Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:45 11.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема ЦЕНТЪР И ПЕРИФЕРИЯ  
Автор ArchiMeg (blessed )
Публикувано19.01.02 12:55



Много от пишещите нехристияни в клуба издърпват едно влакънце от Божието слово и започват яростно със зъбки и нокти да го разчепкват, като че ли от това зависи животът им или съдбата на човечеството. Подобно се държат и с изявленията на християните - издърпват една думичка, хващат се за нея и пак със зъбки и нокти...
Няма никакъв смисъл да спорим "Колко дявола се събират на върха на една игла".

Исус Христос е центърът в този клуб, щом е наречен Християнство. Той умря на кръста, за да поеме върху себе си заплатата за нашите грехове. Той беше наказан, за да удовлетвори справедливия гняв на Бога към греха, защото Бог е СВЯТ. Единствено невинна кръв може да покрие греха от очите на СВЯТЯ БОГ. Исус Христос проля своята невинна кръв и възстанови връзката ни с Нашия съдател. Той извърши най-противното нещо на Неговата същност - Святият Божи син се покри с всички най-гнусни и отвратителни грехове на човечеството. Нещо, което ние, привикналите към греха, никак не можем да схванем...
Като не можем ние, които толкова дълго сме били отделени от Бога, да схванем какво означавше за Исус да бъде отделен от Бога. Всъщност това е истинската смърт.
Понеже смърт означава отделяне - истинската смърт е отделяне от Бога.
И сега, когато си мъртъв (отделен от Бога) Бог е промислил за теб - ако повярваш в Исус и Го приемеш, Неговата кръв, извикана от твоята вяра, покрива грешната ти същност и ти вече имаш достъп до Създателя и вечен живот (няма да си отделен от Бога, освен по твое желание).
Бог е определил да бъде така. Той го е казал многократно в Словото си - от Битие до Откровение. Който има уши да слуша, нека слуша. В цялата Библия като червена нишка водещата линия е Божият план за спасението на човечеството чрез Месия.

Ти, който още не си приел Исус и Неговата жертва все още имаш избор...
Той е протегнал прободените си ръце към теб и те гледа с Неговия неустоим поглед, в който има едновременно обич и сила, милост и мощ, любов и власт...
Имаш избор - можеш да се отпуснеш в прегръдката Му и да Му благодариш...
можеш с неразбиране и пренебрежение да Му обърнеш гръб...
Човек сам носи последствията от своите решения.

Блажени чистите по сърце, защото те ще видят Бога.


Тема Re: ЦЕНТЪР И ПЕРИФЕРИЯнови [re: ArchiMeg]  
АвторCъrлacнa (Нерегистриран)
Публикувано19.01.02 13:13



Колко много патос има в думите ти!
Удряш слушателя/читателя право по емоционалната му същност.

.... прободените си ръце, невинна кръв, Неговата кръв, грешната ти същност,
И сега, когато си мъртъв, смърт означава отделяне - истинската смърт е отделяне ....
и т.н. и т.н.

Да добре.. съгласна съм ... и какво от това. Ще плача, ще се кая, ще се моля и ...
и какво от това. Ще приемам емоционално нещата ще си представям кървища и ще живея с мисълта че с всяка грешна постъпка забивам пирон в тялото на Исус.....
И какво от това....

И как трябва да си го представям спасението ... една кофа кръв която ме покрива ... и ми дава username i password за царството божие.

Тази червена нишка която споменаваш кървища ли са отново...

И отделянето и сливането с Бога... какво представляват? Или и те са резултат от някакъв екстаз и свръх емоционалност.

Можеш ли да го повториш, потретиш почетвъртиш това нещо което си го написал .. но без патос.. без емоция...

Повтори го 1000 пъти .. сам пред себе си ... повтори го 10 000 пъти ...
и остави емоцията да си отиде.

Кажи ми сега какво виждаш и какво мислиш?

Поздрави
Вяра



Тема Re: ЦЕНТЪР И ПЕРИФЕРИЯнови [re: Cъrлacнa]  
Автор Dim_ (християнин)
Публикувано19.01.02 13:34



Патосът на ArchiMeg явно не е насилен.
Питаш "и какво от това" - ами малко нещо ли е да ти се даде живот?
Нещата не опират до кофа кръв, Вяра.
И Апостол Павел пише с много емоция. Няма как да оставим емоцията.
Плачи, кай се и се моли, от сърце и ... ще видиш какво от това
Хубави неща, ето какво.

Поздрав!

Нека търсим това, което служи за мир и за взаимно назидание


Тема Re: ЦЕНТЪР И ПЕРИФЕРИЯнови [re: Cъrлacнa]  
Автор ArchiMeg (blessed )
Публикувано19.01.02 17:54



Ето, че пак се плъзгаш по пероферията. Ако евангелието, изговорено емоционално не те докосва, може би ще те докосне по друг начин. Може да докосне друг, който има нужда точно от това. Важното Благата вест да достига до сърцата на хората.
Дали ти ще приемеш сега или по-късно, от мен или от друг, важното е вземеш решение.
Е, прекрасно би било ако вземеш вярното решение.
Аз само спечелих от това, че взех решението да приема Исус. Мислиш ли, че ще загубиш нещо, ако опиташ?

От години слушам и говоря евангелието и всеки път се вълнувам. Това са думи, които дават ЖИВОТ.

Блажени чистите по сърце, защото те ще видят Бога.


Тема Re: "Той умря на кръста, за да поеме върху себе синови [re: ArchiMeg]  
АвторMУЛE (Нерегистриран)
Публикувано19.01.02 18:17




Ама верно си патка....ха ха ха а
Иисус ...безсмъртния...умрял на кръста....ХА ХА ХА ХА ХА
"Той умря на кръста, за да поеме върху себе си заплатата за нашите грехове"

ХА ХА ХА ХА ХА ХА ХА ХА ХХА ХА ХА ХА



Тема Re: ЦЕНТЪР И ПЕРИФЕРИЯ...ХА ХА ХА ХАнови [re: Cъrлacнa]  
АвторMУЛE (Нерегистриран)
Публикувано19.01.02 18:20




ХА ХА ХА ХА ...едва сега порчетох този шедьовър...ха ха ха
Колко много ПАТОс ...имало моля ти се....
И ти си патка....та патоса се вдъхновявал....
Иисус...мъртвец...на кръста...УЧИТЕЛ ПО БЕЗСМЪРТИЕ.....ха ха ха ха
"Той умря на кръста, за да поеме върху себе си заплатата за нашите грехове"


.......



Тема Re: ЦЕНТЪР И ПЕРИФЕРИЯ...дим,огън и сълзи в оч....нови [re: Dim_]  
АвторMУЛE (Нерегистриран)
Публикувано19.01.02 18:22




Не виждаш ДИМООООО......имаш димно перде...ЗАВЕСА ИМАШ...и ти сълзят очите....ха ха ха ха ха



Тема Re: ЦЕНТЪР И ПЕРИФЕРИЯ-ПЕЧАЛБА...нови [re: ArchiMeg]  
АвторMУЛE (Нерегистриран)
Публикувано19.01.02 18:24




Бизнесмен....ха ха ах аха ха ПЕЧАЛБАР.....
"Аз само спечелих от това, че взех решението да приема Исус"

ВЗЕЛ РЕШЕНИЕ ТОЙ......ха ха ха ха и Иисус е съгласувал това решение и е осребрил чека......с ПЕЧАЛ-бата....



Тема Re: "Той умря на кръста, за да поеме върху себе синови [re: MУЛE]  
Автор ArchiMeg (blessed )
Публикувано19.01.02 19:06



По едно време си мислех, че имаш шанс да тръгнеш към центъра, но май още дълго ще бродиш по най-отдалечената периферия.

Блажени чистите по сърце, защото те ще видят Бога.


Тема За центъра!!нови [re: ArchiMeg]  
Автор shockwave (дама)
Публикувано19.01.02 19:29



Центърът е твоето ЧИСТО СЕБЕ, ТВОЕТО ВЪТРЕШНО АЗ, ТВОЯТ ДУХ!!

Повтарям:

Центърът е твоето ЧИСТО СЕБЕ, ТВОЕТО ВЪТРЕШНО АЗ, ТВОЯТ ДУХ!!

Всичко останало е Периферия.

@=>=>=


Тема Re: ЦЕНТЪР И ПЕРИФЕРИЯнови [re: ArchiMeg]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано19.01.02 20:08



едно нещо ми се появи от твоя постинг, кой е християнин и кой не е.За това въобще може да не е нербходино знание на цитати и църква.



Тема Re: За центъра!!нови [re: shockwave]  
АвторArchiMeg (Нерегистриран)
Публикувано19.01.02 20:14



той и сатана така си повтарял...



Тема Re: ЦЕНТЪР И ПЕРИФЕРИЯнови [re: .]  
АвторArchiMeg (Нерегистриран)
Публикувано19.01.02 20:22



Не, не е необходимо знание на цитати и църкви...
Все пак опасността да "залитнеш" със знание на цитати и ходейки на църква е по-малка, отколкото ако не познаваш Словото и не ходиш на църква.
Истината:
Когато срещнеш Исус, ожадняваш за Неговото слово и имаш желание да общуваш с хора като тебе.



Тема Re: За центъра!!нови [re: ArchiMeg]  
Автор shockwave (дама)
Публикувано19.01.02 20:25



По това си приличате всички христиани -
всички, които не мислят като вас са грешни хора, сатанисти, езичници и прочие обладани от дявола.

Как пък една светла мисъл не ви минава, по отношение на хората?!

@=>=>=


Тема Re: ЦЕНТЪР И ПЕРИФЕРИЯнови [re: ArchiMeg]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано19.01.02 20:26



Да, ожадняваш...И църквата услужливо ти подава чаша-да не пиеш с ръце...
И чашата убива живата вода.
Когато имаш възможност за директен контакт, защо минаваш през посредници, които не знаеш колко са добронамерени.

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог.


Тема Re: ЦЕНТЪР И ПЕРИФЕРИЯнови [re: Cъrлacнa]  
Автор VallentinМодератор (watchman)
Публикувано19.01.02 20:57



Не видях никакъв патос, нито пресилена емоционалност, АrchiMeg говори за реални неща.

Кръвта на Исус, която умива, не е кофа с кръв(що за подигравка със святите неща). Тя е кръв поръсена върху Божия олтар в Небесата, където:

Евр. 9:11 ... Той влезе през по-голямата и по-съвършена скиния, не с ръка направена, сиреч, не от настоящето творение,
Евр. 9:12 веднъж за винаги в светилището, и то не с кръв от козли и от телци, но със Собствената Си кръв, и придоби за нас вечно изкупление.


Кръвта на Исус, ти дава достъп, до "състезанието(попрището) на вярата", което трябва да бъде водено така, щото да бъде спечелена наградата.

Изкуплението чрез кръвта премахва себеправедността и абсолютно унищожителната гордост, която стои зад нея. Състезанието на вярата ти дава достъп от птраведност към съвършенство:

Евр. 6:1 Поради това, нека оставим първоначалното учение за Христа и нека се стремим към съвършенство,

Все повече се зачудвам откъде е дошло толкова неверие в човек подписващ се с ник "вяра".

__________________

Защото за мене да живея е Христос, а да умра, придобивка


Тема Re: За центъра!!нови [re: shockwave]  
Автор VallentinМодератор (watchman)
Публикувано19.01.02 21:14



В човека НЯМА НИКАКВО ЧИСТО СЕБЕ, в чпвека има едно единствено долно и покварено себе, което обича да прави себе си бог, и затова е сътворило учението което се опитваш да лансираш. Писах ти го това десетки пъти в този клуб, обаче ти си като латерна, после ние сме нямали широта в мисленето.

Аз много добре разбирам твоето учение, знам същността му. Знам от къде идва и накъде отива. А ти и идея си нямаш за същността на Учението на Исус от Назарет, което е ЕДНО УЧЕНИЕ с това на Авел, Енох, Ной, Авраам, Исаак, Яков, Йосиф, Моисей, Исус Навиев, Самуил, Давид, Исайя, Еремия, Езекиил, Даниил и всичките истинни пророци.

Който и да е от тези, ако СЕГА възкръстне от мъртвите и застане в плът пред нас, ще ЗАЯВИ ПО СЪЩИЯ НАЧИН СРЕЩУ ВАШИТЕ УЧЕНИЯ, както истинските християни заявяват.

Според това учение, човек е ТОТАЛНО ПОКВАРЕН, и затова ТРЯБВА ДА УМРЕ!!! Има обаче два начина за умиране:

1. Да се покаеш за греховете си и да повярваш в Благовестието на Кръста, чрез което стария човек умира и се ражда нов човек, създаден не вече по образа на грешния човек (първия Адам) според който образ сте всички вие, които се пъчите с греховното си и ПРОКЛЕТО себе, но създаден по образа на Бога. Едва ТОГАВА в НАС живее ТОЙ и ние започваме да преобразяване душите си, в Неговия образ, според както Той е поставен в духа ни чрез новорождението.

2. Да закоравиш сърцето си за Благовестието на Кръста, и да наследиш както първата така и втората смърт.


Според теб защо Исус е пратил апостол Тома да проповядва в Китай? И до днес там стои паментника му на който пише То Ма.

И въобше наясно ли си че едни от най-мощните обръщяния на хора към Христос стават ИМЕННО в Китай, а един от най-силните проповедници на Благовестието на Кръста е именно индиец (Саду Сундар Синг), обърнал цели села към Исус, чрез когото и аз се обърнах от източните вяри и практики към живия Бог.

И как прочие да ни мине СВЕТЛА мисъл по отношение на хората, когато НА ТЯХ НИКАК НЕ ИМ МИНАВА СВЕТЛА МИСЪЛ ПО ОТНОШЕНИЕ НА БОГА???

Как да мислим светли мисли за хора, които живеят в ТОТАЛНА ТЪМНИНА(нещо за което ти си отявлен пример).

__________________

Защото за мене да живея е Христос, а да умра, придобивка


Тема Re: За центъра!!нови [re: shockwave]  
Автор Oro (коректен)
Публикувано19.01.02 21:15





" Don't be mesmerized by the mistery, but unravel it!......"


Тема Re: За центъра!!нови [re: Vallentin]  
Автор Oro (коректен)
Публикувано19.01.02 21:21



" Ще разруша този храм и ще го изградя отново след 3 дни " е казал Христос и това е едно от главните обвинения с/у него на съда. Че иска да разруши синагогата.
За кой "храм" е говорил Христос?

" Don't be mesmerized by the mistery, but unravel it!......"


Тема Re: За центъра!!нови [re: Vallentin]  
Автор shockwave (дама)
Публикувано19.01.02 21:24



Ако това ще те направи щастлив, приеми, че живея в ТОТАЛНА ТЪМНИНА!! :)))

Нали знаеш, че всъщност за света е характерна дуалност -
ин и ян, Слънце и Луна, приливи и отливи и т.н.
БОГ е ЦЯЛОСТЕН!!
Така че твърдението, че живея в тъмнина е твое, твоя поглед към света.
Аз твърдя обратното.
Това не променя качеството на БОГ!!

Бъди здрав и щастлив, не ми се спори сега!

@=>=>=


Тема Re: За центъра!!нови [re: Oro]  
Автор VallentinМодератор (watchman)
Публикувано19.01.02 21:27



Говорил е за храма на Тялото Си, като не е казал, "ще разруша", а "разрушете".

Така е и станало. Те го убиха(разрушиха храма на тялото Му) а Той възкръсна след три дни и го въздигна.

__________________

Защото за мене да живея е Христос, а да умра, придобивка


Тема Re: За центъра!!нови [re: shockwave]  
Автор VallentinМодератор (watchman)
Публикувано19.01.02 21:30



ТОЧНО ТОВА ме прави нешастен, че има хорат като теб които живеят в тотална тъмнина. Има и хора които живеят в тъмнина, която не е тотална. РАзликата между първите и вторите е че тези дето живеят в тотална тъмнина смятат че живеят в тъмнината, а другите живеят в тъмнината и усещат че нещо не е наред.

Причие тези последните ще осъдят първите.

__________________

Защото за мене да живея е Христос, а да умра, придобивка


Тема Re: За центъра!!нови [re: Vallentin]  
Автор Oro (коректен)
Публикувано19.01.02 23:15



Значи човешкото тяло е ХРАМЪТ в който живее Бог. И там трябва да търсим общение с Него.

" Don't be mesmerized by the mistery, but unravel it!......"


Тема Re: ЦЕНТЪР И ПЕРИФЕРИЯнови [re: ArchiMeg]  
Авторoлe (Нерегистриран)
Публикувано19.01.02 23:24



Ти само Исус ли си приел или Христовия Дух, същият Дух, който е приел и Исус?



Тема Re: ЦЕНТЪР И ПЕРИФЕРИЯнови [re: Selesta]  
Автор ArchiMeg (blessed )
Публикувано20.01.02 12:28



Църквата никога не е била предвидена да бъде посредник. Оригиналната гръцка дума е "еклесия", което означава "събрание".
Аз имам щастието да съм в събрание, в което чрез пастира Святият Дух доразвива и излага в един ясен, образен и разбираем вид пред събранието, това, което вече е загатнал, открил или говорил на хора от църквата. Почти винаги се случва това, в което Святият Дух ни води в молитвеното събрание или в домашна група, за същото да е и проповедта в църква. Естествено не всички стоят в присъствието и в църква получават наготово божиите откровения. Е, и тези които обичат да стоят в присъствието на Бога минават през периоди на "суша". Точно затова е събранието - ако някой "залитне" или "падне" другите да го "подпрат" или "вдигнат". Дали винаги е така - това е отделна тема. Все още никой не е съвършен... освен Господ.
Идеалната църква би била ако всички сме на един дух и то не на кой да е, а на Святия Дух. Важното е, че осъзнаваме какъв е Божият стандарт и образец и се стремим към него.
Когато сте водени от Святия Дух, дори ако пастирът ви говори нещо различно от това, което пише в Библията, то Духът веднага ще ви светне червената предупредителна лампичка.
Галатяни 1:
8 Но ако и сами ние, или ангел от небето ви проповядва друго благовестие освен онова, което ви проповядвахме, нека бъде проклет.
9 Както ей сега казвахме, така пак го казвам: Ако някой ви проповядва друго благовестие освен онова, което приехте, нека бъде проклет.

ИЗВОД: "Водените от Святия Дух - те са Божии синове"

Блажени чистите по сърце, защото те ще видят Бога.


Тема Re: за Shockwaweнови [re: shockwave]  
Автор ArchiMeg (blessed )
Публикувано20.01.02 12:36



Гузен, негонен бяга...

Идеята ми беше да се замислиш дали не се заблуждаваш!

Блажени чистите по сърце, защото те ще видят Бога.


Тема Re: За центъра!!нови [re: shockwave]  
Автор ArchiMeg (blessed )
Публикувано20.01.02 12:47



Това, че хората, които живеят без Бога, който е светлина, тънат в тъмнината на невежеството и заблудата е Божието слово.
1 Петрово 2:
9 Вие, обаче, сте избран род, царско свещенство, свят народ, люде, които Бог придоби, за да възвестява превъзходствата на Този, Който ви призова от тъмнината в Своята чудесна светлина.
Кой смее да спори с Него?

Блажени чистите по сърце, защото те ще видят Бога.


Тема Re: за Shockwaweнови [re: ArchiMeg]  
Автор shockwave (дама)
Публикувано20.01.02 15:00



То се вижда кой е гузен, на кой са му в главата само мрачни мисли, кой излъчва отрицание, и вместо да обича хората, както Исус е завещал, ги нарича виновни, грешни и прочие определения.

Прочете ли "Липсващите страници от Библията?"

Всеки носи божествената искра в себе си от Светия дух.
От етична позиция би трябвало да спомена ОШО, защото цитата по-надолу е
негов:
"Същественото трябва да се провери.
Същественото трябва да се подложи на проверка.
И когато никога не изчезва,
и когато можеш да разчиташ на него,
когато нищо не може да го промени,
тогава то е изкристализирало."

А ти като не медитираш, как разбра какъв дух носиш?

@=>=>=


Тема Re: За центъра!!нови [re: Oro]  
Автор VallentinМодератор (watchman)
Публикувано20.01.02 20:33



Грешиш! Исус не каза, че телата на хората са храмове на Бога, а че НЕГОВОТО ТЯЛО е храм на Бога.

Ето защо Благовестието е, на хората се ДАВА ШАНС да станат ЧАСТИ НА ХРИСТОВОТО ТЯЛО, т.е да станат Божий храм. И тогава Бог да влезе и да живее в тях и да имат общени с Него.

Схващаш ли?

__________________

Защото за мене да живея е Христос, а да умра, придобивка


Тема Re: За центъра!!нови [re: Vallentin]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано20.01.02 21:34



"Не знаете ли вий, че сте храм Божий и Дух Божий живее във вас".
I Кор. 3:16




Тема Re: за Shockwaweнови [re: ArchiMeg]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано20.01.02 21:37



да се разбира ли, че ти не...

а за чисто сърце, какво е според теб...



Тема Re: ЦЕНТЪР И ПЕРИФЕРИЯнови [re: ArchiMeg]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано20.01.02 21:45



ето го - направо -
"което приехте"
това е - кое са приели, щото може не всичко (прието) да е написано.

Например, (по памет давам името, но мисля че беше така)Рудолф Щайнер дава, че Апостол Павел е посветил Дионисий Ареопагит във учението за ангелските йерархии. Но това може да не си чувал в твоята църква, и от което не значи, че не е така.




Тема Re: За центъра!!нови [re: Vallentin]  
Автор Oro (коректен)
Публикувано20.01.02 22:42



Аз мога да ти гарантирам, че тялото на Христос и всички пророци и светци и месии е било ПРОСТО ЕДНО ЧОВЕШКО ТЯЛО КАТО ТВОЕТО И МОЕТО.....
СЪС СЪЩИТЕ ФУНКЦИИ, ВЪТРЕШНИ ОРГАНИ, МУСКУЛИ И КОСТИ И ОСТАНАЛОТО..... предназначено да функционира на земен план.

Цялата Мистерия човече е......в СЪЗНАНИЕТО !!!
На света и в момента има маса мъже, които носят името Исус. / То е като българското "Иван"/ Но никой от тях не е "Христос" Защото "Христос" не е име - а титла.
А титла означава дейност. Какъв обущар е тоя, който си няма хабер от обувки.....Или онзи дето се бие в гърдите: - Аз съм програмист на РС. И му даваш един РС....а той дори не знае как да го пусне и като му го пуснат...не знае за какво служи клавиатурата.....Та "Христос" е титла. Превежда се на някои езици като " Просветен" или като "Гуру" - т.е. "Някой, който знае Пътя и може да те преведе до отвъдния бряг" Там където е Светлината. там където е Твоят Истински Дом!!!
Но не с приказки и теории и учения и тълкувания и философии. А ПРАКТИЧЕСКИ !!!Ако Христос имаше техническа възможност да пътува по света - в него е имало достатъчно сила и Власт да разкрие на целия свят /по онова време не са живели повече от няколко стотин хиляди хора по земята..../ Истината. Пътя как да достигнат в себе си Бога. В Себе си - значи в ....този Храм - Тялото, което всички имаме......И всички да заживеят В ТОВА СЪЗНАНИЕ. В това Единство с Твореца.....за да няма всички тия простотии, войни, убийства, глад, болки и т.н. на света.....

" Don't be mesmerized by the mistery, but unravel it!......"


Тема Re: ЦЕНТЪР И ПЕРИФЕРИЯнови [re: Vallentin]  
АвторBяpa (Нерегистриран)
Публикувано21.01.02 13:30



Здравей,
:-)))


Все повече се зачудвам откъде е дошло толкова неверие в човек подписващ се с ник "вяра".


:-)))))))
Ами ... може би защото не идентифицирам вярата с теорията, която ти застъпваш за това кой е бог и какъв е пътят към него.
Ако все още не проумяваш тогава може би трябва да поговорим за
ПРАВА вяра т.е. правоверие и .. НЕ ПРАВА вяра, каквато би трябвало да изповядвам аз.

Т.е. стигаме до разделение на понятията на правдиви и неправдиви.
И аз попадам в графата НЕверници.

Запозната съм що годе с библията, както и с учението за Христовата смърт.
Общувам с християни и се опитвам да наблюдавам не само учението. Т.е. това което ми говорят. Но и практиката - това което реализират в живота си, както и живота във и извън църквата.


Както и от твоя постинг виждам Кръвта може да има много и най-различни тълкувания... (дори и те да са "подигравка със святите неща").

Кръвта може да означава живот, защото без кръв, не можем да живеем.
Кръвта може да означава вечния КРЪГОВРАТ .. (доколкото съм учила по биология).
Може да означава пренасяне на вещества и кислород до клетките. И освобождаването на клетките от отпадъчните вещества.

Кръвта може да бъде тълкувана като жертва (т.н. курбан).
Кръвта може да се тълкува като проклятие : "нека кръвта му да тегне върху нашите деца..".

В кръвта са белите кръвни телца, които са стражите ни от болестите. Т.е. тя има и защитна функция.

Кръв.. има и в кървавицата дето я ядем ... :-)

Кръвта е течност .. и като такава заема формата на съда в който се сложи..
т.е. променлива е .. нагаждаща се... според ситуацията, времето положението...
Вие .. като кръвта ли сте?

Не казвам, че тълкуванието което дава ArchiMeg е невярно. Само казвам че не е единственото възможно?
И също че е абстрактно.

Това е за сега.
Ако имаш още въпроси, питай.

Вяра



Тема Re: уточнениенови [re: .]  
Автор24O5 (Нерегистриран)
Публикувано21.01.02 13:44



Апостол Павел е говорил с Дионисий,но няма как да знаем дали това което Щайнер казва за разговора им е вярно.По мое мнение Павел му е казвал нещата ,които изобилно намираме в Деянията и Посланията.Виж Колосяни 2-18л
За Псевдодионисий Аеропагит е сигурно,че не е говорил сПавел,защото е живял около 500години след него



Тема Re: уточнениенови [re: 24O5]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано22.01.02 18:42



по този въпрос Щайнер дава в смисъл за приемственост - приемане на името на първия Дионисий.

Общо взето неща в посланията му, не са само до "повярвай"




Тема Re: уточнениенови [re: .]  
Автор24O5 (Нерегистриран)
Публикувано23.01.02 10:58



Не съм чел,все още Щайнер,но ако Псевдодионисий пише 6век,това което апостол Павел е казал 1ви век,пък до тогава не се е знаело...не знам ,на тебе как ти звучи?
Чел съм много пъти посланията на Павел,чел съм и "За божествените имена"и части от "За небесните йерархии",няма никакъв паралел,или ще ме насочиш?
Разбира се ,че Павел не пише само повярвай,но пише само реални неща .
Запознат ли си с мнението на Майендорф за Псевдодионисий?



Тема Re: уточнениенови [re: 24O5]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано23.01.02 18:14



http://biblio.my.tomsk.ru/basa/bogoslov/diona01/01.htm

http://users.i.com.ua/~psylib/books/_dioar01.htm




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.