Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:14 21.05.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: за Прокимен :))нови [re: Prokimen]  
Авторaби (Нерегистриран)
Публикувано08.04.03 16:58



За съжаление скромните ми преживявания стигат едва до тук...

Не съм пътувала извън Европа и не съм имала удоволствието "лично" да присъствам на Богослужение в не-християнски храмове. А Адвентисти, Йеховари, Муун и тн. съвремнни "ереси" не ме интересуват.

А и има нещо друго...една жена за сега няма "честта" да присъства на Богослужения в някои религии - така че единствено телевизията ни остава, но не е същото...

Има изключително интересни празници на които бих искала да присъствам - особено интересна ми е напоследък Етиопската Ортодоксална Църква - задължително искам да отида на Тимкат (Епифания). Никъде другаде по светас няма да видиш да разнасят...Кивота...


Както и няма подобни на Църквите в Лалибела...


и нещо за десерт Днес в Етиопия датата е месец Мегабит, ден 30, година 1995!!! а не 8/03/03... - тоест 7 години и 8 месеца разлика от Грегорианския календар (Утре ще е месец Мияза, ден 1, година 1995 и тн.)

Е нима някой би искал да развали тази така мила и екзотична картина в името на нещо друго? (предполагам разбираш за какво намеквам...)



Тема Re: Ще се поклониш ли на лъжатанови [re: TRl]  
Авторaби (Нерегистриран)
Публикувано08.04.03 17:02



Това е за разликите между църквите - но не виждам да дава конкретен отговор на въпроса ми... зарежда се бавно и иска четене - утре ще го видя подробно.
както и да е не ме вълнува чак толкова дали съм мила на католиците или не



Тема Re: за Прокимен :))нови [re: aби]  
Автор famulus (православен)
Публикувано08.04.03 18:09



Здравей Аби. Да не би Аби да идва от Етиопия /Аби-синия/?

Multi consurgunt adversus me...


Тема Re: Ще се поклониш ли на лъжатанови [re: TRl]  
Автор Loretta (Stan)
Публикувано08.04.03 21:32



цитат:
"Аз се интересувам предимно от средновековната католическа църква, но не ми е известно да има такава, която провежда службите си по начина, по който са се провеждали тогава. Все пак, при всички положения надявам се ще е по-близко (съвременната католическа църква - бел. моя, Лорета) до това, което търся (средновековна католическа църква - бел. моя, Лорета), отколкото Православната църква."

Това е отговорът на въпроса ти.

А що се отнася до линковете, прочетох само този, който не е в хит.бг , защото съм в чужбина и не мога да отварям хит.бг
Не съм много възхитена от този сайт Православие...


From now on, I want you all to call me "Loretta"!

Редактирано от Loretta на 08.04.03 22:00.



Тема Re: Ще се поклониш ли на лъжатанови [re: abi]  
Автор Loretta (Stan)
Публикувано08.04.03 21:35



Благодаря ти за отговора. Аз живея в чужбина, но в протестантска страна. Знам, че тук също имат католически църкви, но сега се връщам в България. Все пак може би тук католическото общество е по-голямо и не така на квартален принцип, че чак да ме гледат като натрапник... Ще пробвам първо тук значи, но когато се върна от БГ.

From now on, I want you all to call me "Loretta"!


Тема Етиопиянови [re: aби]  
Автор Loretta (Stan)
Публикувано08.04.03 21:46



О! Аз имам етиопска приятелка, ще вечерям с нея в четвъртък :)
Веднъж бях на рожден ден на нейна приятелка и тя беше пуснала на видеото запис от сватбата си. Беше много интересно, не приличаше на нашите сватби, въпреки че си беше православна служба!...

From now on, I want you all to call me "Loretta"!


Тема Re: Ще се поклониш ли на лъжатанови [re: Loretta]  
Автор Prokimen (минаващ)
Публикувано09.04.03 04:44



Това което Ви интересува го има. Както навсякъде така и в Католическата Църква има разкол. Прочее, последователите на Монсиньор Льофевр служат на латински без никакви изменения от онези времена. Ако идвате в Париж, тяхната църква "Св. Никола" в 5-ти квартал (или арандисман) е известна на всички.

Имат и някаква семинария, както и манастири разбира се. Ще се опитам да се информирам.

Прощавайте. не пиша на френски, защото латинският ми шрифт не сработва.



Тема Re: Ще се поклониш ли на лъжатанови [re: abi]  
Автор Prokimen (минаващ)
Публикувано09.04.03 04:49



Драга Аби, моят въпрос беше съвършено сериозен. Споделеното от Вас впечатление от католическия храм го намерих за интересно и затова дръзнах да попитам дали имате други впечатления. Далече съм бил от мисълта да се шегувам или, пази Боже, да се подигравам.



Тема За кивотанови [re: aби]  
Авторф. (Нерегистриран)
Публикувано09.04.03 07:31



Този "кивот" който го разнасят там е фалшив. Гледал съм документален филм.
Истинският Мойсеев кивот е безследно изчезнал. В Библията пише че "Бог си го е взел при Него".

Иначе тези Християни в Етиопия са доста интересни. Църквата им е смесица от Еврейски, Африкански и Гръцки традиции. Даже в Етиопия има и "Евреи" които Израел им даде гражданство, но другите Евреи не ги приемат напълно щото са черни.



Тема Re: Ще се поклониш ли на лъжатанови [re: Loretta]  
Автор TRl (младеж)
Публикувано09.04.03 07:37



Извинявам се, вината е моя.

Желая ти все хубави неща.







Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.