Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:05 21.05.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема „Смъртта е възраждане за живот“нови  
АвторBivsh_Protestant (Нерегистриран)
Публикувано16.10.02 14:15



„Смъртта е възраждане за живот“

Вуйчо ми Иван Алексеевич Беляев, брат близнак на моята майка, по професия беше военен
лекар. Необикновено красив, той се отличаваше с дълбока вяра, смирение и кротост. Цялата
си енергия влагаше в изпълняването на Божиите заповеди.

Когато стана лекар, той се стараеше всеки ден да ходи на църква, за да се помоли в Божия
храм, където винаги присъства Христос: Дето са двама или трима събрани в Мое име, там съм
Аз посред тях (Мат. 18:20) - казва Господ. С една дума, вуйчо бе истински православен
християнин. Когато учех в института, той ме навестяваше, носеше ми подаръци и разговаряше
с мен само на духовни теми. Изобщо, мен, своята племенница, която бях останала половин
сирак (баща ми беше починал отдавна), той обсипваше с бащинско внимание.

През 1905 г., по време на Руско-японската война, вуйчо работеше в лазарет. Там с него
работела и една млада медицинска сестра, дъщеря на генерал, истинска красавица. Тя толкова
се влюбила във вуйчо ми, че му казала:

- Иван Алексеевич, ако не се ожените за мен, ще се самоубия. Не мога да живея без Вас.

- Но аз нямам намерение да се женя - отвърнал той.

- Е, ако ми кажете, че решението Ви е окончателно, няма да съм сред живите.

Като чул за тази трагична опасност, вуйчо ми написал писмо на майка си. Съдържанието на
писмото било следното:

„Мамо, една медицинска сестра, с която работим заедно в болницата, така се е влюбила в мен,
че ми каза, че ако не се оженя за нея, ще се самоубие. А аз въобще не искам да се женя.
Посъветвайте ме как да изляза от това трудно положение.“

Майката отговорила на сина си:

„Пожали я, Ваня, ожени се за нея.“

Сватбата станала. Но ето че на фронта избухнала тежка епидемия. Иван Алексеевич бил
назначен в лазарета с болни от петнист тиф.

След известно време той се заразил и умрял.

Когато вестта за това стигнала до младата му жена, която така горещо го обичала, тя, макар и
вярваща, изпаднала в отчаяние, защото все още не била стигнала до дълбока молитва и пълно
упование на Божия промисъл.

Един ден, както седяла в стаята си, изведнъж вижда да влиза мъжът є, нейният любим Ваня.
От радост тя скочила, забравяйки напълно, че е умрял. Гледа, той отива до масата, взима
молив, хваща го и започва да пише. Миг след това изчезнал.

Жена му грабнала написаното: „Това е неговият скъп почерк, той беше при мен, видях го. О,
Боже, благодаря Ти!“ - радостно възкликнала тя.

Ето какво є написал Иван Алексеевич:

„Смъртта е възраждане за живот, за онзи живот, в който няма смърт.“

И досега тя пази като светиня тази бележка, написана от нейния мъж, който є се явил след
смъртта си.

От този момент вярата є укрепна и се задълбочи.

© Православна беседа





Тема Re:Smarta e san.нови [re: Bivsh_Protestant]  
АвторLozan (Нерегистриран)
Публикувано16.10.02 15:03



Tozi razkaz bi se haresal na nashte priateli okultistite i na tehnia shev satana.
Edna ot golemite izmami na satana i negovite padnal demoni e da se predstavia za duhovete na pochinali nashi bliski.
V bibliata nikade ne se govori za besmartna dusha.

Na 70 mesta v Bibliata smarta e narechena san.Sam Isus ia narech taka kogato kaza :"Lazar spi"
Vsichki pochinali spat do denia na vaskrasenieto kogato Isus shte gi sabudi i vastanovi v netleni tela zada mogata da bdat zaedno.
Bibliata kazva che niama besmartna dusha.Dumata besmarten e opotrebena samo edin pat v bibliata kato kachestvo na Boga.



Тема Re:Smarta e san.нови [re: Lozan]  
Автор24O5 (Нерегистриран)
Публикувано16.10.02 15:10



А Мойсей и Илия на планината на преображението?А мъчениците в Откровение,които питат Бог докога ще търпи?



Тема Re:нови [re: Bivsh_Protestant]  
Автор24O5 (Нерегистриран)
Публикувано16.10.02 15:16



Желанието за самоубийство толкова ли е разпространено сред православните?
Как си обясняваш физическата сетивност на душите в разказите ,които днес ни пускаш.Обърни внимание,че главното доказателство,че Христос е възкръснал, а не призрак беше факта,че може да бъде пипнат,да оставя следи в материалния свят-например да се храни.
К.С.Луис казва ,че тялото без душа и душата без тяло са еднакво плашещи и неестествени,напълно съм съгласен с него.Явно в православието обаче тези две неестествени състояния са на голяма почит.



Тема Re:Smarta e san.нови [re: Lozan]  
АвторBivsh_Protestant (Нерегистриран)
Публикувано16.10.02 15:36



Sola Scriptura!

Sola Fides!!

Sola Ellen White!!!




Тема Re:нови [re: 24O5]  
Автор TRl ()
Публикувано16.10.02 16:13



"К.С. Луис казва ,че тялото без душа и душата без тяло са еднакво плашещи и неестествени,напълно съм съгласен с него.Явно в православието обаче тези две неестествени състояния са на голяма почит."

Кажи му на г-н Солист да прочете Евангелието, и да не се плаши толкоз:

"И след шест дни Иисус взе със Себе Си Петра, Иакова и Иоана, брат му, и възведе ги насаме на висока планина;
и се преобрази пред тях: и лицето Му светна като слънце, а дрехите Му станаха бели като светлина.
И ето, явиха им се Моисей и Илия, разговарящи с Него.
Тогава Петър отговори Иисусу и рече: Господи, добре е да бъдем тука; ако искаш, да направим тук три сенника: за Тебе един, за Моисея един, и един за Илия." [Мат., 17:1-4]


Църквата забранява самоволното проникване в невидимия свят и контактът с починалите. Но Неговите пътища са неизследими r Неговите съдби непостижими (Рим., 11:33) и за всеки конкретен случай трябва де се подхожда много внимателно - без да се правят прибързани заключения.
"Защото, кой е познал ума на Господа? Или кой Му е бил съветник?
Или кой е дал Нему нещо отнапред, та и Той да му възвърне?
Защото всичко е от Него, чрез Него и у Него. Нему слава вовеки, амин. [Рим., 11:34-36]

Редактирано от TRl на 16.10.02 16:19.



Тема Re:Smarta e san.нови [re: 24O5]  
Авторlozan (Нерегистриран)
Публикувано16.10.02 16:16



Ilia e prestavitel na jivite viarvashti koito shte posreshnat Isus,a moisei na tezi koito sa umreli i shte vaskrasnat. Jivite koito sreshtame v otkrovenie sa tezi koito vaskrasnah pri smarta na Isus: Efisiani 4:8 затова казва: - "Като възлезе на високо, плени плен и даде дарове на човеците."

Drug jiv viarvasht tova e Enoh.

Tezi sa koito Bog specialno e vaskresil. A drugitr kato geroite na viarata v Evrei 11 glava :Avel ,Avram,Sara,Isak,11:36 Други пък изпитваха присмехи и бичувания, а още и окови и тъмници.


11:37 с камъни биваха убити, с трион претрити, с мъки мъчени; умираха заклани с нож скитаха се в овчи кожи и търпяха лишение, бедствия и страдания;
11:38 те, за които светът не беше достоен, се скитаха по пустините и планините, по пещерите и рововете на земята,


11:14 А ония, които говорят така, явно показват, че търсят свое отечество;
11:15 и ако наистина, така говорейки са имали в ума си онова отечество, от което бяха излезли, намерили биха случай да се върнат.
11:16 Но на дело желаят едно по-добро отечество, сиреч, небесното; затова Бог не се срамува от тях да се нарече техен Бог, защото им е приготвил град.

Te sa tarsili nebesnoto otechestvo no sledvashtite stihove kazvat che te nesago poluchili vse oshte:

11:39 Но всички тия, ако и да бяха засвидетелствувани чрез вярата им, пак не получиха изпълнението на обещанието,
11:40 да не би да постигнат в съвършенство без нас; Защото за нас Бог промисли нещо по-добро.
V Eklisiast 12:7 se kazva : И се върне пръстта в земята, както е била, И духът се върне при Бога, Който го е дал.

Vish kakvo kazva Bibliata za tozi duh dali prodaljava da jivee saznatelno:Екл. 9:5,6,10 - "Живите знаят, че ще умрат, но мъртвите не знаят нищо, нито вече придобиват... Още и любовта им, и омразата им, и завистта им са вече изгубени.... Защото няма ни работа, ни замисъл, ни знание, ни мъдрост в гроба където отиваш" Йов 14:1 Човекът роден от жена екратковремененИ пълен със смущение. 14:10 Но човек умира и прехожда; Да! човек издъхва, и де го?
14:21 Синовете му достигат до почитание, а той не знае; И биват свалени, а той не забелязва това за тях;

Пс. 146:4Излиза ли духът му, той се връща в земята си; В тоя същия ден загиват намеренията му.

След смъртта няма съзнание, човек е в пълна неизвестност за близките си, няма никакви чувства, никаква дейност. Духовният, психическият и физическият живот се прекратяват. Човек изпада в пълно небитие. Времето престава да тече за починалия.



Тема Re:Smarta e san.нови [re: Bivsh_Protestant]  
АвторLozan (Нерегистриран)
Публикувано16.10.02 16:27



Zashto ne mi otgovorishchrez bibliata.Az ti pisha neshta ot bibliata a ne ot E.V.



Тема Re:нови [re: TRl]  
Автор24O5 (Нерегистриран)
Публикувано16.10.02 16:36



Три,недей така за К.С.Луис,че Константин Спиров го харесва и сега ще ти се скара пак(да не се вържеш,но Коцето верно чете и харесва К.С.Луис)
Що се касае да планината на преображението там Илия със сигурност беше с тяло,а твърде възможно е така да било и с Мойсей.И нека не забравяме,че там Господ говори с тях така както много пъти го е правил преди това на Небето.Примера ти би бил удачен,ако беше пратил там просто тримата апостоли без Него,разбираш ли,там те бяха свидетели на разговора на Господ с Илия и Мойсей.
Забележи,че никъде в Деяния не се явяват мъчениците Стефан и Яков,нито някой от старозаветните праведници.Просто душата отделена от тялото не е нещо ,което бехме възприели нормално(както и тялото отделено от душата)



Тема Re:Smarta e san.нови [re: lozan]  
Автор24O5 (Нерегистриран)
Публикувано16.10.02 16:52



Ами виж,ако тези ,които Христос е извел от шеол при своето възкресение не са в това състояние на небитие за което говориш,то тогава говорим за изключително голям брой хора-всички старозаветни спасени!
И сега искаш да кажеш,че Христос е извел старозаветните спасени от състоянието на небитие ,но пък всички спасени в Новия завет сега са в състояние на небитие?!?!?!?
И искаш да кажеш,че облака свидетели в евреи и духовете на усъвършенстваните праведници се отнасят само до старозаветните праведници?Много неубедително...,какво би карало Бог да държи в някаква форма на битие старозаветните праведници,а новозаветните да са в небитие...Пък и това не се връзва с представата на Павел за "у дома при Господа" от 2 коринтяни и думите на Исус към разбойника "днес ще си с Мен в рая"(това последното по памет)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.