Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:03 06.07.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: за цялата тази небивалица тук!нови [re: xaxo]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано08.12.03 08:41



Ами аз получавам удовлетворение, защото гледам как християните се пенявят и подмятат като шебек на тояга!

Разбира се, прав си - това нищо не променя и не отговаря на концепцията за "позитивното мислене"...
Но тези хора (християните) наистана стават нагли. От време на време трябва да им се казва.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Вижте си "писанието"нови [re: L]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано08.12.03 08:43



Само овцете и говедата имат нужда от пастир...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: НЕ! Ти май нещо бъркаш.нови [re: Bиливap]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано08.12.03 09:40



ти казваш : "........има повече от един път за спасение на душите.
И че различните хора откриват за себе си различна модификация на Пътя. ...."

един вид ние диктуваме правилата на играта и можем да правим каквото си искаме и накрая пак да се спасим, много хитро, но няма да сработи!
Приготви се за голяма изненада, когато стигнеш в края на твоя път........ голяма и то мноого неприятна изненада ......... много голяма горещина и отвратителна компания

Йоан 10

1 Истина, истина ви казвам, който не влиза през вратата на кошарата на овцете, но прескача от другаде, той е крадец и разбойник.
2 А който влиза през вратата, овчар е на овцете.

3 Нему вратарят отваря; и овцете слушат гласа му; и вика своите овце по име и ги извежда.
4 Когато е изкарал всичките свои, върви пред тях; и овцете го следват, защото познават гласа му.
5 А подир чужд човек няма да следват, но ще побягнат от него; защото не познават гласа на чуждите.
6 Тази притча им каза Исус; но те не разбраха какво им говореше.
(типично, нали - Бог говори, но някои хота все не разбират )
7 Тогава Исус пак рече: Истина, истина ви казвам, Аз съм вратата на овцете.

8 Всички, които са дошли преди Мене са крадци и разбойници; но овцете не ги послушаха.
9 Аз съм вратата; през Мене ако влезе някой, ще бъде спасен, и ще влиза, и ще излиза, и паша ще намира.
10 Крадецът влиза само да открадне, да заколи и да погуби: Аз дойдох за да имат живот, и да го имат изобилно.

11 Аз съм добрият пастир; добрият пастир живота си дава за овцете.
12 Който е наемник, а не овчар, и не е стопанин на овцете, вижда вълка, че иде, и, като оставя овцете, бяга; и вълкът ги разграбва и разпръсва.

13 Той бяга защото е наемник, и не го е грижа за овцете.
14 Аз съм добрият пастир, и познавам Моите, и Моите Мене познават,
15 също както Отец познава Мене, и Аз познавам Отца; и Аз давам живота Си за овцете.



Тема Re: НЕ! Ти май нещо бъркаш.нови [re: :)]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано08.12.03 09:52



Колко мъка и тъпота има на този свят...

А всъщност, освен с цитати от "светото" ви писание, с нещо друго да излезеш? Че кво ни интересува нас вашата еврейска книга?

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: НЕ! Ти май нещо бъркаш. [re: Black Wolf]  
Автор Cliff_Burton (басист)
Публикувано08.12.03 10:34



Вълко, ти с радио спорил ли си Може да има по-голям успех, отколкото в този клуб

PEACE & LOVE


Тема Re: НЕ! Ти май нещо бъркаш. [re: Black Wolf]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано08.12.03 10:46



"Колко мъка и тъпота има на този свят.. и духовна пустота " и аз така мисля за теб. жалко.
а ти с какво искаш да ти "изляза"?
като не те интересува Светото писание, какво търсиш в този форум???
или си изостанал умствено и още не си разбал, че ТОВА ТУК Е ФОРУМ ХРИСТЯНСТВО !!!
май изпитваш голямо затруднение да го сванеш?
задача с повишена трудност.




Тема Re: А, къде бил ключа от бараката! [re: Black Wolf]  
АвторAпocтaт (Нерегистриран)
Публикувано08.12.03 12:50



Привет,Ловец!
Не,просто това е устоичив израз-горния цитат имам предвид-за заветите и се употребява от членовете на всички евангелистки формации-около десетина са в СФ.:))



Тема Re: За християнското високомерие [re: lvoBG]  
АвторAпocтaт (Нерегистриран)
Публикувано08.12.03 13:09



Иво,Ренесанс в превод значи Възраждане.
На какво възраждане? на вечните истини за живота.
И на вечните стоиности-Уважение на човека ,такъв какъвто е,Оттам и уважение към околния ни свят.Отново деня става ден и светлината Светлина за човешките умове и смъртта придобива нормални измерения за обще
ството-т.е. без мании за вечност и възкресения-Говоря за напредничавите умове,в които са се вслушвали тогава а не за хората с недоразвито или изродено съзнание :))
Но с теб може да се говори нормално!:))



Тема Re: за цялата тази небивалица тук! [re: Black Wolf]  
АвторAпocтaт (Нерегистриран)
Публикувано08.12.03 13:27



Така е ФРЕНД!
Само че те винаги са си били нагли:))
Точно колкото наркодилърите!И оставят куп поразии в Душите на неукрепналите деца!!!
Първо комплексират наивния,после му обещават помощ и накрая му контролират до такава степен мисленето и деиствията му ,че тои се превръща в Хербарии, а не човек с абсурдната идея че ако е послушен на Бог/т.е. представата му за него ,внушена от пастора или попа/ще отиде на супер местенце като изгние!:))
Но явно някои хоро и то повечето искат да бъдат контролирани и манипулирани,защото така не се налага да мислят и да се с справят с предизвикателствата на Необяснимия Разнообразен ЖИВОТ!!!:)))



Тема Re: НЕ! Ти май нещо бъркаш.нови [re: :)]  
Автор Bиливap (кибермаг)
Публикувано08.12.03 15:37



Хааахаха
Ти хубаво си се сетил да ме цитираш, ама с нищо не показа, че си разбрал думите ми.
Хааахаха


един вид ние диктуваме правилата на играта и можем да правим каквото си искаме и накрая пак да се спасим
Това наистина е голяма глупост, но не виждам логическа връзка с моите думи.

Невъзможно е да се изобрети нещо глупакоустойчиво, защото глупаците са безкрайно изобретателни.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.