Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:23 25.09.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Тема Има ли откъде да се изтегли Типика в интернет?нови  
Автор pravoslaventerminator (православен)
Публикувано29.01.02 01:39



Трябва ми реда на службите за всяка следваща неделя.

Нека оставим злобата и се обединим в любовта към Бога и Православната вяра!


Тема Re: Има ли откъде да се изтегли Типика в интернет?нови [re: pravoslaventerminato]  
Автор woman (Любяща съпруга)
Публикувано29.01.02 09:39



Ех, това ще е сбъдната мечта.
Все още няма и актуален църковен календар, дори, ти...
Но, скоро, вярвам с Божията помощ ще се намерят ентусиасти...



Тема Re: Има ли откъде да се изтегли Типика в интернет?нови [re: woman]  
Автор Gergi (любимка)
Публикувано29.01.02 11:23



Календари има, само че липсват, гласовете, евангелията, апостола и т.н.

Tова е една руска програмка, само че е единствено за стария стил, въпреки това има всички Пасхи и за новия стил, малко е бъгава, но върши работа. Като я инсталирате трябва да си пренастроите Regional Settings Properties>Date>Short Date Style във формата: dd.MM.yyyy



И аз не знам за Типик, по принцип помага, само че отеца в нашата църква когато извадя да погледна Типика винаги се изразява така:
"Не го гледай този Типик, той е фалшив" хех това в кръга на шегата разбира се :-))))
За мене това е единственият отец, който знае префектно реда на всички служби и го спазва!!!

Редактирано от Gergi на 29.01.02 11:30.



Тема Re: Има ли откъде да се изтегли Типика в интернет? [re: Gergi]  
Автор woman (Любяща съпруга)
Публикувано29.01.02 11:27



Хубаво е, че има много руски материали, но ми е болно, че няма и на български език.
Дано, наистина скоро се попълни и тази празнота.
Силно вярвам, че не говорим за едни и същи отец - в смисъл, че стават все повече, тези които спазват типика:)))
Но, за всичко това се надявам да си бъбрим в новия клуб.



Тема Re: Има ли откъде да се изтегли Типика в интернет?нови [re: woman]  
Автор Gergi (любимка)
Публикувано29.01.02 11:37



Ами да ти кажа, аз лично съм безкрайно щастлива че ги има всички тези материали поне на руски, има и на български доста вече, особено литература.
Но все пак Православна Русия е доста голямо нещо и много са ревностни там. То нас искат да ни изхвърлят от клуба, хех :-))))) пък какво да си говорим за нещо по-голямо :-)))) няма значение и аз вярвам, че лека полека българските материали за православието в нета ще се увеличават.

бтв на този сайт (пак е руски) може да се пишат имена за здрави и починали, четат се следващия ден на Литургия



Това за да стане в БГ, трябва в Богословския и в Семинариите да се оборудват много добри зали за компютри и интернет, а в момента страдат от към това отношение. В богословският факултет уж имат някакви часове, но са твърде малко



Тема Re: Има ли откъде да се изтегли Типика в интернет?нови [re: Gergi]  
Автор woman (Любяща съпруга)
Публикувано29.01.02 12:52



Така е, но едно по едно и с Божията помощ!
Няма начин да не успеем!



Тема Zdrasti, terminatore!нови [re: pravoslaventerminato]  
АвторLukcho (Нерегистриран)
Публикувано29.01.02 15:52



Типик можеш да си теглиш от http://nicolas@orthodox.net/ustav/index.html, но не знам дали не е само на английски език.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.