Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:06 29.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Бог не съществуванови  
АвторPeaлиcт (Нерегистриран)
Публикувано27.08.03 14:22



До сега на нито една от молитвите ми не е отговорил, не ми е дал нищо от това което съм поискал, въпреки че исканията ми са съвсем прости и човешки.



Тема По точно е да кажеш: Нямам връзка с Бог.нови [re: Peaлиcт]  
Автор ***ЛИЯ*** (непредвидима)
Публикувано27.08.03 14:33



Няма и да имаш, ако не си влязъл в сърцето си, а бръщолевиш с ума си и устните си.



Тема Re: Бог не съществуванови [re: Peaлиcт]  
Автор lvoBG (избран)
Публикувано27.08.03 14:36



Да, в твоята реалност явно, Той не съществува. Казвам "твоята" защото ти искаш света да е такъв, какъвто на теб ти е изгодно. Бог не е дядо Мраз, изпълнител на желания и може би именно защото Го мислиш за такъв, Той не ти говори... навярно чака да Го потърсиш с цялото си сърце, т.е. със 100% искрено желание? Не знам... Само знам че Той се открива на тези, които го търят с чисти сърца... по-рано, или по-късно...

От отговора на устата си човек изпитва радост, И дума на време казана, колко е добра!


Тема Re: Бог не съществуванови [re: Peaлиcт]  
Авторчoвek (Нерегистриран)
Публикувано27.08.03 15:00



Не зная какво си искал от Бог, ако искаш сподели за да ти се обясни конкретно.
По принцип смятам за добре да се покае първо човек и след това да иска. Дали това което искаш е добро или само ти се струва добро?
Но, забележи - ти просто искаш (искаш да вземеш нещо, да ти снабди някакви желания), но Бог иска първо да се интересуваш от Него и волята Му. Иска да се спаси безсмъртната ти душа. Иска да се покаеш, иска да започнеш да живееш нов живот.
Ако се интересуваш от Него, със сигурност ще ти се открие.



Тема Re: Бог не съществуванови [re: чoвek]  
АвторPeaлиcт (Нерегистриран)
Публикувано27.08.03 15:15



Немога ей така да си кажа желанията, макар че съм анонимен, за да ме оплюете всички и да МИ ДОКАЖЕТЕ, КОЛКО не са угодни на бога. Във всеки случай не са мегаломански или невъзможни. Съвсем нормални неща.
Значи той иска да му дадеш първо ти, а къде ти е гаранцията че нещо ще получиш от него после.



Тема Re: Бог не съществуванови [re: чoвek]  
АвторPeaлиcт (Нерегистриран)
Публикувано27.08.03 15:19



Немога ей така да си кажа желанията, макар че съм анонимен, за да ме оплюете всички и да МИ ДОКАЖЕТЕ, КОЛКО не са угодни на бога. Във всеки случай не са мегаломански или невъзможни. Съвсем нормални неща. А са неща от които наистина се нуждая. Значи той или не съществува или не върши никаква работа. Не бил Дядо мраз, а каква ми е ползата от него като нищо не ми дава?
Значи той иска да му дадеш първо ти, а къде ти е гаранцията че нещо ще получиш от него после.



Тема Re: Бог не съществуванови [re: Peaлиcт]  
Авторgego (Нерегистриран)
Публикувано27.08.03 15:26



Нещата са много прости.

Първо трябва да ПОВЯРВАШ в Бог. А като ПОВЯРВАШ, няма да те тревожат такива въпроси - има ли го, няма ли го, щото ще вярваш в него и ще игнорираш всички аргументи против. Ще те успокоява и мисълта че не си се минал сам, щото и други вярват в същото, значи може би има нещо вярно (опит за научно потвърждение!). Това се отнася и до всичко друго, в което ПОВЯРВАШ. Например в Алах, Буда, в доброто си настроение или леля Йовка от Мокачево.



Тема Re: Бог не съществуванови [re: gego]  
АвторPeaлиcт (Нерегистриран)
Публикувано27.08.03 16:31



Ами ако си повярвал в нещо дето го няма?
Пък и да се успокоиш, че не си единствени дето се е минал проблемът не се решева. Работата е там, че уж само трбва да повярваш. Ама венага след като повярваш ди тръават дебел справочник с правила, които трябва да спазваш иначе много лошо. Абе това си е като капан.
Исках да кажа, че щом бог неще да ми даде онова от което се нуждая значи го няма или изобщо нямам нужда от него. Само изисква това и онова, а когато ти трябва го няма никакъв.



Тема Re: Бог не съществуванови [re: Peaлиcт]  
Авторgego (Нерегистриран)
Публикувано27.08.03 16:49



Това му е хубаво на вярването, че не се интересува в съществуването на предмета на вярването. Там рационализма не важи - важна е надеждата, спокойствието, увереността и др. - все качества субективни, влияеми от много външни фактори. Не е тук мястото да се задълбочаваме в биохимия, но резултатите, постигани с вяра са близки до резултатите, постигани с много наркотици. Единствената разлика е, че с наркотиците пътя е обратим, а с вяра - еднопосочен. Не е пропаганда на наркотиците това, просто научен факт.

А дали бог ти изисква нещо - това ти го казват другите, на които им се струва че изисква. Ако изиска нещо от теб, тогава ще разбереш.



Тема Кой те е учил, че трябва да искаш преди да си дал?нови [re: Peaлиcт]  
Автор ***ЛИЯ*** (непредвидима)
Публикувано27.08.03 18:47



Или смяташ БОГ за длъжен да се отзовава на капризи? Жертва се иска, както правилно си схванал - да се оттърсиш от ЕГОцентризма си. Защото си крехка капчица върху вълните на Битието. Разбра ли ме?






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.