Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:46 26.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Четете ТАЛМУДА  
Автор famulus (православен)
Публикувано27.01.05 13:29



Отличен сайт с препратки, основава се на най-добрите талмудически извори:





Тема Re: Четете ТАЛМУДАнови [re: famulus]  
Авторyзи kидoн (Нерегистриран)
Публикувано27.01.05 18:38



еи приятел,благодаря ти много,ама много!!!!.....иешуа хамашиах бар елаха'хаи!!!



Тема Re: Четете ТАЛМУДАнови [re: famulus]  
Авторyзи kидoн (Нерегистриран)
Публикувано27.01.05 18:46



да ти дам и аз нещо,че то така не иде,наскоро си взех от "верен",...мешиах бен иосеф...автор елханан бен авраам,прекрасно нещо,малко но толкова хубаво написано,прави се аналогия на иосиф и иешуа,авторът открива поразителни прилики между двамата,особено при бъдещото откриване на мешиах на евреиският народ!....има и още нещо което научих ,евреите умишлено не произнасият името на иешуа във пълнота,последната буква"аин",те я пропускат умишлено,"аин",на иврит означава също и око?!..."частично заслепление"...както пише павел ,апостола към римляните.



Тема Re: Четете ТАЛМУДАнови [re: yзи kидoн]  
Автор Caбaзий (апостол)
Публикувано27.01.05 19:05



И кои са слепците?!

VITA BREVIS ARS LONGA

Редактирано от Caбaзий на 27.01.05 19:08.



Тема Re: Четете ТАЛМУДАнови [re: Caбaзий]  
Авторyзи kидoн (Нерегистриран)
Публикувано27.01.05 19:11



мисля че бях достатъчно ясен?.. ,какво не е ясно?



Тема Re: Четете ТАЛМУДАнови [re: famulus]  
Автор engeneer ()
Публикувано28.01.05 00:48



Какъв е тоя талмуд?Библията не е ли по-важна за християните. Да не би нещо криво да съм разбрал



Тема Re: Четете ТАЛМУДАнови [re: yзи kидoн]  
Автор cave ()
Публикувано28.01.05 12:06



а от кое издателство е тази книжка дето си взел, други книги имат ли ?



Тема Re: Четете ТАЛМУДАнови [re: famulus]  
Автор cave ()
Публикувано28.01.05 12:08



мда, това беше един от сайтовете, който като намерих преди време и разбрах, колко ниско са паднали евреите в богословието си и колкое плътно покривалото на очите им. тъжна истина. тъжен сайт.

радостното е, че Исус като си дойде ще снеме покривалото от очите им.



Тема Re: Четете ТАЛМУДАнови [re: cave]  
Авторyзилeл kидoн (Нерегистриран)
Публикувано28.01.05 12:48



издателство "одолам",да имат и други книги,те издават и на артър кац книгите,като ..."истинска църква","утеснението на яков",и тн.,....книгата я взех от "верен",книжарницата на славеиков.....казва се "мешиах бен иосеф" на елханан бен авраам ,месиански евреин,.....мммда,....наистина талмуда е труден ,но си заслужава да пооткриеш нещо за себе си,на мен ми е интересно!!!



Тема Re: Четете ТАЛМУДАнови [re: cave]  
АвторИлaн (Нерегистриран)
Публикувано28.01.05 12:51



Исус е бил търговец на риба. Престанете с тези езически глупости!



Тема Re: Четете ТАЛМУДАнови [re: Илaн]  
АвторГъмп (Нерегистриран)
Публикувано28.01.05 13:08



Не знам спомня ли си някой Форест Гъмп от едноименния филм и неговото 3-години и няколко месеца и няколко дена непрекъснато тичане от единия океан на Америка до другия. Отначало никой не му обръща внимание, после го вземат за ексцентричен идиот, след време за доста интересен и към края - за Месия. Поъчват да го считат за чудотворец, за мъдрец, разбрал "дълбокия смисъл на живота" и - разбира се - цели тълпи от избрани хукват да се докосват до него, а по-фанатичните - и да тичат след него, очаквайки да стане чудо.

Разбира се, един ден "чудото" наистина става - Форест изведнъж спира да тича като луд, кръстосвайки поля и пустини. Просто решава да не тича. Следващата го по петите тълпа тръпне в очакване на "последната проповед", а като виждат, че нищо не казва, почват да го питат за "дълбокия смисъл" и "божия промисъл" в повече от 3-годишното тичане. Форест е категоричен: промисъл няма. Не може ли човек просто ей така да реши да си тича и толкоз.

Но тълпите винаги имат нужда от "тичащи" "по божия промисъл"; как така може да се тича просто тъй - без знак "отгоре". Самият Форест е идиот, той така и не се пита защо "оглашените" тъй упорито тичат по него. Те тичат, защото ВЯРВАТ, защото не може да няма дълбок смисъл, знак божий за туй велико дело. Той тича просто спонтанно - защото е идиот. И даже не пита защо го следват. Толкова е простосърдечен.
Но цяла Америка основава клубове и братства в подкрепа на тази "велика инициатива" - "ДА ТИЧАМЕ СЪС СВЕТЕЦА, ПОМАЗАНИКА БОЖИЙ ФОРЕСТ ГЪМП". Той тича заради Мира - той, този Княз на Мира!!!

Защото не може да се тича просто ей така! Изключено!!! Тук трябва да има нещо СВИШЕ!...



Тема Re: Четете ТАЛМУДАнови [re: Илaн]  
Авторyзи kидoн (Нерегистриран)
Публикувано28.01.05 13:18



кое е езическа глупост че не зацепвам???



Тема Re: Четете ТАЛМУДАнови [re: yзи kидoн]  
Автор Caбaзий (апостол)
Публикувано28.01.05 14:42



Ясно ми е че частично или пълно заслепение идва когато прекалено много се вярва в нещо. Когато се отхвърли съмнението, когато се отдадеш на една идея на един човек и т.н.

Та, дали християните са частично заслепени от това,че са повярвали на Иешу и Павел и че не могат да осъзнаят,че евреите са знаели тази им заблуда обаче умишлено не са им казали..

Но има и друго заслепение и то е от науката.

VITA BREVIS ARS LONGA


Тема Re: Четете ТАЛМУДАнови [re: yзилeл kидoн]  
Автор cave ()
Публикувано28.01.05 14:52



значи талмуд-ът в онези части, които са решаващи - а именно приложението на дело на любовта на Бога е отчайващо дяволски. той е пряк плод на онези "мъдреци", които убиха Исус.

а ти тези от одолам познаваш ли ги? защо издават толкова за Израел? и това "истинска църква" чел ли си го? доста яко заглавие изглежда? а това за "утеснението на яков" каква позиция застъпва ? кои са тези хора въобще ?



Тема Re: Четете ТАЛМУДАнови [re: Гъмп]  
Автор cave ()
Публикувано28.01.05 14:55



и по същия принцип и ти написа този пост, не защото искаше да омаловажиш божествеността на Исус и учението му, а просто заради тичането, пардон писането. просто ей така, искаше да попишеш и пописа....

сега ти е по-леко нали ... да, наистина не е нужно да има смисъл във всичко написано, важното е човек да попише



Тема Re: Четете ТАЛМУДАнови [re: Caбaзий]  
Автор cave ()
Публикувано28.01.05 14:57



и ние знаем твоята заблуда относно Йешуа, но подобно на евреите и ние няма да ти я кажем ....



Тема Re: Четете ТАЛМУДАнови [re: Caбaзий]  
Авторyзи kидoн (Нерегистриран)
Публикувано29.01.05 10:39



вярвам толкова колкото бог ми дава и придава,другата вяра за която намекваш,ако ще да се спукаш от напъване няма да стане,на 100 процента ти го казвам ,разбрах за какво намекваш......ПП...за наука и дума не споменах,ти го каза.,да не вземеш да вкараш сега и "махалото на фуко",ще стане какафония,а това именно не искам да става?!?....



Тема Re: Четете ТАЛМУДАнови [re: yзилeл kидoн]  
Автор cave ()
Публикувано29.01.05 11:00



а ти явно се интересуваш от Израел доста !?

аз също. мисля, че църквата много е изгубила, като не е проумяла Римляни 9-11. там се крие ключа към това да не се възгордеем ..

пиши ми какво мислиш и познаваш ли тези от одолам. може и на бележки



Тема Re: Четете ТАЛМУДАнови [re: cave]  
Авторyзи kидoн (Нерегистриран)
Публикувано29.01.05 11:20



да от 15 години се интересувам от израел,хехе,радвам се,...хаиде драсни на този маил,там ще ти обърнат внимание веднага.....benisrael@mail.bg



Тема Re: Четете ТАЛМУДАнови [re: yзи kидoн]  
Автор cave ()
Публикувано29.01.05 12:31



добре ще им пиша. ама ти писал ли си им ? в смисъл нали краставите магарета и така нататък - т.е. ако се интересуваш от Израел от 15 години сигурно имаш познанства и прочее, та затова те питах дали ги познаваш тези хора, щото изглеждат посветени на тая кауза с тия заглавия дето ги публикуват ...

а в твоята църква проповядват ли нещо за/относно израел ?



Тема Re: Четете ТАЛМУДАнови [re: cave]  
Авторyзи kидoн (Нерегистриран)
Публикувано29.01.05 14:34



не се притесняваи да пишеш,аз поддържам връзка за която мога само да благодаря на бога,не аз нямам църква,имах но тя беше пълна скръб и религия,сега ,..как да се изразя,абе оформя се нещо ,ако е от хора ще се провали,ако е божия работа ,няма да се помръдне!!!!



Тема Re: Четете ТАЛМУДАнови [re: yзи kидoн]  
Автор cave ()
Публикувано29.01.05 17:49



ок узи

Барух Ата баШем Адонай Йешуа



Тема Re: Четете ТАЛМУДАнови [re: yзи kидoн]  
Авторчили (Нерегистриран)
Публикувано01.02.05 17:57



Ей, пич, дай малко разяснение! (Да не си дам парите напразно... namigam]) Елханан м/у кой прави аналогия? М/у бен Йосеф и Йешуа или за нещо друго обяснява човекът?



Тема Re: Четете ТАЛМУДАнови [re: чили]  
Авторyзи kидoн (Нерегистриран)
Публикувано01.02.05 18:22



,хехе,ами приятел сравнението е между иосиф синът на яков и иешуа(исус христос),книжката е много евтина,къде не сме дали 2,50?,сериозно заслужава си.та да е по ясно иосиф от "битие",старият завет.



Тема Re: Четете ТАЛМУДАнови [re: engeneer]  
Автор famulus (православен)
Публикувано01.02.05 21:48



Библията за християните, ТАЛМУДА за хората, чието царство е от тоя свят и си има княз




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.