Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:48 18.05.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема До Хитър 5ърнови  
Автор HeOHeЛ (*)
Публикувано05.02.02 15:51



петъре,
повечето от хората са кьорави, глухи и без обоняние и това им е приятно и ако видят цвят, чуят звук, различен от собственото им пръднато, или подушат нещо пак различно от предното - изпадат в неназован ужас и... тва е.



Тема Re: До Хитър 5ърнови [re: HeOHeЛ]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано05.02.02 16:11



Тц тц тц...жалко за постинга...Гумичката спи ли?

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог.


Тема Re: До Хитър 5ърнови [re: HeOHeЛ]  
Автор odolam ()
Публикувано05.02.02 16:24



да неонел, да селеста прави сте.

при вас това неназован ужас ли е дето не искате да прочетете, поне веднъж едно към едно библията?

абсолютно прави сте. и нецензурният ви език говори красноречиво за възвишеността на вашите възприятия !

но нека назовем този ужас все пак - казва се вечен ад.

"...каквото рече моя Бог това ще говоря" 3 Царе 18


Тема Re: До Хитър 5ърнови [re: odolam]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано05.02.02 16:40



Ако състоянието, в което пребивавам, се нарича вечен ад, то аз съм пристигнала...Не ми трябва царството божие.
Наистина.

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог.


Тема Re: До Хитър 5ърнови [re: odolam]  
Автор Eднa лeля (спокойна)
Публикувано05.02.02 17:06



Прощавай, но ти не можеш ли да приемеш, че има хора, които са прочели "поне веднъж едно към едно библията? ", приели са посланието в нея и се опитват да го живеят. Обаче не са останали само в Библията, а са поискали да видят нещата и от друг ъгъл, да разширят разбирането си за това послание. Разбрали са го, но са поискали да го учат назуст и да го цитират.
Поискали са, защото са любознателни, да получат повече отговори на въпросите "защо"- защо да обичаме ближните, защо да се спасяваме... и т.н.
И през ум ли не ти минава, че с обясненията и отговорите на тези въпроси само утвърждават посланията на Христос, че нагласата и ума им са по-различни на хората отпреди 2000г., че това е път за приемане на Христос в сърцето. А ти веднага лепна етикета -"Ад".
И не ми посочвай примера с Тома Неверни, това е много по-различно, защото никога няма доказателства, има само вяра и знание.
Надявам се дори и в Блиблията не пише, че е грешно да учиш, нали?



Тема Re: До Хитър 5ърнови [re: Eднa лeля]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано05.02.02 18:25




Съборното послание на Якова
Глава 3:13

Кой от вас е мъдър и разумен? Нека показва своите дела чрез добрия си живот, с кротостта на мъдростта.
14 Но ако в сърцето си имате горчива завист и крамолничество, не се хвалете и не лъжете против истината.
15 Това не е мъдрост, която слиза от горе, но е земна, животинска, бесовска;
16 защото, гдето има завист и крамолничество, там има бъркотия и всякакво лошо нещо.
17 Но мъдростта, която е отгоре, е преди всичко чиста, после миролюбива, кротка, умолима, пълна с милост и добри плодове, примирителна, нелицемерна.




Тема Re: До Хитър 5ърнови [re: odolam]  
Автор Koй тaм (ангажиран)
Публикувано05.02.02 22:03



Адът е в твоите мисли, приятелю.

Сънят на разума ражда чудовища


Тема Re: Прибързано се радвашнови [re: Selesta]  
Автор kakata (от Тобосо)
Публикувано06.02.02 10:21



и ти си в кюпа, заедно с мен и останалите сектанти.



Тема Re: До Хитър 5ърнови [re: Eднa лeля]  
Автор odolam ()
Публикувано06.02.02 10:35



здравей лельо

ти си буден човек, търсиш знание. и аз съм такъв. веднъж обаче разбрах, че не знанието спасява човека.

Имеше две дървета - едното за познаване на доброто и злото, а другото беше наречено 'дървото на живота'. от първото беше забранено да се яде, поради една проста причина - носи смърт на ядящия от него. без съмнение, като ядеш от него разбираш кое е добро и кое зло ... но умираш. ако ядеш обаче от дървото на живота, Неговият живот в теб ти дава не просто да знаеш, а директно да можеш

ако си буден човек ще разбереш тази голяма тайна.

от твоя племенник

"...каквото рече моя Бог това ще говоря" 3 Царе 18


Тема Re: До Хитър 5ърнови [re: Koй тaм]  
Автор odolam ()
Публикувано06.02.02 10:38



де да беше така. ако беше само в моите мисли ти как разбра, че е само там? помислил си го? опаа значи е и в нечии други мисли?

не приятелю, адът не е идея.

най-голямата лъжа на Дявола - "няма дявол!"

"...каквото рече моя Бог това ще говоря" 3 Царе 18



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.