Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:14 24.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: ЛИЧНОТО ми отношение към епископ НИКОЛАЙнови [re: Prokimen]  
АвторPS (Нерегистриран)
Публикувано31.01.05 21:58



Часослов - стр. 264



Тема Re: ЛИЧНОТО ми отношение към епископ НИКОЛАЙнови [re: PS]  
Автор Prokimen (наблюдател)
Публикувано31.01.05 22:02



Благодаря Ви, че ме разсмяхте.

Мисля си, че щом като си нямате и хабер от православно богослужение, то видимо такива нулеви ще да са и претенциите Ви относно храма "Преображение Господне".

Не ми стана ясно, ако казвате истината за някаква ненормалност в счетоводството на енорийския храм, то защо дошлият при вас преди събитията още отец Живко Шапков, не беше санкциониран?

Защо не се изнесе резултат от претендираните кражби в църковния производителен комплекс в Илиенци? Нали вие крещяхте неистово, че всички с Митрополит Инокентий са крадци. Ето най-големият крадец - епископ Константин дойде при своите си, т.е. при вас. Нито дума не обелвате, че той си беше началник на Илиенци и преди събитията и сега. Прочее, кажете поне веднъж истината и не увъртайте по такъв долен начин.

Понеже имате претенцията да сте информинат на топ ниво, можете ли да ни обясните за разпродадената хуманитарна помощ в храма в кв. Княжево, където дерибейства дядо Ви Константин?

Нямах възможност да се сдобия с вестникарските статии по въпроса, но затова пък зная, че въпросната разпродадена хуманитарна помощ е докарана от госпожа Лили Шмид, една от основателките на франкфуртската община "Св. цар Борис", която е все още под мой омофор.

Понеже се изтъквате като компетентен човек в гешефтите, то кога ще ни обясните какво стана с двата милиона ДОЛАРА, които Дядо Максим е прехвърлил на Московската Патриаршия.?

Оставам с най-добри пожелания към Вас.




Тема Re: ЛИЧНОТО ми отношение към епископ НИКОЛАЙнови [re: PS]  
Автор Prokimen (наблюдател)
Публикувано31.01.05 22:07



Ще падна от стола Господи, не мога да повярвам на очите си. Видимо не Ви липсва чувството за хумор. Да не би да сте актьор в сатеричния театър?

Приятелю, Часословът не е ТИПИК, а се подчинява на последния. Ако не сте чували все още, в Православието има два богослужебни Устава или ТИПИКОНА - Иерусалимски и Цариградски.

Нито единия, нито другия няма да намерите в нещастна България. Преди години, Сливенският Митрополит НИКОДИМ издаде ТИПИКОН на български език и е нещо типично българско.

Не вярвам, че дори там ще се намерят указания за канона "НА ИСХОД ДУШИ" и параклиса. Добре че в шегаджийството си не сте се объркали да изпишете ПАРАСТАС вместо Параклис .

Благодаря че ме пощадихте с изписването на "параклис", да не умра от смях преждевременно.

Радвайте се и се веселете в Господа.




Тема УБИЙСТВОТО КАТО ХРИСТИЯНСКА ДОБРОДЕТЕЛнови [re: Prokimen]  
Автор Prokimen (наблюдател)
Публикувано02.02.05 23:56











Редактирано от Prokimen на 03.02.05 05:48.



Тема Re: УБИЙСТВОТО КАТО ХРИСТИЯНСКА ДОБРОДЕТЕЛнови [re: Prokimen]  
АвторOO (Нерегистриран)
Публикувано03.02.05 20:06



Sebe si li imash predvit, a Klimente



Тема О анонимний, като ти чета постингитенови [re: OO]  
Автор loseph Famulus (anachoret)
Публикувано03.02.05 20:52



ти май ще излезеш най-неразумното говедо от синодалното стадо. Я тичай в клуб "Православие" да възпееш желязната тояга на дяда си Николая и да си приготвиш гърба за нея

Има и кой да ти сложи юлара там - кандидат-пастири, но засега стават само за безсловесни овци



Тема Re: О loseph Famulus, като ти чета постингитенови [re: loseph Famulus]  
Автор Matey (непознат )
Публикувано04.02.05 18:38



Пък аз като чета твоите постиги- то вътре смирение, послушание и още куп християнски добродетели бликат от тях.
М-да-а! То толерантност, то уважение към чуждото мнение, направо до умиление ме докарваш!
Такъв си си ти loseph Famulus!
Само дето всичко на политика обръщаш, ама нейсе, никой не е безгрешен!



Тема Ще си взема поука,нови [re: Matey]  
Автор loseph Famulus (anachoret)
Публикувано05.02.05 15:27



а ти ме споменавай в светите си молитви.



Тема Re: Ще си взема поука,нови [re: loseph Famulus]  
Автор Matey (непознат )
Публикувано05.02.05 16:53



Можеш да разчиташ на това!



Тема Re: ПИСМО- ПОДПИСКА ДО ПАТРИАРХ МАКСИМнови [re: Prokimen]  
Автор Prokimen (наблюдател)
Публикувано21.02.05 23:29






Днес научавам при телефонен разговор от София, че мои близки са били безпокоени по повод публикацията на писмото в този клуб. Не виждам причината, а и България не е ли все още демократична страна?

По повод направените дръзки заплахи по мой адрес, държа да кажа предварително, че нищо няма да ме изненада. Познавам църковното коварство и жестокост. Ако никому не трепна окото при гаврата и убийството на отец Стефан само за това, че човекът мирно седнал на манастирската полянка и не напуснал манастира, то нищо, абсолютно нищо няма да ме изненада в конспирацията срещу мен.

Поне има видими резултати. Бях цитирал името на о. Борис и узнах също, че епископ Николай му е обещавал да го приеме в епархията си евентуално до края на седмицата. А останалите свещеници, които имена не са споменавани във форума?





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.