Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:00 28.05.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Голямото Противоречие на Библиятанови  
Автор Tpyдeн (!?...)
Публикувано22.02.04 01:20



Гледам тука, че говорите за противоречията в Библията.

Според мене противоречията от технически характер са нормални.
Не може след като Библията е писана от толкова автори за толкова години, да няма технически противоречия.
Липсата на такива би ме накарало да се усъмня, че има нещо НАТЪКМЕНО.

Има обаче едно ГОЛЯМО ПРОТИВОРЕЧИЕ!!!

Това противоречие е Исус.

Ако Исус е заченат от Светия Дух, в девствената Мария, то Той не би могъл да е от рода на Давид, като син на Йосиф.

Знаем, че еврейството е по майка(от Сарра), но родството е по Баща.

Така че Исус не би могъл да е от Давидовият род, ако е заченат от Светия Дух.
Това би свалило всички пророчества за него, като за идващ от Давидовото коляно, и всички позовавания за него като за "Давидова клонка"

Вие какво мислите по въпроса?



Все едно че НИЩО не съм казал

Тема Re: Голямото Противоречие на Библиятанови [re: Tpyдeн]  
Автор lgnatius (новак)
Публикувано22.02.04 15:11



Доколкото помня, т. нар боготци-св. Иаоким и Ана са също от Давидовият род.
Те са родители на Божията Майка
В такъв случаи Иисус и по плът и по благородство на произхода е от Давида.



Тема Уточнено е!нови [re: lgnatius]  
Автор Tpyдeн (!?...)
Публикувано22.02.04 20:56



Уточнено е, че родството е по баща.
Затова се казва: Адам роди, Авраам роди, Давид роди...

По тази причина в Библията е използвано като доказателство за Давидовия корен на Исус, родословието по баща, където в края на списъка е Йосиф - мъжът на Мария.

Та, Противоречието наречено Исус си остава Единственото в Библията, което както се вижда не я прави по-малко ценна.

Въпросът е: ценна ли е Библията за християните, ако те не могат да си обяснят Противоречието - Исус?



Все едно че НИЩО не съм казал

Тема Противоречието, приятелю, не е в библията,нови [re: Tpyдeн]  
Автор Xитъp 5ъp (глу5с)
Публикувано25.02.04 06:28



... а в евангелията. Те нагаждат Исусовата история към библията и го правят през 4-ти век под "мъдрите" указания на император Константин (дето изтреби хиляди християни, а после за да запази, империята набързо стана пръв християнин).

Всичко написано от мен -

.
Приятни минути!

Hit-ър П@ър

Тема Re: Голямото Противоречие на Библиятанови [re: Tpyдeн]  
АвторlvoBG (Нерегистриран)
Публикувано25.02.04 11:16



Още преди да е имало каквото и да е предаване на родството по мъж, Бог е дал обещанието си, че идващия Спасител ще е от семето на Ева (Битие 3:15), като по този начин прикрито е споменал начина на Неговото зачеване...



Тема "но рода Му кой ще обясни?"нови [re: Tpyдeн]  
Автор MлaдЄж (зелен)
Публикувано25.02.04 13:58



Труден,

С Ваше позволение бих Ви помолил дълбоко да разсъдите какви страшни неща говорите:

"Ако Исус е заченат от Светия Дух, в девствената Мария, то Той не би могъл да е от рода на Давид, като син на Йосиф."

". . . Исус не би могъл да е от Давидовият род, ако е заченат от Светия Дух."

"Това би свалило всички пророчества за него, като за идващ от Давидовото коляно, и всички позовавания за него като за "Давидова клонка".



. . .

но рода Му кой ще обясни? . . .” (Исая, 53:8)

ОТ МАТЕЯ СВЕТО ЕВАНГЕЛИЕ

. . . Иаков роди Иосифа, мъжа на Мария, от която се роди Иисус, наричан Христос . . . А рождението на Иисуса Христа стана тъй: след сгодяване на майка Му Мария за Иосифа, преди още да бяха се те събрали, оказа се, че тя е непразна от Духа Светаго. А Иосиф, мъж й, понеже беше праведен и не желаеше да я осрами, поиска тайно да я напусне. Но когато намисли това, ето, Ангел Господен му се яви насъне и каза: Иосифе, син Давидов, не бой се да приемеш Мария, жена си; защото заченалото се в нея е от Духа Светаго;
тя ще роди Син, и ще Му наречеш името Иисус; защото Той ще спаси народа Си от греховете му. А всичко това стана, за да се сбъдне реченото от Господа чрез пророка, който каза:"ето, девицата ще зачене в утробата си и ще роди Син, и ще Му нарекат името Емануил",* което ще рече: с нас е Бог.
Като стана от сън, Иосиф направи, както му бе заповядал Ангелът Господен, и прие жена си. И не познаваше я, докле тя роди своя първороден Син; и той Му нарече името Иисус.


____________________________________
"Любовта никога не отпада"

Редактирано от MлaдЄж на 25.02.04 14:01.



Тема Тайната на боговъплъщениетонови [re: MлaдЄж]  
Автор MлaдЄж (зелен)
Публикувано25.02.04 14:26



" Велика е тайната на благочестието: Бог се яви в плът " (Тим.3:16)

Тайната на боговъплъщението е кратко формулирана в Никео-цариградския символ на вярата (чл.3):

(вярвам) " и в един Господ Иисус Христос, Сина Божи, Единородния, който заради нас човеците и заради нашето спасение слезе от небесата и се въплъти от Духа Светаго и дева Мария и стана човек ".

Иисус Христос по плът е един от израилтяните. Той е роден по плът от Давидовото семе ( Рим., 1:3, 2Тим., 2:8 )
и се открил за Син Божи чрез силата на чудесата, по духа на освещението, чрез възкресението на мъртвите.

Съгласно Божието домостроителство, когато се изпълнило времето, Единородният Син Божи се роди от жена и се подчини на закона, за да изкупи ония, които бяха под закона, та да получим осиновението.

Общественото служение на Иисуса Христа преминало сред сънародниците Му по плът йудеи.

В боговъплъщението тайната на Бога и тайната на човека се съчетаха и така образуваха най-дълбоката и най-непостижимата тайна на земята и небето - тайната на Богочовешката личност.

" Велика е тайната на благочестието: Бог се яви в плът " (Тим.3:16)
" Словото стана плът " (Иоан, 1:14).

Като съпричастник на човешката природа, въплътеният Син Божи стана посредник между нас и Бога - вечен ходатай за човешкия род пред Божията правда. Това е изразено от св. ап. Павел:

"Христос не от Ангели приема естество, а от потомството Авраамово приема, затова длъжен бе да прилича по всичко на братята, та да бъде милостив и верен първосвещеник във всичко, що се отнася до Бога, за очистване на греховете на народа. Защото в това, що Сам претърпя, като биде изкушен, може и на изкушаваните да помогне." (Евр.2:16-18)

За да възстанови в първоначалната си чистота разстроената при грехопадението човешка природа, Бог-Слово прие пълна човешка плът. По този начин, според св. Григорий Богослов възприетото от Сина Божи човешко естество е било излекувано.
____________________________________
"Любовта никога не отпада"

Редактирано от MлaдЄж на 25.02.04 16:39.



Тема Аз мисля...нови [re: Xитъp 5ъp]  
Автор Tpyдeн (!?...)
Публикувано25.02.04 20:10



че ПРОТИВОРЕЧИЕТО е и в Библията, и в РАЗБИРАНЕТО на християните.
Има и ПРОМЕНИ на Библията ь цел нагаждане, но има и ПРЕДНАМЕРЕНИ мистични ПРИВНЕСЕНОСТИ с цел да се привлече вниманието на народа.

Това в никакъв случай не скрива Основното, за което Библията е предназначена: да се Обясни Онова, което хората наричат Бог.

(не можах да намеря, къде в сайта ти е писано по въпроса)

Поздрави



Все едно че НИЩО не съм казал

Тема Re: "но рода Му кой ще обясни?"нови [re: MлaдЄж]  
Автор Tpyдeн (!?...)
Публикувано25.02.04 20:24



МладЕжо,

Не виждам нищо страшно в думите си.
Не мислиш ли, че по-страшното може да е във вашето РАЗБИРАНЕ.

Защо ми пускаш тука стихове от Библията???
Всички ги знаем, и точно техния смисъл обсъждаме.
Като доказателство ли ги пускаш? Какво доказват?
Че Исус не е от Йосиф, което му отнема родството с Давида.

И стихът на Исая: ” но рода Му кой ще обясни? . . .” е за тези, които се опитват да обяснят рода Му, както вие го правите.

Едно обаче е вярно: Род е с Бога, и с човека.
Вие обаче Му отнехте родството с човека, като Му отнехте родството с Давида.
Не аз Му го отнемам, а вие.



Все едно че НИЩО не съм казал

Тема По СЪЩЕСТВО [re: MлaдЄж]  
Автор Tpyдeн (!?...)
Публикувано25.02.04 20:39



МладЕжо,
Нека се придържаме към темата и не залитаме в страни.

Та, казаното от Павел, че по плът е от Давида, а по Дух от Бога е Вярно.
Аз съм съгласен с него.

И точно това отхвърля ЗАЧЕВАНЕТО от Светия Дух като както вие си го представяте: девствена жена не познала мъж ражда дете.

Сега не ми казвай, че за Бога всичко е възможно.
Знам.
Но, че е възможно, не значи че се е случило.
И не значи че някога ще се случи.
Нека се придържаме към НЕПРОТИВОРЕЧАЩИ си мнения.
Не можем да вярваме на Павел и на Матей, че казват Истината и двамата, ако си противоречат.

Но... аз съм по-склонен да кажа, че и двамата казват Истината, само, че вие грешно я разбирате.

Сеща ли ли сте се да си зададете този въпрос, и да потърсите отговора.
Ако Израил(Яков) не се поколеба да се бори с Бога, то на вас нищо не ви струва да се преборите с РАЗБИРАНЕТО си, без да се страхувате да задавате въпроси.

Ако търсите с въпросите си, Бог няма да ви накаже.
Нали за Него питате!?

Та задавайте си въпроси, дечица малки.
И търсете отговорите им.

Не задавайте въпроси на готовите си ОТГОВОРИ.
Питайте където не знаете, а не където ЗНАЕТЕ.

Поздрави



Все едно че НИЩО не съм казал


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.