Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:19 09.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Няколко въпроса към християните от мене - езичниканови  
Автор ЯPOCTcлaв (бесен)
Публикувано30.11.03 12:33



Не ме влече овцевъдството, затова не съм наясно с основни положения в овчия светоглед.

1. Каква е вашата (на християнската църква) оценка за естествените науки - са ли те сатанинско дело, опорочаващо идеалния идеално описан в библията и пр. свят ?

2. Допуска ли вашият светоглед човек сам да взема съдбовни решения или винага той трябва да се допитва до някого в расо или до т.н. свети писания ? Ако е второто - какво мислите за личната отговорност въобще ?

3. Все още ли църквата счита, че Бог е човекоподобен и че човек има право да съсипва света, в който живее, само заради божията човекоподобност ?

4. Все още ли църквата счита, че има една избрана пасмина, размножаваща се основно чрез кръвосмешения, коята е по-любима Богу от всичко останало ?


Айде стига толкова засега ...



Тема бе беенови [re: ЯPOCTcлaв]  
Авторoвчицa (Нерегистриран)
Публикувано30.11.03 13:28



и знаеш ли защо си толкова бесен, защото няма мир за нечестивия !



Тема Мани ги тия цитати от книгите по овцевъдствонови [re: oвчицa]  
Автор ЯPOCTcлaв (бесен)
Публикувано30.11.03 14:03



Дай отговори. Беее



Тема Re: Мани ги тия цитати от книгите по овцевъдство [re: ЯPOCTcлaв]  
Автор tchupakabra (кофти)
Публикувано30.11.03 18:54



Тук отговори не търси
най-много купища дълги цитати
Ако не вярваш, прегледай темите
Хората тук рядко имат собствен глас, те говорят с извадки
от "мъдрата книга"

МИСЛЯ, ЗНАЧИ ИМА ПРОБЛЕМИ


Тема Защо ? [re: tchupakabra]  
Автор ЯPOCTcлaв (бесен)
Публикувано30.11.03 19:40



Аз все пак не търся отговори на житейски въпроси, по които, както се знае, овцете отговарят само с цитати. Търся отговори по въпроси за светогледа на залитащите към овчедушие ...



Тема Ами защотонови [re: ЯPOCTcлaв]  
АвторTpинити* (Нерегистриран)
Публикувано30.11.03 20:04



"Търся отговори по въпроси за светогледа на залитащите към овчедушие ..."

Казано от едно "синьо хапче" това звучи направо смешно.
Точно принадлежноста ти към тези "хапчета" те прави овчедушен и нямащ собствен светоглед. Но поне е обнадеждаващо това , че нещо в тебе те кара да искаш да разбереш светогледа на "червените хапчета" . Още има надежда за тебе



Тема Re: tchupaСЛАВ или ЯСРОСТcabra...на кого му пука..нови [re: ЯPOCTcлaв]  
Автор Bloodsigned (влюбен)
Публикувано30.11.03 22:17



Тъй, тъй...
Яростлаве, май наскоро ти е попаднала книгата "Свещенния Вертеп" или може би "Световната конспирация" ?!?

Ама не си задаваш въпросите където трябва. Може би трябва да си направиш тема "ОВЦЕВЪДСТВО" и там с Ел Чупакабра, да си правите опити с овце...белки намерите ПРАВИЛНИТЕ ВЪПРОСИ, а след тях и верните отговори...схащаш ли ми мисЛата момче младо?!?

Аз съм християнин от едно известно време, но още не схващам въпроса на овцевъдите. Опитвам се да прозра къде е овчето в мене, ама някакси ми убягва...защо ли така?

Понякога се чудя дали овцете не блеят "Дръжте овцете"(задавайки въпроси от твоя сборник) , също както крадеца вика "Дръжте крадеца".

Йоан 3:16


Тема ...О, да, щях да забравя..... [re: ЯPOCTcлaв]  
Автор Bloodsigned (влюбен)
Публикувано30.11.03 22:35



Момчета, моля Ви проявявайте повече интелигентност в общуването.
Когато не сте подковани по дадена тема, ми подковете се. Четете, размишлявайте, после разговаряйте ИНТЕЛИГЕНТНО и най-вече ИЗСЛУШВАЙТЕ, преди да отсъждате.

Чудя се защо никой не попита нещо интелигентно.

1. И мен не ме влече овцевъдството, да се зачудих защо ме замесват в него.
2."Светлина, повече светлина" както е казал Гьоте. Искам да кажа "ЧЕТЕТЕ МЛАДЕЖО, ОБРАЗОВАЙТЕ СЕ И НЯМА ДА ЗАДАВАТЕ ТЪПИ ВЪПРОСИ"
3.Пак като въпрос 2.
4. Църквата никога не е считала че Бог е човекоподобен. Това е пивилегия на Еволюционистите (които са произлезнали от ЧОВЕКОПОДОБНИТЕ маймуни) и на UFO-истите, които вярват в ЧОВЕКОПОДОНИ зелени човечета.
5. ..... ?!?!?!?!?!? .... тва не ми стана ясно. Опасявам се че подобно твърдение е резултат на здраво напушено или много болно съзнание.

6. На всичиките ти въпроси ще отговоря изчерпателно (и увлекателно надявам се), само ако ти ми обещаеш като мъж, че ще прочетеш всичко, защото какъв е смисъла да се хабя, ако и ти не вложиш малко старание.

Йоан 3:16


Тема Re: Няколко въпроса към християните от мене - езичниканови [re: ЯPOCTcлaв]  
Автор Prokimen ()
Публикувано30.11.03 23:06




Здравейте,

Прочетох с внимание въпросите Ви, чиято оригинална редакция издава образован човек, на когото не липсва чувство на хумор. Казано е, че светът е оцелял защото се е смял

Както споделих, текстът Ви е интересен и заслужава внимание, въпреки шеговитостта на избрания от Вас пикантен стил. Убеден съм, че ако въпросите не са Ви интересували, не бихте си губили времето да ги поставяте.

Колкото до последния Ви въпрос, простете, не можах да разбера добре.

Ще си позволя да Ви отговоря с личното си мнение, без да ангажирам каквото и да било официално църковно становище.

Колкото до естествените науки, лично аз не виждам защо един религиозен човек трябва да бъде против. Самата Библия апелира към вярващите да изследват Писанията, което подразбира и всички науки свързани малко или много с него. Науката не може да бъде против религията и между големите научни светила има и вярващи хора. Ако науката концентрира усилията си и използува резултатите за благото на човека, то кой здрав разум може да се възпротиви на научния прогрес?

Колкото до втория Ви въпрос, то кратко казано, всеки човек е създаден със свободна воля и носи отговорност за действията си. Вярващият в Бог, би следвало да съгласува действията си с предписанията на Свещеното Писание и най-кратко би могъл да свери постъпките си с 10-те Божии заповеди.

Колкото до някаква консултация с друго лице, било то представител на култ или вярващ в Бог или дори невярващ, това би могло в деликатна ситуация да помогне да се обмисли евентуалното решение от всички възможни страни. Всеки човек има собствено виждане по въпросите. В крайна сметка, посъветвал се или не, всеки носи индивидуална отговорност.

За християните, Иисус Христос е Богочовек. Иначе, всички християнски деноминации вярват в Един Бог, но Троичен по лица. Ако християните престанат да вярват "все още " в това, те биха престанали да бъдат християни.

Краят на третия Ви въпрос е много важен. Своеобразно, но правдиво, Вие обръщате внимание, че вярващият в Бога човек не би следвало да разрушава природата в своята надпревара за забогатяване. За жалост, наред с невярващите и много християни участвуват в надпреварата по разрушението на природата и de facto срещу Божието творение.

Относно последния Ви въпрос, боя се че не съм разбрал точно въпроса Ви. Изхождайки от последните думи: "коята е по-любима Богу от всичко останало" , рискувам да изляза от конкретността на интересуващото Ви, но ще си позволя да кажа, че според Библията, еврейският народ се счита за богоизбран народ за своята старозаветна преданост на Божиите закони. След Христовото въплъщение и Неговата кръстна жертва, християните се считат за новозаветния богоизбран народ.

"Богоизбран" не предполага някакви земни предимства, а по-скоро задължения. Така в Стария Завет, богоизбраният израилски народ спазвал Божиите установления с цената на кръвта си. В новозаветното време, ние християните, считайки се за Нов Израил или за богоизбрани сме задължени да обичаме ближния си до саможертва.

Колкото до декларацията Ви, че сте езичник, позволявам си да Ви поздравя за сторения труд да се запознаете малко или много с мирогледа и вярванията на християните. За разлика от Вас, има вярващи християни, които никога не са отваряли Библията и едва ли биха могли да зададат Вашите въпроси, чиято сериозност доминира над шеговития стил.


Редактирано от Prokimen на 30.11.03 23:13.



Тема Re: Ами защотонови [re: Tpинити*]  
Автор tchupakabra (кофти)
Публикувано01.12.03 00:51



Хохо, Трини, какво правиш в тази приказка
Да не си объркала пътя

не успях да ти поправя спирачките, за сметка на това ти усилих клаксона



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.