Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:32 28.04.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема За богът в сърцето и обичта като оръжие и защитанови  
Автор Cлънчeвo мoмичe (...)
Публикувано14.11.02 23:07



Кажете ми нещо за богът в сърцата ви :-).

:-))
Усмихвам се



Тема Re: За богът в сърцето и обичта като оръжие и защитанови [re: Cлънчeвo мoмичe]  
АвторИнa (Нерегистриран)
Публикувано15.11.02 08:49



Здравей, слънчева!

Аз не мисля, в сърцето ми има бог. То е пълно с всякакви чувства (които се променят понякога доста честичко), но богове вътре няма, освен ако не наричаш чувствата ми богове.

Между другото, "за бога" трябва да е с непълен член, понеже не е подлог.

Бъди все по-слънчева.



Тема Re: За богът в сърцето и обичта като оръжие и защитанови [re: Инa]  
Автор ИCKPEH (непознат)
Публикувано15.11.02 19:10



Ами разкажи тогава какво обичаш най-много и каква е философията на живота ти
Това според мен ще твоят бог защото на това се подчиняваш и според това живееш
Или какво не харесваш в боговете /философиите за живота/ на другите

до скоро



Тема Re: За богът в сърцето и обичта като оръжие и защитанови [re: Cлънчeвo мoмичe]  
АвторTlLT (Нерегистриран)
Публикувано16.11.02 16:34



ИСУС Е ТОЗИ БОГ!! ЗВУЧИ МНОГО ИЗТЪРКАНО НО ДНЕС МНОГО МОДИ СЕ ПОЯВИХА И МНОЗИНА ПОНЕЖЕ СЕ СРАМУВАТ ОТ ВЯРАТА В ИСУС ЗАПОЧНАХА ДА СИ ТЪРСЯТ ПО ДЪЛБОКИ НЕЩА!! МЪДРУВАТ СИ ЗА УСЕЩАНИЯ И ПРЕЖИВЯВАНИЯ НО НЕ ИСКАТ ДА ПРИЗНАЯТ ЧЕ ИСУС ИМ ДАВА ВСИЧКО!! НА ЕДНИ ЗА СПАСЕНИЕ НА ДРУГИ ЗА ДА СЕ ЗАБЛУДЯТ!! АБЕ ТАЯ ТЕМА КАТО ЧЕ ЛИ СМЕ СИ Я ИЗСМУКАЛИ ОТ ПРЪСТИТЕ!! ДАВАЙ НАПРАВО!! ТИ ХРИСТИЯНКА ЛИ СИ ИЛИ НЕ!! ЗАЩОТО ДНЕСКА НЕПОСТОЯННИТЕ ХРИСТИЯНИ ВСЕ СИ ТЪРСЯТ ИЗВИНЕНИЯ ЧЕ НЕ СА КАКВИТО ТРЯБВА ДА СА!! СЛЪНЧЕВА ИЛИ МРАЧНА ПО ДОБРЕ ИСТИНСКА ХРИСТИЯНКА КОЛКОТО И ДА Е ТРУДНО ОТКОЛКОТО ВРЕМЕННА НО САМО СЛЪНЧЕВА!! ТОВА НЕ Е ЛИ КАТО ШИЗОФРЕНИЯТА!! ПРЕД ХОРАТА ЕДИН ПРЕД СЕБЕ СИ ДРУГ!! ИЗВИНЯВАЙ НО НЕ ЦЕЛЯ ДА ТЕ ОБИДЯ ПРОСТО СЕ ОПИТВАМ ДА ЖИВНЕМ МАЛКО!! НО ИСУС Е МОЯТ БОГ!! ОПРЕДЕЛЕНО!!
А ТИ!!
ИСУС ДА ДАВА УСПЕХ НА ОНИЯ КОИТО СА НЕГОВИ!!



Тема Re: За богът в сърцето и обичта като оръжие и защитанови [re: TlLT]  
Автор Cлънчeвo мoмичe (...)
Публикувано22.11.02 09:27



Няма нужда да пишеш с главни букви.

НЕ мога да се самоопределя като християнка. И не си търся оправдание че съм или не съм. :) каквото и да било.
А ..относно слънчевостта :-) човек не е слънчев и весел през цялото време. Не вярвам да очаквате от мен да бъда такава само защото ника ми е такъв. :-)


А какъв трябва да Е християнина според теб ???
А според Бог ?

Поздрави



Тема Re: За богът в сърцето и обичта като оръжие и защитанови [re: Cлънчeвo мoмичe]  
АвторTlLT (Нерегистриран)
Публикувано22.11.02 15:06



HAIDE SEGA NE PODMENIA VAPROSITE!! KAKVO VI STAVA BE HORA!! PITAT TE HRISIRIANKA LI SI ILI NE!! ZAZTO TI E DA ZNAEZ KAKAV E HRISITIANINA!! DA NE BI DA ISKAZ DA SE NAPRAVIZ NA TAKAVA KAVATO NE SI!! ILI SI ILI NE SI!! A CHE NE SI SLANCHEVA PREZ CIALOTO VREME TOVA SAM UBEDEN!! NO HRISITANINAT MOMICHE NE PITA ZA DRUG BOG OSVEN ZA HRISTOS!! OSVEN AKO NE SI GOTOVA DA PODHVARLIZ SEGA OT ONEZI ZTUROTII ZA TOVA CHE VSEKI PRAVI KAKVOTO SI POISKA I KOGATO SI POISKA!! ILI DORI CHE MU E NAI-DOBRE NASAME SAS SEBE SI I SVOITE MECTI!!
STIGA VECE BE HORA!! DOKOGA ZTE SE LUZKATE NASAM NATAM PO RAZNI LICNI USEZTANIA I CHUVSTVA I SHTE NARICHATE TOVA BOG!! MOZE I DA E BOG ZA VAZIA ZIVOT NO TOVA NE E HRISTOS!!
VSAZNOST IZVINIAVAI NE TE POZNAVAM MOZE I DA SI HRISITIANKA NO NIKADE NE SE OPREDELI IAVNO KATO TAKAVA!! SAMO SE OPITVAZ DA NAMERIZ NEZTO OBZTO MEZDU SEBE SI I HRISITIANSTVOTO!! TAKA LI E A!! ZAZTOTO TUK VECE TRIABVA DA SSE NAUCAT VSICHKI DA SI GOVORIAT ZA HRISTOS A NE ZA SEBE SI I SVOITE RAZBIRANIA!! TVOITE RAZBIRANIA SLANCHEVA SA AKTUALNI SAMO AKO MOZEZ DAS SE PRECHUPIZ DA TARSIZ NEZTO POVECE OT SAMAMTA SEBE SI ILI SVOITE UDOVOLSTVIA!!

INACE ZAZTO DA STAVAME KRADCI I DA NARICAME LICNITE SI AMBICII HRISITIANSTVO!!
TOVA AKO NE SI HRISITIANKA!! A AKO SI - E NE ME OBARKVAI S OTVLECENI PONIATIA!!

A KAM INCIDENTNITE NE-HRISITIANI!1 EI, ZAZTO KATO STE TOLKOVA UMNI I NACETENI VSE PRITICVATE PO TERLICHKI DO BIBLIATA A!! ZAZTO VSE SE OBLIAGATE NA HRISTOVITE ZAKONI! I ZAZTO AKO NE SA NEGOVI NE SE OBLIAGATE SAMO NA VAZITE PARVOIZTOCNICI!!

CIAO ZASEGA!!



Тема Re: началото на тематанови [re: Cлънчeвo мoмичe]  
Автор ИCKPEH (непознат)
Публикувано22.11.02 19:02



темата всъщност говори и за обичта като оръжие и средтво за защита
можеш ли да кажеш повече за себе си по този въпрос, "слънчева"
и нека който може да разбере по думите ти дали си християнка или не
защото не мисля, че ако човек не спомене думите "исус" или "бог" то това го изключва отсред християните
но дай насока на темата си, моля те
мисля че TILT ще види отговора на въпросите си в разсъжденията ти



Тема Re: За богът в сърцето и обичта като оръжие и защитанови [re: TlLT]  
АвторHeyk (Нерегистриран)
Публикувано24.11.02 18:25



Човече божи, не се ли усещаш, че правиш лошо впечатление с всичките си
прояви ?!
опитаха се да ти намекнат нещо за писането с главни букви, но явно и ти не вдяваш много от намеци...
И няма да се учудя, ако се окажеш някой доста фанатизиран елемент, ...
като оня елемент, не знам дали си го засичал,
застава на минералните чешми срещу халите и
започва да проповядва за Исус...


Не казвам нищо срещу него или срещу вярата му...
Просто прекаления фанатизъм никога не е водел до нищо добро...
В Библията се казва, че Бог е Любов.
Къде е Любовта в твоите думи ?!




Тема :-)нови [re: ИCKPEH]  
Автор Cлънчeвo мoмичe (...)
Публикувано25.11.02 22:00



Защо тук трябва да си лепнеш етикетче "християнка" за да бъдеш изслушан?
Нима хората които не наричат себе си християни, не могат да кажат нещо смислено и полезно!
А когато човек си лепне етикетчето се захващат един куп "хиени" да го гризат че оттук или оттам е съгрешил и не мисли по канона.
Хора като ТИЛТ ги наричам фанатици. Без значение дали крият фанатизма си зад Исусовото или нечие друго име.

ЗА такива хора аз НЕ СЪМ Християнка.

Много от нещата които библията а и не само библията пишат са отвъд думите и не могат да бъдат познати от УМНИ хора. Защото умът е само част от човека, но не и самият човек.
Доста от хрисияните които познавам се обръщат към емоциите си и ги издигат на пиадестал.
Наслушах се на припадъци "Ох Боже , ах Исусе .. колко много те обичам ... "
Обичта е едно от най-криворазбраните неща в християнството, и едно от основополагащите го.

Обичта има много форми и нюанси. И определено фасоните и молитвите от рода Ох-Ах ( не се подигравам) са най-външната и показна форма на емоции.
Глупавото е че по този начин хората си мислят че обичат, и не се задълбават да изследват усещането за обич. Обич не само към бога но и към заобикалящия те свят, към обстоятелствата, към дома, към семейството, към враговете и приятелите, към непознатия, към продавачката която всеки ден ти завива покупките в хартия и ти ги слага в чантичка. .....
Дори когато обичаш един човек ... с времето се появяват нюанси.

Исках ... да поразпитам хората в клубчето дали изобщо са се замисляли върху многото форми на любовта и дали са я използвали в живота си.
Доколкото знам тя е най-мощната защита и най-мощното оръжие. Преобразява както човека, така и всичко до което той/тя се докосва в ежедневието си.
Дори храната приготвена с желание и любов става много вкусна и питателна, а обратно тази приготвена без желание обикновено е неприятна на вкус.
Някой сядал ли е да се замисли как това че обича и че е позитивно насочен към нещо влияе на нещото.

Ами .. мисля че това е което исках да попитам.

:-)
Поздрави



Тема Re: :-)нови [re: Cлънчeвo мoмичe]  
Автор odolam (фен на bivshija)
Публикувано26.11.02 15:43



ами хубаво казано, толкова хубаво, че няма какво да се добави. ти просто си отговори и на въпроса. беше нещо като проповед, сега само трябва да го приложим. проблемът е че при истинския проповедник поне можеш да видиш проповедта и в живота му и да вземеш пример, а ние в твоя не можем, освен ако не ни позволиш. аре, к'во стана с оная бира дето щяхме да я пием заедно?


"...каквото рече моя Бог това ще говоря" 3 Царе 18



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.