Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:23 26.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Целта на Христовата Църква?нови [re: odolam]  
Автор aпocтoл (непознат )
Публикувано15.03.02 08:02



Намерих едни стари:

СЛАВА ТЕБЕ, БОЖЕ!

Слава Тебе, Боже, упование мое!
Толкова поводи имам
да бъда тъжен,
скръбен,
отчаян,
че само мисълта за Тебе, Боже,
поддържа духа ми да извира
и прави надеждата в мен
да не умира!
Слава Тебе, Боже, упование мое!

Всеки ден получавам
присмех, укори, обиди,
и чувствувам слабост,
вместо сили.
И се радват враговете ми,
а неверниците питат:
“Къде е твоя Бог
да ти помогне?”...

Дай ми смирение, Господи,
смирение ми дай,
и покажи им
в един хубав ден,
че Ти си мой Бог
и аз съм Твой син!...
Слава Тебе, Боже, упование мое!



ДОБРАТА СКРЪБ

Как искаме да бъдем ние
все здрави, весели, богати!
И все да бъдем късметлии,
и Господ радост да ни прати!

Но Бог ни праща често скръб,
и болест, и лишения.
Отнема ни човека скъп,
и тъй сме огорчени!

И викаме към Бога с глас,
и търсим Го по задължение,
и плачем за греха във нас,
и молим Го за опрощение!

И търсейки намираме,
и всеки бива утешен.
И без да го разбираме,
говорим с Бога всеки ден!

Без грижи ако ни остави,
забравяме своя Творец.
Но Той не ни забравя -
Господ Бог е стар Мъдрец!



Тема Re: Предназначението на Христовата Църква?нови [re: odolam]  
Автор Jordan_13 (минаващ)
Публикувано15.03.02 13:02



Хубава тема си отворил, ама виж какво става надолу в мненията. де го чукаш, къде се пука.
Бог цели няма, целта е човешко търсене и предначертание за осъществяване.
И наистина има нещо повече от нашето спасение, и наистина според мен има нещо, към Което Той е отправил поглед.
Това собствено спасение, за което хленчат повечето тука в клуба...
Това, което е повече от нашето спасение, е че Бог иска да ни види седнали отдясно на Него, иска да ни види осъществени като Негови съ-Сътворители. Затова ни е сътворил и това към Което е отправил поглед е човекът бог в развитие в неговото Служение, към Себе Си в нас, към това дали всекидневно Го осъществяваме и се обожествяваме, дали обичаме своя събожник, а не търсим в него своя враг!
Иначе да се хленчи за спасение е много лесно. Всеки може да седне да хленчи.

Може би беше добре да поставиш въпроса за религиозната институция въобще. Защото Христовата Църква е институция родена от институционността на Сина Божи. Защото поставяйки и само цели ще я направиш действена, но не и творческа. И най-важното - бавно старееща в осъществяване на целите си.


Всяка религиозна институция е родена с предназначение и първата нейна отговорност е да съхрани Учението дадено от съответния Учител.

В предназначението и стоят два белега: мировата отговорност, която носи и историческото битие, което трябва да осъществява.

Но не дай боже да остане само в съхранението...









Тема до всички...нови [re: Jordan_13]  
Автор odolam ()
Публикувано15.03.02 14:19



апостоле душко, имах предвид стихове от Библията бе чедо. тук не сме на литературно четене. Колкото и да са ти хубави стиховете, нека не превръщаме дир-а и по-конкретно клуб Християнство в лагерен стенвестник.

Jordan-е успя да доловиш това, което имах предвид, но тъй като не познаваш писанията и Бога на тези писания, не съумя да представиш алтернатива на това което ти нарече "хленчене за собственото ни спасение" и което аз наричам късогледото взиране на църквата отново и отново и отново само в себе си, а не в .... Бога. Мисля е време всички да си спомним тия думи - "Защото всичко е от Него, чрез Него и за Него". Алилуя! Нима не разбираме, че е невъзможно Исус да е умрял само и единствено за да можем ние да се спасим!?!? Да се радваме на службите си, на движенията си, на съборите си па дори и на общението помежду ни?!?! Църквата е голяма тайна казва Павел и той я е разглеждал като Божий инструмент да се прояви сега " чрез църквата многообразната Бижия премъдрост пред небесните началства и власти на нечестието" т.е. пред Сатана и падналите ангели !!! БОГ ВИНАГИ ГОНИ СЛАВАТА СИ И ВСИЧКО КОЕТО ТОЙ ВЪРШИ ГО ВЪРШИ ИЗКЛЮЧИТЕЛНО И САМО ЗА СЕБЕ СИ!!!! "Аз съм Господ и не ща да дам славата си на друг" казва Той. Изглежда за Бога е от изключително значение да покаже посредством църквата си нещо на дяволите. Бог използва църквата си за да покаже своята премъдрост, друг е въпросът дали църквата в настоящето си състояние може да послужи на целите Му - и тук е разковничето - тя НЕ МОЖЕ да послужи за предопределените Божии Цели, защото тя дори не се замисля за тях !!!??? Ето вижте какво стана - зададох ясен въпрос за целта на църквата христова и повечето отговориха, че тя била, перефразирам и обобщавам "за нас" следите ли ме!?! Нужно ни е да си спомним, че 24 старци падат по лице пред Бога в книга Откровение и то не веднъж, поставяйки короните си пред Бога и казвайки "Достоен си да приемеш слава". Църквата обаче (православието в това отношение държи епископството - първо сред равни) си държи короната и се занимава само със себе си.
Има и друг момент и той е следния - "чрез тяхното (на евреите) отклонение, дойде спасение на езичниците (и тук внимавайте всички) за да ги възбуди към ревност (евреите)..." смаян съм! зашеметен съм братя! това е "ненормално" твърдение излизащо от всякакви норми и цели които си е поставяла църквата ! излиза, че част (и то каква! след като приемането на евреите ще означава "възкресение от мъртвите" т.е. идването на ИСУС!!!!) от целта на съществуването на нееврейската църква е да бъдат подбудени към ревност евреите - да видят те в нас благодатта на Бога на Авраам Исаак и Яков ! Смазан съм!?!? Коя църква разглежда себе си като инструмент чрез който да се обърнат евреите и да дойде свършека съответно?!? Това е абсолютно твърдение. Това е едно от онези неща, които ни сбъркват у Бога - "О колко са неизследими пътищата Му, колко е велико богатството на премъдростта Му" (по памет)....

братя, целта на църквата е СЛАВАТА НА БОГА и нищо по-малко и нищо друго.

нека повторя тоя стих "чрез тяхното отклонение, дойде спасение на езичниците за да ги възбуди към ревност (евреите)..."

дойде спасение на езичниците за да ... ето го това за което говорим! за какво дойде на нас спасение или ако щете за какво още дойде спасение за нас езичниците???

изглежда напразно Павел пише "братя за да не се имате за мъдри в собствените си очи искам да ви кажа, че частично закоравяване сполетя Израел" ... църквата забрави за израел. Църквата стана мъдра в собствените си очи. някои абсолютно отказват бъдеще на Израел в Божия план (при все че изрично е казано "спънаха ли се та да паднат? да не бъде! Отхвърлил ли е Бог своите люде? да не бъде!"), за други това е маргинална тема без особено значение.

е, явно Павел не е мислел така....

нахвърлих някои "еретични" мисли.

поздрави

"...каквото рече моя Бог това ще говоря" 3 Царе 18


Тема Re: до всички...нови [re: odolam]  
Автор Jordan_13 (минаващ)
Публикувано15.03.02 15:59



Това за познаването на писанията и Бога на тези писания не си слагай титли на знаещ, за да не станеш мъдър в собствените си очи, пък и откъде ме познаваш като личност, та ще знаеш познавам ли или не познавам писанията...
По-важното е, че ги разбирам. Не си слагай звания дето после не можеш да защитиш. Пък и какво си зацитирал Павел - той така си и остана евреин в мисленето. Може да я Христов във вярата си и делата, но си остана евреин в мисленето и там му е бедата.

Пък е време да направиш разлика между старозаветния Бог, който търчи да си гони славата, съди и наказва за щяло и нещяло човека и любящия човека Отец на християнството, в което заради обожествяването на човека прати своя Син.

Какво като старците се покланят пред трона на Отца. Те само това могат, не виждаш ли.Печатите на Книгата на Живота ги счупи Христос, защото само Той можеше да вземе Откровението от Отца и да го даде, ония само си възхваляват.

За какво му е на Бог Църква дето само ще го слави бе? За какво му е?
За какво му е Слава на Бог? Какво ще прави с тая Слава?







Тема Re: до всички...нови [re: odolam]  
Авторaпocтoл (Нерегистриран)
Публикувано15.03.02 16:06



Четеш протестантски богослови и между добрите мисли приемаш и плява.
Много неща са верни, но целта на Църквата е придобиване на Светия Дух ЗА НАС, необходим за спасение. Бог няма нужда ние да Го хвалим, а НИЕ ИМАМЕ НУЖДА да ГО хвалим. Това не са мои мисли, а на светиите - слава на Бога!

Бъди здрав -духовно!



Тема Re: до всички...нови [re: aпocтoл]  
Автор Jordan_13 (минаващ)
Публикувано15.03.02 16:47



Ти пък.
И какво като го хвалим? Какъв е тоя тщеславен Бог дето иска само Слава?

Ние свидетелствуваме за Него в света, защото Той чрез нас се познава, а ние чрез Него се осъществяваме като богове. Сътворени сме от него и Го носим като Дихание в себе си.





Тема Re: до всички...нови [re: odolam]  
Автор Jordan_13 (минаващ)
Публикувано15.03.02 16:59



А когато една институция започне да се взира само в себе си свидетелствува за своето бавно стареене, защото губи първоначалното си предназначение и енергия вложена - да осветлява пътя на човека към Бога. Загубата на прозрение и динамика в това отношения я старее. Така в света се ражда потребата от нови Учения и религии.

Пък ти какво толкова се загрижи за евреите. Всеки народ има своето место в Божия план. Прочее по отношение това евреите си изпълниха предназначението. Чрез утробата на техния народ дойде Иисус Христос.
Останалите проблеми, които имат са следствие на това, че го отхвърлиха и че никога не са изповядали единобожието вътрешно, то им бе наложено като външна формула от Мойсей. Затова имат нужда от такива външни стимулатори като събуждане на ревност и т.н. Щом толкова добре познаваш Стария Завет, погледни го още веднъж. От такива стимулатори, за да се научат да изповядат единобожието те се нуждаят през цялото свое историческо битие.
И не слагай нас българите към езичниците. Ние си имахме Танг Ра, който е един Бог - единствен, абсолютен, който е по-чист като един Бог даже от еврейският Яхве. И ние нямахме нужда от стимулаторите на евреите, защото го носихме вътре в себе си. А Той ни даваше енергията си пряко - без посредници - направо в главата на хана и опашката на коня.

И не меши Стария Завет с Новия. В Новия завет старозаветието няма место.








Тема Ей сега...нови [re: Jordan_13]  
Автор lYl (Вечността)
Публикувано15.03.02 17:07



Одолам ще се съгласи с тебе, Данчо.

Духът е, който дава живот.


Тема Re: до всички...нови [re: aпocтoл]  
Автор odolam ()
Публикувано15.03.02 20:17



верно е че чета протестантски богослови - апостол Павел например.

апостоле, какви богослови ти цитирах ? излагация.

е кои бяха добрите мисли в моя постинг? не разбрах? аз говорих само за това, че Бог преследва своята слава. ти това не приемаш. то друго не остава. кое беше доброто в написаното от мен.

какво ли се занимавам. цитираш им писанията, те ти казват че било плява...

"...каквото рече моя Бог това ще говоря" 3 Царе 18


Тема Re: до всички...нови [re: Jordan_13]  
Автор odolam ()
Публикувано15.03.02 20:21



абе данчо къде се буташ в А група бе?

иди там на олимп при боговете щом си такъв и си гледай кефа. само гледай некой от другите богове да не ти види сметката, некоя богиня да не ти изневери и прочее...

а че не познаваш писанията е очевидно щом за теб Павел си е останал евреин.

"...каквото рече моя Бог това ще говоря" 3 Царе 18



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.