Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:57 17.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: ЛИЧНОТО ми отношение към епископ НИКОЛАЙнови [re: Pich]  
Автор Prokimen (наблюдател)
Публикувано31.01.05 20:44



Добре де, като сте голям човек, обяснете ми какво точно се служи? Кой ТИПИК го предвижда?

Запитах уважаван в София свещеник какво точно служат? Отговорът му беше "Богородичен Акатист". Запитах дали "Акатистът" е самостоятелно отслужван или както през Великия пост. Не можа да ми обясни.

Вие пък като се изсилвате, внимавайте над себе си по-скоро да не паднете, подхлъзвайки се в собствените си храчки.

Ако сте почтен човек. защо пишете анонимно?


Редактирано от Prokimen на 31.01.05 20:48.



Тема Re: ПИСМО -подписка ДО ПАТРИАРХ МАКСИМнови [re: PS]  
Автор Prokimen (наблюдател)
Публикувано31.01.05 20:46



Нямам честта да имам "приятели" с подобни имена или анонимни никове. Мога ли да зная кого имам честта да чета и кого представлявате, за да мога да Ви отговоря на нивото на Вашата компетенция.

Оставам с доброжелателност.




Тема Re: ЛИЧНОТО ми отношение към епископ НИКОЛАЙнови [re: Prokimen]  
АвторPS (Нерегистриран)
Публикувано31.01.05 21:08



Като незнаеш защо изказваш мнение. Типика предвижда от 2-14 август да се чете молебен канон, а не акатист невежо. Акатиста е за през Великия пост.
Ако те не се креиш зад нек тогава и другите може би ще се покажат, лигоч



Тема Re: ПИСМО -подписка ДО ПАТРИАРХ МАКСИМнови [re: Prokimen]  
АвторPS (Нерегистриран)
Публикувано31.01.05 21:11



Представлявам Благочестивия Православен Български народ



Тема Re: ЛИЧНОТО ми отношение към епископ НИКОЛАЙнови [re: Prokimen]  
АвторPich (Нерегистриран)
Публикувано31.01.05 21:15



Знаеш ли какво гласи прокимена на глас 6 към посланието на св. ап. Павел до християните в гр. Солун, ай?



Тема Re: ЛИЧНОТО ми отношение към епископ НИКОЛАЙнови [re: PS]  
Автор Prokimen (наблюдател)
Публикувано31.01.05 21:20



Аз също бих могъл да изровя подобни пикантни определния

Понеже се превъзнасяте като Денница, моля, обяснете ми къде точно в Типика има такива "метериологични" предвиждания?

Аз не съм в България за да зная какво точно сте съчинявали като богослужения. В клуб "Православие" имаше съобщение от почитателка до екстаз в епископ Николай и точно тази тема ме накара да запитам свещеник от София какво служат. Ако свещеникът беше неспособен да ми обясни какво точно служат, то защо мен обвинявате в невежество?

Когато запитах простичко дали служат като през Великия пост, имах предвид за "Повечерието".

Вие пък като чак толкова знаете, обяснете ми какъв вид богослужение сте служили вечерта? Къде точно сте вмъквали въпросния канон, защото строго погледнато, ако говорим за "канон", той се чете на Утренята. Ако ще говорим за Богородичния канон, то не виждам къде точно в схемата на вечернята ще го вмъкнете.

Може би искате да ми гажете в своята вопиюща неграмотност, че сте решили да прибавите след вечернята и Молебен с канон, без Акатист.

Вие показвате богослужебна НЕГРАМОТНОСТ и Ваш дълг е да се изясните що за щуротии сте въвели и силата на кой ТИПИК. На коя страница мога да прочета указанията за подобно нещо и ако ТИПИКЪТ на Вашата НЕГРАМОТНОСТ го предвижда, защо досега не сте го служили този Молебен канон? В коя друга епархия в България се служи такова нещо?




Тема Re: ЛИЧНОТО ми отношение към епископ НИКОЛАЙнови [re: Prokimen]  
АвторPich (Нерегистриран)
Публикувано31.01.05 21:44



Нарича се още параклис на Богородича, чедо на антихриста



Тема Re: ЛИЧНОТО ми отношение към епископ НИКОЛАЙнови [re: Pich]  
Автор Prokimen (наблюдател)
Публикувано31.01.05 21:47



На коя страница на ТИПИКА мога да прочета, че такъв параклис се отслужва и с какво се свърза? Зададох Ви ясни въпроси, ако чак толкова пък желаете да изявите своята грамотност. За съжаление, подхлъзнахте се и паднахте в рова. който сам изровихте.

Оставам с доброжелателност.



Тема Re: ЛИЧНОТО ми отношение към епископ НИКОЛАЙнови [re: Prokimen]  
АвторPS (Нерегистриран)
Публикувано31.01.05 21:50



И СВ. ПР. ДАНАИЛ Е БИЛ ДЪЛГО В РОВ



Тема Re: ЛИЧНОТО ми отношение към епископ НИКОЛАЙнови [re: Prokimen]  
АвторPS (Нерегистриран)
Публикувано31.01.05 21:57



Типик - 1980 гд., стр. 386-387 стр.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.