Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:37 14.05.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Христианство - евреи???нови  
Автор Oro (коректен)
Публикувано04.05.02 01:43



Не пиша в този клуб освен превода от една книга "Световните религии",
който се появява на части периодично и се надявам, че помага на хората да си разширят кръгозора.
Аз се смятам за православен християнин и доста пъти съм "изял с кориците Библията" и много други книги. До колкото ми е известно евреите
са тези, които са разпънали Христос невинен и Той ги е проклел за това.

От друга страна по странно стечение на обстоятелствата /историците да търсят причината..../ България е извършила геройска постъпка от световно значение...спасявайки хиляди евреи от газовите камери...

От трета страна Израел и евреите по никакъв начин до ден днешен не са показали никакво чувство за благодарност към българския народ. Въпросът е: Какво добро са видяли българите от евреите? Може би най-богатата страна на света владееща световния капитал и управляваща света.....когато напр. Зееви купи българската авиолиния какво се получи?
Невероятна експлоатация на българите и заебаване с заплати и....кражби от....бедните българи......Отвратително!!!
Аз живея в Норвегия и следвам конфликта от медиите тук. Норвегия е изцяло на страната на Палестина.
Израел няма нужда от помощ имайки най-модерното оръжие на света избивайки бедните жени и деца и палестинци, на които им окупираха земите още през 1965 год. и не им разрешават да си направят самостоятелна държава. И ги принудиха да си жертвуват живота в самоубийствени акции.....Това не е терор!!! Терорът е от евреите !!!! Цялото прогресивно човечество трябва да се вдигне и НАЛОЖИ НА ИЗРАЕЛ ДА СПАЗВА МЕЖДУНАРОДНИТЕ ЗАКОНИ ЗА ПРАВАТА НА ЧОВЕКА.....да напуснат незабавно всички окупирани земи и признаят на Палестина независимост. В момента в църквата, където се е родил Христос се укриват хора очаквайки единствената закрила - от Бога. Но евреите обстрелват и снайперисти убиха хора вътре в църковния двор.....Това е безпрецедентен случай в историята на християнството.
Г-н модераторчето, което пише теми в защита на евреите трябва да се стегне малко.....и да се осъзнае. Ако е християнин....

Подкрепете окупираните и поробените. Не окупатора Израел и терора над палестинския народ. !!!

" Open your mind for the Beauty inside "


Тема Re: Христианство - евреи???нови [re: Oro]  
Автор24O5 (Нерегистриран)
Публикувано04.05.02 06:25



Виж Оро(некоректен).Първо си много смешен да казваш,че Аз се смятам за православен християнин и доста пъти съм "изял с кориците Библията" и много други книги. До колкото ми е известно евреите
са тези, които са разпънали Христос невинен и Той ги е проклел за това.

Ти като си я ял тая библия,защо преди това не взе да я прочетеш бе Оро?Къде прочете ,че Христос е проклел евреите бе,православни християнино?
И после вече търсим благодарност от евреите затова,че не сме ги избили?Ех,Оро,ами нормално е да не ги избиваме,просто сме постъпили правилно.Сега трябва да ни плащат ли,че не сме ги избили,ето ви българи пари,че не ни избихте....Ами нашата администрация Оро в Македония,Беломорието и Тимошко натоварва на конските вагони 12000 евреи,май трябва да си удържат от помощите заради тях малко,айде въпрос на изчисления,ще го сметнете там с норвежците
Ами Оро ти като следиш конфликта от Норвегия как се справяш с езика бе момче,че като чета какви ги пишеш,май за някой друг конфликт си слушал от норвежците.Какво се е случило 1965,че оттогова евреите са накарали арабите да се самоубиват?Ти къде се вижда с цяла Норвегия,та разбра,че е на страната на арабите?Тия където са убити в църковния двор със свещички ли са били в ръце ,или с калашници и картечници и какво са правели в църковния двор,на литургия ли са отивали,или са се връщали?
Оро в Норвегия сигурно е било много студено зимата,грижи се за себе си повече бе момче!



Тема Re: Христианство - евреи???нови [re: Oro]  
Авторбълrapин (Нерегистриран)
Публикувано04.05.02 12:51



Чифутите са най-опасната секта на Земята; те са точно като вампирите - не дават, а вземат. В която и държава да се настанят се стремят да я изсмучат финансово. Те са слугите на Златния телец. "Християнчета" като Водния дух, 2405, апостол и други - има ги тук в изобилие, със своето невежество и "християнски" фататизъм служат именно на чифутската секта. Ако искаш информация от първа ръка за чифутско-ционистките деяния и същност прочети на Benjamin Freedman статиите и изказванията. България вече достатъчно си изпати - 45 години социализъм, който е чифутско творение и съветниците на Живков и теоретиците на комунизма бяха евреи; после доразсипването на страната ни от евреите Луканов, Божков, Михайлова и т.н. То продължава и сега.



Тема Re: Христианство - евреи???нови [re: Oro]  
Автор sofiia (непознат )
Публикувано04.05.02 13:36



да опитаме с това:
щом си чел много книги, надявам се те да са покривали и по широка тематика от официалната догма. да кажем простичко - история, археология, социо-науки.
и така - в римското общество изобщо не е било необходимо наместниците да се допитват до народа преди да се произнесат по накое осъждане - дали пък римляните не се "допитват" до евреите по съвсем друга причина, дали пък римляните не разпънаха исус, дали пък не е било по-важно друг да носи вината, за да може новозародилото се христианско учение да има и най-малък шанс да просъществува, а не да бъде стъпкано, както се е случило с много други секти, възникнали по онова време като разновидности на йеховизма и потънали в забрава през вековете.
не се подвеждай - аз съм дълбоко вярваща, но когато срещнеш определени хора в живота си, проглеждаш. когато преминеш през определени събития, се отваряш за раздличното.
когато четеш стари извори в стари преписи - в "оригинални" преписи, които не са претърпяли деформациите на времето, "обработката" от страна на официалната догма, "пресяването" за пред очите на миряните, започваш да гледаш на всичко по различен начин и най-вече започваш да вярваш по различен начин.
20 години вече живея сред арамейски текстове - повярвай ми в началото е смущаващо, после облекчаващо и най-сетне става просто част от твоя живот.
може би нещата не са толкова прости, колкото ти се иска да бъдат. няма само бяло и само черно.



Тема Re: Христианство - евреи???нови [re: бълrapин]  
Автор sofiia (непознат )
Публикувано04.05.02 13:42



горкото изсмукано и доразсипано българче - сега по главичката ли очакваш да те погали някой.
да си виждал мързелив еврейн, драги - аз не - а съм ги виждала доста ама доста много - а мързеливи други - ей за жалост и българи - бол.



Тема Re: Христианство - евреи???нови [re: 24O5]  
Автор Jordan_13 (член)
Публикувано04.05.02 15:01



В новозаетите (стари наши земи) - Македония, Беломорска Тракия и т.н., макар и заети от наши войски, те си остават на прякото подчинение на Райха до свършването на войната - ние нямаме реална юрисдикция върху тях, иначе и тези 12 000 евреи щяха да бъдат спасени - ако тези земи бяха веднага станали част от българската държава, а не просто окупирани територии в хода на войната.

Тъй де... Няма защо да искаме пари от евреите. Имаме си достатъчно национално богатство неразработено, от което можем да си изкараме необходимите капитали.





Тема заблудинови [re: sofiia]  
Авторбълrapин (Нерегистриран)
Публикувано04.05.02 15:04



Не знам в какво си "дълбоко вярваща", но в това, че си дълбоко заблудена съм сигурен; и ще ти кажа, че съм срещал достатъчно лицемерни и коварни чифути в живота си. Иначе нищо не е черно и бяло, само че някои черни неща не могат да се правят на бели. А това, че много българи са мързеливи и искат малко да работят, а много да получават е вярно.



Тема само вметвамнови [re: Jordan_13]  
Автор odolam ()
Публикувано04.05.02 15:31



окупираните през войната територии от България, са били наистина под юрисдикцията на Райха, но това не обяснява защо конвоите с 12000 евреи са били платени от българския бюджет и защо е бил осигурен ескорт от бг полиция нали?

"...каквото рече моя Бог това ще говоря" 3 Царе 18


Тема Re: само вметвамнови [re: odolam]  
Автор24O5 (Нерегистриран)
Публикувано04.05.02 19:29



абе направо администрацията си е била българска да си го кажем,просто не е имало договор,който да оформя окончателно българското управление.За окупация е трудно да говорим,отговорността си е наша.



Тема Re: Христианство - евреи???нови [re: бълrapин]  
Автор24O5 (Нерегистриран)
Публикувано04.05.02 19:31



Та ще кажеш ли накрая защо реши ,че Михаилова да речем е еврейка.Иначе си пиши ,не пречиш




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.