Смислов-Слав_Рад, който също познавам лично и на живо е много по-различен от арогантната интернет-персона).

Животът е хубав - изживей го докрая!

Редактирано от White Raven на 20.03.05 11:44.



Тема ****нови [re: Boдeн дyx]  
Автор Cтapoтo вpeмe (папарак)
Публикувано19.03.05 20:50



Това са едни дълбоко нещастни хора, които не са спечелили за каузата си дори един атеист, а разчитат да отмъкнат души от други църкви. И как да спечелят невярващи, като са груби, арогантни и агресивни. Разчитат предимно на недоволници от други църкви. Какво ще правят, когато "църквата" им стане 100 или 200 човека? Ще се изпоядат, ще има кражби и злоупотреби, ще има недоволни и изгонени и напуснали и т.н. Не е възможно да се бере добър плод от гнило дърво. А те са повече от гнили и затова са обречени.

Редактирано от White Raven на 20.03.05 11:45.



Тема Re: Теди,нови [re: Boдeн дyx]  
Автор calamitous. (незнайко)
Публикувано19.03.05 21:44



"В крайна сметка Божидар се е заяждал и с мен, но какво от това? От него ли да се страхувам???"

Според мен тук не ства дума за страх от нечие заяждане. Нормално е да не ни е страх от хора, особено когато нищо не ни зависи от тях.
Проблемът за мен е какво впечатление създава сайта като цяло за християнството?
Там може да надничат както вярващи, така и невярващи и търсещи по някакъв начин Бога, или самотници...
Дали следкато видят тона или бъдат нападнати ще продължат да се интересуват от християнството?
Понякога за нарицателното "секта" и страховете от всичко, под този етикет сами сме си виновни, било с агресивно поведение, или с овчедушието си.



Тема Re: Теди,нови [re: Boдeн дyx]  
Автор kakata (от Тобосо)
Публикувано19.03.05 22:19



Здрасти, и аз се зарових и четох и статията, и дискусията. Въобще не става въпрос за това кой кого обижда, а за една много опасна идеология, основана на буквата на закона. Арогантността на изповядващите реконструкционизъм произлиза директно от насаденото им чувство за превъзходство и уникалност.
Ще си позволя да цитирам от темата на мирето:), която цитира Ницше :


Антихрист

"Що е добро? - Всичко, от което в човека нараства усещането за сила, волята за власт, могъществото.
Що е лошо? - Всичко, което произлиза от слабостта.
Що е щастие? - Усещането за увеличаващата се сила, власт, усещането, че е преодоляно новото препятствие.
Нека гинат слабите и уродливите! - това е първата заповед на нашето човеколюбие. Трябва дори да им се помага да гинат.
Кое е по-вредно от всеки порок? - Да се съчувства на слабите и на сакатите - християнтството...


Наричат християнството религия на състраданието. Състрадавайки,отслабваме. Състраданието многократно увеличава загубата на сила, страданията и без това не струват скъпо. Хората са се осмелили да нарекат състраданието добродетел, а за всеки благороден морал състраданието е слабост.


Такова е и общото звучене на дискусиите там.

Редактирано от kakata на 19.03.05 22:23.



Тема Re: Примери колкото искаш....нови [re: Boдeн дyx]  
Автор ЛюбимeЦ 12+1 ()
Публикувано20.03.05 09:30



Boдeн дyx,постинга ви е добре балансиран.
Мога да добавя само че Божидар когото лично познавам също както и вие от предпрезвитерианския период за мен е достатъчно интелигентен и макар и да сме спорили(дори оскърбявали-сега мисля че сме добри познати) миналата година,мисля че има много верни и ценни неща в него и в теологията която изповядва.
Е не съм калвинист и не съм съгласен с някои основни принципи,но подхода им макар и тежък(груб) е понякога правилен.
Затова и мисля че(казано с две думи) те са по-правите от много от техните опоненти(съботяните например)..не съм любител на агресивния стил,но как да се действа когато някои повтарят като папагали неща които не осмислят?


Издирвам знание на умни мисли.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.