Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:24 11.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Циник?...LeoS,(допълнение)нови [re: antichrist]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано18.01.02 00:37



Пу пу пу...
Нехристиянка...ах това отрицание...за да съм нехристиянка, трябва да имам отрицателно отношение към християните...а аз само ги състрадавам...когато не ги изнервям с писания...
Аз съм настроена позитивно-към бог, който за мен е приятел, сътворец, любов и топлина, където мога да подслоня глава, за да ме успокои, утеши, даде сили и любов, за да продължа...
За тях бог е наказание, провинение, изтребление, борба и неясно обещание...при тези характеристики не виждам защо им трябва дявол-характеристиките му същите, само дето веднага изпълнява обещанията...

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог.


Тема Re: Циник?...LeoS,(допълнение)нови [re: Selesta]  
Автор antichrist (Аз съм!)
Публикувано18.01.02 01:12



Ами квото ще да си!...Важното е, че не си луд фен на Християнството и със знанието придобито в приключенията на живота си, си се възроптала срещу фундаментални въведения в "Християнството" < За тях бог е наказание, провинение, изтребление, борба и неясно обещание...при тези характеристики не виждам защо им трябва дявол-характеристиките му същите, само дето веднага изпълнява обещанията...> и т.н...В това бе ударението ми - освен един модератор поглъщащ християнството, да има и втори, който би му противоречил - това е основа за почтен дебат!...Сегашната действителност поясних по-горе.

Сори за НЕхристиянка - и аз самият се водя християнин - въведох си друго понятие в случая, като те определих за такава...Ае да не спорим безмисленно - за миг не съм искал да река че си атеистка, а дори изповядваш повече от ценностите на християнството - м/у в прочем изповядвани от всички религии и движения и така...Чатна нали?


Аз съм, казано на гръцки, а и не само на гръцки - антихрист!...


Тема Re: Да градим заедно!нови [re: Vallentin]  
Автор Kpъr ()
Публикувано18.01.02 01:41



Темите в този клуб не са нещо маловажно както в темите на да речем клуб Интернет доставчици.

?

други примери ? за излишни клубове?



Тема Re: Да градим заедно!нови [re: Kpъr]  
Автор VallentinМодератор (watchman)
Публикувано18.01.02 17:34



не съм казал, че са излишни, а че не са жизненоважни. Не касаят спасението на душата и вечната съдба на човека. Мисля си, че ти добре си разбрал това, и затова въпроса ти ми звучи като заяждане... Каква е ползата от такова заяждане, не разбирам?

__________________

Защото за мене да живея е Христос, а да умра, придобивка


Тема Re: Циник?...ДИМ И ПУШЕКнови [re: LeoS]  
Автор ayтcaйдep ()
Публикувано18.01.02 17:50



Станал си параноик бе делонги....нима пълната ти с прах кратуна не дойде идеята, че едва някакви си 45% от пишештите тук желяят съществуването на модератор в клуба
МА ТАКА Е КАТО СЕ ЗАНИМАВАШ СЪС НЕЩА ДАЛЕЧ ОТ ПОЗНАНИЯТА ТИ.......
никога не си й зададе въпроса, що за личност е единия от модераторите избран от теб пиша ти превит от смях.....
та единият от модераторитети е от най отявлените представители на сектите в държавата наречена България/то, не че има таково нещо като българи и България, но не това е темата/ протестант от най-чист и отявлен характер онези заради който светия ви синод бълва огън и жупел.......хахахахахаха
а пресата хаххаха виж само пресата и дължимото на СЕКТИТЕ
питай и каката за мнението и ..... тя око желае ще те осветли, поне малко по темата.....
МОДЕРАТОРИ В ХРИСТИЯНСТВОТО.............................
КВО ВАДИС ДОМИНЕ...



Тема Re: Антихристе ...нови [re: antichrist]  
Автор LeoS (прахосмукач)
Публикувано18.01.02 19:07



Значи, първо те поглеждам в очите и после ти казвам :-))

Генерално си объркал и омешал всичко и в двата си постинга. Защото тук не е СЪД, та да назначиме съдебен състав, адвокати, прокурор и незнам си какво. Представи си, че това е една каручка, в която се возят (без пари) разни хора и докато се возят си говорят задушевно най-различни неща. Спорят си демек. А сега си представи, че каручката се тегли от орел, рак и щука и ще ти светне защо сме впрегнали два коня, а не магаре и охлюв примерно ...
И още нещо - като пак те гледам в очите :)
За да се возят хората без пари в каручката обаче, някой все пак трябва да я е купил и пуснал да се търкаля, нали? Е - обикновено този на когото е каруцата, казва и какво да се впрегне пред нея ...

Така че, не е ли време най-после да спрете (някои от вас) да се дърляте като в детска градина - на кого са куклите и на кого парцалките и на кого Госпожата най-напред ще изтегли ухото - и да почнете да си играете на спокойствие ! Като добри дечица ;-))

Още веднъж те поглеждам в очите и казвам :))
Не търсете под вола теле !

| Величието на Сизиф не е в безмислието на труда, а в липсата на отчаяние |


Тема Re: Здрасти,нови [re: ayтcaйдep]  
Автор LeoS (прахосмукач)
Публикувано18.01.02 19:11



... Сайдерчо :)
Тоя път нямам време да те чета.
А и нямам какво ново да науча от теб - общо-взето си праволинеен.
Жив и здрав !

- - - - -
P.S. Ако много искаш отговор - пусни бележка и ще дойда пак.
Наистина нямам време ...

| Величието на Сизиф не е в безмислието на труда, а в липсата на отчаяние |


Тема Re: Здрасти,нови [re: LeoS]  
Автор ayтcaйдep ()
Публикувано18.01.02 23:58



та като порових из храстите на дира.....ето що видях....то и двете ти протежета /модератори/ били протестанти....
каква ли би била реакцията на дядо ти Максим при следното заглавие:
"Секти узорпират християнството в dir.bg"
пак я свърши като кучето на нивата......

и си пести времето....щом ти изтича.......



Тема Re: Да градим заедно!нови [re: Vallentin]  
Автор Kpъr ()
Публикувано19.01.02 01:49



посочен е един точно клуб,
а защо точно той ?
има ли връзка със ставащото в него...

иначе, ако се погледне така - кои са жизненоважни, не знам дали и един ще остане... може би, "Готварство" ще е той...



Тема Re: Каруцарьо...нови [re: LeoS]  
Автор antichrist (Аз съм!)
Публикувано19.01.02 01:50



Да!...

Хайде сега - представих си всичките ти погледи - дори фантазията ми не можа да ги види. Да оспорвам едва ли е смисленно - така или иначе си решил.Точка. Но сега аз те поглеждам за последно - чуй ме, защото рядко ще ти давам повече наставления - равенството в отношенията ти с живота видях! Не жребци си сложил да водят каручката - а СЛЕПЦИ! - и единия съвсем сериозно ходи на пасторски проповеди, чете и се възхищава на част от милионите книжки написани за тълкуване на Библията - просто всичките са сбъркани тотално - това е болест, това са секти... Този слепец ще тегли нас - гледащите и мислещите???...Просто нямам думи...

Не сме съд! Но изброените качества на съда, на устройството на Вселената трябва да ги има навсякъде! Всичко правдиво е създадено на тази основа! Не аз - ти си объркал генералисимус - избора си на модератори! Това ти го казвам знаеш ли защо? - на мен ми е много по-лесно да си имам агънца насреща! - но не това ми е целта идвайки тук - а целта е да се обогатя, да оспоря, да се поуча, мен да натикат в ямата - на урок съм дошъл тук! - но не със ненормални, които какъвто и въпрос им зададеш и в реплика виждаш копиран Новия завет! Това е!

Когато имаш повече време, идвай насам - нищо лично няма да има да ти казвам - аз пък ще се наема да показвам не изтритите теми, както VallentinМ - а неговите лични възприятия за живота по принцип - и на всички сляпо вярващи! Това бе направила Seleste преди време - аз ще го продължа! Дано само властимащия няма нищо против - защото ако е стойностен, наистина ще ги изтрие(!), понеже...Сети се сам!

Ае LeoS и със здраве!

Аз съм, казано на гръцки, а и не само на гръцки - антихрист!...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.