Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:52 05.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Честит Ден на Освобождението, българи!нови  
Автор Jordan_13 (минаващ)
Публикувано03.03.02 02:33







Тема Re: Честит Ден на Освобождението, българи!нови [re: Jordan_13]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано03.03.02 14:20



Чудя се...от колко още неща трябва да се освобождаваме...от бездушието, некадърни управници, матрица, насаждани идеи, че сме второ качество хора...

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог.


Тема Re: Честит Ден на Освобождението, българи!нови [re: Selesta]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано03.03.02 20:35



може и от чувство за национална принадлежност...

"Пришелец съм аз на земята" Пс. 119(гимел)



Тема Re: Честит Ден на Освобождението, българи!нови [re: .]  
Автор Jordan_13 (минаващ)
Публикувано04.03.02 02:44



Преди да се освободиш от това чувство и да тръгнеш да ставаш всемирен, виж дали националната ти даденост няма да те обслужи в Христовия ти път и служение. Защото в противен случай ще се обезличиш и няма да можеш да надкрачиш своята националност.
Защото "има народи, които са свободни от съдба, но не са свободни от еволюция"(В. Толев)

Христос се въплъти в еврейството, защото то носеше лъча на религията, отработен в идея на единобожие. Не се въплъти примерно казано при гърците, които работеха в лъча на философията и лъча на изкуството, но в лъча на религията бяха спряли в митологиите. Ако Христос се беше родил там, щеше да бъде просто един от многото им митологични богове, но не и Месия.






Тема Освобождениенови [re: Selesta]  
АвторEдин читaтeл (Нерегистриран)
Публикувано04.03.02 15:24



Когато човек се освободи от невежеството и безлюбието, а те са свързани, тогава може да каже, че е свободен. Т.е. като осъзнае Божието присъствие в себе си и във всичко във Вселената и спре да го наименова и да си присвоява егоистично Божията любов.



Тема E-eeх!нови [re: Eдин читaтeл]  
Автор lYl (Вечността)
Публикувано04.03.02 16:48





Духът е, който дава живот.


Тема Re: Честит Ден на Освобождението, българи! [re: Jordan_13]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано04.03.02 19:11



По-важното е събитието на Голгота, не учението, така, че те моля за лъчи от а.бейли не ми говори.
Христос е Глава на Бялото Братство, не просто един от учителите, народните духове се архангели, над тях има други.
за тълкования на в. толев имам май някои резерви(за мен сериозни)




Тема Re: Честит Ден на Освобождението, българи!нови [re: .]  
Автор Jordan_13 (минаващ)
Публикувано04.03.02 23:38



Лъчите на еволюцията са си реалност, която не се повлияват от това дали някой ги приема или не. Така е със останалите закони в еволюцията на Космоса и планетата. Това дали една доктрина или идеология ги приема или не - също няма значение, но има значение за тези, които я изповядат, защото
по този начин отхвърляйки ги, спира тяхната еволюция, а оттам и пътя на Бог в човечеството.
Така че, аз си ги ползвам, когато е необходимо, а на тяхното въздействие ние всеки ден сме изложени, но и сме участници в него, а и съзидатели чрез него.
Защото в крайна сметка тези лъчи ни развиват като култура и цивилизация на планетата.

Пък за Ваклуш Толев по отношение идеята за превъплъщението на националният дух не е достатъчно само да си прегледал студията в списание Нур 2/98...
Пък и когато дремещите енергии в точката (.) се разгърнат и точката се превърне в линия, тогава ще разбереш за ограничението, което могат да ти донесат резервите...







Тема Re: Честит Ден на Освобождението, българи!нови [re: .]  
Автор Jordan_13 (минаващ)
Публикувано05.03.02 01:49



Да, събитието на Голгота е важно, но то също е част от последованието, част от това, което Той дава като Път т.е. като Учение.
В крайна сметка нали "Голгота е по-висока от Сион" (В. Толев).
Голготата е необходимост, защото е личното битие, или личната жертва, която всеки от нас трябва да направи, но не е достатъчна, ако не се извърши Разпятието, (ако тълпата ни накара да слезем от кръста), защото Разпятието е социалната жертва (В. Толев) т.е. прощаваш се и се освобождаваш от всичко, което те е обслужвало като социално живеене, но това не е достатъчно, ако не влезем в гроба и не направим Мировата си жертва т.е. Възкресението.
Това е много важно, защото след това когато учениците отиват на гроба му, за да се уверят, че е възкръснат, да търсят разпнатия, който беше погребан, ангелът им свидетелствува, като им каза: "дойдете, вижте мястото, дето е лежал Господ."

Защо ли им насочи съзнанието към мястото, където е лежал в гробницата Разпнатия?





Тема Re: Честит Ден на Освобождението, българи!нови [re: Jordan_13]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано05.03.02 13:58



да ти кажа, намам намерение да се заяждам, но само това, което съм чел, че е казал в.т. ме насочва към мисълта да си го спестя...
"социално явление..."
хубаво, че не ми стана лошо.

Събитието на Голгота е изменение на направлението на развитие, от инволюция към еволюция, победа на черната магия и тъмните сили, те постепенно губят влиянието си.

Космическо събитие.
Може да прочетеш "Християнството като мистичен факт" и тълкувания на евангелията от Щайнер. Ще ми е интересно какво би открил.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.