Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:20 20.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема за лъжата в сърцето и лицемерието като оръжиенови [re: Cлънчeвo мoмичe]  
Автор Cивия вятъp (празен)
Публикувано28.11.02 23:12



"богът" и лъжата не се понасят заедно в сърцето, както тъмнината я няма там дето е слънцето.

защото лъжата е двойнственост, т.е. ди-абол и там където я има няма бог, а когато Бог дойде, от лъжата нищо не е останало.

Красотата ми е Път, Истината - мой Бог, Болката - Предопределение


Тема Re: Добренови [re: Cлънчeвo мoмичe]  
Авторniki_free (Нерегистриран)
Публикувано28.11.02 23:47



Добре, но не съм поставил въпроса така. Казах ако не зависи от Бог, а не ако Бог не даде. Уточнявам това, защото е доста важна разлика. Ако Бог не изпълни обещанията си, при все че ти му служиш с цяло сърце, в любов и т.н. и т.н. и т.н... То тогава Бог противоречи на себе си и не е никакъв бог. Това твое твърдение оспорва самата същност на Бог, а тук вече се връщаме към предишния разговор за човека, когото не познаваме.
От друга страна самото пребиваване с Бог дава сигурност.(за рая и ада и по принцип)
Аз не призовавам за излишна скромност, когато Той дава нещо, защото това пък значи да оспорваме Божията преценка към нас. Но казвам, че ако не харесваме Бог като личност, а отиваме при Него да искаме, да се представяме и т.н., то това си е чисто подмазване, а Той знае сърцата ни.

"Дали би могъл да бъдеш с бога заради самото пребиваване покрай него, дори и да нямаш абсолютно никаква облага? "


Това е все едно да питаш дали можеш да бъдеш приятел с някой просяк, бездомен или просто бедняк, от когото не можеш да получиш нищо!? А това ми се струва жестоко!!!

Да не забравяме също и това, че едно от имената но Бог е Помощник, Учител и т.н. Ако в същността Си Той се е представил като такъв защо тогава трябва да се съмняваме в Божествеността на Бога и да не вярваме и доверяваме? Тук забравяме въпросите Има ли Бог, Добър ли е Бог и стигаме до въпроса Вярвам ли аз на(в) Бог.

На другия въпрос ще отговоря колкото мога и със сигурност няма да правя аналогия, защото не би била правилна. :)
Знаеш ли, аз съм малко странен човек и понякога имам нужда точно от такава компания - от тишина. Разбира се, това са моменти, но казвам, че и от тях имам нужда и в зависимост от ситуацията и обстоятелствата търся точно това(трудно се намират такива хора :)))) )
Има и друго. Например има хора, които ме възхищават със самото си излъчване, с чистота, с красота. Които мога с часове само да гледам и да..... гледам. Случвало ми се е и с непознати или малко познати, но които просто ме привличат. Не желая нищо друго освен да съм близо до тях. Това е както когато си влюбен или просто гледаш красотата на природата и т.н. да не ставам много лиричен.

Пс.46:10 Млъкнете и знайте, че Аз съм Бог!

Стана малко дълго, но се надявам на разбиране:)))

Здравейте



Тема Re: за лъжата в сърцето и лицемерието като оръжиенови [re: Cивия вятъp]  
Автор Cлънчeвo мoмичe (...)
Публикувано29.11.02 10:24



човека е двойственост... да не кажем и тройнственост.
поне всички човеци които аз познавам. Т.е. от човека нищо няма да остане когато доиде бог?!

А.. какво ще кажеш за тройнствеността на бога Отец , Син и Дух ? И той ли е лъжа като е тройнствен?

Слънцето го има и през деня и през нощта. Това което донася тъмнината или я отнема не е наличието на слънцето а позицията спрямо него в която сме застанали.

Слънцето е както живот така и смърт.

А какво ще кажеш по идеите на натали че трябва да излъжеш съзнанието си за да можеш да излезеш от него и да видиш какво има отвъд. Ако му кажеш истината то няма да ти повярва и няма никъде да отидеш?

Апропо темата беше за любовта а не за истината и лъжата, но след като си подхванал въпроса защо не обясниш какво точно означава лъжа ?

Поздрав



Тема Re: Добренови [re: Heyk]  
Автор Cлънчeвo мoмичe (...)
Публикувано29.11.02 10:53



Много неща изглеждат грозно в живота :-). В повечето случаи това как ти изглежда нещо зависи от това как го гледаш.

Извинявам се за изказа си. Не съм учила българска филология, нямам време и желание да проверявам всяко изречение което пиша в граматиката.
В живота един има едни умения друг други.. предполагам не очакваш от дърводелеца да е изкусен оратор или от писателя да е музикант.

Приемам критиката за некнижовният ми български, но не очаквам от себе си да съм идеална нито в живота нито в речта.

Относно въпросите и отговорите.
Излиза че хората са с бога заради обещанията и облагите... и същевременно една от основополагащите християнски добродетели е безкористността.

Хем .. трябва да са безкористни, хем не могат да са такива.
И не тръгва ли християнството в много от идеите си против човешката същност? И ... излиза че за да бъдеш християнин трябва да тръгнеш против себе си ?
А правят ли го християните и как го правят? Как можеш да се оттървеш от нещо което е неразделна част от теб и в името на какво би го направил?

Много от нещата в християнството изглеждат пределно ясни докато не седнеш да се поразмислиш върху тях...


Например..
"Обичай бога с цялото си сърце... "
Как мога да знам дали го обичам с цялото си сърце ? В какво се изразява това да обичаш с цялото си сърце ?

и още много ... :-)

Поздрав



Тема За отговоранови [re: niki_free]  
Автор Cлънчeвo мoмичe (...)
Публикувано29.11.02 11:01



Извинявай,
Ще ти отговоря малко по-късно.

:-) Поздрав



Тема Re: Добренови [re: Heyk]  
Автор odolam (фен на bivshija)
Публикувано29.11.02 11:39



адски тъпи забележки за правописа на Слънчево Момиче. тук не е клуб лингвистика приятелю.

тъпо, много !

"...каквото рече моя Бог това ще говоря" 3 Царе 18


Тема Re: Добренови [re: Cлънчeвo мoмичe]  
Автор odolam (фен на bivshija)
Публикувано29.11.02 11:47



добре, аз съм с Исус не за да отида в рая. Ще оспориш ли мотивите ми?

колкото до това кога и как да знам дали обичам Бог с цялото си сърце, не ме интересува и не искам да знам. ако не Го обичам както трябва, Той ще ми покаже, ако Го обичам пак ще ми покаже. ние говорим за жив Бог, ти говориш за концепцията за Бога в нас. Кой може да се похвали с абсолютно точна представа за Бога, нали за това сме заедно за да разбираме какво е дал Бог на другия до нас и да познаваме Бог и в брат си и в сестра си, но !, но! ... в рамките на Богооткровената истина, иначе става страшничко ...

знаеш ли доста от въпросите ти ще намерят естествен отговор, когато си отговориш ти на един въпрос - за мен Бог жив ли е? или е концепция? отговорът на този въпрос променя всичко ...



"...каквото рече моя Бог това ще говоря" 3 Царе 18


Тема Re: за лъжата в сърцето и лицемерието като оръжиенови [re: Cлънчeвo мoмичe]  
Автор Cивия вятъp (празен)
Публикувано29.11.02 12:17



човека е двойственост... да не кажем и тройнственост.
поне всички човеци които аз познавам.


значи не ги познаваш истински щом са двойнственост и тройнственост.

Т.е. от човека нищо няма да остане когато доиде "бог"?!
от лъжата няма да остане нищо. ако някой човек е съставен единствено от лъжи значи от него нищо няма да остане.


А.. какво ще кажеш за тройнствеността на "бога" Отец , Син и Дух ? И той ли е лъжа като е тройнствен?


ще кажа че това точно е една от най големите лъжи. за тройнствеността на Бог. да не говорим че противоречи на 2ра заповед на същия този Бог, която заповед обикновено се дава в съкратен вариант, за да не започне някой да мисли прекалено . ето още един ди-абол....

за слънцето - беше метафора, но освен това е и физическа истина - тъмнината и светлината не могат на едно място да съществуват.

идеята на натали не съм я чел, а и не виждам смисъл да я обсъждам в тази тема точно.

пределно ти е ясно какво ти казвам и не виждам смисъл от празни дискусии, имах подтик да ти напиша нещо конкретно и го направих - от това няма да стане дискусия, още по малко приятелски разговор

Красотата ми е Път, Истината - мой Бог, Болката - Предопределение


Тема Re: Добренови [re: Cлънчeвo мoмичe]  
Автор ИCKPEH (непознат)
Публикувано29.11.02 12:48



занеш ли нещата в християнството наистина са пределно ясни
ще ти кажа нещо не само за християнството, но и за всяка човешка дейност
никой не прави нищо безкористно в началото
винаги има "улавяне" и след това свободата да се направи избор завинаги
в християнството всички биват "улавяни" с много и хубави обещания
те са изпълними и реални
едно от тях е спасението
но виж, това че има обещания не означава, че има лъжа или користност
когато вече човек "порасне4 с някакви убеждения - например да живее пет години с християнската ценностна система, тогава всички негови действия и мотивации започват да се осмислят по нов начин
идва времето на свободни избори, на преосмисляне, но и тогава знаеш ли какво остава - пак първото отношение - първата любов
човек или "поумнява" за начина по който е приемал вярата и продължава да се развива, или се отказва от "първата" лрюбов (т.е. от времената когато за пръв път е обикнал християнството)
и като казвам обикнал това означава, че може да приеме и онези, които все си остават на "детските" нива, и може би веднъж беше писала за такива хора, които все си повтаряли "боже, боже"
но хората не са онзи бог, който исус показа, нито някога той ще стане като тях
не си права когато мислиш, че някой си приписва желанията на някакъв несъществуващ бог, защото той просто е такъв - нищо не може да му се прибави, нито отнеме

май започвам да съжалявам, че няма да мога да дойда тази вечер на срещата - нали тази вечер ще бъде
може би ще има интересна дискусия

не можем ли да се уговорим за събота следобед отново
тогава който не е успял ще дойде, а който е дошъл ще може да продължи вече започнатите разговори
какво ще кажете за събота, а

какво ще кажете



Тема Re: Добренови [re: ИCKPEH]  
Автор odolam (фен на bivshija)
Публикувано29.11.02 12:53



дайте мненията си за среща в темата 'среща'

аз предложих другия вторник вечер.

"...каквото рече моя Бог това ще говоря" 3 Царе 18



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.