Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:41 07.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Християните избраха Бушнови  
АвторPeacemaker (Нерегистриран)
Публикувано04.11.04 03:33



Буш беше подкрепен от следните групи гласоподаватели: бели мъже, хора с годишен доход над 50 000$, и ежеседмични посетители на църква. Три четвърти от гласоподавателите, определящи се като новородени християни или евангелисти подкрепят Буш. Точно тези бели евангелисти, които представляват една пета от всички гласоподаватели решиха изборите в полза на Буш. Те определят като най-важен въпроса на моралните ценности.

Кери беше предпочетен от голямото мнозинство от черните, води сред испаноговорящите, жените, младежите между 18 и 24 години и хората, които смятат за решаващ избора им въпрос състоянието на икономиката.

Цитат от Seattle Times. Ето и линка http://seattletimes.nwsource.com/html/politics/2002081090_webpoll03.html

Да ви питам между другото... Смятате ли, че Буш е носител на по-висок морал?



Тема Re: Християните избраха Бушнови [re: Peacemaker]  
Автор24O5 (Нерегистриран)
Публикувано04.11.04 08:21



Да, смянам Буш за носител на по-висок(т.е. застава зад по-правилни идеи) морал по отношение на хомосексуализма и абортите. Успоредно с изборите имаше плебисцит в 6 щата за правото на хомосексуален брак и хомосексуалните фенове загубиха.
Освен това би ме учудило ако наистина хората, които държат да си изкарват парите гласуват за Кери. Програмата на Буш за намаляване на данъците е много по-добра за работещите хора(т.е. за хората, които желаят да си изкарват парите с работа)



Тема ПЪЛНА СКРЪБнови [re: 24O5]  
Авторнerлacyвaщ (Нерегистриран)
Публикувано04.11.04 10:38



сте горните двама. типичната липса на мисъл, характерно за хората с промити от религията съзнание, в случая от т.нар. християнство Буш и висок морал?!! Буш е пълен дебил, с неизлекуван алкохолизъм, страда от дислексия и не може да върже 2 приказки на кръст поради тези причини и поради други (известен американски психиатър му направи много добър портрет междувпрочем), и изпълнява поръченията на тези, които решат, че е удобен да им върши работата. вземете и изгледайте поне едно интервю с него и ще ви е достатъчно да разберете, че нещото, наречено мозък, при него отсъства за какви ценности изобщо можете да говорите при терорист от международен мащаб, член на "Череп и кости", баща му - дъртия Буш, е виден сатанист а да не говорим, че американската икономика е в трагично състояние, САЩ са на-големият длъжник в света и само изкуствени схеми и агресивната им политика по отношение на останалия свят ги държи още на повърхността, но това няма да продължава вечно Не че чифутът Кери би бил благоприятна алтернатива. И той е също пионка в ръцете на задкулисните играчи. Ех, глупост човешка





Тема Re: ПЪЛНА СКРЪБнови [re: нerлacyвaщ]  
Автор24O5 (Нерегистриран)
Публикувано04.11.04 14:39




1 Участничката, която пусна темата изобщо не смята Буш за по-морален кандидат. Тъй като ти не четеш, а още по-малко осмисляш обвини набързо и нея и я квалифицира.
2 В моя отговор не става въпрос какъв коефициент на интелигентност има Джордж Буш, нито какви ментални заболявания има, а какви са неговите послания, сравнени с посланията на кандидата Кери.
3 Никой не се интересува от конспиративните теории аз сатаницма и черепите и костите на семейство Буш, в това вярват хора на твоето ниво.
4 Не се съмнявам, че част от победата на Буш се дължи на идиотския облик на хората, които га нападаха, подобен на твоя. Просто на вашия фон президента става симпатичен човек.
5 Ако ти разбираш грам от икономика, този клуб е вестник Народна младеж, а аз седя в момента в трамвай. Америка не само има най-конкурентноспособната икономика, най- високата производителност на труда и най-голямата икономическа свобода, но е и сред най-големите инвеститори в света.
6 Накрая си се представил:"Ех, глупост човешка "

Приятно ми е да се запознаем, наистина ме впечатли.

Редактирано от Bloodsigned на 05.11.04 23:32.



Тема Re: ПЪЛНА СКРЪБ [re: 24O5]  
АвторБиr бpaдъp (Нерегистриран)
Публикувано04.11.04 17:04





Извинявай, но едва ли оценката, която даваш за опонента ти е щтрихът, който ще внесе колорит в дискусията

.... нищо лично

Редактирано от Bloodsigned на 05.11.04 23:28.



Тема Re: И аз да си дам мнениетонови [re: Биr бpaдъp]  
Авторus taxpayer (Нерегистриран)
Публикувано04.11.04 18:19



Вие дето сте в България като 2604 няма смисъл да се бърката в нещата на американците.
Кой ял,кой пил кол платил няма значение.Кучетата си лаят,а кервана на Буш си върви.
И аз съм евангелист,но трябва да отбележа,че по-големи егоисти и лицемери от американските евангелисти няма на тази земя.



Тема Re: И аз да си дам мнениетонови [re: us taxpayer]  
Авторпyблиkaтa (Нерегистриран)
Публикувано04.11.04 19:14



Благодарим ти, че каза едно вярно нещо Но нищо не е вечно. И империята САЩ също Просто напомням, че на това ни учи историята. И има голямо значение кой пие и кой плаща. Ако сега ти се струва, че няма, скоро ще разбереш.



Тема Re: Християните избраха Бушнови [re: Peacemaker]  
Автор lgnatius (пристрастен)
Публикувано04.11.04 19:30



Нищо ново не казваш. Хората който стоят зад Буш и въобще зад американската политика и нека да го кажем честно, зад американската пропаганда в доста области на живота умеят да спекулират доста добре с вярата и чувствата на хората.

По подобен начин например османската империя успява да се възползва от растящия европейски национализъм пробиващ си път и на Балканите и да го превърне в сложен междуцърковен спор завършил със схизма.

Истината е, че една от най ценните добродетели на християнството е разсъдителността и трезвението. Където тя бива забравена, едната гола ревност се използва по много удобен начин.

Хората са добронамерени, те смятат че с Буш подкрепят морала, ценностите на американската нация, нейното месианско служение.

Нещата за жалост не са толкова прости, умишленото разделяне на света на черен и бял, грубото отношение към сложната за американеца психология на ислямския свят, подкрепата за Израел по най късоглед и безцеремонен начин, самодоволството и безверието, прикрито зад привидно благочестие и често посещаване на богослужение и въобще цялата содомия, гарнирана с безвкусно и тъпо сектантство която излиза от Америка не води към добро.

Буш е типичен пример за това. Той е или ограничен човек или добър актьор.
Неговата религиозност никак не ме успокоява, напротив. По добре да беше останал алкохолик и безверник, отколкото да подпали света.

Това обаче си е мое лично мнение, ако някой се дразни от него и е пълен с оптимизъм в светлото бъдеще на света, то нека.

Желание за спор нямам, историята сама ще си каже думата в свое време.



Тема Re: Християните избраха Бушнови [re: Peacemaker]  
АвторLyubomir (Нерегистриран)
Публикувано04.11.04 19:54



Невъзможно е да си благовестител и да сееш смърт.
Етикета не винаги е еталон за достоверност.

По плодовете им ще ги познаете, бере ли се грозде от тръни или смокини от репеи.
(Мт.7:14)




Тема Буш е абушнови [re: Lyubomir]  
Авторkyky (Нерегистриран)
Публикувано04.11.04 20:14



ПО-голямо лицемерие не съм виждал в никой политическки лидер.Жалко че и американците са толкова слепи и изпаднали в заблуда та да не виждат това
Америка сее смърт и не прави разлика между свои граждани или чужденци ,християни или мюсюлмани.

Американците си живеят в един собствен изолиран свят грижовно закриляни от мощната военна машина на Америка и агресивната политика на нейните политици

ЗА какво си говорим тогава.Евангилисти ,атеисти, адвентисти няма значение какви са -разлика няма .Политиката им е една и съща..и си имат един БОГ-капитала.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.