Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:54 24.09.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Kqm Abi, Famulus, Ellina, Prokimen i vsi4ki u4astn  
АвторПpoлeт (Нерегистриран)
Публикувано18.04.03 12:31



Kam Famulus, Ellina, Abi, Prokimen i vsi4ki u4astnici!
V tozi klub se srestame hora, 90 % ot koito se opredeljat kato vjarvasti. Nevjarvastite ili tezi,koito ne sa se zamisljali po toz vqpros njama da se pojavjat v tozi klub, taka li e? Kluba mnogo mi haresva, zastoto vqpreki sporovete ni i raznomislieto ni po njakoi vqprosi, znam 4e sqm sred bozii vjarvasti deca. No v tova se sqstoi i "problema", nie se zatvarjame pomezdu si kato pod zlaten pohlupak, horata s tjahnite zitejski problemi i nevoli ne sa tuk. Kakqv smisql ima da filosofstvame i prelivame ot pusto v prazno, kakto beshe kazala Ellina v njakoe svoe mnenie? Zasto nie ne otidem pri "bolnite"?
PREDLAGAM: nie vjarvastite da se opitame 4rez ostanalite klubove da otidem pri tezi, koito ne poznavat bozieto slovo i bozijata ljubov, da otidem tam, kqdeto e nuzdata, bolkata, ot4ajanieto, bezpqtieto, vmesto da sporim pomezdu si tuk i da se habim, neka vseki potarsi temi, kqdeto na praktika da prilozi hristovata si vjara!
Neka idem tam, kadeto:
roditeli oplakvat po4inalite si deca,
bezrabotni tqrsjat ot4ajani rabota,
tam kqdeto sqpruzi izneverjavat v internet-seks-stranici,
tam kqdeto homoseksualisti tarsjat partnjori,
tam, kqdeto se razpalva nqzionalistka omraza srestu turci i cigani,
kadeto se razprostranjava okultizqm i ezoterika i t.n.
Neka po tozi na4in se opitame da tematezirame hristijanskata vjara vqtre v nashoto obstestvo, bez da pou4avame i da osqzdame, bez da visokomerni4im s nqshite dqlboki poznanija na biblijata, a da se opitame da bqdem sqpri4astni s problemite na horata i s ljubov i dumi prosti da vkarame pone malko hristijanski mirogled b balgarskoto ezednevie. (Tova ne trjabva da bqde i opit na edna ili druga carkva da verbuva 4lenove, nali?)
Njama da e lesno, ste srestnem obidi, nerazbirane, othvqrljane, no mislja 4e i edna dusha da spe4elim, pak si zasluzava! Za koordinirane i razmjana na mnenija mezdu nas mozem da se srestame ot vreme na vreme tuk, v tozi klub.
Kak namirate idejata, prijateli?



Тема Re: Kqm Abi, Famulus, Ellina, Prokimen i vsi4ki u4astnнови [re: Пpoлeт]  
Автор abi (aboriginal)
Публикувано18.04.03 12:45



Добра е, но да оставим хомосексуалистите на мира.

"тази пелерина на Батман не дава възможност на притежателя й да лети"...


Тема Re: Kqm Abi, Famulus, Ellina, Prokimen i vsi4ki u4astnнови [re: abi]  
АвторProlet (Нерегистриран)
Публикувано18.04.03 12:55



Koj kqdeto se 4uvstva prizvan, Abi. Moze pqk njakoj da e 4el po temata homoseksualizqm ili da ima li4ni nabljudenia, poznati, opit. Po princip ne e za prepora4vane da vlizash v razgovor po temi, ot koito njamash predstava. No tova sa podrobnosti, az prosto izbrah njakolko slu4ajni primera, temite mogat da bqdat mnogobrojni.



Тема Re: Kqm Abi, Famulus, Ellina, Prokimen i vsi4ki u4astnнови [re: Prolet]  
Автор abi (aboriginal)
Публикувано18.04.03 13:25



Защо реши, че нямам представа? Може да имам и то много по-голяма от колкото си мислиш...

"тази пелерина на Батман не дава възможност на притежателя й да лети"...


Тема Re: Kqm Abi, Famulus, Ellina, Prokimen i vsi4ki u4astnнови [re: abi]  
АвторПpoлeт (Нерегистриран)
Публикувано18.04.03 14:43



Njamah predvid teb, Abi, govorih po prinzip. Njama tabu-temi spored men, no vseki trjabva sprjamo svojata sqvest da preceni kade moze da se mesi i kade ne.
Moze bi ne e zle da izmislim s obsti usilija nesto kato kodeks s pravila na etikata v edna takava diskusija i naj-veche ako startirame podobna iniciativa, trjabva da stoim zad neja s molitva, da ni dava Bog mqdrost, 4uvstvitelnost za problemite na horata, da ni pazi ot izkushenija, s dve dumi Svetija Duh da ni vodi.
Pozdravi



Тема Re: Kqm Abi, Famulus, Ellina, Prokimen i vsi4ki u4astnнови [re: Пpoлeт]  
Автор abi (aboriginal)
Публикувано18.04.03 15:01



Да разбрах после, че говориш по принцип, но го прибързано го сенднах и стнана тууу лейт
Аз да ти призная съм взела "мушка" атеистите, сега си имам няколко наоколо и лекичко действам по въпроса :)) по принцип е "кауза педрдута", но нали надеждата умира последна:)))

Вече се похвалих че има дребен напредък с единия от тях, в една тема:)))))
Ако успеем поне с един - ще ви се похваля гръмко, гръмко!!!

"тази пелерина на Батман не дава възможност на притежателя й да лети"...


Тема Re: Kqm Abi, Famulus, Ellina, Prokimen i vsi4ki u4astnнови [re: Пpoлeт]  
Автор lvoBG (избран)
Публикувано18.04.03 15:33



На това казвам: да заквасим тестото. Т.е. да вкараме кваса на Божието царство в световното царство. Пък той (кваса) после ще си свърши работата сам - не този който сади, нито този който пои е нещо, а Този, който ПРАВИ ДА ПРОИЗРАСТЕ...

Подкрепям те напълно.



Тема Re: Kqm Abi, Famulus, Ellina, Prokimen i vsi4ki u4astnнови [re: Пpoлeт]  
Автор ellina (legal alien)
Публикувано18.04.03 16:25



идеята е добра, доколко е приложима - зависи от нас, аз не съм голяма сила в убеждението на атеисти, но силата е Божия, не наша...

не съм мислила за нет-а, като шанс да насочиш някого към вярата, срам за мен, но е факт.
аз самата имам толкова въпроси и съмнения...
но като цяло - подкрепям!
ще се разходя и из другите клубове, досега почти не съм го правила



Тема Re: Kqm Abi, Famulus, Ellina, Prokimen i vsi4ki u4astnнови [re: ellina]  
Авторaби (Нерегистриран)
Публикувано18.04.03 16:45



....И ако не си "перде на пердетата" ще се върнеш тук с подвита опашцица.

Нали се сещаш мен на какво ме направиха в българи в чужбина и то за една съвсем интелигента тема - да дадеш информация за човека. Напоследък влизам само ако има някой цветист Гъцов постинг. Или да дам отговри на въпроси за помощ.

И все пак идеята е много добра.



Тема Re: Kqm Abi, Famulus, Ellina, Prokimen i vsi4ki u4astnнови [re: aби]  
Автор ellina (legal alien)
Публикувано18.04.03 17:06



по скоро си го представям да се получи в клуб, където хората наистина търсят помощ, а не питат къде да си прекарат отпуската

може пък там и другите да са по-сдържани и евентуално...състрадателни, поне по имена има такива клубове, а може и Пролет да каже...сигурно е имала и нещо конкретно наум, като повдигна темата

а тук ще идвам да поплача на нечие рамо, как са ме обидили



Тема Da zakvasim testotoнови [re: ellina]  
АвторПpoлeт (Нерегистриран)
Публикувано18.04.03 17:21



Ne, njamah predvid njakoj konkreten klub ili tema, mislja 4e ako potqrsim intersni temi, ste namerim mnogo. Mislja oba4e, 4e e hubavo da vlizame v konkretni temi po 2-ma, 3-ma, pqrvo zastoto "kqdeto 2-ma ili 3-ma se sqbirat v Moe ime, tam sqm i Az sred tjah", a Bogijata pomost ste ni e osobeno nuzna, i vtoro za da se podkrepjame i podavame rqka v slu4aj na grubi napadki i obidi.
Mislja sqsto, 4e e hubavo da se molim predi da vlizame njakade za Bozie napqtsvie.
Az sqsto ste se pogledam "po sveta" kakvo stava v drugite klubove i ako namerja nesto, ste vi kaza.
Radvam se, 4e namiram sqmishlenici i vjarvam, 4e malko kvas e dostatq4en da zakvasi testoto.



Тема Re: Kqm Abi, Famulus, Ellina, Prokimen i vsi4ki u4astnнови [re: Пpoлeт]  
Автор W.arrior (непознат)
Публикувано18.04.03 20:03



Az sum ZA ! Tuk se zabavlyavam strahotno, no mai naistina e vreme za malko rabota!

Sus smelost i vyara v Bog,shte stignesh za kudeto si trugnal.


Тема Re: Kqm Abi, Famulus, Ellina, Prokimen i vsi4ki u4astnнови [re: Пpoлeт]  
Автор Vlado (минаващ)
Публикувано19.04.03 09:41



Чудесно! Но само внимавайте да не изпаднете в това отвратително положение, в което изпадна тука преди време мюсюлманина Submitted, и с това направо ми ”взе здравето”. Не ставайте натрапници, досадници, не компрометирайте Христос! Ние не би трябвало да сме войнстващи мисионери, а приятели; и да питаме и да слушаме повече, отколкото да проповядваме. Тогава хората ще ни попитат сами защо мислим, както мислим и в какво е нашата вяра и нашата надежда. И чак тогава ще са готови да чуят какво им се говори.

Извинявам се за високопарните думи. Но просто трябва да се внимава. Не всеки е готов да сее Божието слово, а често като се опитва прави много големи бели. Вместо да спасява, погубва. Който не се чувства достатъчно силен, по-добре да не го прави. Ние носим отговорност. Светилникът е за светене, а не за подпалване на сламеници. И да не забравяме, че ние сме само едни малки негодни слуги Божии, и че всичко истински важно го прави Сам Христос. Ние сме само инструменти, които Му се предлагат. А Той решава как и дали да ни използва. И толкова.

Поздрави, Господ да ви благослови!



Тема Primerni pravila i primerni temiнови [re: Vlado]  
АвторПPOЛET (Нерегистриран)
Публикувано20.04.03 16:39



Absoljutno sam sqglasna s teb, Vlado. Trjabva s mnogo 4uvstvitelnost i uvazenie da podhozdame kqm vseki. Zatova mislja, 4e e dobre da si pomislim za njakoi osnovni pravila na etika, koito da se opitvame da spazvame v nashite bqdesti diskusii.
kato naprimer tvoite dumi: "Не ставайте натрапници, досадници, не компрометирайте Христос! Ние не би трябвало да сме войнстващи мисионери, а приятели; и да питаме и да слушаме повече, отколкото да проповядваме. "
Kato drugi pravila moga da si predstavja:
da vlizame v konkretni vqprosi po 2-ma, 3-ma, zastoto Xristos e kazal kqdeto sa 2-ma, 3-ma v moeto ime, tam sqm i az sred tjah, a i za da se podkrepjame vzaimno v slu4aj na nuzda.
da se pomolvame vseki za sebe si predi da vlizame v njakoja tema.
da ne sme prednamereni, da ne izbivame na teologi4esko filosofstvane, a da se opitame da razbirame horata i davame konkretni prakti4eski mnenija. Da izbjagvame da polzvame naizusteni "devizi", a da se obljagame pove4e na li4noto ni mnenie, li4ni prezivjavanija i ubezdenija. DA TQRSIM PASVASTIJA KLJU4 KQM VSJAKO EDNO SQRCE!
da se opitvame da ne se gnevim, da ne otgovarjame na obidite i napadkite sqs sqstoto, a da se opitame da bqdem blagi spe4elvasti sqrza.
I ne na posledno mjasto: da ne zqabrjavame, 4e samo Hristos e vsesilen i 4e ne vinagi ste imame uspeh, neka da mozem da priemame porazenija s vjarata, 4e vse nesto ot posjatoto ste pokqlne.

Kolkoto do temite, az se porazgledah v drugite klubove i namerih njakoi struvashti mi se interesni temi:
V Obstestvo/ Semejstvo se govori 4esto za iznevjara i drugi semejni problemi.
V Polove/mqze se razvivat sqsto intersni diskusii (sqotvetno pri Zeni se govori po4ti samo za mqze)
V Magii e pqlno s satanski sili, ot uruci, demoni, do pravene na magii. A mozem da startirame i tema "sueverija", zastoto bqlgarina vjarva za sqzalenie v bezbroj sueverija.
A vie nesto namerihte li? Koga startirame?
Pozdravi.






Тема Re: Primerni pravila i primerni temiнови [re: ПPOЛET]  
Автор Loretta (Stan)
Публикувано22.04.03 15:45



Ами има и клуб Езичество, който обаче е почти умрял, в смисъл че няма много хора, които пишат там... а тези, които пишат, са... тотално безнадеждни :)
И все пак, нали това са правели първите християнски мисионери - обръщали са езичници в христовата вяра... Можете просто да се пробвате :) Да видите как е...
Иначе, много интересна идея, даже бих казала, доста похвална! Ето с това ми се струва, че трябва да се занимават истинските християни, и особено църковните деятели и тези с богословско образование... И за голямо съжаление, те предпочитат да се карат помежду си... за неща, които за повечето от "обикновените хора" са си незначителни подробности...

Успех ви желая! Добри правила сте си спретнали. Особено разсъждението, че не трябва да тръгвате с вярата си напред, а със сърцето си... и да оставите хората сами да ви попитат... ми се струва единственото евентуално печеливше... Ако не друго, то поне имате шанс да създадете някакво *уважение* у не-християните към християнството... Защото първо уважението към тази религия е това, което липсва на модерния човек... а вярата, тя може да дойде много по-късно или изобщо да не дойде...

From now on, I want you all to call me "Loretta"!


Тема Re: Primerni pravila i primerni temiнови [re: Loretta]  
АвторПpoлeт (Нерегистриран)
Публикувано23.04.03 20:57



Mila Lorreta, blagodarja ti za hubavite dumi. No zasto kazvash "Uspeh Vi zelaja!", ti ne iskash li da u4astvash zaedno s nas? hajde, bqdi po-smela :)
A kqde sa ostanalite, sqbudete se, ide Velikden! Koga i kqde da zapo4nem?
4akam otgovori



Тема Re: Primerni pravila i primerni temiнови [re: Пpoлeт]  
Автор Prokimen (член)
Публикувано24.04.03 08:44



С огромно закъснение виждам отворената тема, защото не бях надниквал във Форума.

Радвам се, че най-сетне една тема ни обедини да диалогираме коректно и без обиди



Тема Re: Primerni pravila i primerni temiнови [re: Пpoлeт]  
Автор Loretta (Stan)
Публикувано24.04.03 14:32



аз... не мога :)
аз бях в Езичество и отидох в Православие, за да науча нещо - сега уча, но съм много назад... не го разбирам добре
а и то не е само да го разбираш, за да го проповядваш - иска се и вяра - това е другата причина, поради която не мога
има и трета, лична - не чувствам да имам авторитета да знам истината, за да я давам на някого... напротив, не я знам, и не мога да давам, нека всеки сам си потърси и си вземе, каквото му е нужно

но за Езичество ще ти кажа, каквото знам
хората там, по мое лично мнение, не са толкова езичници, колкото са хора, обърнали се към някакви полу-измислени "стари" вярвания като реакция срещу християнството
т.е. не са толкова езичници, колкото просто анти-християни
(има и изключения)
много черти на християнството ги дразнят, някои от тях - криворазбрани

аз съм човек, за който толерантността е водеща ценност
но за да бъде толерантен, човек трябва да има повече информация, не да си затваря очите пред нея и да мисли в клишета
така за анти-християните (езичници) клишето за "злия / глупав / воинствено невеж / слаб и мекушав християнин" е силно, но е нещо, което може да се промени - затова пожелавам успех
иначе за привличането към вярата на човек, който няма вяра... в това не вярвам :)

From now on, I want you all to call me "Loretta"!


Тема Re: Primerni pravila i primerni temiнови [re: Loretta]  
Автор Prokimen (член)
Публикувано24.04.03 15:53



Мисля, че Лоретта има основание да обърне вниманието ни към "езичниците", които често пъти се дразнят от горещото ни желание да им правим поучения.

Не мога да обясня защо, но в живота ми често пъти съм по-огорчен от братята и сестрите вярващи в Бога. Не са рядко случаите, когато "езичници" са ми се притичвали на безкористна помощ. Не мога да кажа същото за много благочестивите християни.

Ако има нещо да свидетелствуваме пред външния, не християнски свят, то това е евангелската любов.

Не съм против благовестието, но затова се иска особена дарба.

Поздрави



Тема Re: Kqm Abi, Famulus, Ellina, Prokimen i vsi4ki u4astnнови [re: Пpoлeт]  
Авторaz sum (Нерегистриран)
Публикувано24.04.03 18:59



Absolutno spodelyam tvoite vuzgledi!!!Hristiyanite sa se prevurnali v absolutni egoisti,koito neznam ot kakvo se interesuvat,no vuv vseki sluchai ne e ot tova: da izpulnyat "Velikoto poruchenie.az sum "za",samo neznam kak tochno da se organizira vsichko.Ako imash konkretni predlozeniya,molya te ,kazi mi!!! /imam predvid vuv virtualnite klubove/.No e strahotno da se izpolzva vsyaka vuzmoznost,koyato ni se predostavi.



Тема Re: Kqm Abi, Famulus, Ellina, Prokimen i vsi4ki u4astnнови [re: az sum]  
Автор Prokimen (член)
Публикувано24.04.03 22:17



Възражение по принцип нямам, но е необходима свръх тактичност и уважение към другата страна.

Боя се, че понякога в желанието си да поучим другите, можем да предизвикаме хула против Бога.

Определено смятам за отрицателно да се натрапваме. Можем да проявим заинтересованост защо другата страна смята така и да се опитаме да споделим нашето виждане, но в никакъв случай грубо да налагаме и ако не приемат да оскърбяваме с "безбожник", "езичник" и пр.

Нека не забравяме, че вярата е също дар от Бога. Ние сме задължени да благовестим, но преди това да осолим начинанието си с молитва, защото ако не е Божията помощ, то напразни ще са нашите усилия.

Бог да е на помощ на всеки, който желае да благовести.



Тема Re: Kqm Abi, Famulus, Ellina, Prokimen i vsi4ki u4astnнови [re: Пpoлeт]  
Автор TRl (младеж)
Публикувано25.04.03 13:22



Както си вървях по улицата и гледам един мъж, облечен в приличен костюм, протяга към мен ръка , и казва:
- Простете, г-не, имате ли едно левче да ми дадете, защото нямам пари за храна. Бръкнах в джоба си и извадих една монета от 1 лев. Загледах се за миг в иконата, в образа на свети Иван Рилски и му подадох монетата.
- Нека Бог те закриля, а свети Иван Рилски - един от многото Му приятели - ти помага да не оставаш гладен.
Човекът поблагодари и бързо се отдалечи. Не след дълго, го видях, недалеч от мястото, където се бяхме срещнали - беше седнал в едно заведение, пиеше кафе, и пушеше цигара. Доближих се до прозореца - видя ме, смути се и светкавично прибра в джоба си кутията с маркови цигари, като същевремено стана от стола си и тръгна нанякъде.

Редактирано от TRl на 25.04.03 13:29.



Тема Пролет,нови [re: Пpoлeт]  
Автор Boдeн дyxМодератор (оптимист)
Публикувано26.04.03 15:54



сърдечно ти благодаря за темата! Надявам се всеки един от пишещите в клуба да я е прочел, а още повече - да е разбрал това, което ни казваш.
Приятели, крайно време е да спрем да се чепкаме за глупости и незначителни неща и да започнем да изпълняваме Великото поръчение на нашия Господ Исус Христос - и преди да тръгнем по целия свят и да научим всички народи, да започнем от нашия си. Да бъдем светлина на света и сол на земята. Да прогласяваме благоприятната Господня година. И не само по интернет форумите, но и в живота извън интернет. За да дойде Неговото Царство и да бъде Неговата Воля в нас самите, в семействата ни, в църквите, в градовете ни, в България, а накрая - по цялата земя. И Неговото Възкресение да стане реалност във всяка област от живота ни.

Животът е хубав - изживей го докрая!


Тема Re: Primerni pravila i primerni temiнови [re: Loretta]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано26.04.03 18:12



Е, благодаря! Само християнски мисионери ни трябваха! Но за нашия клуб май си права - не е много активен. Може би защото езичеството не е виртуално приключение, а нещо истинско. Аз познавам поне няколко сериозни паганисти, които не ползват Интернет - иначе бих били активни посетители на клуба...

Говориш за уважение от не-християните към християнството. А християните уважават ли другите? Без взаимно уважение няма да стане!

Честно казано, доста се изненадвам, че ти като човек, който се занимава с изучаване на миналото, подминаваш огромния "принос" на християнските мисионери в унищожаване традициите и културите на много народи от най-различни части на света...

Лично моето отношение към мисионерите е ясно. Лично аз съм лют фен на начина, по който някои народи са ги посрещали. Например ирокезите...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Кога 3апо4ваме и кой идва с мен?нови [re: Boдeн дyx]  
АвторПPOЛET (Нерегистриран)
Публикувано28.04.03 13:04



Hristos voskrese! 4estit Velikden na vsi4ki!
Blagodarja za polozitelnija otklik, no koga zapo4vame naistina? Kojto e pro4el mnenijata mi v temata, znae 4e predlagam da vlizame v 4uzdite temi po 2-ma, 3-ma. Koj idva s men? Sresta dnes v 20.30h bqlgarsko vreme tuk v tazi tema. Mолете се и Бог да е с нас.



Тема християни и езичницинови [re: Black Wolf]  
Автор Loretta (Stan)
Публикувано28.04.03 13:29



Моля :) Християни в клуб Езичество могат да пооживят клуба и да спомогнат за по-добро взаимно разбиране на двете страни, не мислиш ли?

Когато верите са различни, можем да се опитаме да разберем другия чрез учението му. Защото Христос, дори да не вярваш, че е бог, е бил учител, и учението му е достойно за най-дълбоко уважение. Ето ти първата стъпка.

А и като казваш, че християните не уважават езичниците. Първо не забравяй, че в самата същност на християнската вяра е да научиш и другите на истината, която знаеш - както казва Прокимен в долния постинг - "Ние сме длъжни да благовестим". Какво лошо?

А можеш ли да обвиняваш днешните християни за извършеното преди толкова векове? Рушенето на светилища може би не е най-правилният начин да се благовести, но ти в какво точно ги обвиняваш? В това, че са използвали всички средства да постигнат целта си, която в голяма степен е била и политическа? Та откога един езичник може да има нещо против такова поведение?

Или ги обвиняваш в незачитане на собственото им учение, което проповядва любов, дори и към врага? Т.е. защитаваш спазването на християнското учение, като смяташ, че ако то се спазваше, би било по-добре?

А ако християнин дойде и прояви интерес към теб, езичника, и към твоето виждане за света, и иска да те разбере, и иска да ти подари своето си пък виждане за света - това не е ли уважение? Приеми такъв човек, не тръгвай веднага на нож - той ти носи знание и друг поглед! Това е дар. Езичник не може да откаже дар, нали?

From now on, I want you all to call me "Loretta"!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.