Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:38 20.05.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема ДЕТЕ СЕ САМОУБИ, ЗА ДА НЕ ВЛЕЗЕ ВОЙНИК....нови  
АвторMУЛE (Нерегистриран)
Публикувано07.01.02 22:23




Християнството ИЗКЛЮЧВА НАСИЛИЕТО.
Но то е факт навсякъде и във всичко.
Християнството изключна убийството, но учат всеко мъжко дете, как да го практикува.
Християнството ОТРИЧА КЛЕТВАТА, дори и в името на БОГА...
А децата ви, ги карат да се кълнат във вярност към един ПАРЦАЛ....
Докъде стига лъжата....?
Не виждате ли , че децата ви искат да умрат , но да не бъдат насилнави.
НИма и на вас не са ви минавали такива мисли в главата?
Дете се самоуби...не е първото ...няма и да е последното....



Тема Re: ДЕТЕ СЕ САМОУБИ, ЗА ДА НЕ ВЛЕЗЕ ВОЙНИК....нови [re: MУЛE]  
АвторMУЛE (Нерегистриран)
Публикувано08.01.02 06:56




ЛЕСНО Е ДА ГОВОРИШ И ПИШЕШ ЗА БОГА.
Особенно, ако си Християнин.
Лесно и да бъдеш добитък, за който винаги някой "друг" се е грижил, решавал, мислил, правил, вместо него.....Лесно е да обречеш децата си на подчиняваща вяра, на фалшива вяра.
Трудно е, да си зададеш въпроса...като си християнин, ЗАЩОТ УЧИШ ДЕЦАТА СИ ДА ВОЮВАТ И ДА ЛЪЖАТ?
Трудно е да си отговориш на въпроса, ЧЕ СИ СТРАХЛИВ, ЧЕ НЕ МОЖЕШ ДА ЗАЩИТИШ ДЕТЕТО СИ ОТ ТОВА, ТО ДА БЪДЕ ИЗНСИЛЕНО, публично, пред собствените си очи......
Клетвата, КАКВО ДРУГО Е, АКО НЕ ПУБЛИЧНО ИЗНАСИЛВАНЕ??????
А и само тя ли?
"ХРИСТИЯНИ"- против собствената си религия...........ха ха ха ха ха ха ха ...
Когато едно дете, ВИДИ, и усети, ЧЕ МОЛИТВИТЕ, ДОРИ И С ГОДИНИ, НЕ МОГАТ ДА СПРАТ ТОВА, КОЕТО ЕДИН КУРШУМ, ПРАВИ ЗА ЧАСТИ ОТ СЕКУНДАТА.....
................................
Каква вяра може да има тогава, това дете в молитвата и в родителите си?
Затова това дете се САМОУБИ....и ВИЕ СТЕ ВИНОВНИ ЗА ТОВА.....ВИЕ!!!!
ВИЕ СТЕ СЪЩЕСТВА НА ЦНТРАЛНО МИСЛЕНЕ... на ЦЕНТРАЛНА РЕЛИГИЯ...ЦЕНТРАЛНО В ИК....ЦЕНТРЛНО ЕЛЕКТРОЗАХРАНВАНЕ, ТЕЛЕФОНИЗАЦИЯ и .....
ПЪЗЛЬОВЦИ....добитък....тълпа....това сте , ПРИЗНАЙТЕ СИ ВЪТРЕ ВЪВ ВАС.
ПОЖЕЛАВАМ ВИ ДА БЪДЕТЕ КАТО" ВАЛЕНТИН"......и децата ви да бъдат като него.......



Тема Re: ДЕТЕ СЕ САМОУБИ, ЗА ДА НЕ ВЛЕЗЕ ВОЙНИК....нови [re: MУЛE]  
Автор TRl ()
Публикувано08.01.02 08:30



Отговор на твоите вълнения е даден в твоите слова.
След като питаш "Докъде стига лъжата....? ", отговори си и на следващият въпрос - кой е нейният (на лъжата) баща?
И тъй, ще стигнеш и до отговора - по чие нареждане стават самоубийствата и други подобни страшни и пагубни злини.

"няма и да е последното...." завършваш реда на твоите мисли.
Така ще е наистина, и това е защото мнозина са повярвали на Лъжата и нейният баща, а не на Истината, на Премилосърдният Бог. И всеки сам за себе си може да си отговори на най-важният въпрос - защо се случват подобни неща?
Ще е полезно да си припомним за един мъж, "шоумен", който в една своя песен пее така:
"Аз съм и Ад, и Рай"
..................................
Начало съм и съм Край"

В тоя мъж вярва поне две трети от българският народ, ако не и по-вече, дори стана мъж на 2001 година. Този мъж наистина прави шоу - показва един път, но всеки може да си отговори кой е този път и докъде води. Преди няколко години не се посрами да "изографиса" икони във в-к 24 часа с лика на самия себе си и други негови колеги от "бенда". Да, този мъж е Слави и цял един народ него слави. Българският народ се прекланя пред лъжата, и аплодира лъжеучителя за това, че е "свалил" предаването си заради трагедията в дискотека "Индиго". Какво безумство за народа и лукавство на лъжеучителя.
А на човекът, който простичко ни поиска едно нещо, казвайки "вервайте ми", само след няколко месеца започнахме да викаме: Разпнете го.
В Писанието се говори достатъчно много за търпението,така необходимо за спасение на човешката душа - "с търпение спасявайте душите си", "който претърпи докрай, ще се спаси". А ние нямаме търпение .... Нямаме търпение да изберем поредната лъжа, нямаме търпение да се запътим за там , където се "пее" - "Аз съм и Ад, и Ад"...
Каквото заслужаваме, това и получаваме - за злините които ни се допускат да се "стоварят на главата ни", нямаме никакво право да се сърдим и обвиняваме никой друг, освен самите себе си.

Редактирано от TRl на 08.01.02 08:46.



Тема Re: ДЕТЕ СЕ САМОУБИ, ЗА ДА НЕ ВЛЕЗЕ ВОЙНИК....нови [re: TRl]  
АвторMУЛE (Нерегистриран)
Публикувано08.01.02 08:49




ВИДА лъжата в СЛАВи...та той е БИЗНЕСМЕН...а това значи ЛАЖЕЦ.
Видя че "ВЕРВАЙТЕ МИ"...е една от поредните лъжи...и той е БИЗНЕСМЕН-ПОЛИТИК...събира "гласове"...."души"....
Но не видя СЕБЕ СИ.
"Отговор на твоите вълнения е даден в твоите слова."- пишеш ти....
Вълнува ли се МУлето?
Ти смяташ ли, ЧЕ МУЛЕТО СЕ ВЪЛНУВА?
То те разстрелва...със твоята и с лъжите на християните, със собствените ви камъни....и го прави най хладнокръдно...бъркайки в раната на РОДИТЕЛИТЕ, които треперят..... и с основание , ЧЕ ТОВА НЕ ЩЕ ДА Е ПЪРВОТО , което става...че може да порази и ТЯХНИТЕ ДЕЦА....
Другите, ЧУЖДИТЕ ДЕЦА...голема работа...но МОИТЕ ДЕЦА....СЪКЪН....ха ха ха
Родителите .... и ТЕ СА МИСЛИЛИ ....искали са да го направят, да се самоубият.
Те .......
Забравили са обаче...и сега ОСТАВЯТ, предателски и гузно, ДЕЦАТА СИ, да изпитат същото.
Християни.... и.... родители ....садисти....говорещи едно, мислещи друго, парвещи трето......
"След като питаш "Докъде стига лъжата....? ", отговори си и на следващият въпрос - кой е нейният (на лъжата) баща? "
..................................
..................................
Може ли да сте толкова сляпи?
Може ли да сте толкова голями дъбитъци?
Особенно къмв майките се обръщам...щото ТЕ РАЖДАТ ДЕЦАТА...Бащите са придатък....те не са родители....те са СЪУЧАСТНИЦИ..... те са БАЩИТЕ на лъжата.
Мулето да се вълнива ли?
НЕ!
То се бъзика...и то най безочливо...пред очите ви.....не можете да го спрете.
Ама вие си го ЗАСЛУЖАВАТЕ.....всеки живее това, което е поискал и ЗАСЛУЖИЛ.

"Какво безсрамие и лукавство. "- пишеш ти.
"Какво безсрамие и лукавство. "...твърдиш ти...
"Какво безсрамие и лукавство. ".....ТАКА Е.
Лукавите и безсрамните,християните, ВИЖДАТ САМО БЕЗСРАМИЕТО И ЛУКАВСТВОТО....но ВЪН ОТ СЕБЕ СИ...а не вътре в себе си....





Тема Re: ДЕТЕ СЕ САМОУБИ, ЗА ДА НЕ ВЛЕЗЕ ВОЙНИК....нови [re: MУЛE]  
Автор xaмeлeoн (неопределен)
Публикувано08.01.02 09:41



децата ви не искат да са като вас
не ги правете като вас
не им го налагайте
те не са като вас
няма и да бъдат
защото децата ви не са ваши
направете ги свободни.... от вас



Тема Re: ДЕТЕ СЕ САМОУБИ, ЗА ДА НЕ ВЛЕЗЕ ВОЙНИК....нови [re: MУЛE]  
Авторидa (Нерегистриран)
Публикувано08.01.02 10:45



ами, отива на алтернативна служба и въпросът се разрешава от само себе си. самоубийството не е решение на нищо. и е явно доказателство за това, че децата не са научени на вяра, на упование и на вътрешна сила.



Тема Re: ДЕТЕ СЕ САМОУБИ, ЗА ДА НЕ ВЛЕЗЕ ВОЙНИК....нови [re: MУЛE]  
Авторидa (Нерегистриран)
Публикувано08.01.02 10:51



въпросът е да научиш децата да се борят срещу насилието, а не да стават част от него. да - смърт е имало винаги - тя е част от живота. такъв, какъвто бог го е създал!



Тема Дълготърпението едва ли е безграничнонови [re: MУЛE]  
Автор TRl ()
Публикувано08.01.02 10:52



Може би знаеш, че Господ Иисус Христос , "чака" до последно дълготърпеливо Иуда (Искариот) да се покае (преди да се обеси) , въпреки че предаде невинна Кръв, и така да бъде спасен, т.е. ЖИВ. И забележи - Всевиждащият и Единственият Безгрешен Господ не го е нарекъл нито един път предател, а е казал - Един от вас ще Ме предаде, -на което е получил отговор: Да не съм аз, Господи.
Аз няма да давам оценка на твоите слова, но си помисли върху отговора, дори можеш да го изречеш гласно: Да не съм аз, Господи.
Да не забравяме, че милосърдието на Господа е безгранично.
За дълготърпението Му пред беззаконието, обаче - не знам? Само Господ знае, нека бъде волята и славата Му сега, и винаги, и вовеки веков. Амин.



Тема Re: ДЕТЕ СЕ САМОУБИ, ЗА ДА НЕ ВЛЕЗЕ ВОЙНИК....нови [re: xaмeлeoн]  
Авторнeдa (Нерегистриран)
Публикувано08.01.02 11:17



децата от бога принадлежат само на своята собствена светлина, тази която им е дадена именно от бога. но трябва някой да ги научи да виждат тази светлина. и да имат път напред.

не отричай християнството просто ей така. това че някои хора не практикуват религията, а само се наричат вярващи, не означава, че това е начинът да познаеш бога. да си вярващ без да практикуваш е странна работа. поне за католиците като мен, защото ношият живот е свързан с практикуването на религията.

ти се присмиваш на всичко, което съставлява значителна част от живота ни, но нека те поканя - ела с неделя в 10 часа на княз борис 125 в свети йосиф и послушай. ако не си от софия - просто ни посети. можеш да отидеш и в русе или в свети лудвиг в пловдив. аз не съм ходила там (в русе и в пловдив), но познавам свещениците.

поне опознай нашия свят преди да ни отричаш. какаво ще кажеш.

поздрави!



Тема Re: ДЕТЕ СЕ САМОУБИ, ЗА ДА НЕ ВЛЕЗЕ ВОЙНИК....нови [re: xaмeлeoн]  
Автор lYl (Вечността)
Публикувано08.01.02 11:36



За мен нещата никога не са чернобели.

Все пак смятам, че всяко дете е личност, която заслужава уважение, но също така е и още твърде уязвимо, както всяка млада фиданка.

Казваш да направим децата свободни от нас. Ами това е възможно ако сам себе си познаваш, а твърде малко са хората, които се познават. Още по-малко са хората, които знаят какво е свободата, а мнозина се пишат нейни носители.

Че такива ми ти работи.

Духът е, който дава живот.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.