Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:25 04.07.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: oще идеи? :)нови [re: Valentina]  
Автор Пoп Cтaвpи (4ревоугодник)
Публикувано05.02.04 18:57



Как ти подействаха горните два постинга. Аз ги намирам за убийствени. Нищо чудно, че в Русия компартията падна до нивото на Православната църква и започна да получава подкупи от диктаторски режим.

Има ли догматични разлики между тях? Доколкото знам, между българските "синоди" няма такива.

Единият синод канонизира Левски и му направи икона. Другият твърди, че това е неканонично. Единият синод освети храма на Ванга и прати свой свещеник да служи там. Другият синод твърди, че това било грях. Ако според тебе това не са канонични разлики, тогава май ще ми светне защо защитаваш агенти на КГБ в раса, доносници на Държавна сигурност и църковни перачи на пари.

“Ако по света нямаше наемници, войните щяха да бъдат само отечествени (или нападателни).” Валентина


Тема засега толкоз. ОК? :)нови [re: Пoп Cтaвpи]  
Автор Valentina ()
Публикувано05.02.04 21:01



Как ти подействаха горните два постинга.
Прочетох интервюто с литовския владика. Какво те смущава в него?

в Русия компартията падна до нивото на Православната църква
Пак говориш на кило, да се любуваш на собствения си патос.

Православната църква започна да получава подкупи от диктаторски режим.
Чете ли статията от Индепендънт.ЮКей преди 2-3 дни? За нея май не си споменал тук. Защо не престанеш с опитите си да ни убеждаваш, че светът е черно-бял?

защо защитаваш агенти на КГБ, доносници на Държавна сигурност?
Мислиш ли наистина, че някой, който се
гнуси

от притворството и лъжата, би защитавал агенти - било то на КГБ или на която и да е от шпионските служби - от миналото или от съвремието ни?

защо защитаваш агенти на КГБ в раса?
Виж по-горе.
А относно интервюирания по-горе владика, например, познавам лично хора, които също в продължение на години бяха уговаряни безрезултатно да стават доносници. Например брат ми, който според някои беше много желателно да докладва за собствения си братовчед и семейството му, живеещи в чужбина. Уверявам те, че въпреки настойчивостта и натиска, съвестта му е не-опетнена, не-накърнена с нито един донос. На много хора, които бяха деца или младежи през "комунистическо", не им минава и през ума, че такива като брат ми имаше много , на всякакви постове и професии.

(И в допълнение: нашенец, който познавам от България от ония години, на КГБ ли мислиш, че продължава да доносничи - след като по необясним за никого начин получи статус на бежанец в Скандинавия и след като досието му днес е затворено за всеки - за всеки, който не е от секр. полиция? untouchable, един от многото - обратни примери). Би трябвало наистина да допускаш повече нюанси в разсъжденията си.

Защо защищаваш църковни перачи на пари
Не лъжи хората. Това, че не приемам тенденциозни и/или недоказани обвинения, не значи, че защитавам пране и перачи на пари.

***

Единият синод канонизира Левски и му направи икона. Другият твърди, че това е неканонично.
Да, политическият "синод" канонизира много народ, но наистина

.

Единият синод освети храма на Ванга и прати свой свещеник да служи там. Другият синод твърди, че това било грях.
За такова нещо не съм чувала. Кой свещеник служи там? И митр. Натанаил ли го изпрати? Би било абсурд на абсурдите.
Знам само мнението на православни богослови за нея, и го споделям изцяло.
Виж .

Ставри, не мисля че от тези ни разговори има някаква полза за нас, лично. И ми се иска да приключим поне тоя рунд.
Поздрави!



Тема Re: oще идеи? :)нови [re: Пoп Cтaвpи]  
Автор lgnatius (непознат )
Публикувано06.02.04 19:21



Жал ми е за тебе, ругаеш Църквата, но ти самият си ВЪН ОТ НЕЯ! А който няма Църквата за своя маика, няма Бог за свои баща. Ще доиде краят и на нашият живот, тогава какво ще отговаряме пред Страшния Божий Съд?
Страшно е, а ние дори не осъзнаваме какво правим...
Господ да те вразуми!



Тема Жал ми е за тебенови [re: lgnatius]  
Автор Пoп Cтaвpи (4ревоугодник)
Публикувано07.02.04 21:10



Жал ми е за тебе, ругаеш Църквата, но ти самият си ВЪН ОТ НЕЯ!

Никога ли не ти е хрумвало, че точно ти си вън от църквата? Според тебе дали Божията църква се ръководи от ченгета, дали се занимава с пране на пари, дали превръща манастирите си в хотели и дискотеки, дали свещенослужителите й крадат от държавата, като не плащат данъци, дали преподава за поучения човешки заповеди и постановления, дали оправдава мерзости като поклонения пред идоли и мъртви светии?

Наистина ми е жал за тебе... но щом си решил да живееш в тъмнина и невежество и езичество, изборът си е лично твой.

“Ако по света нямаше наемници, войните щяха да бъдат само отечествени (или нападателни).” Валентина


Тема Re: засега толкоз. ОК? :)нови [re: Valentina]  
Автор Пoп Cтaвpи (4ревоугодник)
Публикувано07.02.04 21:51



Доказателствата за агентурното минало на руския патриарх са толкова много, че просто не могат да бъдат пренебрегнати с лека ръка. Подвизите на агент Туйков (патриарх Марксим) също са добре известни в църковните среди.

За такова нещо не съм чувала. Кой свещеник служи там? И митр. Натанаил ли го изпрати? Би било абсурд на абсурдите.
Да, съгласен съм, че е абсурд, но за разлика от тебе аз гледам българска телевизия. Много често показват кадри от богослужението в храма на Ванга, извършвано от български православен свещеник, а не от протестантски или католически такъв. Понеже твърдеше, че между двата синода нямало доктринални различия, сега може би ще трябва да си вземеш думите назад.

“Ако по света нямаше наемници, войните щяха да бъдат само отечествени (или нападателни).” Валентина


Тема Re: засега толкоз. ОК? :)нови [re: Пoп Cтaвpи]  
Автор Legion (предполагаеми)
Публикувано09.02.04 11:23



Хайде да се опитате първо да си изясните разликата между "догматично" и "канонично" и после да си преосмислите въпроса/обвинението!

Мисля, че Valentina изчаква тактично сам да се сетите за това, но аз пък ви подсещам, че 2-те понятия не са никак тъждествени.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.