Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:41 27.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Neka poglednem Istoriqtaнови [re: ...]  
Автор VallentinМодератор (watchman)
Публикувано24.01.02 12:40



Здравей,

нито съм петдесятник, нито думите ми имат нещо общо с тези на юдеите, които са казали на Христос - след от кръста. Защото Христос беше на кръста без да има грях, за да понесе греховете на света.

Нима изт. православие носи нечии грехове освен своите? Дуните ми са непоклатимо доказателство за това че изт. православие е отхвърлено от Бога.

А за езиците, защо си мислиш, че някой като бил говорил езици и не били истински, значи всичките не са истински? Ами ако храната в някой китайски ресторант е развалена, значи ли че във всички китайски ресторанти храната е развалена?

__________________

Защото за мене да живея е Христос, а да умра, придобивка


Тема Re: Neka poglednem Istoriqtaнови [re: Vallentin]  
Авторapocтoл (Нерегистриран)
Публикувано24.01.02 13:49



Не изт. православие е отхвърлено, а нечестивите свещеници и лошите им пасоми са наказани от Бог, който ги обича. Само преди 50 години умира един руски епископ живял и служил последните години в Сан Франциско и тялото му остава нетленно - и сего можеш да го видиш. И знаеш ли защо - защото угодил на Бога и 40 години не е лягал на легло, а е спал по 2 часа на ден седнал или на колене. Кой от протестантите ще извърши такъв подвиг.

Какви доказателства имаш, че Православието е отхвърлено - никакви! Светената вода нали цяла година не се разваля - защо вие не направите светена вода.

А това че на друго място езиците били истински и това не е вярно - просто край протестантите няма православен,който с една проста молитва и кръст ще блокира ВИНАГИ езикоговорещия!



Тема Re: По повод гордите, излезли от църквата МУ.нови [re: мнeниe]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано24.01.02 13:54



Това, че Исус е пътят, не значи, че никой друг и нищо друго не е пътят.
Едното не изключва другото.
Пътят към Рим е пак път....всичко е път...и няма нищо друго освен път...така че и Исус е път и пътят...

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог.


Тема Re: Neka poglednem Istoriqtaнови [re: apocтoл]  
Автор VallentinМодератор (watchman)
Публикувано24.01.02 13:56



Вашите чудеса за окултни, както вече споменах, и в една тема към TRI го доказах. Мога да ти пусна линка към тази тема ако искаш.

На по-дългия ти отговор ще отговоря по-късно като имам повече време.

Що се отнася до претенцията ти, че "с една проста молитва и кръст ще блокира ВИНАГИ езикоговорещия!" Аз ти предлагам да опитаме, и когато не успееш да ми блокираш молитвата на език, ще те видя с какво ще се оправдаваш.

Защото чрез Божията благодат и в Името на Исус ще ти вържа окултните изт.православни демони и ни кръст ни молитва ще ти помогнат!

__________________

Защото за мене да живея е Христос, а да умра, придобивка


Тема Re: правоизточно себеславиенови [re: odolam]  
Авторaпocтoл (Нерегистриран)
Публикувано24.01.02 14:03



"заради вашето предание" е казано за тяхното човешко предание, а не за Божественото предание, което е дадено в Стария и подробен Завет. Нашето Божествено Предание не е дадено в Новия Завет, а в Канова и Правилата, запечатани със Светия Дух от апостолите /85 техни правила -кой от вас ги знае/ и от 7-те Световни Събора, където всички епископи единодушно са рещавали възникналите проблеми и ереси! Който се опълчва срещу Тях, той се опълчва срещу Бога!

Защо сравняваш несравними неща. За кои предания апостола е казал "дръжте здраво преданията" - за еврейските човешки предания или за НЕГОВИТЕ и на другите апостоли ДУМИ /със Светия Дух/, които не са влезли в Писанието?! Защо вие не ги знаете тези Негови Думи. Защото сте протестанти и боледувате, но дай Боже да се излекувате!



Тема Re: правоизточно себеславиенови [re: odolam]  
Авторaпocтoл (Нерегистриран)
Публикувано24.01.02 14:28



Не е вярно и това, че апостол Павел е говорил и писал едно и също нещо! Това е абсурдно! За какво му е "фелона" става ли ясно от Писанието, ами как са хвалили Бога, последованието на молитвите, ами самите молитви, ами самото ръкоположение, ами самите молитви, които точно и задължително се казват в този важен момент!! Къде отиваш ти, Одоламе!

Ами за отношенията между епископи, свещеници и дякони , ами тяхното ръкоположение, ами тяхните специални молитви, ами молитвите на големите празници, редът и богослуженията, ами само за маслосвет, за който пише апостола "свещениците да помажат болния и той ще оздравее и греховете му ще се простят" /цитирам по памят/ - само за това Тайнство ИМА ЦЕЛИ два часа молитви!! Къде ги тези молитви в Завете, о бедни Одоламе!...

Ами отношението към сектанти ит.т и т.н. подробностите някат край, както и пише за Христос, че Цял свят не би побрал казаното от Него...

Просто нямам думи, да изразя моето очудване от вашето объркване. Бог да ви помогне и лично на теб също.



Тема Re: Neka poglednem Istoriqtaнови [re: Vallentin]  
Авторaпocтoл (Нерегистриран)
Публикувано24.01.02 14:41



Дай линка към ТРИ, но нищо не можеш да докажеш. Протестантството нямат апостолско приемство. Няма ли приемственост, няма и благодат! Твоите думи са думи без покритие. Докажи че има приемственост твоя "свещенослужител".



Тема Тимотее, Тимотее,нови [re: aпocтoл]  
Автор VallentinМодератор (watchman)
Публикувано24.01.02 14:50



защо се занимаваш със сянката а не внимаваш на същността. Всички тези празници и богослужения са само СЯНКА на духовната реалност, която от как е дошъл Христос е достъпна за всеки чрез вяра. А вие още се занимавате със символите.

Преди години ходих в Бачковския манастир, запознах се с о.Киприян, който е там монах от 19 год възраст. Поговорихме си на дълго и нашироко (това беше през периода, когато исках да разбера що за нещо е православието и какво трябва да е моето отнощение към него). Та той ревностен старостилец, атонски монах, издадел на множество пр. книги положи всяко усилие да ме привлече към православието. И успя! Всъщност наистина успя.

Казах си, "Бре това православие е страшна работа, ако имам още един живот бих искал да стана православен в него. Обаче понеже имам само един живот в него ще бъда Християнин и ще следвам Исус, защото никой никога не ме е привличал толкова силно към себе си.

Прочие Тимотее, суетни са усилията ти да привлечеш някого към православието ако този някой е бил привлечен от Бога.

Защото, който е бил привлечен към Бога така и прави привлича хората към Него, а който е бил привлечен от нещо ддруго съответно се старае да привлича хората към другото.

Сващаш ли?

Апостол Павел привличаше хората към Бога, а не към някаква новосъздадена религия. Вие привличате хората към религията си НАС, НАС, НИЕ, НИЕ, НАШЕТО, НАШЕТО - това е което сочите вие!

Докато онзи, който е познал Бога, казва - НЕГО, НЕГО, НЕГОВОТО, НЕГОВОТО, ТОЙ, ТОЙ.

Онези пък окултистите и ню ейджърите си знаят само МЕН, МЕН, МОЕТО, МОЕТО, АЗ, АЗ, СЕБЕТО, СЕБЕТО.


Забелязваш ли РАЗЛИКИТЕ пратенико?

Добре ти каза, odolam, че сте себеславие. Аз Бог прославен във вашите постинги не видях. На вас Бог ви трябва само за да го споменавате в "молитвите" си "помиулуй, помилуй", дето са иначе неизбежна част ОТ ВАШЕТО, а не от НЕГОВОТО.

То затова и си написахте едно предание и си го запечатахте със събори, за да не се ИЗГУБИ ВАШЕТО, пазете си го. Аз нямам живот в повече да се занимавам с вашето ИМАМ ЕДИН ЖИВОТ И ТРЯБВА ДА ГО ОТДАМ НА НЕГОВОТО!

__________________

Защото за мене да живея е Христос, а да умра, придобивка


Тема Re: Neka poglednem Istoriqtaнови [re: aпocтoл]  
Автор VallentinМодератор (watchman)
Публикувано24.01.02 14:55



МОжем да поговорим за "свещенослужението" но това е дълга тема и можем да поговорим за това отделно. Все пак искам да се върна на твоята претенция, че можеп да спреш молитвата на ези, на човек кръстен с Духа.

Нека се срещнем Тимотее, докажи думите си! Вярващ ще си спомниш думите на ап. Павел където казва, че Божието Царство не се състои в дума, а в сила.

Нека да изпитаме силата тогава която стои зад твоите и моите думи. И тогава ще стане ясно кой от нас принадлежи на Божието царство и кой на демонското.

Готов ли си? Вземи си всичките молитвеници, светени води, нетленни мощи и ела се опитай да смъмриш Духа, дето е в мене, опитай се да го накараш да замлъкне, да спре езика, който Той ми дава.

И ако успееш тогава наистина ще си спечелил един за православието, но ако не... надявам се да ти достигне искреност...

__________________

Защото за мене да живея е Христос, а да умра, придобивка


Тема Re: Христос ни даде Святия Дух, а не костинови [re: aпocтoл]  
Автор VallentinМодератор (watchman)
Публикувано24.01.02 15:04



Духовния ни клир
пий потир подир потир,
а душата ни я лапа сатаната...


ТОВА ли е победата на Христос и Църквата Му, за която Той каза "портите на ада няма да и наделеят"???

Това ли е Църквата за която се казва "писах вам младежи, защоти сте силни и Божието Слово пребъдва във вас и победихте лукавия"???

Нима това е Божията мъдрост - "нашата църква е съвършенна" само дето сатаната ни е излапал душите. Не е ли по-добре да се каже, че православната църква е съвършенно излапана от сатаната?

__________________

Защото за мене да живея е Христос, а да умра, придобивка



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.