Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:46 04.07.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема За християнското високомерие  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано02.12.03 14:01



След като един човек от вашия клуб отговори на въпроса "Какво е езичество?" в нашия и се опита да обясни езичеството от християнска гледна точка, реших и аз да пиша нещо.
Винаги съм се изумявал от християнската увереност в собствената правота и "невежеството" на другите... та реших да изкоментирам този въпрос. После видях, че Токай-ихто от нашия клуб цитира един индиански шаман и този цитат ми се струва подходящ:

"Ние нямахме писани закони, но спазвахме тези на Великия Дух, който е създал и направлява всичко съществуващо. Вие, белите хора, ни смятате за диваци, но то е, защото не разбирате нашите молитви. Вие дори не се опитвате да ги разберете. Когато пеем нашите хвалебствия към Слънцето, Луната или Вятъра, вие казвате, че почитаме идоли. Понеже не ни разбирате, вие ни обявявате за изгубени души - само защото нашата вяра е различна от вашата.

Ние виждаме делата на Великия Дух във всичко - слънцето, луната, дърветата, вятъра, планините. Понякога ние се обръщаме кам него чрез тези неща. Толкова ли е лошо това? Смятам, че имаме искрена вяра във Всевишния - по-силна от тази на повечето бели, които ни наричат “езичници”... Индианците са тясно свързани с Природата, а нейният създател не живее в мрак!

Знаете ли, че дърветата говорят? Е, те го правят. Дърветата разговарят помежду си и говорят и на вас, стига да ги слушате. Проблемът е, че белите хора не слушат. Те никога не се научиха да слушат какво им казват индианците, така че не очаквам, че ще се вслушат и в останалите гласове на Природата. Нека все пак ви кажа, че съм научил много от дърветата - понякога те ми разказват за времето, понякога за животните, понякога за Великия Дух."

Татанга Мани (Крачещия Бизон, 1871-1967)


Аз лично няма какво да добявя повече...


Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: За християнското високомериенови [re: Black Wolf]  
Автор Bloodsigned (влюбен)
Публикувано02.12.03 15:30



бла-бла-бла ...
Ти май наистина вярваш в тези неща?
Че християните са това, което ти казваш?

Чест ти прави че поне си искрен. Заблуден, но искрен.
Казвам че си заблуден, не за да те дразня, а защото аз съм християнин и не мога да открия в себе си нищо от това, в което вожда Крачещия Бизон обвинява американските завоеватели.

Аз съм отраснал с книгите на Карл Май и обичам индианците...

Ти казваш че си езичник? Но нали не си от онези мили хорица - маорите, които леко похапнали с черен дроб на английски мореплавалетл, наречен Джеймс Кук. :-)))

Вие все твърдите че нищо не е черно и бяло, докато въпроса опре о християните. Тогава те стават черни а вие-езичниците, бели.

Йоан 3:16


Тема Re: - [re: Black Wolf]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано02.12.03 15:47



Не ти ли минава през ум, че "християнската увереност в собствената правота " идва от знанията и авторитета на Създателя на целия всемир?
Когато можеш да получиш информация от Създателя и Първоизточника на всичко, как да предпочетеш съдаденото от Него за по умно?

Кой е твоя клуб?

с поздрав:
подскачащата овца



Тема Re: За християнското високомерие [re: Bloodsigned]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано02.12.03 16:08



Е, не са маорите, а полинезийците от Хавайските о-ви, но е истина, че са го хапнали! Е и?
Сега аз мога да задам въпроса за милионите хора, избити по време на кръстоносните походи, от Инквизицията, избитите в името на Христа и кръста по време на завладяването на всички континенти. Обикновено за това обвиняват само католиците, но и православните доста са се старали и в Сибир, и на Аляска.

Да не говорим за унищожените култури...

Така че този номер просто не минава... Наистина, в сравнение с християнските престъпления срещу човечеството, езичниците наистина са бели! Та чак ослепително бели...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Редактирано от Black Wolf на 02.12.03 16:21.



Тема Re: - [re: :)]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано02.12.03 16:11



Става въпрос за клуб "Езичество".
Създателя казваш? А не ти ли е идвало на ум, че той може да е дал ученията си и по друг начин на другите народи? Нима само съобщеното на евреите е меродавно?
Че всъщност е дал, каквото трябва на хората хиляди години преди появата на "Библията", християнството и т.н.?
Мисля, че вас - християните, много ви дразни идеята за това, че хората в цял свят са познали Бога и неговата истина много, ама много преди Христос да "просвети" със своя вариант на учението една малка част от човечеството. Бедата е в това, че тази част се е заловила с огън и меч да "просвещава" със своя вариант на божието учение всички останали. Резултатът се вижда...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Редактирано от Black Wolf на 02.12.03 16:18.



Тема Re: - [re: Black Wolf]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано02.12.03 17:00



Koгато напуснем това тяло, всеки ще се убеди без сянка на съмнение.........

Относно тактика "огън и меч " - има много, много убити през вековете и дори до днес истински вярващи..........
като почнеш от Каин и Авел........ минеш през много от Бож.пророци...Йоан Кръстител, .......Стефан, всички апостоли с изключение на Йоан (смърт с множество мъчения), колко много христяни в първите векове са хвърлени на лъвовете и разпънати на кръст......... през средните векове също, за комунизма да не говорим, а колко евреи....пак през всички векове, и сега също знаеш ли какво става в ислямския свят?..........



Тема Re: - [re: :)]  
Авторlvan (Нерегистриран)
Публикувано02.12.03 18:20



Това като оправдание или как?
Нас са ни мъчили, затова сме им го върнали тъпкано през Средновековието и сега продължаваме, щото сме в правото си?



Тема Re: - [re: :)]  
Автор Sex_Maniac ()
Публикувано02.12.03 18:48



Чакай, чакай.
Ти да си Създателя случайно :)))
И как получаваш информацията, ако не е тайна.
Ако сега веднъж и завинаги не ме убедите в получаването на информация, спирам да пиша в този клуб:)) (ще се скъсате да не ме убеждавате)



Тема Re: - [re: lvan]  
Автор Sex_Maniac ()
Публикувано02.12.03 18:50



Ха ха...и пак ха
Религията е само предтекст драги. Това да мъчиш противника ти е вкоренено в инстинкта за оцеляване. Ти пък не си нищо повече от животно, което се чувства християнин



Тема Ха-ха! [re: :)]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано02.12.03 18:59



С вас никой не може да се мери по изтребление!

А мюсюлманите - ами те са същото каквото сте и вие. И вие, и те сте разклонения на еврейството! Хора на Книгата...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.