Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:14 18.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема ЧУЙТЕ МЕ  
Авторpacoтo (Нерегистриран)
Публикувано12.07.03 13:12



Абе вие тука вярвате ли си като ги пишете тия работи Луда работа , в кой свят живеете айде православието традиция, а и човек има нужда чат-пат да успокои душата си, свещ да запали ей така за кеф. Ама разните евангелистчета,протестанчета и други подобни ? Като ви слушам имам чувството, че не само си вярвате ами и се мъчите да го живеете тва дето го приказвате.Глупаво е бе хора,някой си написал нещо преди 1тон години и вие дай сега ще му слушаме акълите , че и живота си ще променяме според него Защооо беее



Тема Re: ЧУЙТЕ МЕнови [re: pacoтo]  
Автор lvoBG (избран)
Публикувано12.07.03 17:01



Защото е истина.
Но предполагам ти не знаеш какво е истина...

От отговора на устата си човек изпитва радост, И дума на време казана, колко е добра!


Тема Re: ЧУЙТЕ МЕнови [re: lvoBG]  
Авторpacoтo (Нерегистриран)
Публикувано14.07.03 08:55



Рекох ако може да ме светнеш кво е истина,ама по подробно че си много лаконичен



Тема Re: ЧУЙТЕ МЕнови [re: pacoтo]  
Авторвяpвaщa (Нерегистриран)
Публикувано14.07.03 09:23



Да, вярваме!
Живееме в този свят и сега!
Да, опитваме се да го живееме и напредваме!
Да, отдавна е написано, но и сега може да се опита и да се види че е истина!
ЗАЩОТО Бог е жив, защото ни обича и най-добре знае кое е най-доброто за нас!
Защото сме Го опитали!




Тема Re: ЧУЙТЕ МЕнови [re: pacoтo]  
Авторф. (Нерегистриран)
Публикувано14.07.03 10:09



Ами това е смисъла на Християнството човеко. Има ли смисъл да се наричаш Християнин, ако дори не се и опитваш да живееш по Християнски (заръките на Библията)??
Християнин не значи само палене на свещ и стоене в църква 1 час през седмицата, Християнин значи 24 часа/7 дена в седмицата.
Ти не искаш ли да имаш вечен живот?



Тема Имам памук в ушите за такива неща!нови [re: pacoтo]  
Автор koko-braiz (новак)
Публикувано14.07.03 15:08



С най-голямо удоволствие ще те "отсвиря" и ще те пратя на резервната скамейка.



Тема Re: ЧУЙТЕ МЕнови [re: pacoтo]  
Автор lvoBG (избран)
Публикувано14.07.03 16:05



Надявам се сериозно да питаш, затова ще ти отговоря накратко.

Пилат Понтийски е задал същия въпрос на Исус:
"...Аз за това се родих, и за това дойдох на света, да свидетелствувам за истината. Всеки, който е от истината, слуша Моя глас. Пилат Му каза: Що е истина?..." (Йоан 18:37-38)

Но Пилат не е търсел истината, затова и не е разбрал Исус за какво говори. Така и ти ако не търсиш истината, никога няма да разбереш какво е тя... Дори да ти напълнят главата с различни идеи за истината, пак няма да я разбереш. Е, търсиш ли я?

От отговора на устата си човек изпитва радост, И дума на време казана, колко е добра!


Тема Re: ЧУЙТЕ МЕнови [re: pacoтo]  
Авторpacoтo (Нерегистриран)
Публикувано15.07.03 11:43



четох кво сте ми писали,вий сте ми обърнали внимание бе. Чудо,чудо... Дайте тогава пак да запитам. Като е един бога ,вие що сте толкоз много,ама не говоря православни ,евангелисти и т.н , ако ма разбирате Що примерно единия са обяснява кат поп, другия щял да става освободител бедноста и болестите щял дя мачка,третият небостъргачите му са кланяли,четвъртия иконите му изобразявали бог,тук пък някой от предходните му обяснявя на тоя с иконите че е луд,и даъ ни ставам подробен ай който мой да ми го обясни туй. Нали християнин идва от христос, че кой от всички ви е като христос , че да го послушам. А сега да въ вида



Тема Re: ЧУЙТЕ МЕнови [re: pacoтo]  
Автор koko-braiz (новак)
Публикувано15.07.03 13:03



Nedei da pita6 "umni" vaprosi plizzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz



Тема Re: ЧУЙТЕ МЕнови [re: pacoтo]  
Автор the_bomb (никой)
Публикувано15.07.03 21:40



не че съм особено ревностен християнин, но само искам да отбележа, че разсъждаваш ужасно елементарно. обидно ми е, че има такива хора като теб - обидно за която и да е вяра, не само християнската. не че не искам да ви има - живейте си, лошо няма, намираме се (би трябвало ) в толерантен и плуралистичен свят. но съмнявам се дали ти си достатъчно толерантен към вярванията и разбиранията на другите.

като не разбираш от нещо, например религия, химия, "Алфа Ромео", не е много толерантно да нахълтваш в съответния клуб и да обясняваш на всички там колко са зле. игнорирай това, което минава границите на твоето разбиране, и си кютай, мисли само за това, което може да се види и пипне, и уважавай само днешния вестник, защото със сигурност не е писан "преди 1 тон години"...

сега като се замисля даже ми става малко жал за теб

I dreamed I was a butterfly dreaming I was a man



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.