Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:34 19.05.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Да градим заедно!нови  
Автор VallentinМодератор (watchman)
Публикувано16.01.02 00:46



Бих искал да се обърна към всеки праведен и благочестив човек в този клуб:

Нека градим заедно този клуб. Нека го направим място на общение, усъвършенстване, духовно воюване, слугуване един на друг в любовта и истината на нашия Господар Исус.

Ще има място за разискване, конфронтация, несъгласия. Аз не поддържам идеята да се гонят от клуба тези, които противоречат. Да постъпим така означава, че сме слаби и страхливи, каквито ние не сме!

Досега смело сме отстоявали Истината на Благовестието и ще продължим да го правим. Не чрез модераторско гонение на инакомислещите, но чрез оръжията на правдата в дясната ръка и в лявата.

Ще се трият само крайно смущаващи и арогантни постинги. Както и такива нямащи общо с темата на клуба.

Към несъгласните с Христовата вяра: Не бойте се, да продължите да атакувате устоите на вярата, която веднъж завинаги е била предадена на светиите. Ако не можем да ви устоим, значи не сме истински! Казвайте открито каквото мислите и вярвате, бъдете коректни и спорете с уважение и респект.

Темите в този клуб не са нещо маловажно както в темите на да речем клуб Интернет доставчици. Те касаят спасението на душите ни и вечната ни съдба. Те засягат най-дълбокото в нашата личност. Ето защо нека воюваме достойно и с чест за убежденията си.

Към представителите на различните християнски църкви и деноминации: Няма да бъдете репресирани на доктринална основа, разговаряйте според знанието и мъдростта, които имате. Тук ще бъдете поставени на равностойно противопоставяне с хората и нещата с които не сте съгласни.

Аз като модератор съм, като един, който е СЛУГА, а не като някой който е господар и владее над вярата ви и убежденията ви.

Разчитам да бъда подкрепен в слугуването от моите братя и сестри във Христоватя вяра.

Ваш слуга в Христовото Благовестие,
Валентин Василев

__________________

Защото за мене да живея е Христос, а да умра, придобивка

Редактирано от Bloodsigned на 13.07.04 22:22.



Тема Re: Да градим заедно!нови [re: Vallentin]  
АвторMУЛE (Нерегистриран)
Публикувано16.01.02 07:24




......чета те ...и направо ....се усмихвам...ама снизходително...
"духовно воюване, слугуване ....в любовта и истината на нашия Господар Исус."
Никъде Иисус не е казал че е госсподар...ТОЙ НЕ Е ОТ ТОЗИ СВЯТ И НЕ Е ТОВА ЦАРСТВОТО МУ...но той не твърди че е ЦАР...в НЕБЕСНОТО ЦАРСТВО, защото там царе и господари НЯМА....
Не е хубаво да лъжеш, що се отнася до това , дали Иисус е би господар или слуга..,защото той казва "Дайдох да послужа, а не да ми служат"....
Да служиш на ЛЮБОВТА...и в същото време, да модерираш себеподобните си, та това ЛЮБОВ ЛИ Е????
Да воюваш...това пък от къде го взе...че тук това не е воюване....това си е проява на мнения....на къито всеки има право, и ...със дейността си като модератор, ти ше СЪДИШ...дали мнението на някой е право или криво...СЪОБРАЗНО ТВОИТЕ СТАНДАРТИ....защото ТИ ГИ ИМАШ, а не защото са вярни или не....
.....................
"Ето защо нека воюваме достойно и с чест за убежденията си. "-ето отново ВОЮВАШ...отново доказваш някому нещо си....отново търсиш и имаш врагове... УСЕТИ ТОВА.....
Дори това , че се ГЛАВИ ЗА МОДРТОР...против желанието на много от съклубниците си.../мулето не е межгду тях/....показва колко ОГРАНИЧЕНО ВЪЗПРИЕМАШ ....демокръцията на мненияна на съклубниците ти...
Но както и да е.....това се е ваша работа...за МУлето остава това ...да ви се подсмихва ....и то не зависи от вас....в края на краищата....



Тема Циник?нови [re: MУЛE]  
Автор Dim_ (християнин)
Публикувано16.01.02 16:17



И в края на краищата пак не видях нещо градивно в твоето изказване. Много ми е интересно, как се вместваш в кожата си, защото, айде, другите хора за теб са тъпаци и прочие, но от себе си не можеш да избягаш. Добре, че само киснеш в клубовете и бълваш против де що има нещо креативно. Иначе току-виж си останал насаме със себе си. Тогава дали ще се самоизядеш? Или ще подскачаш и ще опитваш да се ритнеш сам?
Кажи веднъж и ти как го виждаш живота? Като човек те питам. Стига блудства с думите! На децата си какво казваш (или ще кажеш)? Ама не да ми отричаш това или онова. Кажи си твоята позиция, интересно ми е. Не се притеснявай и не се комплексирай, ако искаш ми я прати като бележка. В какво вярваш, за какво се бориш, за какво живееш? Дано последният ми въпрос не предизвиква истеричен смях у теб...
Моля те, не ме цитирай и не си построявай отговора върху моите думи. Насладил съм ти се на това твое умение и вече съм го оценил. Интересно ми е що за човек е самото МУЛЕ...

Нека търсим това, което служи за мир и за взаимно назидание


Тема Re: Да градим заедно!нови [re: Vallentin]  
Автор Boдeн_дyxМодератор (оптимист)
Публикувано16.01.02 17:49



Като втори модератор в клуба напълно заставам зад написаното от Валентин - това е и моето виждане за целта на този клуб и за отношението ни като модератори към пишещите в него.

Животът е хубав - изживей го докрая!


Тема Re: Циник?...ДИМ И ПУШЕКнови [re: Dim_]  
АвторMУЛE (Нерегистриран)
Публикувано16.01.02 19:02




Чета те ....и не те игнорирам.
Нито те модерирам...нито те осъждам за това,че мнението ти не е като това на Мулето....Не бих те и модерирал...защото именно различието на мнеия, създава разнообразие.....а не еднообразието на мнвенията.
УСЕТИ ТОВА.
" И в края на краищата пак не видях нещо градивно в твоето изказване. "
Изказването на МУЛЕТО беше , че никой няма право да съди другите, за тяхното мнение и че това, да се правиш на модератор...е вид осъждане.
И това противоречи на основите на религията, която сами МИСЛИТЕ ЧЕ ПРЕДСТАВЛЯВАТЕ.
Какмо конструкнивно има в това, да обръщаш ИИСУС в господар, когато самия той не е бил такъв????
Какво конструктивно има в това, да бъдеш слуга на несъществуващи ценности.
Както и това, ДА СЕ САМОПРЕДЛАГАШ...да бъдеш цензор....че това си е....
нещо друго и няма вищо общо с религията, освен, ако тази религия не допуска ИНКВИЗИЦИЯТА на чужди мнения, от гледна точка на слаби нерви...
"Стига блудства с думите! "....
Не е ли блудство това, което се приписва Иисус-ГОСПОДАР...СЛУГА ВОЙНА ...и насилието , което лъха ...уж в негово име.....?????
Само почети молко по от страни постингите на някои християни...усети нетърпимостта им и ....след това си спомни заповедта "ОБИЧАЙ ВРАГА СИ"... тоет в случая ...МУЛЕТО ...и ще усетиш разликата...и блудството с думите...и то не от страна на Мулето , а от страна на тези, които се борят и искат да трият мненията на Мулето .......
ЕЕЕ....голема победа ще бъде това, да трият Мулето ....нема що....ще извадят очите на слепия и ще вземат налъмите на босия.....
.............
Не бих желал да споря с теб.....цинично е ....това което стана в този клуб.
Цинично е някой да ....си мисли че представлява другите...и да взима решение от тяхно име.....
В краю на краищата ....поне 30 % от клубарето са против модератора и дори само в този случай...се пагазват тяхните мнения по въпроса, ...а не мнението на Мулето ...
Усети това....




Тема Re: Да градим заедно!нови [re: MУЛE]  
Автор VallentinМодератор (watchman)
Публикувано16.01.02 19:06



И-н 13:13 Вие Ме наричате Учител и Господар; и добре казвате, защото съм такъв.
И-н 13:14 И тъй, ако Аз, Господар и Учител, ви умих нозете, то и вие сте длъжни един на друг да си миете нозете.


Отк. 19:11 След това видях небето отворено, и ето бял кон, и Оня, Който яздеше на него, се наричаше Верен и Истинен, и съди и воюва праведно.
Отк. 19:12 Очите Му бяха огнен пламък, на главата Му бяха много корони и носеше написано име, което никой не знаеше, а само Той;
Отк. 19:13 и беше облечен в дреха, попръскана с кръв; и името Му беше Божието слово.
Отк. 19:14 И небесните войски, облечени в бял и чист висон, следваха подир Него на бели коне.
Отк. 19:15 Из устата Му излизаше остър меч, за да порази с него народите; и Той ще ги управлява с желязна тояга и ще стъпче лина на лютия гняв на Бога Всемогъщий.
Отк. 19:16 И на дрехата и на бедрото Му имаше написано име: Цар на царете, и Господар на господарите.


__________________

Защото за мене да живея е Христос, а да умра, придобивка


Тема Re: Да градим заедно!нови [re: Boдeн_дyx]  
Автор VallentinМодератор (watchman)
Публикувано16.01.02 19:13



Всъщност ти си първия модератор, а аз втория :-). Натисни линка по-долу за да се увериш: :-))



__________________

Защото за мене да живея е Христос, а да умра, придобивка

Тема Re: Циник?...ДИМ И ПУШЕКнови [re: MУЛE]  
Автор LeoS (прахосмукач)
Публикувано16.01.02 19:40



Здрасти, батка :))

Ти казваш :
"ЕЕЕ....голема победа ще бъде това, да трият Мулето ....нема що....ще извадят очите на слепия и ще вземат налъмите на босия....."

А аз ти казвам :
Да си видял откакто има модератори тук някой да те е изтрил или редактирал ? Не си видял. Аз ще ти кажа защо. Защото (за сега) критикуваш вярата, а не цапаш пейзажа. И защото и двамата модератори знаят какво правят. Уверих се в това. УСЕТИХ го :)))

Припомни си и това, батка :
"И нека винаги,... когато се запиташ..."НАБЛЮДАВА ЛИ МЕ НЯКОЙ ОТ НЯКЪДЕ?".... да си отговориш....че...дори и .........в най ИНТИМНИТЕ ТИ МОМЕНТИ....ДА! и ....да знаеш....да усетиш"
Не съм го казал аз, Муле - твои думи са.
Само си ги припомняй отвреме-навреме :)

Драго ми беше да ти напиша 5 думи :)


| Величието на Сизиф не е в безмислието на труда, а в липсата на отчаяние |


Тема Re: Да градим заедно!нови [re: Boдeн_дyx]  
Автор antichrist (Аз съм!)
Публикувано17.01.02 03:15



< И ти ли Бруте? > И ти ли ще затриваш теми, които нямат отношение към клуба? Ами хайде, изтрий МУЛЕ - той има отношение към Валката, изтрий и мен - аз имам отношение към теб...

<Жребият е вече хвърлен.Да преминем Рубикон!> - ето нашите нови Императори "Воден Дух" и vallentin...Всичко са измислили, всичко са решили...Ами що не си дадете малко време, за да видите кое по-точно трябва да се изтрива и кое не ? Защо ? Или се мислите за въздесъщи и непогрешими в божия дух и вярата ????????????????? Мислите ли се ? Така както е тръгнало - май така изглежда...

Аз съм, казано на гръцки, а и не само на гръцки - антихрист!...


Тема Re: Циник?...LeoS,нови [re: LeoS]  
Автор antichrist (Аз съм!)
Публикувано17.01.02 03:29



И двамата модератори знаят какво правят ???
Това, много ми е чудно как разбра? - по благочестивото копиране на Библията ли ?

Аз съм, казано на гръцки, а и не само на гръцки - антихрист!...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.