Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:27 29.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Molia za sqvetнови  
АвторChovek (Нерегистриран)
Публикувано09.08.02 16:05



Ima mnogo neshta koito sam ne razbiram i poneje niamam vreme da sedna i da se obrazovam zatova pitam. Moje bi niakoi ot vas bi mogql da mi otgovori kak pravoslavnata viara tqlkuva sqshtestvuvaneto na Bog i kakvo da otgovorim na onezi koito ni kazvat, che ne mogat da poviarvat v sqshtestvuvaneto na supersila, vqpreki che mnogo ot neshtata vqv filosofski aspekt se doblijavat do ideala za nachin na jivot.

Za da bqda iasen bih perefraziral vqprosa si: kak da ubedim ateistite v sqshtestvuvaneto na Bog bez da zasegnem tehnite lichni chuvstva i ubejdenia izgradeni ot ranno detstvo na osnovata na materialisticheski razbirania za ustroistvoto na sveta.

Blagodaria predvaritelno na vsichki.



Тема Poiasnenieнови [re: Chovek]  
АвторChovek (Нерегистриран)
Публикувано09.08.02 17:02



Znam che vqprosa e mnogo obsht, no v osnovata si neshtata opirat do tova che edni ot nas sa viarvashti zashtoto taka sa vqzpitani , a drugi ne, zashtoto sa izrastnali v semeistva na ateisti. Samo vqpros na kqsmet li e chovek da e zakqrmen v pravoslavnata viara? Ima li dovodi i prichini koito mogat da nakarat visoko inteligenten chovek da potqrsi viarata bez da e zakqrmen s neia?

Samo v moment na neuspehi i stradania li e vqzmojno chovek da potqrsi Bog ili ima i drugi prichini?

Blagodaria predvaritelno na vsichki.



Тема Wyprosнови [re: Chovek]  
Автор Bepa (вдъхновяваща)
Публикувано09.08.02 18:44



W men wyznikwa edin wypros.
Za chii.... si se wturnal da se chudish kak da obqsnish na horata za Boga. Ne wqrwam i ti samiq da si sywsem naqsno za wryzkata si s bog. (towa move i da ne e taka, no wse pak).

Kogato prebiwawash w boga, togawa nqma nuvda da obqsnqwash za nego. Nqma nuvda dori da goworish po temata. Ako se chudish kak da obqsnish na nqkoi ... towa mi zwuchi .. kato dobre obmislena dokrtirna koqto si priel za swoq (na umstweno niwo), i koqto se opitwash da probutash i na drugi.


Istinskite wzaimootnosheniq s bovestwenoto sa dostatychno silni i znachimi za da nqmash nuvda da hodish i da gi trybish nasam natam. Nito pyk bog ima nuvda ot reklama.

Blagodarq za wnimanieto :_)
Pozdrawi



Тема Давай примери :-))нови [re: Chovek]  
АвторДpyr (Нерегистриран)
Публикувано10.08.02 09:11



http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Cat=174&Board=christ&Number=1937869648&page=1&view=collapsed&sb=5&part=



Тема Re: Molia za sqvetнови [re: Chovek]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано10.08.02 10:46



"...Търсете Господа, докле може да се намери.
Призовавайте го докато е близо..."




Тема Re: Wyprosнови [re: Bepa]  
АвторChovek (Нерегистриран)
Публикувано10.08.02 13:38



Vera,

Blagodaria ti za mnenieto. Za sqjalenie ne otgovaria na postavenia ot men problem. Ne smiatam da podhvashtam polemika i da obiasniavam zashto konkretno pitam. Bih iskal samo da kaja, che osven viarvashti ima i drugi hora, koito za sqjalenie ne sa i chuvali za pravoslavno hristiansto, no koito ne sa, spored men, v nikakqv sluchai po-loshi ot koi i da e hristianin.

Blagodaria ti vse pak za izkazanoto mnenie i za zagrijenostta.



Тема Re: Wyprosнови [re: Chovek]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано10.08.02 14:18



"Иисус му рече: ако можеш да повярваш, всичко е възможно за вярващия. И веднага бащата на момчето викна и със сълзи казваше: вярвам Господи! Помогни на неверието ми. И Иисус като видя, че се стича народ запрети на нечистия дух и му рече: дух неми и глухи, Аз ти заповядвам: излез из него и не влизай вече в него! И духът като изкрещя и го стресе силно, излезе; а момчето стана като мъртво, та мнозина казваха, че то е умряло. Но Иисус като го хвана за ръка, изправи го и то стана. И като влезе Иисус в една къща, учениците Му го попитаха насаме: защо не можахме ние да го изгоним? Отговори им: тоя род с нищо не може да излезе, освен с молитва и пост."



Тема Re: Molia za sqvet [re: ПЪTниk]  
АвторChovek (Нерегистриран)
Публикувано10.08.02 17:32



Vsichko tova koeto si napisal e hubavo i mnogo pouchitelno, no niakaksi ne otgovaria na postavenia ot men vqpros, a imeno kak bihme ubedili onzi koito ne e vqzpitan v hristianskite tradicii i ne poznava estestvoto na nashata religia che ima nujda ot duhovno spasenie.

Vseki neposveten i izrasql v tipichno materialistichesko obshtestvo ne bi se sqglasil s pravilata i tradiciite po koito nie jiveem, nito pqk bi razbral v kakvo i zashto viarvame. Misqlta mi e, che ako horata ne sa rodeni i vqzpitani v pravoslavnata viara e mnogo trudno da se obqrnat kqm Bog. Materialistichnoto im vqzpitanie ne im pozvoliava da vijdat po dalech ot horizonta koito sqshtestvuvashtata nauka im predostavia. S dve dumi ako chovek ne e roden i zakqrmen kato pravoslaven ili ne e izpadnal v nujda, ili stradanie koito da mu napomniat kolko e uiazvim ne bi mogql da se obqrne kqm Bog.

Moiata teza lichno e , che koito iska moje. Ima obache neshta koito biha nakarali edin chovek da se zainteresuva ot pravoslavieto. Eto tezi neshta az tqrsia i shte se radvam ako niakoi moje da mi dade primer ili citat, koito da pokazva neobhodimostta da prinadleji chovek kqm hristianskata religia. Ima li most mejdu materialnia sviat na sqvremennata nauka i religiata i ako niakoi go znae molia neka da mi kaje.

Blagodaria predvaritelno.



Тема Ne znam dali...нови [re: ПЪTниk]  
АвторChovek (Нерегистриран)
Публикувано11.08.02 17:42



Ne znam dali tova me zadovoliava kato otgovor makar che e edno ot mnogoto neobiasnimi za nas neshta Bog e napravil za da mojem da imame svidetelstvo koeto da ni pomaga v ukrepvane na viarata.

Misqlta mi e poveche ako niama chovek kapchica viara kak ili kakvo bi go nakaralo da se obqrne kqm Boga. Ako niakoi ima ideia molia da ia spodeli.

Blagodaria na vsichki.



Тема Primeri?нови [re: Дpyr]  
АвторChovek (Нерегистриран)
Публикувано11.08.02 17:45



Primeri hubavo, no takiva koito biha ubedili materialist koito ne viarva v sqshtestvuvaneto na dusha i duhovnost. Problema mi e che kogato razgovoariam s ateist ne moga da otgovoria na takiva neshta kato "promivane na mozqci", "babini divitini" i prochie bezsmislici.

Blagodaria ti za belejkata.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.