Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:54 12.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: Малко извадки от една книжка на НИЦШЕ !!!нови [re: cave]  
Автор the_bomb (няма пък)
Публикувано11.01.05 14:20



ами добре, няма да се сърдя. не ти пожелавам (а то няма и как) да живееш в онова общество, за да видиш нагледно този дух, който е предизвикал Първата, а може би и Втората световна война. това определено не е Ницше, или поне не само той, а някои далеч по-големи бесове от него.

самият Ницше е писал, писал, но, както казва за него Честъртън, извън кабинета си в живота се е плашил и от първата срещната крава.

съвсем друго е един човек, който, вдъхновен от Ницше, е препасал ножа и наистина е тръгнал да реже гърла.

а съвсем трето е едно момиче, което не реже гърла, а е избрало да прави любов със същия пол. дали това трябва да ни харесва или не е съвсем друга тема, тук мойто скромно мнение ще си го премълча, защото няма смисъл да го казвам - няма да се приеме.

въпросът е християните не можете ли поне малко от малко да степенувате "греха": от драскача през хомосексуалиста до главореза има огромни пропасти. да не говорим, че от човек до човек има вселени... или всички, които не живеят в Христа - в един кюп. то тогава и аз минавам в кюпа наред с Хитлер, Сталин и Ханибал Лектър... е извинявайте, ама не мога да го приема.

my soul swims gently in her pool


Тема Re:of topicнови [re: the_bomb]  
Автор BloodsignedМодератор (a nice one.)
Публикувано11.01.05 15:47



Без Ханибал Лектър.
Ханибал Лектър е в една група с Пинокио.




Тема Re: Малко извадки от една книжка на НИЦШЕ !!!нови [re: cave]  
Автор ann ()
Публикувано11.01.05 17:57



Плодовете на даден човек са си плодове ... Неговите дела говорят на конкретните хора що за личност е ...

И така всеки си съставя мнение.

Но когато става въпрос за идеи и тяхното доказване или оборване - няма нищо лошо да гледаш принципно, абстрахирайки се за момент от човека застанал зад някаква идея ... - и така да обсъдиш самата идея.

Личните дела си остават лични дела ... (и те не могат да бъдат пренебрегнати, когато трябва да обобщим цялостното дело на някой си човек - както с Ницше примерно).

Но идеите са си идеи. И тук в клуба, обикновено става сблъсък на идеи.



Тема Re:of topicнови [re: Bloodsigned]  
Авторвaлepи (Нерегистриран)
Публикувано11.01.05 17:57



хахахахахахахах,в този слу4аи аз съм със агентката джоди фостър.,има размиване на понятиа ,става ми все по интересно,"които не е с мен,е против мен",всеки е толкова свободен да избира,колкото му позволява,този на когото служи....".ГОСПОД е мъж на воина"....



Тема Re: Малко извадки от една книжка на НИЦШЕ !!!нови [re: cave]  
Автор mireto:) (истинска)
Публикувано11.01.05 18:32



там е въпроса , пич че не знаеш дали съм или не.

чувстваш ли се грешен ? трябва




Тема Re: Малко извадки от една книжка на НИЦШЕ !!!нови [re: cave]  
Автор mireto:) (истинска)
Публикувано11.01.05 18:33



кое според теб е извратено ?

май трябва да почетеш малко и Фройд




Тема евала :)))нови [re: the_bomb]  
Автор mireto:) (истинска)
Публикувано11.01.05 18:34



един човек тук с нормално мислене и разсъждение




Тема Re: Малко извадки от една книжка на НИЦШЕ !!!нови [re: cave]  
Автор mireto:) (истинска)
Публикувано11.01.05 18:36



къде изобщо имаш място да месиш религията ти и личния ми живот ? струва ми се, че говориш несвързано..:)




Тема Re: Малко извадки от една книжка на НИЦШЕ !!!нови [re: mireto:)]  
Автор cave ()
Публикувано11.01.05 18:37



кое не знам, че не разбрах



Тема Re: Малко извадки от една книжка на НИЦШЕ !!!нови [re: mireto:)]  
Автор cave ()
Публикувано11.01.05 18:38



добре мире, ще чета ... няма проблем

мислех че е останало нещо детско в теб




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.