Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:58 30.05.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема евреи в Българиянови [re: 24O5]  
Авторcвeдyщ (Нерегистриран)
Публикувано04.05.02 21:21



освен споменатите по-горе още някои вкл. и Н. Михайлова; С. Станишев, В. Краус, Г. Пирински, Ст. Тодоров, С. Софиянски (сменял си е името няколко пъти), Ф. Димитров... още искаш ли?



Тема Re: Христианство - евреи???нови [re: 24O5]  
Автор Oro (коректен)
Публикувано04.05.02 23:38



Чакай сега малко да се изяснят някои положения:
1. Езикът и поведението ти са твърде арогантни и брутални, за да могат да се причислят към категорията "казвам си мнението" защото ти не правиш това. И то към човек за когото си нямаш и хабер кой е и що е. За човек, който изобщо не те е нападнал или обидил с нищо лично тебе. ! Това е много важен момент преди да продължим нататъка.!!!
2. Батко ти/чичо/ дядо Оро когато бе кръстен в православната вяра като бебе - това става по времето, когато ТИ, който нямаш дори доблест да се регистрираш, а нападаш "анонимно" не си бил още в ташаците на баща си !....Хм, защо ли? Защото баща ти още не бе влязъл в пубертета, за да
може да се възпроизвежда.
Колко пъти Оро е "изял с корицата" - което е израз за прочитане отново и отново Библията - това не е твоя работа и няма да ти давам отчет по темата.
3."И после вече търсим благодарност от евреите затова,че не сме ги избили?Ех,Оро,ами нормално е да не ги избиваме,просто сме постъпили правилно."
Въпросът не е в това НИЕ БЪЛГАРИТЕ ДА ГИ ИЗБИЕМ а в това ДА ГИ ЕКСТРАДИРАМЕ за ГЕРМАНИЯ. Отказът на цар Борис да го стори т.е. да изпълни заповедта от Райха - му коства живота. А това е много висока цена за едно добро на една нация направено за друга. От цяла Европа бяха депортирани евреи за германските концлагери без никаква съпротива от страна на правителствата. Но не и в България.
4."Ами Оро ти като следиш конфликта от Норвегия как се справяш с езика бе момче,че като чета какви ги пишеш,май за някой друг конфликт си слушал от норвежците.Какво се е случило 1965,че оттогова евреите са накарали арабите да се самоубиват?Ти къде се вижда с цяла Норвегия,та разбра,че е на страната на арабите?"
Ето ти отговорите:
Когато внучетата ми ме наричат "момче" ми става доста смешно....Батко ти/чичо/дядо Оро живее в Норвегия от 22 год. Не месеци!!! Години!!! Освен,че владее този език си служи и с още 6 езика. Обиколил е света поне 3 пъти и това, което Оро знае и може....би трябвало да те направи по-скромен и по-любезен. Но....
през 1965 год Израел окупира палестински и ливански територии с военна сила против съгласието на останалия свят. Тази окупация продължава и до днес защото капиталите на американските евреи командват американските президенти да поддържат Израел.
А "къде се виждАх с цяла Норвегия?" питаш. Чрез новините и масамедиите тук петленце-бройлерче. Норвегия е прочута в света като омиротворителна нация в световни конфликти и войни. Защото води неутрална политика /макар, че е член на НАТО / норвежците са адски свободолюбив народ и една от най-богатите нации в света, защото откриха нефт в северно море и печелят като луди от него. Освен това са си организирали живота и търговията /главно риба, имат една огромна търговска флота също/ и от там просто тече река от пари...всеки миг. А са само около 4 мил. народ. Това ги прави независими от света и с право да си казват мнението свободно. И думата им се слуша по света.
Именно тук в Осло се подписа преди няколко години един трактат-споразумение м/у Израел и Палестина и дори Арафат и Рабин получиха нобелови награди за мир и много милиони долари. Но еврейски екстремисти утрепаха зверски своя Рабин, както направиха с Христос, защото не искат мир - а война. Защото са лакоми за територии, защото са окупатори и терористи. Снощи гледах по ТВ един голям рок концерт в Трондхайм тук в знак на солидарност с палестинския народ и борбата му за независима държава. Обадиха се на Арафат по тлф. и от думите му много хора се разплакаха. Има един норвежец, който като представител на ООН и шеф на наблюдателите в Бетлеем се изказа възмутен против масовото унищожение на стотици палестинци в ...../забравих в момента името на града/ където показаха по ТВ, че не са оставили камък в/у камък евреите. И евреите моментално пожелаха неговото отзоваване - "Как смееш да ни критикуваш ти?" Но човека е известен със своята дейност и получи подкрепата на прогресивните сили в света и ръководството на ООН. Дори след като Буш им каза да се изтеглят и Пауел беше там и го повтори и Кофи Анан разпореди да отиде общоевропейска делегация и да направи разследвания за военните престъпления на Израел........те отказаха да се подчинят на всяко едно международно решение и резолюция.....Е-е-еее....

Но това няма да продължава вечно.....запиши си го. Шарон отдавна трябваше да бъде изправен на международен военен съд. ....С пари и военна сила всичко не може да се купи и постигне.....
5."Тия където са убити в църковния двор със свещички ли са били
в ръце ,или с калашници и картечници и какво са правели в църковния двор,на литургия ли са отивали,или са се връщали?

Църквата в която се е родил Христос е СВЕТИНЯ за целия християнски свят. Около 200 души потърсили убежище там от касапите-евреи, за да не ги избият не са отишли там, за да водят престрелки - а за да се спасят от смърт. Това, че за евреите тази светиня не значи нищо не е нещо ново. Обстрелваха древните порти на църквата....и стрелят вътре по хората и не дават на никого да припари и донесе храна и на много монаси и др. там. Евреите имат страшно точни закони и ги спазват стриктно. Бедата е само в това - че те не лъжат, не крадат, не убиват......само свои. Само евреи. А целия останал свят - там не важат тези закони. Как ти звучи, а?
И накрая да те попитам пак: КАКВО ДОБРО СА ВИДЯЛИ БЪЛГАРИТЕ ОТ ЕВРЕИТЕ, ЧЕ ДА ИЗПИТВАТ СИМПАТИИ КЪМ ТЯХ.???


Хайде върви пикай и лягай да спиш и.....друг път не бързай да нападаш
напълно непознати хора....само защото не мислят като тебе. нито аз очаквам да почнеш да мислиш като мен сега. Всичко е базирано на 2 неща: ЖО - жизнен опит и информация.

P.S. Понеже намекна нещо за писането ми на български:
Запомни, че запетаята и точката се поставят плътно след думата,
но следващата дума се отделя с една буква дистанция ! Разбра ли сега!!!


" Open your mind for the Beauty inside "


Тема Re: Христианство - евреи???нови [re: Oro]  
Автор мaлkaтa (новаче)
Публикувано05.05.02 04:04



Първо искам да кажа, че доста успешно схващам какво казваш.
Второ искам да попитам - Какво общо има това с християнството??
Това, че евретие са божия народ според библията никъде не ги
опази от това Бог самия да ги вразумява по доста остър начин.
Аз няма да си затварям очите за глупостите на евреите само защото
съм християнка. Но от друга страна твоята позиция ми се вижда
също толкова екстремна. И палестинците и евреите са виновни за всичко, което става там. Палеситнците сами избират имиджа си на "жертви" защото това им е единствения коз. Освен това Израел не са си я взели тая земя сами, а им я дадоха големите сили. Така се случва обикновено след войни.
Та не знам кой крив, кой прав, но със сигурност знам само едно и то е,
че не може да се обобщава, че всички евреи са лоши или че всички палестинци са добри(или обратното), заради това какви глупости правят политиците им. Хората са хора, а политиката е нещо много мръсно в което нито чест, нито човечност, нито справедливост, най-малко религия имат място.



Тема Re: Христианство - евреи???нови [re: бълrapин]  
Автор мaлkaтa (новаче)
Публикувано05.05.02 04:19



Екстремизма няма да ти помогне на "отварянето на очите"
И вземи си попрегледай историята и комунистическата идеология и
виж кой е направил следващата чистка на евреи в Източна Европа
след Нацитата. Късмет. Апък ние тука ристиените със замазаните очи,
дето се давим във вярата си ще оцелеем все някак, стига да не ни
докопа такава злоба като вашата.. Неофашизма явно е все още много жив.
Не ви ли прави впечатление, че всичките "гадняри и мръсници" на света
са политици или богаташи, изобщо такива, които имат власт. Защо трябва да се лае срещу цяла нация?

П.П. Имайки предвид отнушението на повечето хора писали по тая
тема държа да отбележа, че това не е про-еврейско изказване, а
анти-екстремистко!



Тема заблудинови [re: мaлkaтa]  
Авторбълrapин (Нерегистриран)
Публикувано05.05.02 10:08



Девойче, ако схващаше "успешно", както казваш, това, което е написано по-горе нямаше да задаваш тези въпросчета и да пуснеш тези постинги. Но това не е само до "схващане", а и до познаване на задкулисната история на човечеството и на това, което му викат "холокост" и за това как "големите сили са дали тази земя на Израел". Това, дето казваш, че евреите са "божи народ" показва още веднъж заблуждението в което се намираш не само ти, но и, между впрочем, много "християни". Ако ми остане време довечера късно и ако те интересува може да ти напиша нещо по въпроса, макар че има литература достоверна, колкото искаш. От самите евреи между впрочем. Само да има кой да чете и освен това да си използва сивото вещество, за да мисли и да вижда с него това, което става по света.



Тема Re: Христианство - евреи???нови [re: мaлkaтa]  
Автор Oro (коректен)
Публикувано05.05.02 14:35



Христос възкресе!

"Второ искам да попитам - Какво общо има това с християнството??"
И нищо и всичко! Поводът за темата ми бе една тема на модератора тук, че трябвало да поддържаме евреите???? В този клуб? Модератора??? И аз просто си казвам мнението, че не трябва, че няма причинада поддържаме агресивната роля на Израел като окупатор и терорист в тази война. Че трябва да вземем неутрално и справедливо отношение към конфликта. Защото нищо добро не сме видяли до днес от Израел в историческа переспектива.

"Това, че евретие са божия народ според библията никъде не ги
опази от това Бог самия да ги вразумява по доста остър начин. "

Знам, че това го пише някъде в Библията и.....това е повода за войната. Защото евреите си фантазират, че са богоизбран народ. "Богоизбран" за какво? За да са правоимащи във всяка ситуация? За да владеят световните капитали ли? За да налагат своята религия ли? За да спазват божиите закони само към своя народ, а към света да не ги хващат никакви закони и ред? Това ли е? Аз лично не вярвам в никакво твърдение за "богоизбран народ", защото това означава автоматично дискриминация на всички други народи....А те....вярвай ми са много. Ама наистина много са по света. И сега все повече се оформя общосветовнен съд с общоприети закони и норми за права и задължения на всяка нация. Без богоизбрани нации. Какво може да си позволи едно правителство към друга държава и какво не! Шарон отлетя за Щатите да се пени и ръкомаха, но .....само гледай как света ще го вразуми и ще си изтегли войските от всички окупирани територии още от 1965г. и как палестинците ще си имат своя държава и ще настъпи мир най-сетне. Имай предвид че целия арабски свят е голяма сила и упражняват натиск над USA да погледнат трезво и справедливо на конфликта, а не да слушат "еврейския капитал" Този номер: "Абе вие /светът/ си взимайте решения - ние ще си правим каквото си искаме!" няма да минава повече.
И палестинците и евреите са виновни за всичко, което става там. Палеситнците сами избират имиджа си на "жертви" защото това им е единствения коз. Освен това Израел не са си я взели тая земя сами, а им я дадоха големите сили.
Така се случва обикновено след войни.

Окупираната територия на Газа през 60-те си е окупирана територия и за нея се говори на запад като "окупирана" и до днес. Израел я окупира с военна сила и се настани там. Запада си затрая.... Вместо преговори те започнаха масово строителство на жилища за евреи в окупираната територия. Което показа, че нямат намерение да я освободят. Не са еднакво виновни евреи и палестинци. Евреите се борят за окупираната чужда територия а палестинците - за да си я върнат. Израел е всред страните с най-модерно въоръжение - палестинците са бедни и гладни. Те нямат друг изход и оръжие освен "камикадзе" метода, за да привлекат световното внимание и получат помощ. Гледам градчето Женин по ТВ.....направо е сринато с булдозери от евреите. Това са тяхните методи. И те на са "божествени". И Бог не ги харесва!!! Можеш да си сигурна в това.
Та не знам кой крив, кой прав, но със сигурност знам само едно и то е, че не може да се обобщава, че всички евреи са лоши или че всички палестинци са добри(или обратното), заради това какви глупости правят политиците им. Хората са хора, а политиката е нещо много мръсно в което нито чест, нито човечност, нито справедливост, най-малко религия имат място.

До тук всичко казано се отнасяше до политиката на Израел а не до "богоизбрания народ еврейски". Но ти ми кажи - не е ли целия конфликт базиран на религиозни догми и вярвания ???? Същите, които попречиха на евреите да познаят, е Христос е Божи пратенник. Догми и вярвания. Фанатизъм......

" Open your mind for the Beauty inside "


Тема Re: Христианство - евреи???нови [re: Oro]  
Автор24O5 (Нерегистриран)
Публикувано05.05.02 19:39



Е,вече те познавам по -добре,доста добре съм те преценил.
Иначе съм се регистрирал,можеш да общуваш с мен на бележки на същия ник.



Тема Re: евреи в Българиянови [re: cвeдyщ]  
Автор24O5 (Нерегистриран)
Публикувано05.05.02 19:42



Ами не искам да публикуваш телефонния указател,а да ми кажете откъде знаете,че Михайлова,Димитров и другите споменати са евреи.А-а да и Софиянски,ако обичате



Тема Re: Христианство - евреи???нови [re: Oro]  
Автор мaлkaтa (новаче)
Публикувано05.05.02 19:52



Наистина възкръсна!


"Аз лично не вярвам в никакво твърдение за "богоизбран народ", защото това означава автоматично дискриминация на всички други народи...."
тук спорите с библията и Бог, не с мен. Помислете. Може ли да вярваш избирателно? Вярата е сляпа, не защото ние трябва да сме безмозъчни същества, които не разсъждават трезво, а защото някои неща са прекалено голями за нашия ум. И на Господ се вярва безрезервно и -да- сляпо! Иначе не е вяра, а компромис.
Пак казвам, че аз не подкрепям евреите сляпо и за всичко.
"Но ти ми кажи - не е ли целия конфликт базиран на религиозни догми и вярвания ???? Същите, които попречиха на евреите да познаят, е Христос е Божи пратенник. Догми и вярвания. Фанатизъм......"
Не, не е целия конфликт базиран на религиозни догми и вярвания. Всеки политически конфликт е базиран на едно единствено нещо и то е пари и властта, която идва с тях. Както и по времето когато еврейските духовници не разпознаха Христос, защо?-защото се почувстваха застрашени, че ще им вземе властта и влиянието. Затова беше всичко тогава, за това е всичко и сега. Запада, ако нямаше изгода, нямаше да подкрепя Израел. А те ако бяха сами срещу целия свят не знам дали ситуацията щеше да е същата. Така че вината е във всичките "големи сили", които си мълчат, толерират, затварят си очите, или пък съвсем нагло и безсрамно казват "Ние сме най-силни и за това ще правите както кажем" Ето за това ми е думата на мен. Религията е само коза на политиците с който манипулират хората да застанат на тяхна страна. Можеби конфликта за хората да има религиозна същност. Но оправниците им, тези които наистина дирижират нещата мисля е ясно, че не са от най-набожните хора
Всичко, което се показва по медиите е до голяма степен манипулация, отново.
Но.. всеки си избира на кой да вярва и кой да го манипулира..

Редактирано от мaлkaтa на 05.05.02 19:54.



Тема Re: заблудинови [re: бълrapин]  
Автор мaлkaтa (новаче)
Публикувано05.05.02 19:58



Преди да ме поставяте в категорията "християни" (в кавички) се боя,
че ще трябва с нещо да се обосновете, защото празните приказки не
са много убедителни. Но това не е важно. А относно вашите писания
вече казах каквото имаше за казване. Политически, исторически и
морално некоректни. Това е само мнение, на което имам право, както
и вие на вашето.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.