Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:11 11.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: вече се усъмнихнови [re: Vallentin]  
Авторlskren (Нерегистриран)
Публикувано07.02.02 23:05



A, i kaji mi koe iztulkuwa pogreshno ot pisaniata, che twurdish:

'Именно Христос учеше хората да търсят Бога навън...'

Brei, che chudesa! Moje da e kazal i da hodim na curkwa? A moje i da e opisal kak poput tochno triabwa da oprostawa wmesto Nego? Ia mi razkaji, che mi e interesno. Ama za Christowi nesta mi razkaji, ne za popski i papski. Molia te!



Тема Re: Еволюцията?нови [re: Kpъr]  
Автор Ивaн Пeтpoв ()
Публикувано08.02.02 08:57



В отговор на:

бог е създал всичко /вкл. и еволюцията/




Виж, като християнин аз признавам Светото Писание (Библията) като единствен авторитет. Посочи ми къде в Писанието се казва, че Бог е създал еволюция и аз ще се съглася с теб. Иначе преливаме от пусто в празно! Защо Му е на Бог да създава нещо от което няма, ама абсолютно никаква нужда - нито Той, нито създанието, което Той е сътворил!

В отговор на:

не може да се каже от какво има нужда Бог, защото това което има, го получава от сътвореното - любов




Бог е самодостатъчен, т.е. Той няма нужда от нищо, най малко има нужда да доказва Себе Си! Виж, ние човеците доказваме себе си и знаеш ли защо? Защото не сме сигурни и спокойни от това, което сме и все имаме нужда да доказваме (пред себе си най-вече) че сме нещо. Той няма нужда да доказва нищо! Той е Бог!

Като казвам, че Бог няма нужда от еволюция за да твори, не съм правил преглед на нуждите на Бога. Просто съм искал да кажа, че Бог е достатъчно силен и всемогъщ за да сътвори всичко, не му е необходима помощта на еволюцията! Тази теория - за еволюцията - си е съвсем дяволска теория!

В отговор на:

Бог твори, но не камъни,
а създания, които също творят и се развиват




Ееее, и таз добра! Ами че кой тогава е сътворил камъните, пръстта, дърветата и т.н. Нима човека?! Нали Бог е сътворил всичко!?! А сега излиза - е да, сътворил е, но не всичко Как така?

-----------
Вярвай в Господ Исус Христос и Му бъди верен!

Тема Re: Еволюцията и БОГ!!!нови [re: Ивaн Пeтpoв]  
Автор shockwave (дама)
Публикувано08.02.02 11:11



Доколкото разбирам и двамата с теб сме на една позиция по отношение на това, че няма двойственост в БОГ - СЪЗДАТЕЛЯ - ТВОРЕЦА. Той си върши своята воля.

Кой е втория закон на темодинамиката? Поясни се, моля те.

Не съм биолог, и не мога да коментирам расада, но растителните видове си имат свои години живот, едни са двугодишни, други са вековни, като дъбовете например. А ние с теб дори не живеем колкото тях, за да знаем какви растителни и животински видове ще последват.

А що се отнася до качеството на биологичния материал - погледни какви умни, млади хора има. Освободени и естествени в отношенията си. Без изкуствените догми на фалшив морал. Това не звучи никак християнско, но за мен е факт, който приветствам.

А що се отнася до това, че хората не са щастливи, нарастват самоубийците и наркоманите, се дължи на факта, че не се приема ЖИВОТА В НЕГОВАТА ЦЯЛОСТ ТУК И СЕГА, а се обещават щастливи дни в отвъдното. На хората им се вменява греха, те излъчват отрицателна енергия, вместо любов. Ако можеш да приемеш, че мисълта е енергия, вибрации които ограждат земята, ще разбереш с колко негативизъм сме заобиколени.

А ето и нещо, което бях писала в клуб ОШО по повод пушенето на трева.

Защо децата в България пушат трева по купоните и в дискотеките?

Защото щастливите им родители не четат Ошо, а си мислят че яденето, пиенето и веселбата са смисъла на живота. Защото именно ОШО е споделил, че наркотиците са външен катализатор, който те отвежда в състоянието, което нормално и естествено се постига с медитацията. Но как те да знаят това, когато не са чели ОШО?

Ето какво споделиха с мен тийнейджъри, които редовно пушат трева ГАНДЖА и МАРИХУАНА.
Когато са на техно-купон, или на парти, тревата ги отвежда в друго състояние на духа. На човека с тревата изчезват блуждаещите мисли, не мислиш за нищо, а само чувстваш музиката, сливаш се с нея и изживяваш духовен оргазъм, нещо което без трева не може да се изживее вътрешно. Освен това ставаш много откровен, отговаряш на въпроси без да лъжеш. Имаш чувството, че четеш мисли, сякаш си телепат. Говориш директно, дори и с риск да нараниш,изчезва лицемерието и осъзнаваш че си казал истината без да лъжеш.


ЖИВОТЪТ Е МИСТЕРИЯ!!!
Едва ли с теб можем да разрешим тази многовековна дилема, вълнуваща умовете на човечеството, хората на духа, будните, осъзнатите.

@=>=>=


Тема Re: Еволюцията?нови [re: Ивaн Пeтpoв]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано08.02.02 14:36



На не едно и две места. Не ставай смешен-питай си съверниците по-добре.

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог.


Тема Re: Еволюцията?нови [re: Ивaн Пeтpoв]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано08.02.02 14:38



Бог Е.
И не зависи от твоята вяра, повярвай ми.
Бог е, което е, а не бог, в който ти вярваш.
И пет пари не дава за твоята вяра, нито има намерение да се промени, само за да ти угоди.

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог.


Тема Re: Еволюцията?нови [re: Ивaн Пeтpoв]  
Автор Kpъr ()
Публикувано08.02.02 16:08



Бог твори, но не камъни,
а създания, които също творят и се развиват

бог е сътворил съвсем всичко,
аз не вярвам в дявола,
и не признавам той да е сътворил нещо, по принцип мога да предполагам, че ако има дявол той руши, а не сътворява нищо, или вече съвсем ако отидем към преливане на празното, възможно е дявола да е сътворил нищото, и да се опитва да насочва хората към нищо, докато бог ги насочва към всичко

освен камъни и други нееволюиращи и развиващи се материи,
бог е сътворил и творящите и развиващи се и евоюлиращи същества, вкл. и мислещите такива - хората.



Тема Re: Еволюцията?нови [re: Selesta]  
Автор Ивaн Пeтpoв ()
Публикувано08.02.02 19:01



Прати ми някой линк към едно такова място.

Нещо не ми се вярва Валентин да е такъв вероломник какъвто го изкара.

-----------
Вярвай в Господ Исус Христос и Му бъди верен!


Тема Re: Еволюцията?нови [re: Kpъr]  
Автор Ивaн Пeтpoв ()
Публикувано08.02.02 19:14



В отговор на:

освен камъни и други нееволюиращи и развиващи се материи,
бог е сътворил и творящите и развиващи се и евоюлиращи същества, вкл. и мислещите такива - хората




Най сетне да имаме допирни точки. С горното твърдение почти изцяло съм съгласен, с изключение на думата "еволюиращи". Както съм показал по-горе, няма нито едно евоюиращо създание. Напротив, ако има промяна, тя е негативна, т.е. имаме инволюция, а не еволюция и това се дължи на разпространението на греха в света.

-----------
Вярвай в Господ Исус Христос и Му бъди верен!

Тема Re: Еволюцията и БОГ!!!нови [re: shockwave]  
Автор Ивaн Пeтpoв ()
Публикувано08.02.02 19:39



Втория закон на термодинамиката казва (ако не се лъжа това беше закона на ентропията), че наличното количество енергия която може да се използува за работа в природата непрекъснато намалява, за сметка на енергията, която е разпръсната равномерно в пространството и за това не може да се използува за полезна работа. Общото количество енергия според тази теория е константна величина. Какъв е извода според тази теория: че степента на организираност намарява в посока към хаоса (което е равномерно разпределена енергия и материя, без никаква организация и форма). Следователно високоорганизираната материя и енергия, какъвто е животът, (живите същества) проявява склонност към разграждане към по-прости форми, а не към по-сложни, поради постоянното превръщане на използваемата енергия в неизползваема. Ако еволюцията беше вярна, то би бил налице точно обратния процес - преобразуване на по-простите в по-сложни форми или движение от по-ниска организация към по-висока. Дано да съм бил ясен.

"Без изкуствените догми на фалшив морал" И ти приветствуваш това?!? Ами че моралът е, който обуздава низките и зли инстинкти и страсти на хората. Отнеми морала и ще получиш толкова освободен човек, че ще върши всякакво зло без да му мигне окото и без угризения на съвестта! Да не даде Бог такова нещо!

Както разбирам, ти намираш разрешение за всичкото зло на земята в отмахването на понятието грях и приемането на Ошо. Това ще доведе до горното - човек толкова свободен от обвинение в грях, че е свободен да върши всякакво зло без проблем!!! Проблемът не е в обвинението за грях, проблемът е в самият грях. Начинът на разрешаване на този проблем е прощение на греховете чрез вяра в Христос, а не в отмахването на греха като понятие.

Колкото за това, че приемането на наркотик стимулира духовния живот на човека - без съмнение е. Наркотика по някакъв начин отключва духовния поглед на човека, но мерси за такова отключване, което те пристрастява и ти доставя някакво щастие вътрешно, но ставаш роб на дрогата и в крайна сметка на дявола!!!

-----------
Вярвай в Господ Исус Христос и Му бъди верен!


Тема Re: Еволюцията?нови [re: Ивaн Пeтpoв]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано08.02.02 19:58







Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.