Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:57 22.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Da zakvasim testotoнови [re: ellina]  
АвторПpoлeт (Нерегистриран)
Публикувано18.04.03 17:21



Ne, njamah predvid njakoj konkreten klub ili tema, mislja 4e ako potqrsim intersni temi, ste namerim mnogo. Mislja oba4e, 4e e hubavo da vlizame v konkretni temi po 2-ma, 3-ma, pqrvo zastoto "kqdeto 2-ma ili 3-ma se sqbirat v Moe ime, tam sqm i Az sred tjah", a Bogijata pomost ste ni e osobeno nuzna, i vtoro za da se podkrepjame i podavame rqka v slu4aj na grubi napadki i obidi.
Mislja sqsto, 4e e hubavo da se molim predi da vlizame njakade za Bozie napqtsvie.
Az sqsto ste se pogledam "po sveta" kakvo stava v drugite klubove i ako namerja nesto, ste vi kaza.
Radvam se, 4e namiram sqmishlenici i vjarvam, 4e malko kvas e dostatq4en da zakvasi testoto.



Тема Re: Kqm Abi, Famulus, Ellina, Prokimen i vsi4ki u4astnнови [re: Пpoлeт]  
Автор W.arrior (непознат)
Публикувано18.04.03 20:03



Az sum ZA ! Tuk se zabavlyavam strahotno, no mai naistina e vreme za malko rabota!

Sus smelost i vyara v Bog,shte stignesh za kudeto si trugnal.


Тема Re: Kqm Abi, Famulus, Ellina, Prokimen i vsi4ki u4astnнови [re: Пpoлeт]  
Автор Vlado (минаващ)
Публикувано19.04.03 09:41



Чудесно! Но само внимавайте да не изпаднете в това отвратително положение, в което изпадна тука преди време мюсюлманина Submitted, и с това направо ми ”взе здравето”. Не ставайте натрапници, досадници, не компрометирайте Христос! Ние не би трябвало да сме войнстващи мисионери, а приятели; и да питаме и да слушаме повече, отколкото да проповядваме. Тогава хората ще ни попитат сами защо мислим, както мислим и в какво е нашата вяра и нашата надежда. И чак тогава ще са готови да чуят какво им се говори.

Извинявам се за високопарните думи. Но просто трябва да се внимава. Не всеки е готов да сее Божието слово, а често като се опитва прави много големи бели. Вместо да спасява, погубва. Който не се чувства достатъчно силен, по-добре да не го прави. Ние носим отговорност. Светилникът е за светене, а не за подпалване на сламеници. И да не забравяме, че ние сме само едни малки негодни слуги Божии, и че всичко истински важно го прави Сам Христос. Ние сме само инструменти, които Му се предлагат. А Той решава как и дали да ни използва. И толкова.

Поздрави, Господ да ви благослови!



Тема Primerni pravila i primerni temiнови [re: Vlado]  
АвторПPOЛET (Нерегистриран)
Публикувано20.04.03 16:39



Absoljutno sam sqglasna s teb, Vlado. Trjabva s mnogo 4uvstvitelnost i uvazenie da podhozdame kqm vseki. Zatova mislja, 4e e dobre da si pomislim za njakoi osnovni pravila na etika, koito da se opitvame da spazvame v nashite bqdesti diskusii.
kato naprimer tvoite dumi: "Не ставайте натрапници, досадници, не компрометирайте Христос! Ние не би трябвало да сме войнстващи мисионери, а приятели; и да питаме и да слушаме повече, отколкото да проповядваме. "
Kato drugi pravila moga da si predstavja:
da vlizame v konkretni vqprosi po 2-ma, 3-ma, zastoto Xristos e kazal kqdeto sa 2-ma, 3-ma v moeto ime, tam sqm i az sred tjah, a i za da se podkrepjame vzaimno v slu4aj na nuzda.
da se pomolvame vseki za sebe si predi da vlizame v njakoja tema.
da ne sme prednamereni, da ne izbivame na teologi4esko filosofstvane, a da se opitame da razbirame horata i davame konkretni prakti4eski mnenija. Da izbjagvame da polzvame naizusteni "devizi", a da se obljagame pove4e na li4noto ni mnenie, li4ni prezivjavanija i ubezdenija. DA TQRSIM PASVASTIJA KLJU4 KQM VSJAKO EDNO SQRCE!
da se opitvame da ne se gnevim, da ne otgovarjame na obidite i napadkite sqs sqstoto, a da se opitame da bqdem blagi spe4elvasti sqrza.
I ne na posledno mjasto: da ne zqabrjavame, 4e samo Hristos e vsesilen i 4e ne vinagi ste imame uspeh, neka da mozem da priemame porazenija s vjarata, 4e vse nesto ot posjatoto ste pokqlne.

Kolkoto do temite, az se porazgledah v drugite klubove i namerih njakoi struvashti mi se interesni temi:
V Obstestvo/ Semejstvo se govori 4esto za iznevjara i drugi semejni problemi.
V Polove/mqze se razvivat sqsto intersni diskusii (sqotvetno pri Zeni se govori po4ti samo za mqze)
V Magii e pqlno s satanski sili, ot uruci, demoni, do pravene na magii. A mozem da startirame i tema "sueverija", zastoto bqlgarina vjarva za sqzalenie v bezbroj sueverija.
A vie nesto namerihte li? Koga startirame?
Pozdravi.






Тема Re: Primerni pravila i primerni temiнови [re: ПPOЛET]  
Автор Loretta (Stan)
Публикувано22.04.03 15:45



Ами има и клуб Езичество, който обаче е почти умрял, в смисъл че няма много хора, които пишат там... а тези, които пишат, са... тотално безнадеждни :)
И все пак, нали това са правели първите християнски мисионери - обръщали са езичници в христовата вяра... Можете просто да се пробвате :) Да видите как е...
Иначе, много интересна идея, даже бих казала, доста похвална! Ето с това ми се струва, че трябва да се занимават истинските християни, и особено църковните деятели и тези с богословско образование... И за голямо съжаление, те предпочитат да се карат помежду си... за неща, които за повечето от "обикновените хора" са си незначителни подробности...

Успех ви желая! Добри правила сте си спретнали. Особено разсъждението, че не трябва да тръгвате с вярата си напред, а със сърцето си... и да оставите хората сами да ви попитат... ми се струва единственото евентуално печеливше... Ако не друго, то поне имате шанс да създадете някакво *уважение* у не-християните към християнството... Защото първо уважението към тази религия е това, което липсва на модерния човек... а вярата, тя може да дойде много по-късно или изобщо да не дойде...

From now on, I want you all to call me "Loretta"!


Тема Re: Primerni pravila i primerni temiнови [re: Loretta]  
АвторПpoлeт (Нерегистриран)
Публикувано23.04.03 20:57



Mila Lorreta, blagodarja ti za hubavite dumi. No zasto kazvash "Uspeh Vi zelaja!", ti ne iskash li da u4astvash zaedno s nas? hajde, bqdi po-smela :)
A kqde sa ostanalite, sqbudete se, ide Velikden! Koga i kqde da zapo4nem?
4akam otgovori



Тема Re: Primerni pravila i primerni temiнови [re: Пpoлeт]  
Автор Prokimen (член)
Публикувано24.04.03 08:44



С огромно закъснение виждам отворената тема, защото не бях надниквал във Форума.

Радвам се, че най-сетне една тема ни обедини да диалогираме коректно и без обиди



Тема Re: Primerni pravila i primerni temiнови [re: Пpoлeт]  
Автор Loretta (Stan)
Публикувано24.04.03 14:32



аз... не мога :)
аз бях в Езичество и отидох в Православие, за да науча нещо - сега уча, но съм много назад... не го разбирам добре
а и то не е само да го разбираш, за да го проповядваш - иска се и вяра - това е другата причина, поради която не мога
има и трета, лична - не чувствам да имам авторитета да знам истината, за да я давам на някого... напротив, не я знам, и не мога да давам, нека всеки сам си потърси и си вземе, каквото му е нужно

но за Езичество ще ти кажа, каквото знам
хората там, по мое лично мнение, не са толкова езичници, колкото са хора, обърнали се към някакви полу-измислени "стари" вярвания като реакция срещу християнството
т.е. не са толкова езичници, колкото просто анти-християни
(има и изключения)
много черти на християнството ги дразнят, някои от тях - криворазбрани

аз съм човек, за който толерантността е водеща ценност
но за да бъде толерантен, човек трябва да има повече информация, не да си затваря очите пред нея и да мисли в клишета
така за анти-християните (езичници) клишето за "злия / глупав / воинствено невеж / слаб и мекушав християнин" е силно, но е нещо, което може да се промени - затова пожелавам успех
иначе за привличането към вярата на човек, който няма вяра... в това не вярвам :)

From now on, I want you all to call me "Loretta"!


Тема Re: Primerni pravila i primerni temiнови [re: Loretta]  
Автор Prokimen (член)
Публикувано24.04.03 15:53



Мисля, че Лоретта има основание да обърне вниманието ни към "езичниците", които често пъти се дразнят от горещото ни желание да им правим поучения.

Не мога да обясня защо, но в живота ми често пъти съм по-огорчен от братята и сестрите вярващи в Бога. Не са рядко случаите, когато "езичници" са ми се притичвали на безкористна помощ. Не мога да кажа същото за много благочестивите християни.

Ако има нещо да свидетелствуваме пред външния, не християнски свят, то това е евангелската любов.

Не съм против благовестието, но затова се иска особена дарба.

Поздрави



Тема Re: Kqm Abi, Famulus, Ellina, Prokimen i vsi4ki u4astnнови [re: Пpoлeт]  
Авторaz sum (Нерегистриран)
Публикувано24.04.03 18:59



Absolutno spodelyam tvoite vuzgledi!!!Hristiyanite sa se prevurnali v absolutni egoisti,koito neznam ot kakvo se interesuvat,no vuv vseki sluchai ne e ot tova: da izpulnyat "Velikoto poruchenie.az sum "za",samo neznam kak tochno da se organizira vsichko.Ako imash konkretni predlozeniya,molya te ,kazi mi!!! /imam predvid vuv virtualnite klubove/.No e strahotno da se izpolzva vsyaka vuzmoznost,koyato ni se predostavi.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.