Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:29 24.09.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Какво отговаряте, когато ви попитат...нови  
Автор sany (непозната)
Публикувано24.02.05 11:59



Какво отговаряте, когато ви попитат коя зодия сте? На мен ми става ужасно неприятно и обикновено отговарям, че не вярвам в тях и че е абсурдно неодушевени предмети като звездите да имат някаква роля в съдбата ми, че според Библията това е езичество и идолопоклонство.
Ужасно се дразня, че повечето хора се оставят да им промиват мозъците с тези хороскопи и зодии. Всички медии предлагат тази гадост. Много ме е яд и че когато духовници имат възможност да кажат нещо по въпроса, например по телевизията, обикновено пропускат. Само веднъж чух Отец Сионий по Нова Телевизия да говори против съвременното езичество.
Не трябва ли все пак да се противодейства?



Тема Re: Какво отговаряте, когато ви попитат...нови [re: sany]  
Автор ng (teacher)
Публикувано24.02.05 12:02



Трябва да се противодействува! Напълно основателен е въпросът Ви. В учебниците на учениците ми е пълно със зодии и те са част от материала по английски (изданията не са български). Не ме питайте какво ми е... Добре, че учениците знаят убежденията ми.

...Pinson, pinson, pinson, pinson,
comme c'est curieux, les noms...


Тема Re: Какво отговаряте, когато ви попитат...нови [re: sany]  
Авторsara (Нерегистриран)
Публикувано24.02.05 12:15



Здравейте!
Като ме питат коя зодия съм им отговорям кога съм родена и че не вярвам в тях. Не че има шаблон за отговорите, защото всеки човек заслужава индивидуален отговор.



Тема Re: Какво отговаряте, когато ви попитат...нови [re: sany]  
Автор Legion (предполагаеми)
Публикувано24.02.05 12:19



Обърнете го на шега или ирония по начин, който не да отблъсне човека срещу ви, а да предизвика интерес у него. Например нещо като:

"Дева съм, но в хороскопа ми изрично пише, че девите не вярват нито на хороскопи, нито на зодии"



Тема Re: Какво отговаряте, когато ви попитат... [re: sany]  
Автор cave ()
Публикувано24.02.05 12:30



- Ти коя зодия си?
- везни
- брей !
- ма не вярвам в тия работи.
- е що?
- пример, че зодиите не познават характера на човек е Христос.
- е що ?
- ми той трябва да е бил козирог, па е имал най-благия характер на света.
- аа, да..

това е горе-долу дежурния разговор при мен ...



Тема Re: Какво отговаряте, когато ви попитат... [re: sany]  
Автор Roshava Garga (star poznat)
Публикувано24.02.05 13:21



Аз обикновено или казвам директно, че не вярвам в зодии, а напоследък казвам, коя зодия съм, след което обяснявам, защо не вярвам - понякога обяснявам само рационално, понякога и с библейски подход. Според зависи. Най-често казвам,че според мен има някаква истина, но на нас не ни е определно да се ровим или да предсказваме бъдещето си според тях. (А защо мисля, че има истина- влъхвите определиха дните и местоположението, където щеше да се роди Месията според разположението на звездите така, че според мен има нещо....)



Тема Re: Какво отговаряте, когато ви попитат... [re: Legion]  
Автор Roshava Garga (star poznat)
Публикувано24.02.05 13:22



Дева ли си бе Легион? Не знаех.



Тема Re: Какво отговаряте, когато ви попитат... [re: Roshava Garga]  
Автор ng (teacher)
Публикувано24.02.05 13:31



Аз пък "съм" Скорпион. Би трябвало да обичам тайните и да съм прикрита.
Освен телефоните си, името си и адреса си, веднъж си бях публикувала ЕГН-то. Посъветваха ме да го изтрия и го изтрих...

...Pinson, pinson, pinson, pinson,
comme c'est curieux, les noms...


Тема Re: Какво отговаряте, когато ви попитат... [re: sany]  
Автор kaмъчe (.)
Публикувано24.02.05 13:41



Когато кажем "аз съм зодия *****" не определяме ли сами принадлежност към зодиите?

Веднъж сина ми беше казал на друго дете че няма зодия. Явно той няма.



Тема Re: Какво отговаряте, когато ви попитат... [re: Legion]  
Автор sany (непозната)
Публикувано24.02.05 13:42



Ама нали в крайна сметка от нас, християните ,зависи да кажем на хората, че това не е просто шега, а си е окултен грях.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.