Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:11 23.09.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема я кажете нещонови  
Автормнo яcнo (Нерегистриран)
Публикувано09.02.05 05:45



начи според Християнството самоубийството е най-големия грех некой знае ли защо?
(очакваме няколко цитата) на мен пък веднъж ми дойде че понеже сека една религия в часност Християнската съществува заради страхъ на човека от смъртта (като ни е страх от дъждъ и баба меца си строиме къща ,като ни е страх от смърта си строиме църква) та за тва човек ако нема страх от смърта няма да я има религията. и въобще ако отидем персонално на Марс и си земем Библията кво ше прочетеме не убивай и не кради и т.н ми аз съм на Марс бе човече ня никой. малко на конституция ми прилича цялата работа може би навремето са нямяли достатъчно пари за полиция във секи град и паланка и затва са си прокарвали законите като са карали хората не а се страхуват от пищовите на куките ми от ада и от дявола демек постаяме знак за равенство милиция=дявол но разбира се са се усетили за тая аналогия и са започнали да те карат се страхуваш директно от Бога.
А сега ми отговорете закво искате да ходите в Рая?
И още един въпрос когато Бог казва че е Алфа и Омега тва означава ли че гръцката азбука се е появила първа?
Имам оше един въпрос ако ви се яви Бог и ви каже така и така там се чакаме после тва и онова... от къде ще сте сигурни че точно Бог ви се е явил ма ако ви се е явил дявола, самата вяра предполага липса на доказателста единствено вярата се доказва че вярвате във задгробния живот а сега искам сички от вас да погредната в отвъдното, опа сори вие само там гледате така че ако тва сичкото има някъф смисъл то е извън логиката единственото нещо което ви спасява е че Бог живее извън логичното. ма тва вас кво ви блазни?



Тема Re: .......................................нещо...нови [re: мнo яcнo]  
Автор BloodsignedМодератор (a nice one.)
Публикувано09.02.05 11:02



Аз не знам конкретен текст в Библията, дето да забранява самоубийството, но то е, щот не си чета Библията системно.
Иначе нали е "убийство" ... и за тва...Кво да ти цитирам? Ти да не си кьораф? Чети там ...
Начи, като се качиш на Марс, поствай тука а аз ше ти отговарям. Сега е само бла-бла....и от де па знаеш че на Марс нема никой? А?А? Може да има ама да се крие от Вояджър...м?
Навремето - не-на-времето ... то сега няма пари за полицията ( ако имаше, немаше да ни изнудват по завоите) ти си седнал да се тревожиш за "на-времето". На времето, царете не са подържали полиция а армия от наемници. Кеф ти да ръгат плебса, кеф ти комшулука. Много-функционална-му-работа!
Обаче, в интерес на истината, когато Мойсей е дал закона на евреите, те не са имали нито армия нито полиция ... ни-щич-ко. Еврейска му работа...стиснати хора....

Аз в Рая искам да ида по същата причина, поради която искам да ида на Марс - ЩОТ ВИКАТ ЧЕ НЕ МОГА!
Обаче аз ше пробвам! Шот съм ТУрррБУ-ТЪРИКАТ

Тва за Алфа и Омега и гръЦки идиом.
И не означава нищо повече, от това, което би могъл да означава идиомът конкретно.
А всеки идиот знае какво означава идиомът по принцип.

Некой здраво те е метнал в оркестрото...разбишкал си Ку-Ку-Бенда, като Александра Раева - момичетата на късмета си ги разбишкал...
Така де с 3 ( три) думи:
изпързаляли
са
те!
...хм ... "са" и "те", дали се броят за думи?!? ... тва беше оф топик...
Начи - обяснявам. Минали са те като "тука-има-тука-нема".
Бог държи да знаем Кой-Кой е и за кво се бори. Иначе стават много сакатлъци, щот нали се сещаш - ше земе да ми се яви дявола и да каже че е бившата ми тъща и ... усложнения стават - сещаш се.

Обаче ние сме си добре. Аз като питам Бог нещо - той ми казва кое-как е.
От къде знам ли? Ми питах го!
А има хора, дето даже вярват че няма Бог и немат ама хич-никакво доказателство по темата. Даже не са надзърнали!
Само четат некви философи - самоделци и ни ги цитират тука - в клуба.

Хе-хе ... наивни хайванчета...
Аз все едно не съм ги чел същите книжки...Некои може и да съм ги писал даже ... ама в предния си живот.

Редактирано от Bloodsigned на 09.02.05 11:03.



Тема Re: .......................................нещо...нови [re: Bloodsigned]  
Автормнo яcнo (Нерегистриран)
Публикувано09.02.05 11:49



Моа ти кажа че единствените книги които съм чел са Тримата Мускетари и Малкия Принц.
Който не е разсъждавал самостоятелно си е негов проблем бати никой не ме е метал никъде нищо не съм чел никви глупости не съм докосвал никой не ме е минавал не четъ философия и глупости нищо не четъ кви почна ги ръсиш бати тва са въпроси които ме тревожат еби му майката дайте малко по серьозно(как се пише серьозно?)
И тея въпроси се появиха не за нещо друго ми щото се опитвах да вярвам и Библията започнах да четъ ако забелязваш лукавия го пишем с малко л а Аз и Омега с главни ма не съм некой пасивно педерасче ми си мисля и затва питам.
Явно сте прекалено страхливи за да мислите. споко в Рая ако знаеш само дествените ходят закво ти е еби му майката. вярвайте че има задгробен живот щото ако не е така мно яко сте се преебали. Тримата Мускетари съм я чел 2 пъти. А на секи един свестен вярваш искам му кажем се напафка мно яко и си помисли за смъртта отново после пак ше си говорим ако му е останал жоинт мое и а пафкаме. Освен тва искаме предупредим сички жени че в рая не се допускат. Мно кофти.



Тема Re: ...нещо...нови [re: мнo яcнo]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано09.02.05 22:25



Евалата, пич! Само така! Яко!

Знаеш ли защо са против самоубийството? Защото това ти дава свобода на избора. А християнството се страхува като дявол от тамян от свободата на избора и въобще от всякаква форма на човешка свобода.
Ако човек сам избере смъртта при някакви обстоятелства, това е всъщност форма на освобождаване от контрол. А християнството е учение, създадено, за да се упражнява пълен контрол над хората. Така по-лесно се превръщат в стадо, а със стадото всичко е ясно...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Редактирано от Black Wolf на 10.02.05 00:29.



Тема Re: ...нещо... [re: Black Wolf]  
Автор arancabal (ni6tojni)
Публикувано09.02.05 23:29



ufffffffffff , na teb samo ovce na stada ti se privijdat ! predi i sled liagane !

Yeah! My wife is



Тема Re: ...нещо...нови [re: arancabal]  
Автор Prokimen (наблюдател)
Публикувано09.02.05 23:37



Разсмяхте ме с тези премъдрости за овцете и ми избяга съня, а утре трябва да ставам в 4 часа.



Тема Re: ...нещо...нови [re: Prokimen]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано10.02.05 00:31



Факта си е факт... И вече 2 хил. год. история го доказват. Между другото, Алеко го е казал много по-точно от мен за стадото и завъртането на тоягата...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: я кажете нещонови [re: мнo яcнo]  
Авторsara (Нерегистриран)
Публикувано10.02.05 10:30




Здравей,
Не мисля, че най големия грях е самоубийството. Не ги деля греховете на големи и малки. Знам че всеки грях води до смърт - като отрова. Някои грехове са като бързодействаща отрова, а други като бавно действаща отрова.
Ако някой желае да се самоубива, но е жив това значи има шанс, има надежда за него, има изходен път. Не мога да ти отговоря на всички въпроси, но знам, че борбата за печелене на души е голяма. Както Бог иска да печели душите на хората, така и дяволът. За теб това може да е приказка, но за мен е истина.
Но има голяма разлика в начина на печелене на души. Бог чака човека сам да вземе решение, сам да избере пътя си. Той е джентълмен и вижда във всяка душа нещо скъпоценно и може да помогне на всяка душа, да и даде мир, надежда, любов и това от което има нужда. Може да направи слабия силен, глупавия умен и т. н.
Дяволът не подбира средства за печелене на души и той не вижда нищо ценно в хората. Вижда ги малки нищожни, мрази ги. Опитва се да ги спечели по всякакъв начин с лъжа, с насилие.
Ако вярваме истината, която е Исус, даваме място на Бог. Ако вярваме лъжата даваме място на дявола. Има надежда за всеки човек, който е жив и търси Бога и обича Бога и желае да Го следва. Миналото няма значение за Бог. Настоящето има значение. Това което ни променя и ни прави различни, не се моите думи или твоите думи а Божието Слово. Ако искаш да бъдеш променен започни да четеш Новия завет. Започни от това което можеш. Започни от някъде.
Излей сърцето си пред Бог в молитва и нека Исус да направи всичко което е нужно и потребно за тебе. Грижата си за тебе възлагам на Него.



Тема Re: я кажете нещонови [re: sara]  
Автормнo яcнo (Нерегистриран)
Публикувано10.02.05 11:47



Не очаквах да чуя толкова готино мнение, мислих си че повечто ще се ядосат. за борбата за души съм си мислил понеже има една молитва където се казва да бъде царството Твое както на небето така и на земята ма нали дявола сега управлява тук та сигурно и на други платнети се борат нещо като цивилизацията нали се сещаш. иначе и аз съм си мислил че дявола ме напада тва беше и едната причина да потърся помощ в религията ти намери ли покой за мене сичко е въпрос на философия.



Тема Самоубийството...нови [re: мнo яcнo]  
Автор engeneer ()
Публикувано11.02.05 21:32



е грях, който не може да се прости, понже извършителят не може да се разкае за него. След смъртта няма покаяние. Това съм научил, това ти казвам.
Остани със здравеи всичко най.добор и ... никакво самоубийство!
---инж.---




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.