Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:49 17.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Ядете ли месо?нови  
Автор Sinaya (галактика)
Публикувано22.03.02 18:58



"Старият Завет заповядва “Не убивай!” (Изход 20:13). Това обикновено се тълкува неправилно, в смисъл, че се отнася само до убийството на хора. Обаче в еврейския оригинал изразът е “ло тирцах”, което означава буквално “не убивай”. Според пълния Иврит-Английски речник на д-р Ройбен Алкей думата “тирцах”, особено в класическия и смисъл, се отнася до всякакъв вид убийство, а не специално до убийството на човешко същество.
Въпреки че Старият Завет съдържа някои предписания относно яденето на месо, от текста става ясно, че идеалният случай е вегетарианството. В Битие (1:29) Бог лично заявява: “Давам ви всяка семеносна трева, която е по лицето на цялата земя и всяко дърво, което има в себе си плод и семе. Те ще ви бъдат за храна.” В следващите книги на Библията великите пророци също осъждат месоядството.
Много християни са объркани от поверието, че Христос е ядял месо, и от честото споменаване на месото в Новия Завет. Но внимателното изучаване на гръцките ръкописи показва, че повечето от думите, преведени като “месо”, са “трофе”, “броме” и други, които означават просто “храна” или “ядене” в широкия смисъл. Например В Евангелие от Лука (8:55) четем, че Исус е вдигнал едно момиче от мъртвите и “заповяда да му дадат нещо да яде”, което в някои Библии е преведено като “заповяда да и дадат месо”. Гръцката дума използвана тук, е “фаго”, което означава просто “ядене”. Докато гръцката дума за месо е “креас” (плът), и тя никъде не се споменава във връзка с Христос. Никъде в Новия Завет не се споменава изрично, че Исус е ядял месо. Нещо повече, в пророчеството на Исая за идването на Исус е казано: “Ето девица ще зачене и ще роди син, и ще го нарече Емануил. Сгъстено мляко и мед ще яде, когато се научи да отхвърля лошото и да избира доброто.”

Кратко научно изследване за вегетарианството



Тема Re: Ядете ли месо?нови [re: Sinaya]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано22.03.02 20:02



Добър вечер.
Няма спор тук.
Само разглеждам въпроса от другата страна.
В Библията е описано точно кои животни могат да се ядат и кои -не.
По- нататък се казва, че не е по- важно какво излиза от устата на човека , отколкото какво влиза в нея.
Ако разглеждаме въпроса като теб и мен, все едно нищо не сме казали.



Тема Re: Ядете ли месо?нови [re: ПЪTниk]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано22.03.02 20:19



Имало е също първи скрижали...

"Битие" е преди "Второзаконие"
Битие (1:29) “Давам ви всяка семеносна трева, която е по лицето на цялата земя и всяко дърво, което има в себе си плод и семе. Те ще ви бъдат за храна.”



Тема Re: Ядете ли месо?нови [re: ПЪTниk]  
Автор Sinaya (галактика)
Публикувано22.03.02 20:50



Здравей,
ти не ми отговори за свободата
И кои животни могат да се ядат?



Тема Re: Ядете ли месо?нови [re: Sinaya]  
Авторodolam (Нерегистриран)
Публикувано22.03.02 22:59



е най-големият празник в Стария Завет се празнуваше с доста месо. кой беше той?
а за това какво ще кажеш : "И фарисеите думаха за Него - Ето човек лаком и винопиец" ?



Тема Re: Ядете ли месо?нови [re: Sinaya]  
Автор Oberon (той)
Публикувано23.03.02 08:29



С удоволствие !



Тема Re: Ядете ли месо?нови [re: Sinaya]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано23.03.02 10:59




Здравей.
Няма да мога да цитирам в момента, но по памет: не се ядат пълзящите, от рибите онези без люспи, от животните за храна стават които имат копита или рога...доста подробно е описано, зная че го знаеш
Аз съм свикнал да се замислям за принципите и не мога да вниквам в подробностите, но мисля че ти отговорих за животните и храната.
Пречистването посредством и правилното хранене ни дава възможност за по- добър котнтакт с Бога, усъвършенства възпитанието и контрола върху волята ни, но винаги съществува индивидуалност във всеки конкретен случай.
Възможно е при някои от нас да има необходимост и да бъдат положени усилия в друга област/не в хрененето/. Не можем да обхванем всичко с ограничените си възможности и мисля, че трябва да се опитаме да преценим къде в коя област да вложим усилия.
Вярата в Господ е тази Сила, която ще ни насочва към правилни действия докато започнем да долавяме Истината.
Какво за Свободата?



Тема Ядете ли месо? Човешко?нови [re: Sinaya]  
Авторвereтapиaнeц (Нерегистриран)
Публикувано23.03.02 12:22



А за човекоядството какво ще кажете? Съвсем наскоро се проведе международен турнир по вкусно готвене на човешко! Явно на някои не им пука за библейските писания Апропо, какво пише Библията за яденето на човешко месцеэ? Има ли предписания в тази насока?



Тема Re: Ядете ли месо? Човешко?нови [re: вereтapиaнeц]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано23.03.02 13:54



Моите проблеми са ми достатъчни. Не мога да поема проблемите и на НЯКОИ.
Вегетарианците ако си мислят, че растенията са мъртви не означава, че не ползват същия кръговратен принцип на живота.
Както вегитарианците си мислят, че растенията са мъртви, така и човекоядците си мислят за себеподобните.
И едните и другите не мислят че грешат.
И аз и ти си мислим, че мислим правилно?
Има предписания и в тази насока!

Да бъде волята Му!



Тема Re: Ядете ли месо? Човешко?нови [re: ПЪTниk]  
Авторвereтapиaнeц (Нерегистриран)
Публикувано23.03.02 14:06



И какви са предписанията в тази насока?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.