Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:52 19.06.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Две нови книгинови  
Автор Boдeн_дyx (оптимист)
Публикувано05.01.02 14:53



Тия дни си купих две наистина великолепни книги, които всеки християнин ще е хубаво да прочете.
Едната е за същността на истинското общение между християните -"Изгубената формула на ранната църква" на Рик Хауърд.
А другата - достатъчно е само да спомена, че е от Макс Лукадо, за да ахне от удоволствие всеки, който някога е попадал на нещо от него - "Когато Бог прошепне твоето име".
Прочетете ги, християни - наистина си струва!

Животът е хубав - изживей го докрая!


Тема Две нови книги...нови [re: Boдeн_дyx]  
Автор D.J.R.B. (антиДЕМОНОкрат)
Публикувано05.01.02 16:22



... не струват и колкото една стара.

ти я! Изяж я с кориците, за да разбереш какво точно и защо е написано в Библията! И колко хора, живяли преди нас, са разбрали /защото са чели/ какво има да стане в последните времена!
Това е като за начало!
Успех!

"М'не, м'не, т'кел упарсин."

ЕДИН НАРОД СРЕЩУ ЕДНА ИМПЕРИЯ

Редактирано от D.J.R.B. на 05.01.02 16:25.



Тема Re: Ти...нови [re: D.J.R.B.]  
Автор Boдeн_дyx (оптимист)
Публикувано05.01.02 16:29



...направи ли си труда да ги прочетеш, преди да ми отговориш?
Или - чукча - не читател, чукча - писател

Животът е хубав - изживей го докрая!


Тема Re: Защо [re: D.J.R.B.]  
Автор kakata (от Тобосо)
Публикувано05.01.02 16:44



се нахвърляш така? И аз не съм ги чела, но не казвам нищо.
Я, по-спокойно.



Тема Re: Две нови книги...нови [re: D.J.R.B.]  
Автор Vallentin (watchman)
Публикувано05.01.02 17:06



Ти приятелю се обърка нещо. Да се прочетен книга написана от брат във вярата не може да се противопоставя на четенето на Писанията.

Да прочетеш книга от брат е все едно да общуваш с него, да чуеш негово свидетелство, негова проповед или поучение. Противопоставянето, което ти правиш е некоректно, ако не трябва да се четат книги писани от Божии хора, то тогава не би трябвало и да се слушат проповеди и поучения, нито пък свидетелства. В този смисъл всички проповеди които Петър или Павел или Йоан са изпроповядвеали извън онова което са написали в Новия Завет са излишни и ненужни.

Да не говорим пък, че в частност по-голямата част от твоите доктринални възгледи са формирани не от четенето на Библията а от книги на тоя или оня (да не се налага да цитирам имена ).

__________________

Защото за мене да живея е Христос, а да умра, придобивка


Тема Я го виж как обижда?!нови [re: Boдeн_дyx]  
Автор D.J.R.B. (антиДЕМОНОкрат)
Публикувано05.01.02 17:59



Заболя ли те? Явно си стъпил и на другия си крак. И там ли имаш мазол? Наистина боляло, когато човек стъпи здраво на краката си, ейй!
Аз няма да дам пукната пара за тези книги, камо ли да ги чета! И знеш ли защо? Защото от продавач като теб слова не купувам!

"М'не, м'не, т'кел упарсин."

ЕДИН НАРОД СРЕЩУ ЕДНА ИМПЕРИЯ


Тема Bravoнови [re: D.J.R.B.]  
Автор golataistina (непознат )
Публикувано05.01.02 18:02



evala ti - nay setne nyakoy da go postavi na myasto pedala



Тема Не!нови [re: Vallentin]  
Автор D.J.R.B. (антиДЕМОНОкрат)
Публикувано05.01.02 18:17



Не съм се объркал, приятелю! Направих го нарочно! Защото Павелчо

, за да му отговоря с "кроткост и страхопочитание" /1Петър 3:15/, а ме нападна, защитавайки една циничка, на която повече и отива името Lilith! Но ти, страже, как не си забелязал това?!

Може ли да ми обясниш кои са тия Божии хора днес, и кои са "правилните" книги, които следва да четем! Ама най-правилните!

"М'не, м'не, т'кел упарсин."

ЕДИН НАРОД СРЕЩУ ЕДНА ИМПЕРИЯ


Тема Re: Не!нови [re: D.J.R.B.]  
Автор Vallentin (watchman)
Публикувано05.01.02 21:23



Румене, аз не ходя и не пиша в други клубове, нито пиша, нито чета. Само по изключение писах някои неща за Бин Ладен, както и в някои по-технически насочени клубове попитах някои въпроси, които ме интерсуват от практична гледна точка. (а да и бях сложил един постинг в беинса дуно, в който изложих някои въпроси за титуляра на форума им)

Вие явно сте се хванали за гушите от някой друг форум, и твоя постинг е продължение на това, нещо, което както аз така и повечето читатели тук не знаят. Аз отговорих на твоя постинг от принципна, а не от конкретна гледна точка. Запознат съм до някъде с авторите на книгите, които той цитира. И мисля, че биха могли да споделят нещо полезно за последователя на Исус.

Що се отнася до това, което ти питаш, кои са Божиите хора днес, аз имам едно мерило за този въпрос, това:

2Тим. 2:19 Но твърдата основа, положена от Бога, стои, имайки тоя печат: Господ познава Своите Си, и: Всеки, който изповяда Господното име, да отстъпи от неправдата.


Въпроса за правилните книги е подобен на въпроса с кои хора е правилно да общуваме като братя. Що се отнася до Библията, няма място да сравняваме нейното Писание със книгите написани от християни, защото Библията е писаното Слово на живия Бога, а добрите книги са споделената Божия благодат, която е била поверена на някои.

P.S. Иначе правителството на Симеон е първото българско правителство, което подкрепям по сърце от как съм се родил. Ако и да става все по трудно човек да го подкрепя напоследък. ( не поради техните дела, а поради нападките на човеци с извратена съвест)

__________________

Защото за мене да живея е Христос, а да умра, придобивка

Редактирано от Vallentin на 05.01.02 21:26.



Тема Може би!нови [re: Vallentin]  
Автор D.J.R.B. (антиДЕМОНОкрат)
Публикувано06.01.02 10:58



Аз не съм хванал никого за гушата! Специално пък за него /нито пък в постинг до него/ нищо не съм писал! Напротив, той се нахвъля два пъти: единият път в нашия клуб, а втория - в клуб "Политика", накъдето те насочих с линка си! Но дотук! Аз се защитих, защото мое е правото да го сторя! Не искам обаче да го съдя, въпреки, че такава е неговата вяра - подкрепяйки и продавайки се на такива люде. Веднъж ти писах, че водя битка /но не за пропаганда, защото в една такава тема ме обвиниха/, а защото убежденията ми са различни от тези! Но дотук!

Със всичко останало, което написа в този постинг, съм съгласен! Защото и аз по сърце подкрепям царя! Въпреки че за мен има само един Цар на царете и Господ на господарите!

"М'не, м'не, т'кел упарсин."

ЕДИН НАРОД СРЕЩУ ЕДНА ИМПЕРИЯ



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.