Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:45 09.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема православие и католизъмнови  
Автор Лyничka (неземна)
Публикувано11.01.02 16:32



Здравейте !
Някой може ли да ми обясни в какво се състоят разликите между доктрините на православието и католизма. Не говоря за естетическото оформление на храмовете на вярата и разните ритуали. Аз само знам, че католиците отдават по-голямозначение на Дева Мария и за това най-важниоят празник е Коледа, докато православните на Христос и за това най-важният празник за нас е Великден. Дали е така?

Omnia vincit amor


Тема Re: православие и католизъмнови [re: Лyничka]  
Автор odolam ()
Публикувано11.01.02 16:39



in cori obscuri amor non possе vincire.

не се занимавай с тия, а потърси Истината.

"...каквото рече моя Бог това ще говоря" 3 Царе 18


Тема Re: православие и католизъмнови [re: Лyничka]  
Автор Lucid (magdanoz)
Публикувано11.01.02 16:47



a tja kak shte razbere, che istinata ne e njakyde tam, ako njama zhelaeshti da otgoworjat na takyw wypros. zadaden prosto. wizh, ne wi otwarjat dialektichna beseda. wseki si ima pyt. ne mozhesh da kazhesh, che twojat pyt e nejnija pyt. twojata "Istina" ne e uniwersalnata istina, zashtoto ti ne znaesh WSICHKO. wsichko znae samo Edin.
tja sama trjabwa da si nameri pytja, yawno ima prichina da zadawa tozi wypros. bih j otgoworila, no ne gi razbiram mnogo tezi neshta..

Spri sweta!


Тема Re: православие и католизъмнови [re: Lucid]  
Автор odolam ()
Публикувано11.01.02 17:00



ок Lucid, be lucid indeed and stop not the world but the flow of your words когато самата ти казваш, че не ги разбираш много тия неща, сигурно не си разбрала и отговора ми.

нека обясня. ние нямаме нужда от това да знаем разликите между тези и онези бабаитковци с хилядогодишна история на кървища и позор зад гърбовете си (нима православието не е наложено с кръв в България???), ние имаме нужда от Исус. простичко. за да спасим безсмъртните си души.

в частност Луничка може да има нужда от тази информация за лични цели (я дипломна работа, я чете някоя книга в момента и й е станало интересно просто), но в абсолютен смисъл тя има нужда от Истината и само от нея нали?

а моята истина не е моя и слава Богу! моята истина е живата Истина, която говори сама за Себе Си. И Тя наистина е универсална. да, така е.

"...каквото рече моя Бог това ще говоря" 3 Царе 18


Тема Re: православие и католизъмнови [re: odolam]  
Автор Lucid (magdanoz)
Публикувано11.01.02 17:13



znam, znam
njamah predwid, che imame nuzhda da znaem разликите между тези и онези бабаитковци с хилядогодишна история на кървищa... no mozhe bi tja ima nuzhda da znae. towa e elementarno info, a na teb wednaga ti izbi propowednicheskija ton. razbirash li?

a za Isus - az si znam
i njamam nuzhda da byda spasjawana
znam da pluwam

Spri sweta!


Тема Re: православие и католизъмнови [re: Lucid]  
Автор odolam ()
Публикувано11.01.02 17:17



е щом знаеш за Исус сигурно знаеш и за Тимотей там - "настоявай с време и без време, никой да не презира твоята младост.." и такива мити от Павел до него в писъмце

"wednaga ti izbi propowednicheskija ton" - Жалко, че и думата проповед успяха да обърнат в гадна дума. Без съмнение успяха.

поздрави.

"...каквото рече моя Бог това ще говоря" 3 Царе 18


Тема Re: православие и католизъмнови [re: odolam]  
Автор Lucid (magdanoz)
Публикувано11.01.02 17:20



za syzhalenie asociacijata na propowednik e licemer.
smjatam znaesh zashto.

usmiwki

Spri sweta!


Тема Re: православие и католизъмнови [re: Lucid]  
Автор odolam ()
Публикувано11.01.02 17:25



и питаш !

а ти вярваш ли, че може да възкръсне "старото" значение на думичката?

аз вярвам във възкресението, а ти ?



"...каквото рече моя Бог това ще говоря" 3 Царе 18


Тема Re: православие и католизъмнови [re: odolam]  
Автор Lucid (magdanoz)
Публикувано11.01.02 17:29



neshtata winagi pretyrpjawat obnowlenie.
dumite syshto.

no zawisi ot tezi, koito gi proiznasjat i tezi, za koito sa kazani.

Spri sweta!


Тема Re: православие и католизъмнови [re: Lucid]  
Автор odolam ()
Публикувано11.01.02 17:45



да, зависи и от нашата вяра в тези думи. Исус в крайна сметка беше проповедник нали?

"...каквото рече моя Бог това ще говоря" 3 Царе 18



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.