Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:10 28.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема za decata niнови  
Авторmlada majka (Нерегистриран)
Публикувано21.01.02 23:14



zdravejte,

iskam da vi popitam kakvo mislite za davaneto na decata v detski iasli i gradini...
Znaem, che tam sistemata na koiato uchat decata e svetska i gi karat da viarvat v gluposti kato diado Mraz i drugi podobni, no ot druga strana tova e miasto na mnogo igri i te razvivat dobri kachestva za samostoiatelnost i obshtuvane.

Nie rodiitelite sme tezi, koito triabva da nauchim decata si za Bog i zhivota s Nego... i nie shte go pravim prez cialoto vreme dokato te izrastvat - tova oznachava li da ne gi puskame pri drugi neviarvashti deca i uchiteli?



Тема Re: za decata niнови [re: mlada majka]  
Автор Oro (коректен)
Публикувано22.01.02 00:07



Не означава!
Не изолирайте децата от връсниците им. Ще се повредят. Няма да растат нормално. Но обърнете внимание на домашното възпитание. Много са важни първите години от живота на човека.
Прочетете превода ми в клуб "Психоанализа и психотерапия" на книгата на световно известен специалист в областта. "I'm OK' you are OK" - тя не е посветена на детска педагогика но....ще ви отвори очите за много неща....
Аз почувствувах, много верни неща в нея......

" Don't be mesmerized by the mistery, but unravel it!......"


Тема Re: za decata niнови [re: mlada majka]  
Автор lYl (Вечността)
Публикувано22.01.02 09:42



Истината е, че не можем да изолираме нито себе си , нито децата си от света, а и не е редно. По-добре детето да знае какви са хората. Тук вече идва ролята на родителя да обяснява всичко заобикалящо ни (а децата много питат и то родителите си) по начин достъпен за детето и в съответствие с нашия светоглед.

Духът е, който дава живот.


Тема Re: za decata niнови [re: lYl]  
Автор24O5 (Нерегистриран)
Публикувано22.01.02 10:08



Напълно съм съгласен.
Както казва Честъртън в "Ортодоксия" децата знаят,че тревата както е зелена,така може да бъде и лилава.Това е прекрасно ,не виждам защо дядо Мраз да е нещо опасно.



Тема и аз така мислянови [re: 24O5]  
Автор odolam ()
Публикувано22.01.02 10:52



нека децата бъдат първо деца и после възрастни "излезте от света" не значи да отидем на луната, но сърцето ни да е в небесния Ерусалим ... Аз бях дядо мраз тази година в детската градина и ?

"...каквото рече моя Бог това ще говоря" 3 Царе 18


Тема Re: za decata niнови [re: 24O5]  
Автор lYl (Вечността)
Публикувано22.01.02 10:54



И аз не виждам нищо лошо в Дядо Мраз. Все едно да кажем, че е лошо да се четат приказки на децата. Според мене трябва да се стимулира въображението,чувствителността. Както в подходяща възраст трябва да се стимулира мисленето. Защото всички имат въображение, всички чувстват, всички мислят. Но когато нещо не бъде поливано то изсъхва. Тъжно нещо е осакатения човек. А капсулирането в един строго ограничен и затворен свят, осакатява душевността на човека. Предизвикателството е в изграждането на светогледа на детето.

Поне аз така мисля.

Духът е, който дава живот.


Тема Re: za decata niнови [re: lYl]  
Автормлaдa мaйka (Нерегистриран)
Публикувано22.01.02 16:44



благодаря за мненията.

лошото в дядо Мраз е, че е измислен дядо, в който вярват повечето деца...
аз лично ще обясня на детето си, че наистина е имало един добър човек който е давал подаръци на бедните деца, но че няма дядо Мраз - по-добре е да не живее в лъжа... Така хем ще се научи, че да даваш на бедните е нещо добро, хем ще знае че няма дядо Мраз...
а за приказките - ще му четем приказки сигурно - въпреки че и те са си едни измислени истории... ще му обясним че няма баба Яга, Торбалан и други такива герои.
Ще му разказваме за Бог, ще му разказваме историите от Библията по детски начин, така че да ги разбере. Като човек вярва в това, на което учи детето си е по-лесно да го научи..



Тема ... от един млад татконови [re: млaдa мaйka]  
Автор Dim_ (християнин)
Публикувано22.01.02 17:24



Присъединявам се към казаното дотук. Наистина, ограничаването може да доведе до коренно обратен на желания от нас резултат. Аз моля Бог да ми дава мъдрост да възпитавам малкия си син така, че ДА НЕ МУ ПРЕЧА да познава Бога. Бог е твърде милостив и ще му се открие в благоприятното време за това.
Наскоро си помислих, че не бих го ограничавал да прочете някаква будистка книга, например. Аз също съм чел. Защо да пренасям страховете си върху детето си? Не е ли вярно, че от нищо аз не мога да го предпазя, но Бог е, който го пази и ще го пази и тогава, когато мен няма да ме има... А добре е чрез мен Бог да води малкия, докато съм му нужен...
Това е отговорност, но и голяма радост, нали?

Нека търсим това, което служи за мир и за взаимно назидание


Тема Re: za decata niнови [re: mlada majka]  
Авторdimension (Нерегистриран)
Публикувано23.01.02 08:45



Искам само да ти кажа, че си на прав път в разсъжденията си и те подкрепям напълно както за детските градини, такак и за дядо Мраз. Как ще искаме от децата си да не лъжат, ако сме ги лъгали? Защото няма черни и бели лъжи. Лъжата е винаги лъжа....

Ще се върна на темата по-късно, когато имам повече време и ще ти посоча някои стихове от Библията, които ще подкрепят "радикално-консервативната" ми теза за недостатъците на детските градини и училищата.



Тема Re: za decata niнови [re: млaдa мaйka]  
Автор Cвeтпeн ()
Публикувано23.01.02 10:36



Не е правилно да се смята Дядо Мраз (или Дядо Коледа и т.н.) за измислен. В основата н атази хубава легенда стои действителен човек - Св.Николай Мирликийски, който през земния си живот е бил известен именно с многото дарове, които тайно давал на бедни и нуждаещи се хора, при това - преоблечен, за да не го познаят, защото хваленето от хората отнема Божията награда.
Тъкмо оттам започва преданието за добрия старец, който носи подаръци около Коледа. И това потвърждава истината, че добрите дела са основното, с което човек остава и в спомените на човечеството, и в Божията книга на живота.
Колокот до детските градини - децата там наистина получават онова, което е нужно за развитието им, стига работа в тях да върви нормално и учителките да си изпълняват задълженията.
(Бележака - аз съм доктор по педагогика и този въпрос разглеждам от професионална гледна точка, но тук няма място за по-подробно развиване на педагогическия аспект.)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.