Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:38 03.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Ценности?нови  
Автор Caбaзий (масон)
Публикувано18.11.04 22:36



Някой може ли да ми каже типично християнски ценности, които именно учението на евангелията е донесло на хората. Изключвам Стария завет като идентичен с еврейската Тора.
Нещо по-съществено , което го ен нямало и все още не се сереща из Исляма, Будизма, Индуизма и т.н.

VITA BREVIS ARS LONGA


Тема Re: Ценности?нови [re: Caбaзий]  
АвторLyubomir (Нерегистриран)
Публикувано19.11.04 17:01



Да обичаш враговете си, и да се молиш за тях.



Тема Re: Ценности?нови [re: Lyubomir]  
Автор Caбaзий (масон)
Публикувано19.11.04 18:19



Да ме извиниш ама това не е ценност,а глупост нямаща никакво практично отношение към обществото и в частност личността като част от обществото.

VITA BREVIS ARS LONGA


Тема Re: Ценности?нови [re: Caбaзий]  
АвторHeCъмAтeиcтka (Нерегистриран)
Публикувано19.11.04 18:38



Може би не е съвсем ценност, но за това пък е единствената стратегия, която може да спаси света, защото всеки човек има нужда да прости и да му бъде простено, както и да не задържа лоши мисли в себе си, защото те само го рушат отвътре.
И ти ще ме прощаваш, но това твоето са глупости.

Много успехи ти пожелавам сега и занапред!




Тема Re: Ценности?нови [re: Caбaзий]  
Авторeдин (Нерегистриран)
Публикувано19.11.04 21:12



Именно с тази стратегия чифутите държат под контрол християните! Прецакват гоите непрекъснато, а те са научени "да прощават"! А знаеш ли какво са казали чифутите? Бог прощава, но Израел - никога! Но зомбираните християни не могат да разберат как ги манипулират и че глупостта няма нищо общо с ненасилието и прошката Защото по старозаветните чифутски правила е око за две, зъб - за чине! Точно от това се ръководят тези психопати, а християните са се оставили на тази дегенератска сган да ги манипулира безобразно.



Тема Re: Ценности.нови [re: Caбaзий]  
АвторLyubomir (Нерегистриран)
Публикувано19.11.04 21:45



Oбществото, ако не се научи да ОБИЧА, то никога няма да се оправи.

И така, всяко нещо което желаете да правят хората на вас, така и вие правете на тях; защото това е законът и пророците.
(Мт.7:12)


/////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

По плодовете им ще ги познаете. Бере ли се грозде от тръни или смокини - от репеи.
(Мт.7:16)




Тема и още по темата!нови [re: Caбaзий]  
Авторeдин (Нерегистриран)
Публикувано19.11.04 23:40



Ето вижте тук!





Тема Re: Ценности?нови [re: HeCъмAтeиcтka]  
Автор Caбaзий (масон)
Публикувано20.11.04 00:40



Та, кое от моите неща са "глупости"
И по дяволите това спасение От какво се спасявате и за какво??

Не ми пожелавай успехи ами се вземи в ръце защото не "братята"ти християни ти помагат, а ние простите, мислещите , търсещите и творящи хора!!
И не ми прощавай, унизително е . Както и да ми даваш милостиня е унизително.

VITA BREVIS ARS LONGA


Тема Re: Ценности?нови [re: eдин]  
Автор Caбaзий (масон)
Публикувано20.11.04 00:42



Нещо си се сбъркал . Това което казваш не е отправено до мен ?
всъщност съм съгласен с него 100%

VITA BREVIS ARS LONGA


Тема Re: Ценности.нови [re: eдин]  
Автор пaтил (приятел)
Публикувано20.11.04 02:59



Братя и сестри християни, нека да се стегнем и да даваме смислени и убедителни отговори на провокацийте срещу нашата вяра.
Не като Bloodsigned, който вместо отговор си изпуска нервите и заплашва да трие провокативните теми.
Нито като Lyubomir, който дава неадекватни отговори с неадекватни цитати,... но май когато и да е и каквото и да е цитирано от Библията няма да е неадекватно!
Извинявайте, но все пак...

Римляни 8:38-39

Редактирано от пaтил на 20.11.04 03:00.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.