Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:40 29.09.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Нека вярата умре! Нека се роди тъсенето на знание  
Автор KAMAEЛ (негов син)
Публикувано08.01.02 00:24



Нека вярата умре! Нека се роди тъсенето на знанието!!!

Мнението ми е, че по духовния път трябва да се върви по следния начин:
- първо се добива много информация за духовното, за Божественото, за Отвъдното, за духа и душата на човека
- второ, тази информация не се отхвърля подобно на атеистите и материалистите. НО!!! Тази информация не се приема като факт, а като работна хипотеза. Фанатзима, сляпата вяра и увереност са болести, които трябва бавно да бъдат излекувани от разума.
- трето: Започваме да търсим доказателства. Започваме да търсим да видим и пипнем онова, в което вярваме. Христос е дал на учениците Му да пипнат тялото Му след възкресението и им се е явил, а не е оставил да вярват на думите Му преди възкресението.
Методите за добиване на знание са:
1. молитва... ако наистина вярваме, че има ангели и светци, нека ги помолим да ни обучават и да ни се явят.
Който търси намира. Който иска ще му се даде.
2. медитацията: може да бъде развита способността да долавяме с нея същества от духовния свят или да се научим да отделяме душата от тялото и с нея да изследваме духовния свят, има най-различни методи за добиване на собствено познание разивти чрез медитация...
3. и др.

Нека сляпата вяра и фанатизъм бъдат убити!

Мечът на Справедливостта застига всички!


Тема Въпрос!нови [re: KAMAEЛ]  
Автор Oberon (той)
Публикувано08.01.02 03:36



Я ми кажи какво търсиш тук?
Искаш да научиш нещо ? Или искаш да ни поучаваш?
Е?



Тема Въпрос!нови [re: Oberon]  
Автор valsodar (Чародей)
Публикувано08.01.02 10:02





Истината е някъде там ! - реплика на очния ми лекар.


Тема Re: Нека вярата умре! Нека се роди тъсенето на знаниенови [re: KAMAEЛ]  
Авторнeдa (Нерегистриран)
Публикувано08.01.02 10:43



а да помниш - ....да сложа ръка в раните, за да повярвам.... ти видя и повярва, блажени са онези, които не са видяли и са повярвали.



Тема Re: Нека вярата умре! Нека се роди тъсенето на знаниенови [re: KAMAEЛ]  
Автор The Truth Seeker ()
Публикувано08.01.02 11:38



Исус когато е изцелявал преди това не им е доказвал че е Бог. Но те са идвали при него защото са му вярвали и са били изцелявани.

Истината е една !!!


Тема Re: Нека вярата умре! Нека се роди тъсенето на знаниенови [re: KAMAEЛ]  
Автор Vallentin (watchman)
Публикувано08.01.02 12:31



Христос е дал на учениците Му да пипнат тялото Му след възкресението и им се е явил, а не е оставил да вярват на думите Му преди възкресението


И-н 20:29 Исус му казва: Понеже Ме видя, [Томо], ти повярва, блажени ония, които, без да видят, са повярвали.


Ти от много любов към "разума" си забравил да четеш ли що ли?

__________________

Защото за мене да живея е Христос, а да умра, придобивка


Тема Re: Нека вярата умре! Нека се роди тъсенето на знаниенови [re: Vallentin]  
АвторKaмaeл (Нерегистриран)
Публикувано09.01.02 23:57



Знам добре този пасаж!
А не си ли чел, че се е явил и 4о дни е говорил със учениците си и всичките са го видяли и пипнали и повярвали!
Опомни се, безкритично вярващи ми, Валентини!
Виж например св.Петър... Толкова ли се мислиш за вярващ, че имаш по-голяма вяра и от него? Св. Петър се е отрекъл, а е бил до Христос...
Та тли, смешни ми братко, ще имаш вяра, който разчиташ на някаква книга писана преди повече от хиляда години, превеждана от кой ли не, към която са добавяни нови пасажи от озверели инквизитори... Не ме разбирай погрешно! Библията е най-великата книга! Но? Мисли малко...
Вярата, която не се подлага на съмнение не е силна вяра! Защото я е страх, че съмнението ще я изяде и ще умре!
Но вярата, която се стреми да стане Знание съмнението не може и да я пипне!
Чувал ли си за Богопознание, Валентине? Какво според теб е Богопознание
Та ти не знаеш и че си безсмъртен! Ти само го вярваш!
Блажени, които повярват и без да видят: колко удобно нали? С тези думи не може ли да се изгради една империя като се използва една Личност, която не е искала в нейно име да се избият повече хора, отколкото Хитлер е убил!!!

Валентине,
намери ми коя глава и кой стих са думите на ап. Павел, казващи, че на едни е дадено да говорят на чужди езици, на други е дадено да пророкуват, а на трети да различават духове...
Какво означава "да различават духове"
А какво "да пророкуват"
И кой го прави това днес? Хората на Знанието!
Но не и на вярата!
Няма ги в Църквите... Не! Има ги, но се страхуват да се покажат защото или ще ги размонашат или кой знае какво! Това го казвам от личен опит!!!!



Тема Re: Нека вярата умре! Нека се роди тъсенето на знаниенови [re: Kaмaeл]  
Автор Oberon (той)
Публикувано10.01.02 08:35



Коринтяни 12гл.

8 Защото на един се дава чрез Духа да говори с мъдрост, а на друг да говори със знание, чрез същия Дух;
11 А всичко това се върши от един и същи Дух, който разделя на всеки по особено, както му е угодно

Явно пак някоя окултна книга ти е размила възприятията та не си го прочел така както е , а както ти се иска!

Редактирано от Oberon на 10.01.02 09:01.



Тема Re: Нека вярата умре! Нека се роди тъсенето на знаниенови [re: Kaмaeл]  
Автор Vallentin (watchman)
Публикувано10.01.02 12:13



Да явил се е и 40 дни ги е поучавал за неща относно Божието Царство, които неща те изясняват в своите послания, които са част от Писанието.

Според теб какво значи безкритично вярване? Ти запознат ли си с произхода на Писанията? И по -конкретно на Новия Завет?

Аз специално се заех да изучавам старогръцки с цел да съм наясно как стоят нещата с преводите, с ръкописите и причие. Ти полагал ли си такива усилия, разполагаш ли с информацията, до която съм достигнал, след усърдно и ревностно изседване?

Петър беше предаден в ръката на сатана да бъде пресят като жито, и падна, но после стана с Божията благодат. Аз ако бях предаден на подобно изпитание сигурно също щях да падна. Но щях и да се изправя, понеже Бог не гледа на лице! Ако е помогнал на Петър щеше и на мен да помогне.

Малко мсешно е твоето твърдение за най-великата книга гриживните корекции на инквизиторите. Ще рече че инквизиторите са сред най-великите хора, при това озверелите от тях!

Ти въобще наясно ли си че старогръцките текстове, които са запазени са над 5000 ръкописа, и че датирам МНОГО ПРЕДИ инквизицията? Някои от тях датират от 2 век, което ще рече, че някои от апостолите са били живи (например Йоан) както и техните преки ученици, кгато тези ръкописи са били преписвани?

И какво въобше знаеш за преводите? Аз чета Новия Завет на старогръцки и мога да ти кажа, че преводи като Синодалното издание на Български и да речем King James Version на английски са прекрасни преводи.

Разбира се всеки превод има някакви субективни или обективни недостатъци, но затова имаме доста преводи, така, че недостатъците на единия се покриват от предимствата на другия. И освен това ще ти кажа, че Христовото Благовестие е толкова здраво и безапелативно потвърдено в Писанията, че допри и най-скапания български превод, може лесно да ти даде яснота за същноста на Посланието.

А за безсмъртието идея си нямаш какво представлява! Нека ти дам един два пасажа за размисъл:

1Тим. 6:15 ... блажения и единствен Властител, Цар на царствуващите и Господ на господствуващите,
1Тим. 6:16 Който единствен притежава безсмъртие; обитавайки в непристъпна светлина; Когото никой човек не е видял, нито може да види; Комуто да бъде чест и вечна сила. Амин.


2Тим. 1:9 Който ни е спасил и призвал със своето призвание, не според нашите дела, а според Своето намерение и според благодатта, дадена нам в Христа Исуса преди вечните времена,
2Тим. 1:10 а, която сега откри чрез явлението на нашия Спасител Христос Исус, Който унищожи смъртта и осия живот и безсмъртие чрез благовестието,


Рим. 2:6 Който ще въздаде на всеки според делата му:
Рим. 2:7 вечен живот на тия, които с постоянство в добри дела търсят слава, почест и безсмъртие;
Рим. 2:8 а пък гняв и негодувание на ония, които са твърдоглави и не се покоряват на истината, а се покоряват на неправдата;


Сега ако не закоравиш сърцето си в заобикалки и оправдания с преводи и прочие, няма как да не забел;ежиш очевидната ИСТИНА:
1) Само и единствено Бог е безсмъртен!
2) На вярващия се дава достъп до безсмъртието ЧРЕЗ БЛАГОВЕСТИЕТО.
3) Безсмъртието е нещо, което трябва да се ТЪРСИ, а никой не търси нещо, което вече има.

Ти със сигурност държиш учения противоречащи на най-великата книга, както се изрази, което ще рече че си се учил от нещо НИЩОЖНО!


Що се отнася до Богопознанието, то нека ти бъде известно че такова понятие в Библията НЯМА. Все едно Бог не е Личност ами е някаква теория, дето има да се опознава, все едно имаш предмет в университета, металознание или природознание в училище.

Обаче Бог е Личност, както е създал и хората да бъдат личности. Някога да си чувал, някой да казва за приятеля си Иван, "Абе ти имаш ли Иванопознание", казва се просто познаваш ли Иван.

Така е с Бога въпроса е дали познаваш Бога, който е ЕДНА ЕДИНСТВЕНА ЛИЧНОСТ, както беше прогласено от Моисей:

"Ш'ма Ишраел, Йахве Елохейну, Йахве Йехад", сиреч, "Чуй Израел, Йахве нашия Бог, Йахве е Един"


А за дарбите ти май си много далеч от знанието за това кой ги проявява и кой не! За езиците например - всички мои приятели говорят небесни езици, включително и аз и то по няколко. А пророкуване и видения са чести явления.

Схващаш ли?

__________________

Защото за мене да живея е Христос, а да умра, придобивка


Тема Re: Нека вярата умре! Нека се роди тъсенето на знаниенови [re: Vallentin]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано10.01.02 17:26



"А това е вечен живот, да познаят Тебе, единия истинен Бог, и Исуса Христа, Когото си изпратил" Йоан 17

"та всеки, който вярва в Него [да не погине, но] да има вечен живот.
16 Защото Бог толкова възлюби света, че даде Своя Единороден Син, за да не погине ни един, който вярва в Него, но да има вечен живот"

"Истина, истина ви казвам, който слуша Моето учение, и вярва в Този, Който Ме е пратил, има вечен живот, и няма да дойде на съд, но е преминал от смъртта в живота."

също "имайте ревност за по-добрите дарби"





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.