Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:24 29.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Има ли Господнови  
АвторSAUL (Нерегистриран)
Публикувано04.06.03 13:25



Чета вашите мнения и вапроси на православни и сектанти и се чудя на вашата вяра в Господ.
има ли го или го няма, всички вярват, а никои не го е виждал нито го е усетил и никои не може да каже ето това е от Господа. Каде го видяхте или усетихте та повярвахте?



Тема Re: Има ли Господнови [re: SAUL]  
Автор W.arrior (непознат)
Публикувано04.06.03 15:21



Ей, Саулчо, ако не вярваш,не виждаш и не усещаш, просто значи , че си духовно мъртъв човек. Желая ти успешен път към покаянието и новорождението

Със смелост и вяра в Бога ще стигнеш за където си тръгнал!


Тема Re: Има ли Господнови [re: SAUL]  
Авторlvan (Нерегистриран)
Публикувано04.06.03 16:37



Ами вярата изисква много по-малко усилия от мисленето.

Така че който по една или друга причина има проблеми с осмислянето, му остава само вярата. Много по-лесно и незаангажиращо е. Пък и си заобиколен със себеподобни, което дава допълнителна увереност че това е правия път.



Тема Ти вярваш ли???нови [re: SAUL]  
Автор snobar (zoonpolitikon)
Публикувано04.06.03 17:12



Ако си вярващ (без значение на религията) ми кажи виждал ли си твоя Бог, усетил ли си го, получил ли си нещо от Него???

П.П. Като гледам САУЛ ми иде малко мюсюлманско име, та твойта вяра поне на писмо и четмо да те беше научила, ако не те е научила на толерантност към вярващи и невярващи - ("Каде" и "вапроси" се пише с Ъ, а не с А...)

П.П.П. Успех в откриването ти на Бога...не си поискал, не си Го намерил, не си Го усетил, не си Го видял...

Обичайте и враговете си и добро правете на ония, които ви мразят...

Редактирано от snobar на 04.06.03 17:15.



Тема Re: Има ли Господнови [re: SAUL]  
Автор Dark Knight (Fallen Lord)
Публикувано05.06.03 00:33



Ами очевидно е, че няма - просто в древността, хората не са можели да си обяснят същността на различните природни явления - не са били развити естествените науки и всички тях те приписвали на боговете!!! Може да се каже, че няма Бог, но има вяра - и трябва да я има!!!



Тема Re: Има ли Господнови [re: Dark Knight]  
Автор Rapid_Fire ()
Публикувано05.06.03 00:57



Охо, откога моя приятел от метъл клубовете е взел да цитира изказвания на Фридрих Енгелс и на Секст Емпирик? Съмнявам се да е чел "Светото семейство или критика на критическата критика" и "За природата на нещата".

You'd better run from the Devil's gun!


Тема Re: Има ли Господнови [re: Rapid_Fire]  
Автор Dark Knight (Fallen Lord)
Публикувано05.06.03 01:06



Ами чел е "Произходът на видовете" на Чарлз Дарвин! И мисли, а не чака всичко на готово да му дойде - за по-лесно/някой да му го каже или напише, де/! А ти чел ли си "Кратък курс по гражданско-процесуално право на Република България" от проф.Ж.Сталев?!?! Честно казано, силно се съмнявам, иначе нямаше да имаш време да четеш подобни философски щуротии... Някакъв древен грък беше казал, че който го мързяло да работи, ставал философ!!!



Тема Re: Ти вярваш ли???нови [re: snobar]  
АвторSAUL (Нерегистриран)
Публикувано05.06.03 01:41



Да аз съм вярващ, но ти в къкво вярваш като не знаеш кой е Саула и не ти прави чест да си толкова дребнав / за някакви си "А" и "Ъ"/ и ми кажи ти видя ли го, усети ли го та тека горещо го пожелаваш на другите



Тема Re: Има ли Господнови [re: Dark Knight]  
АвторSAUL (Нерегистриран)
Публикувано05.06.03 01:48



За Dark Knight. Благодаря за добрата мисъл. Мислех си, че само аз така мисля.



Тема Защо ме караш...нови [re: SAUL]  
Автор snobar (zoonpolitikon)
Публикувано05.06.03 16:00



да се повтарям. Простено ти е, че пишеш с правописни грешки - те са нищо на фона на това, че не вникваш в смисъла на думите ми...
Аз също те попитах ти твоя Бог дали си го усетил, или видял, или получил нещо от него. Бъди така добър да ми отговориш, и когато го направиш, ще разбереш и отговора на всеки друг вярващ - независимо в какво или в кого вярва...

Обичайте и враговете си и добро правете на ония, които ви мразят...

Редактирано от snobar на 05.06.03 16:03.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.