Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:04 16.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема За богът в сърцето и обичта като оръжие и защита  
Автор Cлънчeвo мoмичe (...)
Публикувано14.11.02 23:07



Кажете ми нещо за богът в сърцата ви :-).

:-))
Усмихвам се



Тема Re: За богът в сърцето и обичта като оръжие и защитанови [re: Cлънчeвo мoмичe]  
АвторИнa (Нерегистриран)
Публикувано15.11.02 08:49



Здравей, слънчева!

Аз не мисля, в сърцето ми има бог. То е пълно с всякакви чувства (които се променят понякога доста честичко), но богове вътре няма, освен ако не наричаш чувствата ми богове.

Между другото, "за бога" трябва да е с непълен член, понеже не е подлог.

Бъди все по-слънчева.



Тема Re: За богът в сърцето и обичта като оръжие и защитанови [re: Инa]  
Автор ИCKPEH (непознат)
Публикувано15.11.02 19:10



Ами разкажи тогава какво обичаш най-много и каква е философията на живота ти
Това според мен ще твоят бог защото на това се подчиняваш и според това живееш
Или какво не харесваш в боговете /философиите за живота/ на другите

до скоро



Тема Re: За богът в сърцето и обичта като оръжие и защитанови [re: Cлънчeвo мoмичe]  
АвторTlLT (Нерегистриран)
Публикувано16.11.02 16:34



ИСУС Е ТОЗИ БОГ!! ЗВУЧИ МНОГО ИЗТЪРКАНО НО ДНЕС МНОГО МОДИ СЕ ПОЯВИХА И МНОЗИНА ПОНЕЖЕ СЕ СРАМУВАТ ОТ ВЯРАТА В ИСУС ЗАПОЧНАХА ДА СИ ТЪРСЯТ ПО ДЪЛБОКИ НЕЩА!! МЪДРУВАТ СИ ЗА УСЕЩАНИЯ И ПРЕЖИВЯВАНИЯ НО НЕ ИСКАТ ДА ПРИЗНАЯТ ЧЕ ИСУС ИМ ДАВА ВСИЧКО!! НА ЕДНИ ЗА СПАСЕНИЕ НА ДРУГИ ЗА ДА СЕ ЗАБЛУДЯТ!! АБЕ ТАЯ ТЕМА КАТО ЧЕ ЛИ СМЕ СИ Я ИЗСМУКАЛИ ОТ ПРЪСТИТЕ!! ДАВАЙ НАПРАВО!! ТИ ХРИСТИЯНКА ЛИ СИ ИЛИ НЕ!! ЗАЩОТО ДНЕСКА НЕПОСТОЯННИТЕ ХРИСТИЯНИ ВСЕ СИ ТЪРСЯТ ИЗВИНЕНИЯ ЧЕ НЕ СА КАКВИТО ТРЯБВА ДА СА!! СЛЪНЧЕВА ИЛИ МРАЧНА ПО ДОБРЕ ИСТИНСКА ХРИСТИЯНКА КОЛКОТО И ДА Е ТРУДНО ОТКОЛКОТО ВРЕМЕННА НО САМО СЛЪНЧЕВА!! ТОВА НЕ Е ЛИ КАТО ШИЗОФРЕНИЯТА!! ПРЕД ХОРАТА ЕДИН ПРЕД СЕБЕ СИ ДРУГ!! ИЗВИНЯВАЙ НО НЕ ЦЕЛЯ ДА ТЕ ОБИДЯ ПРОСТО СЕ ОПИТВАМ ДА ЖИВНЕМ МАЛКО!! НО ИСУС Е МОЯТ БОГ!! ОПРЕДЕЛЕНО!!
А ТИ!!
ИСУС ДА ДАВА УСПЕХ НА ОНИЯ КОИТО СА НЕГОВИ!!



Тема Re: За богът в сърцето и обичта като оръжие и защитанови [re: TlLT]  
Автор Cлънчeвo мoмичe (...)
Публикувано22.11.02 09:27



Няма нужда да пишеш с главни букви.

НЕ мога да се самоопределя като християнка. И не си търся оправдание че съм или не съм. :) каквото и да било.
А ..относно слънчевостта :-) човек не е слънчев и весел през цялото време. Не вярвам да очаквате от мен да бъда такава само защото ника ми е такъв. :-)


А какъв трябва да Е християнина според теб ???
А според Бог ?

Поздрави



Тема Re: За богът в сърцето и обичта като оръжие и защитанови [re: Cлънчeвo мoмичe]  
АвторTlLT (Нерегистриран)
Публикувано22.11.02 15:06



HAIDE SEGA NE PODMENIA VAPROSITE!! KAKVO VI STAVA BE HORA!! PITAT TE HRISIRIANKA LI SI ILI NE!! ZAZTO TI E DA ZNAEZ KAKAV E HRISITIANINA!! DA NE BI DA ISKAZ DA SE NAPRAVIZ NA TAKAVA KAVATO NE SI!! ILI SI ILI NE SI!! A CHE NE SI SLANCHEVA PREZ CIALOTO VREME TOVA SAM UBEDEN!! NO HRISITANINAT MOMICHE NE PITA ZA DRUG BOG OSVEN ZA HRISTOS!! OSVEN AKO NE SI GOTOVA DA PODHVARLIZ SEGA OT ONEZI ZTUROTII ZA TOVA CHE VSEKI PRAVI KAKVOTO SI POISKA I KOGATO SI POISKA!! ILI DORI CHE MU E NAI-DOBRE NASAME SAS SEBE SI I SVOITE MECTI!!
STIGA VECE BE HORA!! DOKOGA ZTE SE LUZKATE NASAM NATAM PO RAZNI LICNI USEZTANIA I CHUVSTVA I SHTE NARICHATE TOVA BOG!! MOZE I DA E BOG ZA VAZIA ZIVOT NO TOVA NE E HRISTOS!!
VSAZNOST IZVINIAVAI NE TE POZNAVAM MOZE I DA SI HRISITIANKA NO NIKADE NE SE OPREDELI IAVNO KATO TAKAVA!! SAMO SE OPITVAZ DA NAMERIZ NEZTO OBZTO MEZDU SEBE SI I HRISITIANSTVOTO!! TAKA LI E A!! ZAZTOTO TUK VECE TRIABVA DA SSE NAUCAT VSICHKI DA SI GOVORIAT ZA HRISTOS A NE ZA SEBE SI I SVOITE RAZBIRANIA!! TVOITE RAZBIRANIA SLANCHEVA SA AKTUALNI SAMO AKO MOZEZ DAS SE PRECHUPIZ DA TARSIZ NEZTO POVECE OT SAMAMTA SEBE SI ILI SVOITE UDOVOLSTVIA!!

INACE ZAZTO DA STAVAME KRADCI I DA NARICAME LICNITE SI AMBICII HRISITIANSTVO!!
TOVA AKO NE SI HRISITIANKA!! A AKO SI - E NE ME OBARKVAI S OTVLECENI PONIATIA!!

A KAM INCIDENTNITE NE-HRISITIANI!1 EI, ZAZTO KATO STE TOLKOVA UMNI I NACETENI VSE PRITICVATE PO TERLICHKI DO BIBLIATA A!! ZAZTO VSE SE OBLIAGATE NA HRISTOVITE ZAKONI! I ZAZTO AKO NE SA NEGOVI NE SE OBLIAGATE SAMO NA VAZITE PARVOIZTOCNICI!!

CIAO ZASEGA!!



Тема Re: началото на тематанови [re: Cлънчeвo мoмичe]  
Автор ИCKPEH (непознат)
Публикувано22.11.02 19:02



темата всъщност говори и за обичта като оръжие и средтво за защита
можеш ли да кажеш повече за себе си по този въпрос, "слънчева"
и нека който може да разбере по думите ти дали си християнка или не
защото не мисля, че ако човек не спомене думите "исус" или "бог" то това го изключва отсред християните
но дай насока на темата си, моля те
мисля че TILT ще види отговора на въпросите си в разсъжденията ти



Тема Re: За богът в сърцето и обичта като оръжие и защитанови [re: TlLT]  
АвторHeyk (Нерегистриран)
Публикувано24.11.02 18:25



Човече божи, не се ли усещаш, че правиш лошо впечатление с всичките си
прояви ?!
опитаха се да ти намекнат нещо за писането с главни букви, но явно и ти не вдяваш много от намеци...
И няма да се учудя, ако се окажеш някой доста фанатизиран елемент, ...
като оня елемент, не знам дали си го засичал,
застава на минералните чешми срещу халите и
започва да проповядва за Исус...


Не казвам нищо срещу него или срещу вярата му...
Просто прекаления фанатизъм никога не е водел до нищо добро...
В Библията се казва, че Бог е Любов.
Къде е Любовта в твоите думи ?!




Тема :-)нови [re: ИCKPEH]  
Автор Cлънчeвo мoмичe (...)
Публикувано25.11.02 22:00



Защо тук трябва да си лепнеш етикетче "християнка" за да бъдеш изслушан?
Нима хората които не наричат себе си християни, не могат да кажат нещо смислено и полезно!
А когато човек си лепне етикетчето се захващат един куп "хиени" да го гризат че оттук или оттам е съгрешил и не мисли по канона.
Хора като ТИЛТ ги наричам фанатици. Без значение дали крият фанатизма си зад Исусовото или нечие друго име.

ЗА такива хора аз НЕ СЪМ Християнка.

Много от нещата които библията а и не само библията пишат са отвъд думите и не могат да бъдат познати от УМНИ хора. Защото умът е само част от човека, но не и самият човек.
Доста от хрисияните които познавам се обръщат към емоциите си и ги издигат на пиадестал.
Наслушах се на припадъци "Ох Боже , ах Исусе .. колко много те обичам ... "
Обичта е едно от най-криворазбраните неща в християнството, и едно от основополагащите го.

Обичта има много форми и нюанси. И определено фасоните и молитвите от рода Ох-Ах ( не се подигравам) са най-външната и показна форма на емоции.
Глупавото е че по този начин хората си мислят че обичат, и не се задълбават да изследват усещането за обич. Обич не само към бога но и към заобикалящия те свят, към обстоятелствата, към дома, към семейството, към враговете и приятелите, към непознатия, към продавачката която всеки ден ти завива покупките в хартия и ти ги слага в чантичка. .....
Дори когато обичаш един човек ... с времето се появяват нюанси.

Исках ... да поразпитам хората в клубчето дали изобщо са се замисляли върху многото форми на любовта и дали са я използвали в живота си.
Доколкото знам тя е най-мощната защита и най-мощното оръжие. Преобразява както човека, така и всичко до което той/тя се докосва в ежедневието си.
Дори храната приготвена с желание и любов става много вкусна и питателна, а обратно тази приготвена без желание обикновено е неприятна на вкус.
Някой сядал ли е да се замисли как това че обича и че е позитивно насочен към нещо влияе на нещото.

Ами .. мисля че това е което исках да попитам.

:-)
Поздрави



Тема Re: :-)нови [re: Cлънчeвo мoмичe]  
Автор odolam (фен на bivshija)
Публикувано26.11.02 15:43



ами хубаво казано, толкова хубаво, че няма какво да се добави. ти просто си отговори и на въпроса. беше нещо като проповед, сега само трябва да го приложим. проблемът е че при истинския проповедник поне можеш да видиш проповедта и в живота му и да вземеш пример, а ние в твоя не можем, освен ако не ни позволиш. аре, к'во стана с оная бира дето щяхме да я пием заедно?


"...каквото рече моя Бог това ще говоря" 3 Царе 18


Тема :-)) ех приятелюнови [re: odolam]  
Автор Cлънчeвo мoмичe (...)
Публикувано26.11.02 21:43



Трябва наистина да вземем да си уредим някоя среща скоро. :-)
домъчняло ми е за теб.
Напоследък съм много заета за съжаление :-(. Нали знаеш че в живота на всекиго има възходи и падения, Светли и хубави времена, тъжни и скръбни времена. В това май християните и нехристияните не се отличаваме.

Живота си е живот ... :-) може би единствената разлика е в това как се приемат нещата.
Християните намират образ вън от себе си на когото да уповават, но ако за един момент ни хрумне кощунствената мисъл че образа на Исус който имаме в главите си не е самият Исус. И още по-кощунствената мисъл че този Исус който сме си създали е коренно различен от бога към когото се стремим.
То тогава вярата е просто начин да излъжем съзнанието си че сме в сигурни ръце и че НЯКОЙ се грижи за нас каквото и да стане.

По този начин изнасяме отговорността за това което ни се случва извън себе си, но тъй като отговорността възлагаме на образ който самите ние сме си създали ... :-) то косвено възлагаме отговорността на себе си, само че съзнанието ти не е в час с това и си мисли че не е така.

Има хиляди такива самозаблуди ...
Например... имаш си някакъв комплекс .. че си грозен/на или какъвто и да било друг . И в погледа на другия постоянно виждаш присмех. Постоянно виждаш как другите те тъпчат и ти се подиграват... А всъщност дори и в техния поглед или дума да няма такова намерение, ти го виждаш "съвсем ясно като бял ден". Това пак е пример за изнасяне отговорността за това което се случва извън теб.

Още примери ..
Създаваш си илюзията че света е черен, че хората са използвачи и мизерници които се чудят как да те прекарат и тормозят... и след известно време наистина живота ти започва да се превръща в непрестанен тормоз.
Може човек да ти направи 100 добрини но ако един ден, един миг... той се поколебае да ти свърши услугата за която го молиш и искаш, значи той е "черен долен използвач и света е пълен с такива хора.. и нито един свестен човек няма.... "

:-)) Какъвто и да е света навън човек си живее в света който сам си създава. :-)
Ето например вие ( хаиде да не слагам християните под една шапка.. моля не се обиждайте. Говоря по-принцип) имате нужда от опование, от сигурност в лицето на Бога. Имате нужда да сте уверени че след смъртта има нещо защото мисълта че ще умрем се понася по лесно ако си представяш че след това те чака голяма награда. ....
И наистина си живеете в свят в който Бог се грижи за всичко, В свят в който можете да се обърнете към някой всевластен които има силата да направи всичко за вас.
Самата мисъл че такъв съществува ви дава сигурност и спокойствие и ви създава определена нагласа към света, която пък определя това какъв ще бъде света за вас. ( Дали ще крачите бодро като божии чада или ще се колебаете на всяка крачка като беззащитни грешници ).

Одолам извинявай че го пиша като ре на твоя постинг. :-)) не е лекция пряко насочена към теб. Май просто ми е дошла музата да пиша.

Моля християните в клуба да не се обиждат на това което казвам. То не е опит да ги категоризирам или да им казвам какви са или какви не са. Всеки сам си знае той какъв е. Просто разсъждавам на глас.
:-)

Май на живо не съм толкова разпален проповедник. Обикновено листът хартия пред мен е по-добър слушател и ме предразполага към повече мислене и обобщаване :-)).

:-) Апропо .. защо не си направите или направим една среща на клуб християнство :-).

Ще ми бъде интересно да видя усмивките ви :-). Определено тези които съм видяла :-) са много хубави и без значение в клубчето колко кръстосваме щпаги и езици :-)))) бих се радвала различията в идеите и начините на мислене да не застават на пътя на личните взаимоотношения и на взаимната обич и уважение :-).

Поздрави



Тема Re: :-)) ех приятелюнови [re: Cлънчeвo мoмичe]  
Автор odolam (фен на bivshija)
Публикувано27.11.02 14:34



не знам какво имаш предвид с това "в живота има всякакви моменти", но подозирам, че си в един от "онези моменти". ще кажа две думи за теб на един Приятел.
ами отново имаш изключително добри попадения. това особено че си измисляме друг Исус - проекция на нашите желания и прочее - е повече от вярно. това е изстрадана истина. блаженни ония който чуят думите на Морфей след горчивото хапче - Welcome to the real world! :-)

това също много ми хареса за мърморковците - веднъж някой ми разправи за съдбата, която все не можела да угоди на някого и накрая казала, ами добре щом толкова искате да ви е черен света ще ви бъде черен истина е че адски много неща зависят от нас (и вярата и любовта ни).

нюанса, който бих внесъл в твоите думи, е че християнинът като изтрезнее му се изяснява Кой е Истинският Исус, а не че такъв няма. нали чаткаш разликата?
и нещо друго - аз лично не съм повярвал, защото съм имал комплекси или нещо, нито защото съм се чувствал застрашен от смъртта, нито защото съм нямал сигурност. имах си всичко - и момичета и пари и компания и перспективи и всичко ... в един момент обаче бях уловен в "мрежата на Царството". ами сега?

аз съм за среща на Клуба. да пусна ли тема с обява? да поканим ли и "преподобни", ако приемем че няма да се ръкуваме с тях, да не се омърсят душките ...

"...каквото рече моя Бог това ще говоря" 3 Царе 18


Тема Съгласна за темата и за срещатанови [re: odolam]  
Автор Cлънчeвo мoмичe (...)
Публикувано27.11.02 15:06



:-)) само не знам кога би било най-удобно.
Измисли някоя удобна за теб дата и час около или след 19 вечерта. Аз по-рано не мога да присъствам. :-(
Пък ако на някой не му е удобно ще си каже. :-)


:-)) поздрав :-)))



Тема Re: :-)нови [re: Cлънчeвo мoмичe]  
Автор ИCKPEH (непознат)
Публикувано27.11.02 15:22



нека уточним нещо
емоциите са си емоции и всяка дейност е осъдена да се провали без човек да е емоционално ангажиран в нея
познавам много хора като тези които споменаваш но те не определят реалността на вярата за други а единствено за себе си
ти само по човеци ли си се водила за да познаеш вярата

сега за любовта
тя не е само усещане
бих казал дори че изобщо не е усещане и емоция
тя е способност и възможност за човек да избяга от самотата на грешната си душа
не давам окончателни диагнози а само се опитвам да очертая нещата
всеки търси онова състояние на мир и покой независимо дали в църква, на работа, в изкуство, наука или другаде
и определено влага емоции втова
оттам и според характера си може да привлича или да отблъсква
видяла си един модел на вяра, но това не е всичко
самата ти можеш ли да сведеш вселената само до своя собствен космос
твоите усещания са актуални за тебе но не и за всички като правило

май твоето мнение за фанатизма на tilt може да се приложи и към теб самата

идеята ти аз среща е интересна а и odolam е интересен с мненията си за монашеството (или друг беше а той го подкрепяше за нещо - сега докато пиша не съм много сигурен кое беше)
но досега не съм мислил за това



Тема :-)нови [re: ИCKPEH]  
Автор Cлънчeвo мoмичe (...)
Публикувано27.11.02 20:34



В мнението ти за фанатизма си прав. Когато критикувам нещо обикновено то се просмуква в мен :-). Нормално е. Когато някой е агресивен към мен и аз заставам в агресия срещу него/нея агресията срещу която се боря е и в мен :-) т.е. започвам да се боря и срещу себе си... :-)

"самата ти можеш ли да сведеш вселената само до своя собствен космос
твоите усещания са актуални за тебе но не и за всички като правило "

Това което твърдя че винаги и навсякъде човекът вижда само своя собствен космос. За него това е вселената, околните, природата, всичко което прави и другите правят към него е неговият космос.
Микрокосмоса и макрокосмоса са свързани. Твоето вътре и твоето вън.

Естествено е моят микрокосмос и твоят микрокосмос да са различни. Това което усещаш и как осмисляш това което ти се случва е пряко зависимо от начина ти на мислене и на нагласата ти. За да разбереш какво има вън от тебе и от твоя микрокосмос трябва да спреш да бъдеш себе си и да излезеш.

Да спреш да се чувстваш обиден, или застрашен да спреш да гледаш от твоята точка какво те засяга и какво не те засяга, да махнеш емоцията. За да можеш да виждаш трябва да махнеш призмата през която гледаш света.

Мислил ли си си някога как изглежда света през очите на някой друг... да речем ... дори физически да си представиш как стоиш на неговото място и гледаш улиците, къщите и хората.

Случвало ли ти се е да ходиш редовно в някое заведение и след време да се хванеш да работиш зад бара... Заведението изглежда по коренно различен начин. ВЪпреки че и в двата случая ти си си ти.
Или да познаваш някой човек като бегъл познат и после да се сближите... та това не е същия човек.

Та .. къде е мястото на вярата в цялата работа.. Истината е че всеки говори за вярата, но никой не може да я определи. Какво е това ...
Всеки е убеден че е правоверен и ако започнеш да критикуваш вярата ще се намерят хора които да ти кажат... "ааааааааа... онзи тип вяра е грешният .. слушай сега мен :-)"
Говорим си с едни толкова хлъзгави думи които могат да означават и всичко и нищо ... всеки си ги чува и разбира както му изнася.
Можеш ли да говориш за божественото с точни и конкретни думи които да означават едно нещо и точно това ?

Може ли някой от тук присъстващите да определи на какво е стъпила вярата му. Но точно и конкретно ... Защо вярва в бога ???

Но не желая отговори от сорта "защото ТОЙ". Опитвали ли сте се да си отговорите на този въпрос със "защото АЗ" и къде във аз-а ви е заложен стремежа към бога?

Аз все още се боря с тези въпроси и макар отговорът на пръв поглед да изглежда лесен ... ако се позамисли човек може да открие много подводни камъни.

Сори :-) пак стана много дълго :-).
Поздрав :-)



Тема Re: :-)нови [re: Cлънчeвo мoмичe]  
Авторniki_free (Нерегистриран)
Публикувано27.11.02 22:34



Защо повярвах ли? Повярвах защото видях (АЗ) Божиите чудеса. Видях свръхестествените обещания изпълнени. Защо вярвам? Защото познах и се убедих и във верността и любовта на Бог. Това е малко егоистично, но е и библейско. Това се разбира с времето. Не можеш да чуеш за някого и да кажеш какъв е той. Дори да ти каже човек, който познава този някой, пак това няма да е достоверно. Единствения начин да кажеш за някого, че е лош или добър е като се запознаеш с него и прекарате време сами. Казвам "сами", заштото в компания хората имат навика да си слагат маски и стени около себе си, да се правят на нещо, което не са. Този Бог когото познавам е Бог на отделния човек, а не на тълпата. Той е нежен и любящ. И нещо много важно за мен - Той е верен.
От друга стана вяра в нещо което знам и виждам се нарича факт, а не вяра.
Искам да задам един въпрос: Ако от Господ не зависеше спасението, вечния живот, това къде ще отидем след смърта, чудесата и всичко което Той дава като Бог, тогава за какво ни е Той???



Тема Re: :-)нови [re: niki_free]  
Автор Cлънчeвo мoмичe (...)
Публикувано28.11.02 09:07



:-) уместен въпрос :-)))

А не приписваме ли на бога повече черти отколкото има, защото на нас ни се иска той да ги има ?



Тема Re: :-)нови [re: Cлънчeвo мoмичe]  
Авторniki_free (Нерегистриран)
Публикувано28.11.02 14:02



Ако вярваме, 4е сме създадени по Негов образ и подобие този въпрос е неточен. Ние сме само образ на истинските и пълни чувства в сравнение с Бог. Например ние обичаме, а Бог Е любов. Ако вярваш, 4е Той е Създателът и Богът в пълния смисъл на думата, не можеш да кажеш че Той няма нещо, което ние имаме.
А относно въпросът, който зададох, исках да кажа, че хората търсят само облагата. Например ако от друг зависеше да дава спасението, всички него щяха да почитат и да "обичат". Това е гаден егоизъм. Може би с това се започва, но не би трябвало така да продържи. Днес на почти никой не му пука за Бога, пука им за ... себе си, да се докопат до спасението. Но Бог не е сляп. Лицемерието в повечето "християни" ще ги довеве единствено до "Никога не Съм ви познавал".

:)))))))))



Тема Добренови [re: niki_free]  
Автор Cлънчeвo мoмичe (...)
Публикувано28.11.02 17:28



Добре .. да поставим въпроса така..
ако Богът въпреки че може да ти даде спасението все пак не ти го даде, въпреки че си му верен и му служиш и т.н. и т.н... тогава какво ?
Т.е. във вярата си към бога изобщо не те интересува дали ще си в рай или ад ... или където и да е.
Дали би могъл да бъдеш с бога заради самото пребиваване покрай него, дори и да нямаш абсолютно никаква облага?

А би ли могъл да бъдеш покрай човек например който когато си покрай него нито те забелязва нито ти говори, нито общува с теб по какъвто и да е начн, само заради самото пребиваване покрай този човек ? ( не прави аналогия с горния въпрос.)

Поздрав



Тема Re: Добренови [re: Cлънчeвo мoмичe]  
АвторHeyk (Нерегистриран)
Публикувано28.11.02 19:01




НЕ приемаш много съвети относно правилността на книжовния израз май...
Някъде наскоро ти бяха намекнали относно правилото за пълния и краткия член. Разбираемо е, че намека е профучал покрай ушите ти
Доста грозно изглежда тази грешка, комбинирана със съществително като "Бог"

Толкова за правилността на книжовния изказ.

А що се отнася до въпросите, които поставяш по-нататък,
отговора, който целиш да провокираш, е съвсем прозаичен :
НИКОЙ съществуващ човек не е достигнал на такова ниво, че да
е способен на тези подвизи - "да бъде с някой друг само заради самото пребиваване" .
Това рано или късно омръзва... и или идва часът на разплатата, или
пътищата се разделят...
Друг е въпросът, че някои хора практикуват двоен стандарт - спрямо Бог
едно, спрямо хората - друго.






Тема за лъжата в сърцето и лицемерието като оръжиенови [re: Cлънчeвo мoмичe]  
Автор Cивия вятъp (празен)
Публикувано28.11.02 23:12



"богът" и лъжата не се понасят заедно в сърцето, както тъмнината я няма там дето е слънцето.

защото лъжата е двойнственост, т.е. ди-абол и там където я има няма бог, а когато Бог дойде, от лъжата нищо не е останало.

Красотата ми е Път, Истината - мой Бог, Болката - Предопределение


Тема Re: Добренови [re: Cлънчeвo мoмичe]  
Авторniki_free (Нерегистриран)
Публикувано28.11.02 23:47



Добре, но не съм поставил въпроса така. Казах ако не зависи от Бог, а не ако Бог не даде. Уточнявам това, защото е доста важна разлика. Ако Бог не изпълни обещанията си, при все че ти му служиш с цяло сърце, в любов и т.н. и т.н. и т.н... То тогава Бог противоречи на себе си и не е никакъв бог. Това твое твърдение оспорва самата същност на Бог, а тук вече се връщаме към предишния разговор за човека, когото не познаваме.
От друга страна самото пребиваване с Бог дава сигурност.(за рая и ада и по принцип)
Аз не призовавам за излишна скромност, когато Той дава нещо, защото това пък значи да оспорваме Божията преценка към нас. Но казвам, че ако не харесваме Бог като личност, а отиваме при Него да искаме, да се представяме и т.н., то това си е чисто подмазване, а Той знае сърцата ни.

"Дали би могъл да бъдеш с бога заради самото пребиваване покрай него, дори и да нямаш абсолютно никаква облага? "


Това е все едно да питаш дали можеш да бъдеш приятел с някой просяк, бездомен или просто бедняк, от когото не можеш да получиш нищо!? А това ми се струва жестоко!!!

Да не забравяме също и това, че едно от имената но Бог е Помощник, Учител и т.н. Ако в същността Си Той се е представил като такъв защо тогава трябва да се съмняваме в Божествеността на Бога и да не вярваме и доверяваме? Тук забравяме въпросите Има ли Бог, Добър ли е Бог и стигаме до въпроса Вярвам ли аз на(в) Бог.

На другия въпрос ще отговоря колкото мога и със сигурност няма да правя аналогия, защото не би била правилна. :)
Знаеш ли, аз съм малко странен човек и понякога имам нужда точно от такава компания - от тишина. Разбира се, това са моменти, но казвам, че и от тях имам нужда и в зависимост от ситуацията и обстоятелствата търся точно това(трудно се намират такива хора :)))) )
Има и друго. Например има хора, които ме възхищават със самото си излъчване, с чистота, с красота. Които мога с часове само да гледам и да..... гледам. Случвало ми се е и с непознати или малко познати, но които просто ме привличат. Не желая нищо друго освен да съм близо до тях. Това е както когато си влюбен или просто гледаш красотата на природата и т.н. да не ставам много лиричен.

Пс.46:10 Млъкнете и знайте, че Аз съм Бог!

Стана малко дълго, но се надявам на разбиране:)))

Здравейте



Тема Re: за лъжата в сърцето и лицемерието като оръжиенови [re: Cивия вятъp]  
Автор Cлънчeвo мoмичe (...)
Публикувано29.11.02 10:24



човека е двойственост... да не кажем и тройнственост.
поне всички човеци които аз познавам. Т.е. от човека нищо няма да остане когато доиде бог?!

А.. какво ще кажеш за тройнствеността на бога Отец , Син и Дух ? И той ли е лъжа като е тройнствен?

Слънцето го има и през деня и през нощта. Това което донася тъмнината или я отнема не е наличието на слънцето а позицията спрямо него в която сме застанали.

Слънцето е както живот така и смърт.

А какво ще кажеш по идеите на натали че трябва да излъжеш съзнанието си за да можеш да излезеш от него и да видиш какво има отвъд. Ако му кажеш истината то няма да ти повярва и няма никъде да отидеш?

Апропо темата беше за любовта а не за истината и лъжата, но след като си подхванал въпроса защо не обясниш какво точно означава лъжа ?

Поздрав



Тема Re: Добренови [re: Heyk]  
Автор Cлънчeвo мoмичe (...)
Публикувано29.11.02 10:53



Много неща изглеждат грозно в живота :-). В повечето случаи това как ти изглежда нещо зависи от това как го гледаш.

Извинявам се за изказа си. Не съм учила българска филология, нямам време и желание да проверявам всяко изречение което пиша в граматиката.
В живота един има едни умения друг други.. предполагам не очакваш от дърводелеца да е изкусен оратор или от писателя да е музикант.

Приемам критиката за некнижовният ми български, но не очаквам от себе си да съм идеална нито в живота нито в речта.

Относно въпросите и отговорите.
Излиза че хората са с бога заради обещанията и облагите... и същевременно една от основополагащите християнски добродетели е безкористността.

Хем .. трябва да са безкористни, хем не могат да са такива.
И не тръгва ли християнството в много от идеите си против човешката същност? И ... излиза че за да бъдеш християнин трябва да тръгнеш против себе си ?
А правят ли го християните и как го правят? Как можеш да се оттървеш от нещо което е неразделна част от теб и в името на какво би го направил?

Много от нещата в християнството изглеждат пределно ясни докато не седнеш да се поразмислиш върху тях...


Например..
"Обичай бога с цялото си сърце... "
Как мога да знам дали го обичам с цялото си сърце ? В какво се изразява това да обичаш с цялото си сърце ?

и още много ... :-)

Поздрав



Тема За отговоранови [re: niki_free]  
Автор Cлънчeвo мoмичe (...)
Публикувано29.11.02 11:01



Извинявай,
Ще ти отговоря малко по-късно.

:-) Поздрав



Тема Re: Добренови [re: Heyk]  
Автор odolam (фен на bivshija)
Публикувано29.11.02 11:39



адски тъпи забележки за правописа на Слънчево Момиче. тук не е клуб лингвистика приятелю.

тъпо, много !

"...каквото рече моя Бог това ще говоря" 3 Царе 18


Тема Re: Добренови [re: Cлънчeвo мoмичe]  
Автор odolam (фен на bivshija)
Публикувано29.11.02 11:47



добре, аз съм с Исус не за да отида в рая. Ще оспориш ли мотивите ми?

колкото до това кога и как да знам дали обичам Бог с цялото си сърце, не ме интересува и не искам да знам. ако не Го обичам както трябва, Той ще ми покаже, ако Го обичам пак ще ми покаже. ние говорим за жив Бог, ти говориш за концепцията за Бога в нас. Кой може да се похвали с абсолютно точна представа за Бога, нали за това сме заедно за да разбираме какво е дал Бог на другия до нас и да познаваме Бог и в брат си и в сестра си, но !, но! ... в рамките на Богооткровената истина, иначе става страшничко ...

знаеш ли доста от въпросите ти ще намерят естествен отговор, когато си отговориш ти на един въпрос - за мен Бог жив ли е? или е концепция? отговорът на този въпрос променя всичко ...



"...каквото рече моя Бог това ще говоря" 3 Царе 18


Тема Re: за лъжата в сърцето и лицемерието като оръжиенови [re: Cлънчeвo мoмичe]  
Автор Cивия вятъp (празен)
Публикувано29.11.02 12:17



човека е двойственост... да не кажем и тройнственост.
поне всички човеци които аз познавам.


значи не ги познаваш истински щом са двойнственост и тройнственост.

Т.е. от човека нищо няма да остане когато доиде "бог"?!
от лъжата няма да остане нищо. ако някой човек е съставен единствено от лъжи значи от него нищо няма да остане.


А.. какво ще кажеш за тройнствеността на "бога" Отец , Син и Дух ? И той ли е лъжа като е тройнствен?


ще кажа че това точно е една от най големите лъжи. за тройнствеността на Бог. да не говорим че противоречи на 2ра заповед на същия този Бог, която заповед обикновено се дава в съкратен вариант, за да не започне някой да мисли прекалено . ето още един ди-абол....

за слънцето - беше метафора, но освен това е и физическа истина - тъмнината и светлината не могат на едно място да съществуват.

идеята на натали не съм я чел, а и не виждам смисъл да я обсъждам в тази тема точно.

пределно ти е ясно какво ти казвам и не виждам смисъл от празни дискусии, имах подтик да ти напиша нещо конкретно и го направих - от това няма да стане дискусия, още по малко приятелски разговор

Красотата ми е Път, Истината - мой Бог, Болката - Предопределение


Тема Re: Добренови [re: Cлънчeвo мoмичe]  
Автор ИCKPEH (непознат)
Публикувано29.11.02 12:48



занеш ли нещата в християнството наистина са пределно ясни
ще ти кажа нещо не само за християнството, но и за всяка човешка дейност
никой не прави нищо безкористно в началото
винаги има "улавяне" и след това свободата да се направи избор завинаги
в християнството всички биват "улавяни" с много и хубави обещания
те са изпълними и реални
едно от тях е спасението
но виж, това че има обещания не означава, че има лъжа или користност
когато вече човек "порасне4 с някакви убеждения - например да живее пет години с християнската ценностна система, тогава всички негови действия и мотивации започват да се осмислят по нов начин
идва времето на свободни избори, на преосмисляне, но и тогава знаеш ли какво остава - пак първото отношение - първата любов
човек или "поумнява" за начина по който е приемал вярата и продължава да се развива, или се отказва от "първата" лрюбов (т.е. от времената когато за пръв път е обикнал християнството)
и като казвам обикнал това означава, че може да приеме и онези, които все си остават на "детските" нива, и може би веднъж беше писала за такива хора, които все си повтаряли "боже, боже"
но хората не са онзи бог, който исус показа, нито някога той ще стане като тях
не си права когато мислиш, че някой си приписва желанията на някакъв несъществуващ бог, защото той просто е такъв - нищо не може да му се прибави, нито отнеме

май започвам да съжалявам, че няма да мога да дойда тази вечер на срещата - нали тази вечер ще бъде
може би ще има интересна дискусия

не можем ли да се уговорим за събота следобед отново
тогава който не е успял ще дойде, а който е дошъл ще може да продължи вече започнатите разговори
какво ще кажете за събота, а

какво ще кажете



Тема Re: Добренови [re: ИCKPEH]  
Автор odolam (фен на bivshija)
Публикувано29.11.02 12:53



дайте мненията си за среща в темата 'среща'

аз предложих другия вторник вечер.

"...каквото рече моя Бог това ще говоря" 3 Царе 18


Тема За срещатанови [re: ИCKPEH]  
АвторCл.Moмичe (Нерегистриран)
Публикувано29.11.02 13:30



Аз няма да мога да дойда тази вечер.
Уговорихме се с одолам във вторник да се видим. Погледни ако искаш темата среща.

Знам че имам много странен начин на мислене. Задавам много въпроси. :-)
Не ги задавам само на вас а и на себе си. :-).

Поздрав



Тема Не не ми е яснонови [re: Cивия вятъp]  
АвторБpaт Cлънчo (Нерегистриран)
Публикувано29.11.02 13:45



Не ми е ясно какво ми казваш.

А истината и лъжата са относителни понятия и зависят само от мисленето на категоризиращия.
Например ... предполагам 90% от хората в клуб християнство биха оспорили
"това точно е една от най големите лъжи. за тройнствеността на Бог." За тях това не лъжа, а за теб е.
А btw ти като човек си един .. но в теб съжителстват мнго малки клетки от които си изтъкан, а и самата клетка не е атомос (неделим), а и самият атом не е неделим както се оказа. Да не говорим че ти не си само физическото си тяло.
Как тогава смяташ че не си двойнствен , тройнствен или ен-ствен? Ако ти се иска да се осмисляш като неделим .. прави го ... но това няма да те направи да си такъв.


Апропо .. светлината и тъмнината могат да са на едно място :-))) сутрешният и вечерният сумрак, когато хем е светло хем тъмно. Или пък свещ запалена нощем в стая... Сигурно баровете където ходиш също изтъкават плетеница от светлина и тъмнина с която забавляват посетителите на заведението.


Ето ... виждаш ли .. и твоята "физическа истина" може да изглежда лъжа. Както и лъжата може да изглежда истина...
Истината и лъжата са лесно отделими само в крайностите си ... посредата всичко е сиво ;-))) като теб, който се люшкаш ту насам ту натам.

Ако не искаш дискусия :-)) не ми отговаряй :-)
Лек ден



Тема :-)нови [re: niki_free]  
Автор Cлънчeвo мoмичe (...)
Публикувано01.12.02 20:15



Човекът живее на базата на обмен. Цялото ни общество е базирано на това. Дори и нищо материално да не получаваш от някой човек самото внимание е нещо дадено ти от него.
Ако няма размяна няма да има взаимодействие и хората бързо загубват интерес един към друг. Особено когато нямат какво да си дадат един на друг.


Искам да те питам
"Например има хора, които ме възхищават със самото си излъчване, с чистота, с красота. Които мога с часове само да гледам и да..... гледам"
можеш ли да ми кажеш нещо повече за тези хора ?

Поздрав



Тема Re: :-)нови [re: Cлънчeвo мoмичe]  
Авторniki_free (Нерегистриран)
Публикувано01.12.02 23:44



Информиран съм за обмена - това ми е специалността, но кой казва, че няма обмен? Нали именно за това бе даден Святия Дух и то възможно най-близко до нас, а именно В нас. Точно това обещава Исус като казва:

"Обаче Аз ви казвам истината, за вас е по-добре да отида Аз, защото, ако не отида, Утешителят няма да дойде на вас; но ако отида, ще ви го изпратя."

"А когато дойде Онзи, Духът на Истината, ще ви упътва на всяка истина; защото няма да г о в о р и от Себе Си, но каквото чуе, това ще г о в о р и , и ще ви извести за идните неща."

"Духът на истината, когото светът не може да приеме, защото го не вижда нито го познава. Вие го познавате, защото той пребъдва във вас, и във вас ще бъде. Няма да ви оставя сираци; ще дойда при вас."

Това, ако говорим за Бога, иначе...
...

не всеки може да ти даде необходимото внимание, но това не значи, че не трябва да обичаме такъв човек. Много си права за нуждата от пълноценно общуване между всички нас и съм напълно съгласен за нуждата от даване и взаимодействие. Според мен липсата им и причините за токова осакатено общуване са две (или комбинация) - или проблем при говорещия или проблем при слушащия. В този ред на мисли се сещам за един много подходящ стих - "По-добре е да дава човек, от колкото да получава!" :)))))

....

Незнам, какво точно да ти кажа за тези хора. Те просто излъчват красота. Можеш да откриеш чистите езера в очите им. Очите, именно са "светилото на човека". Не мога да ти дам точно описание, защото те не влизат в калъп, но искреността, честността, добротата, които не седят някъде дълбоко затрупани в човека, но се изявяват на дело, със сигурност ще помогнат за това излъчване. Имам едно такова мнение, че красивия човек е усмихнатия човек.
Можем да включим и любовта, която има човек към хората около себе си.

Дори физическата красота, която може да има човек, е способна да плени. Красотата на природата омайва толкова много хора, които просто замлъкват и ... гледат.

А какво да кажем тогава за Твореца на всичко това :))))))


Здравей



Тема Re: Добренови [re: odolam]  
АвторHeyk (Нерегистриран)
Публикувано02.12.02 14:24




Интересно, само в клуб лингвистика ли трябва да се правят забележки относно правописа ?!
Редно е всеки, който има претенциите за българско самосъзнание, да знае елементарните правописни правила...
Или според теб не е така ?!
Не е нужно да си завършил българска филология, за да ги знаеш.
От езика започва всичко - на първо място мисленето, а оттам и другите последствия.
Ако мислиш, че е тъпо да не се държи на родния език във време, когато сме повсеместно заливани от секти, диалекти, зарибявания и дявол знае какви още претопявания, тогава явно не стоим зад една и съща кауза
Прав си, че забележката няма кой знае каква стойност, още повече след като Слънчевото момиченце се изказа по нея...
Но ти определено нямаш нейния такт и дарба за разбирателство със хората...
търсиш конфронтация...
а който търси, намира, нали се сещаш



Определено ще те дебна и теб вече за грешки



Тема Re: Не не ми е яснонови [re: Бpaт Cлънчo]  
АвторHeyk (Нерегистриран)
Публикувано02.12.02 14:37




Извинявам се за любопитството, но... ти случайно нямаш ли
нещо общо със Слънчевото момиче ?
Стила ти много ми прилича на нейния

Btw,
Напълно съм сългасен с думите ти



Тема Мисля че това ще ти отговори :-)нови [re: Heyk]  
Автор Cлънчeвo мoмичe (...)
Публикувано02.12.02 15:54



http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Cat=174&Board=okultizm&Number=1938587447&page=2&view=collapsed&sb=5&part=


Поздрав



Тема Re: Мисля че това ще ти отговори :-)нови [re: Cлънчeвo мoмичe]  
АвторHeyk (Нерегистриран)
Публикувано02.12.02 19:23



Благодаря !
Беше ми доста забавно на моменти, макар че това повече би подхождало на някой приказен роман от модерната сега тенденция "фентъзи"



Тема Re: За богът в сърцето и обичта като оръжие и защитанови [re: Cлънчeвo мoмичe]  
Автор Yogin ()
Публикувано02.12.02 19:49



Toй е и там и ни очаква.



Тема Re: Добренови [re: Heyk]  
Автор odolam (фен на bivshija)
Публикувано03.12.02 15:28



паг нъправи грьежка.

"...каквото рече моя Бог това ще говоря" 3 Царе 18


Тема Re: Мисля че това ще ти отговори :-)нови [re: Heyk]  
Автор Cлънчeвo мoмичe (...)
Публикувано03.12.02 18:24



Хубаво е човек да може да се посмее за своя сметка :-))


Поздрав



Тема Re: Не не ми е яснонови [re: Бpaт Cлънчo]  
Автор Cивия вятъp (празен)
Публикувано04.12.02 01:11



всичко това е вярно :))


когато клетките се лъжат взаимно човек се разболява.


когато хората се лъжат взаимно светът се разболява.



мълчанието често се тълкува като съгласие


Красотата ми е Път, Истината - мой Бог, Болката - Предопределение


Тема Човекът и самичък се лъженови [re: Cивия вятъp]  
Автор Cлънчeвo мoмичe (...)
Публикувано04.12.02 09:29



МНого голяма част от заблудите в които живее човек сам си ги създава, и те са по-страшни защото вярва че са чистата истина.
Лъженето е двустранен процес. Хем другият те лъже хем ти позволяваш да бъдеш излъган.
А ИСТИНАТА и цялата истина едва ли някой я знае.Пък дори и да я знае няма никаква гаранция че може да ти я каже.
Самите думи са многозначни и той/тя може да каже едно а ти да разбереш друго.

Има комуникация която е отвъд думите където е много трудно да те излъжат.
Но аз не мога да общувам с всички по този начин.

А .. в този ред на мисли ... мога да споделя малко опит.
Познавах човек който беше открит с мен и споделяше всичко което мисли и чувства. Но често самия той не беше на ясно със себе си. Опитваше се да се промени и си вярваше че е различен и че ще постигне това което иска.
Казваше ми с какво мога да му помогна и аз се опитвах да направя това, което той смяташе, че ще му помогне. Но то всъщност изобщо не му помагаше и отново и отново се завърташе в затворения кръг.
Та дори и да е много отворен и откровен с теб един човек пак може да те излъже. И да излъже и себе си.
След това когато миражите му рухнат, рухваш и ти, който си повярвал на тези миражи.

Как тогава можеш да прецениш лъжат ли те или не те лъжат ? Или по-скоро дали се лъжеш или не се лъжеш ?

:-) Поздрави
И успех в начинанието :-)



Тема За богът в сърцето и обичта като оръжие и защитанови [re: Cлънчeвo мoмичe]  
Автор siropino (антифашист)
Публикувано04.02.21 02:49



Искрата Божия е дадена на всеки - но някои я използват за да горят библиотеки...






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.