Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:44 13.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Питане...нови  
Автор:)... (Нерегистриран)
Публикувано24.04.02 13:49



Смятате ли,че непременно трябва да се ходи в църква за да бъдеш близко до Бог?И ако не ходиш - това трябва ли да означава,че не си вярващ?
Ако чувстваш,че не ходенето там те доближава до Него,а добрите дела...помощта към нуждаещ се човек....
Странно ли е,че чувствам по силно присъствието Му не в храмовете изградени за да поддържат вярата в Него,а навън сред природата?
Как мислите Вие?
Къде чувствате най- силно присъствието Му?
Къде се чувствате най-близко до Него?



Тема Re: Питане...нови [re: :)...]  
АвторNlA_nik (Нерегистриран)
Публикувано24.04.02 15:26



Питаш,а сам/а си отговаряш.Защо искаш,някой да ти потвърди или отрече убежденията ти.Разбира се ,че Бог е навсякъде,стига да имаш онези сетива,с които да го усетиш.За мен лично църквата е Храма Му;там самата атмосфера те предразполага.Не мисли за задълженията и фанатизма ,и противоречията;просто се остави на вълшебството от светлината,рисунките,музиката.И ще се докоснеш до ново измерение на свободата си и вярата в Него.Е...Желая ти мир...



Тема Re: Питане...нови [re: :)...]  
Авторone (Нерегистриран)
Публикувано24.04.02 15:55



Той е всеки ден в твоя храм, не е нужно да го търсиш на някакво специално място, но разбира се навсякъде можеш да го усетиш и да се наслаждаваш



Тема Re: Питане...нови [re: :)...]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано24.04.02 17:34



pravilno, ne e nujno v tzurkva,
"Ne znaete li tche ste hram Boji i Duh Bojii jivee vuv vas"



Тема Re: Питане...нови [re: NlA_nik]  
Автор:)... (Нерегистриран)
Публикувано24.04.02 22:06



Мен не ме предразполага....не и там където се чувства пошлостта.
Наричат го Храм на вярата,а са превърнали са вярата в търговия.
Не мога да се чувствам добре там.
Исках да зная какво чувстват другите хора...
Няма значение дали са на същото мнение или на противното...просто исках да знам ....
За мен най-доброто място е самият човек.....Имаш ли вярата не е нужно да бъдеш някъде за да Го почувстваш.
Бог е навсякъде.
Бог е самата природа около нас.
Никога не съм изгубвала вярата си в Него.
Надявам се и ти....
И..ти пожелавам да достигнеш това,към което си се устремила



Тема Re: Питане...нови [re: one]  
Автор:)... (Нерегистриран)
Публикувано24.04.02 22:08



Да прав си...




Тема Re: Питане...нови [re: .]  
Автор:)... (Нерегистриран)
Публикувано24.04.02 22:10



Лошото е ,че не всички го осъзнават и се опитват да търгуват с вярата на хората.А това е направо ужасно......



Тема Re: Питане...нови [re: .]  
Авторdimension (Нерегистриран)
Публикувано25.04.02 07:53



Само че това се отнася за новородените християни. Само те имат Духа.



Тема Re: Питане...нови [re: :)...]  
Авторaпocтoл (Нерегистриран)
Публикувано26.04.02 10:49



Ако смяташ Библията за Слово Божие, твоят въпрос става излишен. Там има отговор - Храм, свещенство, изповед, причастие. Не се лъжи по твоите чувства -светиите казват че демоните могат да ти променят и пречупват дори и погледа ти - и ти ще виждаш свещениците все лоши, но ако се насилиш и отидеш да разговаряш с някой по-малко лош, ще разбереш с изненада че той е даже много добър...

Послушанието затова е трудно и затова малко се спасяват, защото никой не иска да се НАСИЛВА, а все гледа какво му харесва, а сладостния живот води до вечната мъка за съжаление...



Тема Re: Питане...нови [re: :)...]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано26.04.02 12:40



Здравей,
Пошлостта на хората ли? В храма? Аз съм хората! Ти не си ли хората? За Бог говориш? А, любовта, прошката, смирението, вярата, надеждата към ближния си- хората?
Нима си мислиш, че можеш да проявиш Божието в теб без братолюбие?
И къде ще избягяш от нас - лошите хора? При Бог, в природата? Какво ще правиш там при Него? Какво общо ще имаш ти така с Него, ненавиждайки и осъждайки нас хората? Какво ще отговориш на твоя Бог когато те попита: "Как ти ме намери тук , а не ме видя там? Да не би вместо Мен да си търсило лесното? Аз не съм лесното, Аз съм трудното, а ти си там където Аз Съм те пратил!?"
Аз мисля, че ти не търсиш там където трябва и това което трябва?

“Аз съм Господ и няма друг. Аз създавам светлината и творя тъмнината, правя мир и причинявам бедствия. Аз, Господ върша всичко това”






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.