Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:16 03.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема И..нови [re: Bloodsigned]  
Автор мaлkaтa (новаче)
Публикувано25.11.04 02:23



..понеже ми писна да споря с някой, с който се очаква да сме от един и същи отбор ще кажа, че съм МНОГО съгласна със следното ти изказване:

""Всеки да дава според както е решил в сърцето си, без да се скъпи, и не от принуждение; защото Бог обича онзи, който дава на драго сърце."
...а не онзи, който дава десятък, насила. "

Който дава насила, както и който си плаша // по принуда едва ли имат много полза и от двете. Обясних вече, че десятъка не го считам за закон, сам по себеси. Считам за закон да даваш в църквата с чисто сърце (върни се назад и ПРОЧЕТИ какво съм написала преди да ми се караш). А за десятъка ОБЯСНИХ, че мисля, че е полезен, за да помага на човек когато се съмнява дали дава достатъчно! При всички положения мислех, че се подразбира за задължително, че когато се дава в църквата то то е от чисто сърце!!! (С изключение когато си плащаш на попа). Това е.



Тема Re: Добре, но..нови [re: мaлkaтa]  
Автор lgnatius (пристрастен)
Публикувано25.11.04 18:57



Такова нещо като ПРОСТО ХРИСТИЯНКА няма. Човек не може да бьде без убеждения. Ако не си ПРОСТО ПРАВОСЛАВНА тогава задължително си просто ЕВАНГЕЛИСТКА. Тоест не вярваш в деветия член на символа на вярата и по тази причина си приела конкретното убеждение.



Тема Re: мъни4ък съветнови [re: lgnatius]  
Автор cuddly (малко тъжна)
Публикувано25.11.04 22:41



даже съвет4енце

вместо да сравняваш православието и евангелзма, можеш просто да кажеш факти , според теб, за едното и другото. Не е нужно сравнение, който иска да мисли и да сравнява, ще го направи...Ина4е...може да се породи обратната реакция. Когато сравняваш двете в полза на едното, разбира се. Щото като има сравнение, ще има е по-добро...

поздрави



Тема Re: мъни4ък съветнови [re: cuddly]  
Автор lgnatius (пристрастен)
Публикувано26.11.04 19:08



Напълно съм съгласен с теб. И аз принципно вече се съмнявам даже въобще в спора като средство за убеждение. Човешката душа е достатъчно дълбока и е трудно да изразиш опита, пълнотата на аргументите достатъчно ясно и разбираемо, още повече при недостатъците на непрякото общуване.



Тема Re: мъни4ък съветнови [re: lgnatius]  
Автор cuddly ()
Публикувано26.11.04 21:21



абсолютно, да се 4уди 4овек защо ТОЗИ клуб още не се е събрал на "среща на клуба"...или може би е имало такава среща наживо преди...?



Тема Re: Ценоразписът на Светия Синоднови [re: Xpиcтиянин]  
Автор Prokimen (наблюдател)
Публикувано23.01.05 00:47







Редактирано от Prokimen на 23.01.05 00:47.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.