Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:54 03.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема ш-ш-ш-ш-ш-ш-т!!!нови  
Автор Bloodsigned (влюбен)
Публикувано11.11.03 15:29



Ми да попитам (нещо дето мир не ми дава)ПЪРВО:

- вярно ли е, че православните християни, считат всички останали за еретици?
И дори че не би трябвало да се молят заедно с тях.

Йоан 3:16


Тема Re: ш-ш-ш-ш-ш-ш-т!!!нови [re: Bloodsigned]  
Авторxaxo (Нерегистриран)
Публикувано11.11.03 15:35



попитай и в клуб Православие.
и на мен ми е любопитен отговора. макар че си мисля че личните мнения не важат за цялото. ако искаш някакъв извод да си направиш цяло статистическо проучване е необходимо.



Тема Re: ш-ш-ш-ш-ш-ш-т!!!нови [re: Bloodsigned]  
Автор777 (Нерегистриран)
Публикувано11.11.03 21:06



Интересно е че православните зачитат преданията , съборите и писаните трудове и литургии като продължение на божието слово или единственно вярно тълкувание запазено от единственната "майка православна църква". Създали са и катехизис който определя основните им учения, които се считат за непогрешими, което е равно на боговдъхновени!




Тема Брейййййй, не думай бенови [re: Bloodsigned]  
Автор Пoп Cтaвpи (червендалест)
Публикувано12.11.03 21:40



Аз пък бях чел едно стихотворение, в което се казваше, че Партията е права, дори когато греши. Започни да обясняваш на един православен каква нечувана поквара и корупция съществува в собствената му църква, какви глупости се вършат в името на религията - кадене, курбани, шарани за Великден, козунаци, помени за мъртвите и какви ли не дивотии от арсенала на туземците в Камерун, а пък той ще ти отговори, че това са маловажни подробности, а най-важното е, че църквата е единна и апостолска и извън нея няма спасение. Да ги пита човек, като спасението е само за православни, защо тогава не ходят да проповядват евангелието в Афганистан или в джунглите на Амазонка, ами си го държат само за хората около жълтите павета.

Редактирано от Пoп Cтaвpи на 12.11.03 21:42.



Тема ЕЙ!!! АЛООО!!!!........нови [re: Пoп Cтaвpи]  
Автор Bloodsigned (влюбен)
Публикувано13.11.03 20:33



НЕ НЕ НЕ !!! Моля ви се!!!
Тез работи ние си ги знаем много добре. Моля ако някой е решил да понаплюе православието да си направи тема за плюене!!!
Мойта е само за попитване!!!.

Междувпрочем, знам, чувал съм и познавам "не по-лоши" протестантски служители (някои от тях за жалост вече бивши), които също заслужават критика. Така че място за критики има, само да не е в моя двор.

Тука искам да си ГОВОРИМ...с тихите гласчета
...и по възможност да се обичаме ;-))

пп.
и аз имам много какво да критикувам, и тези и онези, но мисля че няма да напиша нищо ново по темата. пък знам че Бог прави нови неща. иска ми се да гледам на тях.

Йоан 3:16


Тема Re: ш-ш-ш-ш-ш-ш-т!!!нови [re: Bloodsigned]  
Авторdirectory (Нерегистриран)
Публикувано14.11.03 11:07



Т.нар. "православни християни" неведнъж и по най-различни начини са заявявали, че който не е от тяхната организация и не признава всичко, което те са решили да признават не бил в т.нар "истинска църква" и съответно не е от Божият народ, и съответно излиза че няма да влезе в Божието царство, защото е ясно, че само Божиите хора ще влязат в царството на Бога, а децата на сатаната няма да влязат, междинно положение няма, или си Божие дете и си от Божият народ, или си дете на сатаната и не си от Божият народ.

За радост на хората авторитета за истината не е плачевната т.нар. "православна църква", а Бога и Неговото слово. В такъв смисъл, ако някой иска да разбере истината може да вземе каноничните книги и да прочете какви думи са ни дадени от Бога чрез Божия дух. Няма никакъв смисъл да се интересуваме кого организацията "православна църква" смята за еретик или кого не. Има смисъл да се интересуваме кого Бог смята за свое дете и кого не - понеже Божиите деца ще влязат в Новия Ерусалим и ще имат право над дървото на живота. Единородният Божий син Исус и Неговият Баща са Тези, които поставят условията за прощаване на греховете на някого и влизане на някого в Божието царство и Божият народ, а не някакви хора, били те наричани "православни християни" или "православни мюсулмани" или каквото и да е.

Т.е. защото се интересуваш от това безмислено нещо, кого смята религиозната организация "православна църква" за еретик и кого не? Това просто няма никакво практическо значение.

По добре да си зададем въпроса,
Кого смята Бог за свое дете и му позволява да влезе в новия Ерусалим, и кого Бог не смята за свое дете и няма да му позволи да влезе в Новия Ерусалим, а ще го осъди поради греховете му и ще го хвърли в езерото, което гори с огън и сяра и няма да угасне вечно, и което е проготвено за сатаната и за неговите служители?



Тема Re: ш-ш-ш-ш-ш-ш-т!!!нови [re: directory]  
Авторepa 1 (Нерегистриран)
Публикувано14.11.03 11:18



Не си ли си помислял, че думите

" Не всеки, който Ми казва: Господи, Господи! ще влезе в царството небесно"

могат да се отнасят за теб и за подобни на теб.



"А всеки, който слуша тия Мои думи и ги не изпълнява, ще заприлича на глупав човек, който си съгради къща на пясък;
и заваля дъжд, и придойдоха реки, и духнаха ветрове, и напряха на тая къща, и тя рухна, и срутването й беше голямо."



Тема Re: ш-ш-ш-ш-ш-ш-т!!!нови [re: Bloodsigned]  
Авторspik@ (Нерегистриран)
Публикувано14.11.03 11:27



i za6to ne ti dava mira tozi vapros? da ne se samnyava6 v izbora si da si protestant?
tazi tema tuk nyama da ti dade nikakav otgovor osven MNENYATA NA NEPRAVOSLAVNI ZA MNENIETO NA PRAVOSLAVNITE. taka 4e pitai v PRAVOSLAVIE da ima6 informaciya ot izvora kakto se kazva.
no vnimavai kak 6te pita6 za6toto naistina ezika ti e ostar vapreki 4e si umno mom4e no ponyakoga se samozabryava6 i stava6 grub. sazdava se lo6oto vpe4atlenie 4e si se vazgordyal. badi po-premeren v dumite si.



Тема Re: ш-ш-ш-ш-ш-ш-т!!!нови [re: epa 1]  
Авторdirectory (Нерегистриран)
Публикувано14.11.03 12:09



Кой съм аз и кои са подобните на мен?
А ти помислял ли си си го лично за себе си (не знам кой си ти, нито кои са подобните на теб)?



Тема Кра(о)тко за ересите [re: directory]  
Автор Legion (предполагаеми)
Публикувано14.11.03 16:25



Брей, настина я пуснахте тази тема. Мислех, че ще си остане само като задявка...

Първо, свалям ви шапка! За въпроса.
Някога споменах по тв, че когато самарянката открила как говори не с друг, а с Месията, първият й въпрос бил и най-важния възможен – за правилността на поклонението пред Бога.
Почти ме разплакахте – щеше да е добре всички да можехме да питаме първо за важните неща. По-долу следва евангелската част от мнението ми.

"Тъй казва Господ Саваот: не слушайте думите на пророците, които ви пророкуват: те ви лъжат, разказват измислици от сърцето си, а не това, що иде от устата Господни. ...
Ето, Аз съм против пророците, казва Господ, които боравят със свой език, а казват: "Той рече"

"Ти имаш това добро, че мразиш делата на николаитите, които и Аз мразя. ...
Имам малко нещо против тебе, задето имаш там някои, които държат учението на Валаама, който учеше Валака да вкара в грях синовете Израилеви, та да ядат идоложертвено и да блудствуват. Тъй и ти имаш някои, които държат николаитското учение, което мразя. ...
Имам малко нещо против тебе, задето допускаш жената Иезавела, която нарича себе си пророчица, да учи и прелъстява рабите Ми да блудствуват и да ядат идоложертвено".

"Да бъдат всички едно: както Ти, Отче си в Мене, и Аз в Тебе, тъй и те да бъдат в Нас едно - та да повярва светът, че Ти си Ме пратил"

“и залягате да запазвате единството на духа чрез връзките на мира. Едно тяло сте и един дух, както сте и призвани към една надежда на вашето звание; един е Господ, една е вярата, едно е кръщението,"

"Ако съгреши против тебе брат ти, иди и го изобличи насаме; ако те послуша, спечелил си брата си; ако не послуша, вземи със себе си още едного или двама, та с устата на двама или трима свидетели да се потвърди всяка дума; ако ли пък не послуша тях, обади на Църквата; но, ако и Църквата не послуша, нека ти бъде като езичник и митар. Истина ви казвам: каквото свържете на земята, ще бъде свързано на небето; и каквото развържете на земята, ще бъде развързано на небето."

"Тогава станаха някои от фарисейската ерес (airesewV), които бяха повярвали, и казваха, че те - езичниците, трябва да се обрязват, и да им се заповяда да пазят закона Моисеев. Апостолите и презвитерите се събраха, за да разгледат тоя въпрос".

“Възлюбени, като имам голямо усърдие да ви пиша за общото наше спасение, счетох за нужно да ви пиша и помоля - да се подвизавате за вярата, веднъж завинаги предадена на светиите. Защото са се вмъкнали някои човеци, чието осъждане е отдавна предназначено, нечестивци, които обръщат благодатта на Бога нашего в разпътство и се отричат от едничкия Владика Бога и Господа нашего Иисуса Христа”.

“Имало е и лъжепророци между народа, както и между вас ще има лъжеучители, които ще вмъкнат пагубни ереси (aireseiV) и, като се отричат от Господа, Който ги е изкупил, ще навлекат върху си скорошна погибел. И мнозина ще последват тяхното разпътство, и поради тях пътят на истината ще бъде похулен. И, подбуждани от користолюбие, ще ви мамят с лъстиви думи; тяхното осъждане отдавна е готово, и тяхната погибел не дреме.”

"Всеки грях и хула ще се прости на човеците; но хулата против Духа няма да се прости на човеците; и ако някой каже дума против Сина Човечески, ще му се прости; но ако някой каже против Духа Светаго, няма да му се прости ни на този, ни на онзи свят".

“А скверните празнодумства отбягвай, защото ония, които ги изговарят, още повече ще напреднат в нечестие, и словото им ще се разпространява като живеница. Такива са Именей и Филит, които отстъпиха от истината, говорейки, че възкресението е вече станало, и разрушават вярата у някои. Но Божията твърда основа стои непоколебимо, имайки тоя печат: "позна Господ Своите"; и: "да отстъпи от неправдата всеки, който произнася името Господне".

"Делата на плътта са известни; те са: прелюбодейство, блудство, нечистота, разпътство, идолослужение, магии, вражди, свади, ревнувания, гняв, разпри, разногласия, (съблазни,) ереси (aireseiV) , завист, убийства, пиянство, срамни гощавки и други такива; отнапред ви казвам, както и по-преди ви казах, че, които вършат това, няма да наследят царството Божие".

“А това казвам, за да не би някой да ви прелъсти с примамливи думи; защото ако и да отсъствувам тялом, но духом съм с вас, като се радвам и виждам вашата уредба и вашата твърда вяра в Христа. Поради това, както приехте Господа Иисуса Христа, тъй и ходете по Него, вкоренени и утвърдени в Него и укрепени във вярата, както сте научени, преуспявайки в нея с благодарност. Гледайте, братя, да ви не увлече някой с философия и с празна измама според човешкото предание, според стихиите световни, а не според Христа;”

"Който поучава инак и не върви по здравите думи на Господа нашего Иисуса Христа и по учението за благочестие, той е помрачен от гордост, нищо не знае и е болен за празни разисквания и словопрения, от които произлизат завист, разпри, хули, лукави подозрения, зловредни препирни между човеци, които имат развратен ум, лишени са от истината и мислят, че благочестието служи за печалба. Бягай от такива."

“така и сега те моля да поръчаш на някои да не проповядват друго учение, нито да се занимават с басни и безкрайни родословия, които причиняват по-скоро препирни, отколкото назидание Божие във вярата. А целта на поръчването е - да се породи любов от чисто сърце, от добра съвест и нелицемерна вяра; някои, като не постигнаха тия неща, отклониха се в празнословие, желаейки да бъдат законоучители, без да разбират ни какво говорят, ни какво утвърждават.”

“Па и трябва да има помежду ви разногласие (aireseiV) , за да изпъкнат достойните между вас.”

“Иисус Христос е същият вчера, и днес, и вовеки. Не се увличайте от разни и чужди учения; защото добре е с благодат да се укрепява сърцето, а не с ястия, от които полза не получиха ония, които ги употребиха.”

“Ако някой ви благовести противно на това, което ние ви благовестим, макар той да би бил Ангел от небето, анатема да бъде

“Защото ще дойде време, когато човеците не ще търпят здравото учение, но, водени от своите похоти, ще си насъберат учители да им гъделичкат слуха; те ще отвърнат слуха си от истината и към басни ще се обърнат.

“Чедо Тимотее! Тая поръка ти предавам съгласно по-раншните за тебе пророчества, за да воюваш съобразно с тях като добър воин, имайки вяра и добра съвест, която някои отхвърлиха, и претърпяха корабокрушение във вярата; от тях са Именей и Александър, които предадох на сатаната, за да се научат да не богохулствуват.”

"Страни от еретик (airetikon) , след като го посъветваш веднъж и дваж, знаейки, че такъв човек се е извратил и греши, като сам осъжда себе си".

“Всякой, който престъпва Христовото учение и не пребъдва в него, няма Бога; който пребъдва в Христовото учение, той има и Отца, и Сина. Който дохожда при вас и не донася това учение, него не приемайте у дома си и не го поздравявайте; защото, който го поздравява, участвува в неговите лоши дела.”

За православната част от мнението си ще трябва да се потрудя още – да не взема и аз да пробутам някоя ерес...




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.