Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:12 17.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Хора- моля ви не приемайте предложението на ann!нови  
АвторHeCъмAтeиcтka (Нерегистриран)
Публикувано04.09.04 20:00



Вашият клуб е велик, поради това, че позволява на всякакви хора /от всякайви секти, движения и разделения на християнството; на регистрирани и нерегистрирани/ да пишат тук. Ако се страхувате от простащината на нерегистрираните потребители- все ще се намери и някои регистрирани такива хора, чиито мнения да са Ви неприятни. Много уважавам вашия клуб, поради това, че дава свобода на всякакви хора да се изразяват, за това, което мислят. А ако някой засегне въпроса за това, че не съм регистрирана ще му кажа, че и да исках- на първо време не бих могла- защото нямам пин код, а без него- не пускат. Моля Ви- не приемайте предложението на ann - наистина много бих искала да имам мястои при Вас - може би- не редовно заемано, но затова пък- запазено.



Тема Re: Хора- моля ви не приемайте предложението на ann!нови [re: HeCъмAтeиcтka]  
Автор Sapiens-s-s (този, същият)
Публикувано04.09.04 20:26



За да се убедиш колко са толерантни в този клуб виж "толерантния" и достатъчно циничен за "вярващ" човек модераторски отговор на постинга на регистрирания потребител Sapiens-s-s в темата "За смисъла на живота".

Мъдрецът се ражда, за да се самоусъвършенства, глупакът - само за да умре...


Тема Re: Хора- моля ви не приемайте предложението на ann!нови [re: Sapiens-s-s]  
Автор BloodsignedМодератор (a nice one.)
Публикувано04.09.04 23:45



ОХ.....
Ущипани ли се почувствахме?!?
Или просто преиграваме за пореден път?

И сега какво? Ще се обидиш и повече няма да пишеш в клуба?!? (УЖАС!)
Или ще кършиш китки в справедливо, трагическо възмущение?!? (МАЙКО....!)
А може би ще се замислиш, колко смешен и претенциозен изглеждаш?!?

Нали се сещаш, че това няма отношение, към твоята регистрация.
Спести ми тъповатите си спекулации, както и лекциите на тема "Християнска и модераторска етика".

Ти от християнство бъкел не разбираш.



Тема Re: Хора- моля ви не приемайте предложението на ann!нови [re: Bloodsigned]  
Автор Sapiens-s-s (този, същият)
Публикувано05.09.04 06:29



Обаче от псевдохристиянско перфидно лицемерие разбирам.
И разбирам, че у тебе е в излишък.
Нали се сещаш, че това не се отнася към модераторското ти пагонче в този клуб...
А по-скоро към войнстващата ти простотия.

"Пробелы в твоем воспитании сравнимы разве только с проблемами в твоем же образовании...".

Мъдрецът се ражда, за да се самоусъвършенства, глупакът - само за да умре...


Тема Re: Хора- моля ви не приемайте предложението на ann! [re: Sapiens-s-s]  
Автор BloodsignedМодератор (a nice one.)
Публикувано05.09.04 11:22



Спести ми го...помолих те....
Псевдо или не, не намесвай думичката християнство...
Тo е далеч от теб. От начина ти на мислене, от възпитанието ти, от образованието ти ...
... вобще, чудя се, освен да се правиш на интересен, да си чешАш пръстетата и нараненото си ЕГО, ЩО ЩЕШ ТУКА?!!

Редактирано от Bloodsigned на 05.09.04 14:42.



Тема Re: Хора- моля ви не приемайте предложението на ann!нови [re: Bloodsigned]  
Автор Sapiens-s-s (този, същият)
Публикувано05.09.04 16:54



Може би щеше да постъпиш по-разумно и по-християнски ако поне малко се беше заинтересувал кой съм, с какви образования съм, с какво възпитание съм, каква личност съм и най-вече защо, по каква причина ( и не само аз, твърде много са хората, които афишират това в този клуб ) съм разочарован от Църквата, не от религията.
Май твоето ЕГО повече говори , а по-малко мисли...
P.S. Бъди така добър, не ми размахвай модераторски пръст, за да задоволиш комплексите си и егото си. Не забравяй, че ТОЗИ КЛУБ НЕ ТИ Е ЧАСТЕН КЛУБ, т.е. не ти е бащиния.
Един клуб не е интересен клуб ако няма сблъсък на мнения, градивен спор, от който, ако още не ти е известно, се ражда ИСТИНАТА .
Струва ми се, че се възприемаш твърде насериозно като всемогъщ МОДЕРАТОР.
Хайде холан, всички сме хора и никой не е по-голям от хляба.

Мъдрецът се ражда, за да се самоусъвършенства, глупакът - само за да умре...


Тема Re: Хора- моля ви не приемайте предложението на ann!нови [re: Sapiens-s-s]  
Автор *Лия* (непредвидима)
Публикувано05.09.04 17:13



съм разочарован от Църквата, не от религията.

Защото си се отъждествил с хората, а не си останал верен на учението на Христос. В клуб Православие има закована тема на Игнатиус, в която точно тази тема е разисквана.


[17:5] Тъй казва Господ: проклет оня човек, който се надява на човек и плът прави своя опора, и чисто сърце страни от Господа.

[17:7] Благословен оня човек, който се надява на Господа, и комуто надеждата е Господ.

[17:9] Лукаво е човешкото сърце повече от всичко и съвсем е покварено; кой ще го узнае?

[17:10] Аз, Господ, прониквам в сърцето и изпитвам вътрешностите, за да въздам всекиму според пътя му и според плодовете на делата му.




Тема Re: Хора- моля ви не приемайте предложението на ann!нови [re: *Лия*]  
Автор Sapiens-s-s (този, същият)
Публикувано05.09.04 17:49



Правиш ли разлика между понятията "църква" и "религия" ?
Къде в цитатите ти има подобно разделение конкретно.
Конкретните фрази са си конкретни, за разлика от мъглявите.

Мъдрецът се ражда, за да се самоусъвършенства, глупакът - само за да умре...


Тема Комструктивен диалогнови [re: Sapiens-s-s]  
Автор *Лия* (непредвидима)
Публикувано05.09.04 18:03



За да бъде такъв, нека разгледаме двете понятия - религия и църква.

Религия (от лат. набожност, почитане на светините) Най-общо религията е взаимоотношението между Бога и човека, общението на човека със свръхестественото и резултатите от тази връзка за човешката душа. В религията има елементи на знание, чувства и морални задължения, но не те са причина на религията.

Понятието за божеството е вродено у човека и не случайно на етнографите не са известни нерелигиозни народи. Няма човешко общество без вяра в божество, няма град без светилище, без молитвени, жертвени или други обичаи. Всички притежават своя система от традиции, обреди и съответствуващо поведение, основани на определено духовно учение. Между най-разпространените днес религии има формално много общо: установено и регламентирано "богослужение" в специално приспособени за това помещения ("има много богове и много господевци" 1 Kор. 8:5), обряди, тайнства и свещени предмети, определен морал, йерархия, развити теории за тълкуване на съответните писания, практика на взаимоотношения със светските власти, гражданските институции и обществото.

Несъмнено не всяка религия е самата Истина (иначе не биха били толкова много), а самоопределяща и самодостатъчна духовна система, смятаща себе си за истинна и претендираща за единственост.

Но истината е една и тя е Христос (Иоан 14:6). Християнството е простата, чистата, пълната детска вяра в Господа и Спасителя на човешките души - Иисус Христос, Божия Син.

Църква Църквата е богочовешки организъм или богочовешко единство, членовете на което са съединени помежду си чрез православната вяра, Божия закон, свещената йерархия и тайнствата (Православен катехизъм, 1991). Чрез въплъщението, учението, кръстните страдания, смъртта и възкресението Си Син Божи извършил нашето изкупление. А за да има целият човешки род за всички времена възможност да усвоява Неговите изкупителни заслуги, сам Той основал на звмята Църквата. В нея се дава на вярващите благодатта, т.е. силата на Светия Дух, която спасява и освещава човека.

А твоите представи за църква и религия какви са?



Тема Re: Хора- моля ви не приемайте предложението на ann! [re: Sapiens-s-s]  
Автор teodorag (friend)
Публикувано05.09.04 23:06



Може би щеше да постъпиш по-разумно и по-християнски ако поне малко се беше заинтересувал кой съм, с какви образования съм, с какво възпитание съм, каква личност съм и най-вече защо, по каква причина ( и не само аз, твърде много са хората, които афишират това в този клуб ) съм разочарован от Църквата, не от религията.



Ама виж сеа, ти щеше да постъпиш разумно, ако се беше заинтересувал от това какво е образованието и възпитанието на хората тук, преди ти самия да парвиш заключения. Колкото за църквите, всички сме разочаровани, но какво от това. Пораснахме. не сме вече в детската градина.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.