Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:24 11.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: за Shockwaweнови [re: ArchiMeg]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано20.01.02 21:37



да се разбира ли, че ти не...

а за чисто сърце, какво е според теб...



Тема Re: ЦЕНТЪР И ПЕРИФЕРИЯнови [re: ArchiMeg]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано20.01.02 21:45



ето го - направо -
"което приехте"
това е - кое са приели, щото може не всичко (прието) да е написано.

Например, (по памет давам името, но мисля че беше така)Рудолф Щайнер дава, че Апостол Павел е посветил Дионисий Ареопагит във учението за ангелските йерархии. Но това може да не си чувал в твоята църква, и от което не значи, че не е така.




Тема Re: За центъра!!нови [re: Vallentin]  
Автор Oro (коректен)
Публикувано20.01.02 22:42



Аз мога да ти гарантирам, че тялото на Христос и всички пророци и светци и месии е било ПРОСТО ЕДНО ЧОВЕШКО ТЯЛО КАТО ТВОЕТО И МОЕТО.....
СЪС СЪЩИТЕ ФУНКЦИИ, ВЪТРЕШНИ ОРГАНИ, МУСКУЛИ И КОСТИ И ОСТАНАЛОТО..... предназначено да функционира на земен план.

Цялата Мистерия човече е......в СЪЗНАНИЕТО !!!
На света и в момента има маса мъже, които носят името Исус. / То е като българското "Иван"/ Но никой от тях не е "Христос" Защото "Христос" не е име - а титла.
А титла означава дейност. Какъв обущар е тоя, който си няма хабер от обувки.....Или онзи дето се бие в гърдите: - Аз съм програмист на РС. И му даваш един РС....а той дори не знае как да го пусне и като му го пуснат...не знае за какво служи клавиатурата.....Та "Христос" е титла. Превежда се на някои езици като " Просветен" или като "Гуру" - т.е. "Някой, който знае Пътя и може да те преведе до отвъдния бряг" Там където е Светлината. там където е Твоят Истински Дом!!!
Но не с приказки и теории и учения и тълкувания и философии. А ПРАКТИЧЕСКИ !!!Ако Христос имаше техническа възможност да пътува по света - в него е имало достатъчно сила и Власт да разкрие на целия свят /по онова време не са живели повече от няколко стотин хиляди хора по земята..../ Истината. Пътя как да достигнат в себе си Бога. В Себе си - значи в ....този Храм - Тялото, което всички имаме......И всички да заживеят В ТОВА СЪЗНАНИЕ. В това Единство с Твореца.....за да няма всички тия простотии, войни, убийства, глад, болки и т.н. на света.....

" Don't be mesmerized by the mistery, but unravel it!......"


Тема Re: ЦЕНТЪР И ПЕРИФЕРИЯнови [re: Vallentin]  
АвторBяpa (Нерегистриран)
Публикувано21.01.02 13:30



Здравей,
:-)))


Все повече се зачудвам откъде е дошло толкова неверие в човек подписващ се с ник "вяра".


:-)))))))
Ами ... може би защото не идентифицирам вярата с теорията, която ти застъпваш за това кой е бог и какъв е пътят към него.
Ако все още не проумяваш тогава може би трябва да поговорим за
ПРАВА вяра т.е. правоверие и .. НЕ ПРАВА вяра, каквато би трябвало да изповядвам аз.

Т.е. стигаме до разделение на понятията на правдиви и неправдиви.
И аз попадам в графата НЕверници.

Запозната съм що годе с библията, както и с учението за Христовата смърт.
Общувам с християни и се опитвам да наблюдавам не само учението. Т.е. това което ми говорят. Но и практиката - това което реализират в живота си, както и живота във и извън църквата.


Както и от твоя постинг виждам Кръвта може да има много и най-различни тълкувания... (дори и те да са "подигравка със святите неща").

Кръвта може да означава живот, защото без кръв, не можем да живеем.
Кръвта може да означава вечния КРЪГОВРАТ .. (доколкото съм учила по биология).
Може да означава пренасяне на вещества и кислород до клетките. И освобождаването на клетките от отпадъчните вещества.

Кръвта може да бъде тълкувана като жертва (т.н. курбан).
Кръвта може да се тълкува като проклятие : "нека кръвта му да тегне върху нашите деца..".

В кръвта са белите кръвни телца, които са стражите ни от болестите. Т.е. тя има и защитна функция.

Кръв.. има и в кървавицата дето я ядем ... :-)

Кръвта е течност .. и като такава заема формата на съда в който се сложи..
т.е. променлива е .. нагаждаща се... според ситуацията, времето положението...
Вие .. като кръвта ли сте?

Не казвам, че тълкуванието което дава ArchiMeg е невярно. Само казвам че не е единственото възможно?
И също че е абстрактно.

Това е за сега.
Ако имаш още въпроси, питай.

Вяра



Тема Re: уточнениенови [re: .]  
Автор24O5 (Нерегистриран)
Публикувано21.01.02 13:44



Апостол Павел е говорил с Дионисий,но няма как да знаем дали това което Щайнер казва за разговора им е вярно.По мое мнение Павел му е казвал нещата ,които изобилно намираме в Деянията и Посланията.Виж Колосяни 2-18л
За Псевдодионисий Аеропагит е сигурно,че не е говорил сПавел,защото е живял около 500години след него



Тема Re: уточнениенови [re: 24O5]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано22.01.02 18:42



по този въпрос Щайнер дава в смисъл за приемственост - приемане на името на първия Дионисий.

Общо взето неща в посланията му, не са само до "повярвай"




Тема Re: уточнениенови [re: .]  
Автор24O5 (Нерегистриран)
Публикувано23.01.02 10:58



Не съм чел,все още Щайнер,но ако Псевдодионисий пише 6век,това което апостол Павел е казал 1ви век,пък до тогава не се е знаело...не знам ,на тебе как ти звучи?
Чел съм много пъти посланията на Павел,чел съм и "За божествените имена"и части от "За небесните йерархии",няма никакъв паралел,или ще ме насочиш?
Разбира се ,че Павел не пише само повярвай,но пише само реални неща .
Запознат ли си с мнението на Майендорф за Псевдодионисий?



Тема Re: уточнениенови [re: 24O5]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано23.01.02 18:14



http://biblio.my.tomsk.ru/basa/bogoslov/diona01/01.htm

http://users.i.com.ua/~psylib/books/_dioar01.htm




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.