Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:53 25.05.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: ehhhhhнови [re: Oro]  
Автор VallentinМодератор (watchman)
Публикувано07.02.02 17:37



Ама ти толкова ли си стар? Баща ми не е бил в пубертета, значи да речем че това е преди 50 години, което ще рече че ти си над 60? Ами много хубаво, ама за 60 години не можа ли да не наричаш някого нервен когато той не е?

Тежко си е "обвинението" , за мен не е обвинение а заключение базирано на едни "откъснати" страници дето ги беше публикувал преди време.

Пък и за 60 години трянваше да научиш дефиницията на думата фанатизъм, че да не я лепиш както ти падне и когато ти е удобно, то това още по-времето на пубертета трябваше да си го научил, ако някъде там си отворил Библията.

__________________

Защото за мене да живея е Христос, а да умра, придобивка


Тема Re: ehhhhh...я...нови [re: Vallentin]  
Автор Oro (коректен)
Публикувано07.02.02 22:15



"Ама ти толкова ли си стар?....което ще рече че ти си над 60? Ами много хубаво...."
"Стар" е....понятие....щемпел....Има и по-добри думи за тази възраст.....Напр. "мъдър"..."зрял"..."опитен"....и дори..."постигнал някаква реализация"...
...."за мен не е обвинение а заключение базирано на едни "откъснати" страници дето ги беше публикувал преди време."
Думите не са съвършена форма за изразяване на мисли и чувства......и все пак...човек трябва да внимава как и кога ги употребява.....В случая - аз никога не съм използувал твоите думи:
" откъснати страници " !!!!
Аз използувах " Липсващи страници" - което означава нещо коренно различно от "откъснати"....." Липсващи " означава....че не са написани - липсват !

Пък и за 60 години трянваше да научиш дефиницията на думата фанатизъм, че да не я лепиш както ти падне и когато ти е удобно, то това още по-времето на пубертета трябваше да си го научил, ако някъде там си отворил Библията.
Започвам следният си постинг по темата с понятието "Фанатизъм"....специално ЗА ТЕБЕ. !!! Именно защото съм прекрасно запознат с това понятие........

" Don't be mesmerized by the mistery, but unravel it!......"


Тема Re: ehhhhh...я...нови [re: Oro]  
Автор VallentinМодератор (watchman)
Публикувано07.02.02 23:08



Ами ще видим колко си прекрасно запознат с това понятие. Ако не друго си прекрасно свикнал да го лепиш няляво и надясно - това го видяхме.

Иначе за откъснатите/липсващите страници - цитирах по памет и затова съм се объркал, и ако държиш - ето признавам, не казах точно.

Що се отнася до думата "стар" аз не я използвах като обидна, а като констатация, защото човек може да е в напреднала възраст и последното нещо, което да е, е да е "мъдър"..."зрял"..."опитен"....и дори..."постигнал някаква реализация". Възрастта не гарантира това.

__________________

Защото за мене да живея е Христос, а да умра, придобивка


Тема Re: РЕАЛИЗАЦИЯТА-(3)Фанатизмът?!нови [re: Oro]  
Автор Oro (коректен)
Публикувано08.02.02 04:03



Искам като начало да помоля отново админите за една корекция: - Тъй като темата излезна като "защитена" бях помолил единствено да се трият постинги по нея написани на....латиница. Тъй като смятам, че тази "мода" трябва да отмине....Аз самият живея от 23 год. навън и се снабдих с кирилица още преди 7-8 год. Преди да се включи в Windows.
Сега искам да ви помоля да защитите темата от сега нататък от никовете Selesta и Каката......поради злонамерените им забележки, насочени лично към мене, заяждания - а не мнения по темата...

Благодаря предварително!

По темата:


Искам да изкажа своето уважение към всички вярващи християни. Никога не съм имал за цел да наранявам някого и отричам нечия вяра. Защото с годините все повече разбирам, че пътищата към Реализацията на Бога са много и неведоми.....
Това, което бих искал да споделя тук от самото начало и то без да очаквам нечие удобрение-неудобрение е чисто и просто .....една по-широкообхватна информация, до която не всички имат достъп...може би.....

Един от многообразните начини да се реализира Бог....са религиите.
И христианството е само една от тях.

Преди да се появи Христос са съществували религии. Дъ-ъ-ъ-ълго преди това....Имам няколко доста дебели книги при мен "История на религиите по света" и съм ги прочел с интерес....но в момента не ми се превежда от тях. Когато Христос се е появил.....евреите са Го очаквали. И са знаели, че ще се появи....от древни писания и пророчества...Но...проблема е...че Той не се е появил по начина, който те са очаквали. Те са били навити да го посрещнат като Цар. Но......Цар да се роди в ....ясла....?????Това ...те не могли да приемат. Те са го разпънали и.....колкото и да е странно и до днес.... не Го приемат за Месия
Но Той е бил. И си е изпълнил мисията. Ако си помислите: - Откъде - накъде бог ще се появява на земята ...според човешките желания и концепции...и там, където Го очакват? Никога не е ставало така...на практика....
Сега! Възниква един въпрос, който си струва да се дискутира малко.....Само малко.....не много....Не......2000 год. И без борби и войни и убийства, моля....

Каква е била мисията на Христос и......ролята на Библията след Неговото разпъване.
За мен лично има едно ясно разграничаване на:
1. Христос - Месията от една страна и
2. Написаното в Библията и на други места за Него.

Света има много милиони християни..... но колко от тях са християни и колко......"библияни" - т.е. хора, които четат Библията, наизустяват изречения, пасажи.....изопачават си ги по свой начин.... внедряват си ги в своя живот и си...практикуват "библианство"

Една мисъл ми бе хрумнала преди известно време и ми се струва, че е
моя лична и оригинална:

Казано е:Да нямаш други богове ...освен Мене. А хората си направиха Бог.....от Библията....

Никой не може да оспори простия факт, че Библията е най-четената в света книга за всички времена...И обяснението също е лесно: - Тя касае едно явление от световна значимост и важност.

Но това ли е всичко?
С това ли се изчерпва ролята на Библията?
Четенето е само една част от целия процес......
Независимо коя религия избере човек /или му натрапят от детството/ четенето е само първата фаза следващата фаза е
практикуването на прочетеното . И тук започват проблемите..... Защото едно е да си вадиш час по час една библийка-джобен формат и си преповтаряш някои изречения....за да не ги забравиш. А съвсем друго е да се опиташ да ги внедриш на практика в своя живот. Тези морални норми, за които е писано. Аз лично не приемам открито християнското становище за
"грешниците" и "праведните" По простата причина, че практически е невъзможно да не грешиш в своя живот...Това е всъщност цялата идея да се раждаме с недоразвито съзнание и...чрез грешки да се усъвършенствуваме и го развиваме до до крайната Цел Иначе...за какво е всичко това....всички усилия, пости, молитви и т.н. Цялото "практикуване на една религия"
А КРАЙНАТА ЦЕЛ Е ЕДНА ЗА ВСИЧКИ - НЕЗАВИСИМО ОТ МНОГООБРАЗИЕТО НА ФОРМИ И ВАРИАЦИИ - РЕАЛИЗАЦИЯТА НА БОГА !!!
Каква Реализация? Каква Трансформация?
Човешкото тяло не се е променило особено много за последните няколко милиона....откакто сме се пъкнали на тая планета. Има известни промени и еволюция на физически план, напасване към променения климат и начин на урбанизиран живот. Но основните функции на тялото, вътрешните органите и всички "био-механизми" си е все същото. А къде трябва да стане Реализацията? Трансформацията?
А-а-а в човешкото съзнание. Там единствено могат да се извършат неимоверни и неописуеми по мащабите си промени.....От простото карнално човешко съзнание за индивидуалния "аз"....да се разшири и извиси съзнанието .....до това на Бога. Да се слее човешкото и Божието Съзнание в едно. Защо?
Има само един верен отговор....и той е:

Защото единичното, индивидуално човешко съзнание е част от Общото, Вселенното, Вечното Съзнание на Бога. По дизайн - по направа. Защото от там е произлязло и там трябва да се завърне!
Това е един дълъг и за много хора....мъчителен процес.....
И причината е проста: - Прекалената привързаност на човека към външният, физически, материален свят. И никак не е лесно да си откъснеш и съзнанието и мисълта и сетивата от безброй привързаности, които всеки има...в своя живот. Затова са създадени ....манастирите...Там отиват хора решили да постигнат тази най-висша Реализация....като се изолират от външния свят и всичко. Там - в пост и молитва и помнене на Бога....се борят за тази Реализация. Казано е от най-древни времена:

Само чрез ПОМНЕНЕТО НА БОГА 24 часа на ден....човек може да постигне тази Реализация.
И погледнете какво се практикува при АБСОЛЮТНО ВСИЧКИ РЕЛИГИИ....СЕКТИ И ТЕЧЕНИЯ....Повтаряне на мантри.....като "Кришна, Кришна, Кришна.....харе, харе, харе.....Кришна, Кришна, Кришна.....белким съзнанието ти се насочва постоянно към тази реинкарнация на Бога - Кришна....Всяка религия....същото нещо. "Господи помилуй! Господи помилуй....Господи помилуй...." Нима Господ е спрял някога да помилва......някого....Дори и за секунда ако спре....и планетата и цялата галактика и....всички галактики и млечни пътища и...бозаджийски пътища и кока-колови пътища....ЩЕ ИЗЧЕЗНАТ. ЩЕ СЕ ВЪРНАТ В ХАОСЪТ ОТНОВО......ОТКЪДЕТО Е ЗАПОЧНАЛО ВСИЧКО.....

Фанатизма !
Ще ви кажа една дефиниция, която ми минава в момента в главата:
Прекалено и прекомерно насочване на съзнанието и дейността на човека в една област, което.....довежда до нарушаване на природната му способност да възприема постоянно променящия се свят и да реагира
адекватно !

Получи се чудесна и точна дефиниция!!!! Запишете си я и си я повтаряйте !!!!
Човек може да стане "фанатик" в буквално всяка една област.....Но причината за фанатизма е винаги една и съща: - Опит да постигнем нещо повече от другите в една област.....Дори...да надминем собствените си ограничения....Защото е казано на английски: No pain - no gain = Без болка няма постигане. Ако си решил да станеш футболист.....риташ. Просто риташ постоянно и всичко, което ти попадне...дори. ритането трябва да ти стане като ...не втора а първа природа. Влизаш в кухнята и почваш да риташ всички заоблени предмети...чаши, чинии, тенджери, гъза на жената, на децата...всичко, което ти наподобавя на един футбол...По улицата...в магазините....Денонощно. Риташ на сън...Навсякъде. И току-виж един ден ...си станал "Стоичков" Ако искаш да станеш пианист - също. Но не риташ а сядаш на пианото и....си движиш пръстите.....с часове...в точно определени поредици и комбинации. И когато седнеш в едно кафене или в трамвая....пак си чукаш и си барабаниш с пръстите и си представяш, че си пред пианото....И току-виж....един ден си станал прочут и славен пианист....
Проблемът с прекаленото съсредоточаване в една област е....че започваш да губиш връзка с ....останалия свят. Нищо не те интересува....само за твоята област си говориш.....и хората почват да те третират....като ...смахнат, изперкан...и луд....Всички т.н. "гении" са били странни личности и малко луди....Да но са оставили много на поколенията....

Религиозният фанатик е много опасна личност !!! Способна на убийства.....И то поради един единствен факт: Желанието да отстои на СОБСТВЕНИТЕ СИ ТЪЛКУВАНИЕ НА ЕДНО ПИСАНИЕ - в случая БИБЛИЯТА.

....за сега ...толкова....

Благодаря за вниманието.

" Don't be mesmerized by the mistery, but unravel it!......"

Редактирано от Oro на 08.02.02 05:09.



Тема Re: РЕАЛИЗАЦИЯТА-(3)Фанатизмът?!нови [re: Oro]  
Автор shockwave (дама)
Публикувано08.02.02 11:28



До тук нямаме противоречия.

На много хора им е трудно да приемат тази Трансформация на Съзнанието.
Остават със закостеняло мислене и повтарят мантри.
И наричат това "източни бълвочи", за съжаление до там им стига мисленето.

А Библията е част от ТЕОЛОГИЯТА, а Новия завет е Християнската Теология.
Да не споменавам и Мюсюлманската Теология със Свещения Коран, Индуистката Теология с Бхагават Гита, Китайската Теология и т.н.

Дерзай, чакам продължението..



@=>=>=


Тема Re: За защитаванетонови [re: Oro]  
Автор VallentinМодератор (watchman)
Публикувано08.02.02 21:44



ОК, ще бъде защитена, както искаш.

Моля каката и селеста да не пишат тук по изискване на Оро, каквото и да пишете, ще бъде изтрито.

__________________

Защото за мене да живея е Христос, а да умра, придобивка


Тема Re: РЕАЛИЗАЦИЯТА-(1)нови [re: Oro]  
Авторahav (Нерегистриран)
Публикувано09.02.02 00:31



Ами това е просто прекрасно,на каква е връзката с християнството?Ако ти се пише разказ-пиши разказ.Ако ти се пише тълковен речник-дерзай!



Тема Re: РЕАЛИЗАЦИЯТА-(1)нови [re: ahav]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано09.02.02 07:53



Христианството също е част от реализацията....не е изолирано



Тема Диалозите на Selesta и kakataнови [re: Oro]  
Автор VallentinМодератор (watchman)
Публикувано09.02.02 10:20



бяха изтрити.

Не се сърдете, но от момента в който Oro поиска това аз съм длъжен да го направя по силата на защитените теми. По-горе не беше го обявил, затова горните постинги ви стоят.

Основната идея на защитените теми е че всеки има възможност да е модератор на собствената си тема. Аз съм само лоста чрез който натиска бутоните.

__________________

Защото за мене да живея е Христос, а да умра, придобивка


Тема Фанатизмът!!!нови [re: Oro]  
Автор Air Force (an air of pride)
Публикувано09.02.02 11:35



В отговор на:

Фанатизма!

Ще ви кажа една дефиниция, която ми минава в момента в главата:

Прекалено и прекомерно насочване на съзнанието и дейността на човека в една област, което.....довежда до нарушаване на природната му способност да възприема постоянно променящия се свят и да реагира адекватно!

Получи се чудесна и точна дефиниция!!!! Запишете си я и си я повтаряйте!!!




Oro - ти...фанатик ли си?

Благодаря предварително за отговора!

Батко ти,
Air Force


...фиуууууууууууууууууууу... Ewig den Weg suchend


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.